Stephen Meyers (Ryan Gosling) je mladý idealista, který je skvělý v komunikaci s lidmi, je druhým mužem ve vedení prezidentské kampaně guvernéra Mika Morrise. Kromě toho opravdu věří tomu, co dělá.. Uprostřed primárek v Ohiu požádá vedoucí kampaně Morrisova protivníka Meyerse o schůzku a nabídne mu práci. Má pomoct v kampani pro třetího muže, senátora ze severní Karolíny. Do hry vstupuje i mladá praktikantka. Stephen je asi příliš důvěřivý a zákulisní intriky jsou mu cizí. Stane se obětí kariéry, anebo zvítězí ctnost? (JOJ Cinema)

Madsbender

Stará pravda o tom, že v politike sa raz každý ušpiní, spracovaná do formy moderného thrilleru s kvalitným obsadením. Len herci mohli byť aj menší suchári. 65% ()

sheen

Gosling u mě má po Drive a Crazy stupid love hattrick, kde se objeví, tam zastíní všechny herce v okolí. A Clooneyho bych volil z fleku. ()

Aky

Další z řady filmů, které na půdorysu dramatické atmosféry amerických prezidentských voleb rozehrávají úvahy o morálce, loajalitě a odpovědnosti. Známá pravda, že jedna chyba přitahuje další a na jednu malou zradu se nabalí sněhová koule narůstajících nemravností, které jsou k neunesení, se zde zobrazuje naprosto věrně a uvěřitelně. Děj se odehrává prakticky pouze mezi pěti postavami, což film činí příjemně přehledný a soustředěný. Faktograficky je zajímavý vhled do prostředí týmu poradců, který je méně známý než svět samotných prezidentských kandidátů. ()

Rosaviva

Přiznám se, jediný důvod proč se já dívám na film o politice, je jednoznačně Ryan Gosling v hlavní roli. Co jsem od toho čekala, byl film o politice, ve kterém se budu ztrácet, čehož se mi taky dostalo. Teprve až v půlce filmu jsem se začala orientovat ve jménech a kdo je kdo, což byl zásadní klíč k pochopení celého filmu. Ale abych pravdu řekla, čekala jsem nějákou větší zápletku, takže jsem byla docela překvapená jakým směrem se ten film rozvíjel. 3* ()

GilEstel

Film nabízí zdařilou výpověď o bezcharakternosti a amorálnosti politických kampaní. Zde zaměřeno na primárky Demokratické strany v USA, ale šlo by jistě uplatnit na jakýkoli stát a stranu. Je dobře, že se snímek vyhýbá klasickému sortýrování hodný – zlý. Lidé pracující na kampani mají své stinné i světlé stránky. V celkové hysterii předvolebních bojů všichni zúčastnění ve volebním týmu, novinářka i samotný guvernér postupně odhalují, kam až jsou ochotni zajít. Nakonec to kupodivu není Clooney v roli prezidentského kandidáta Morrisse, ale Gosling jako jeden z vedoucích kampaně Steven, kdo má hlavní roli. Díky tomu se veškeré drama odehrává v zákulisí politických bojů, což je silné pozitivum, které žene film a staví ho výš. Oba herci podávají skvělý výkon, podpořený scénářem. Clooneyho úlisný guvernér v záři reflektorů a televizních kamer, neustále pálí do objektivů jeden frenetický proslov za druhým, což je vždy doprovázeno nekonečnými ovacemi publika běžných Američanů. Jak děsivě výmluvné divadlo pro diváka sledujícího zákulisí. Goslingův mladý průbojný lobbista, připraven jít přes mrtvoly, zdánlivě nejzkaženější ze všech zase překvapivé nachází alibi svého konání, díky nekonečné špíně všude kolem. Pečlivě budované drama nabízí možnost pochopit konání a motivace všech postav, čímž působí realistickým dojmem. To je u dnešních filmů docela vzácnost. 74% ()

Ruut

Režisér i herec Clooney se snažil ukázat, že není tolik důležitý samotný výsledek, ale cesta k němu. A také to, co stojí v pozadí za tím vším. Pro koho to ale celé je? Musí vás zajímat zákulisí politiky a musíte si na webu občas rádi lovit různé konspirační teorie a zároveň dobře vědět kdo je tajemný „muž s cigaretou“ z Akt X, jinak by jste se měli Dnu zrady spíše vyhnout. ()

S.Quentin QUALE

Všudypřítomný politický marasmus v elegantním balení Goegre Clooneyho, který i z takovýho opruzu, jakým je americký paritní systém, dokáže udělat záležitost poutavou a do jisté míry i napínavou. Koho obecně politika nezajímá, bude se asi nudit, kór s Clooneyho jemnou, citlivou režií, pomalou kamerou a poklidným scénářem. Jak už je taky jeho zvykem, herci jsou pečlivě vybraní a ve formě, což filmu dodává punc čtyřhvězdičkáče, no doporučovat ho obecně nikomu nebudu. 70% ()

Allien.9

"Tvůj oponent má toho nejlepšího specialistu na média v téhle zemi ve svém týmu. Co uděláš? Buď ho najmeš pro sebe, nebo to zařídíš tak, aby ho neměl ani jeden tým... Výhra tak či tak." Rok se s rokem sešel a George Clooney se opět rozhodl polechtat pár filmových nominací. Zlaté glóby však dopadly - zcela proti očekávání - přímo katastrofálně ("Den zrady" nedokázal zabodovat ani v jedné ze čtyř kategorií) a lépe to nevypadá ani s prestižními Oscary, neboť "The Ides of March" bojují pouze o jednu jedinou sošku, a to za "Nejlepší adaptovaný scénář", kde mají obrovskou konkurenci. Clooney se zkrátka dotkl až příliš citlivého tématu - bere si na paškál americkou politickou scénu (přesněji řečeno zákulisí jedněch ostře sledovaných primárek) a útočí, útočí, útočí... Ale ať už jsou námět a zpracování jakkoli dobré/nedobré/provokativní, největším plusem tohoto (lidským odpadem prolezlého) snímku jsou beztak geniálně napsané postavy, především pak Stephen Meyers (nadějný Ryan Gosling) a Tom Duffy (tradičně dobrý Paul Giamatti). Sledovat proměnu Ryana Goslinga je úchvatné a šokující zároveň a člověk má nejednou chuť zkřivit rty v ironickém úsměvu a na celé kolo pronést "Tak tomu říkám železné zásady!" - což mě mimochodem opět přivádí k tomu, že absence R.G. v seznamu "Nejlepších herců v hlavní roli" je nanejvýš zcestná... Dosud samá chvála, tak proč, proboha, za tři?!? :-0 Protože první (a bohužel i o něco delší) polovina filmu je de facto tvořena pouze procentuélními dohady, veřejnými diskuzemi s voliči a novináři a sem tam nějakým patriotistickým projevem, který místo dojetí či nabuzení spíše rozesmívá. Nemám nic proti delším úvodům, ale musí mě zaujmout, a to se v tomto případě bohužel příliš nepovedlo. Škoda, protože druhá polovina je takřka bezchybná; za ní a za Goslingův mrazivý pohled před finální zatmívačkou (kdo viděl, určitě rozumí) mi ta návštěva kina vážně stála.;-) P.S.: Opět by se mi tu šikly "půlhvězdy" aneb *** a 1/2, po druhém zhlédnutí možná hvězdu přidám.;-) ()

Goldbeater

Politika je pro mě španělská vesnice, ale to vůbec nemělo vliv na to, jak se mi tenhle film líbil. Je to brilantní drama. Mluvím tu teď o skvělém scénáři, který na velmi malé ploše dokázal utvořit nádhernou hru charakterů, kde se několik ambiciózních lidí utká v souboji, ze kterého může vyjít jen jeden jako vítěz. Není nad to sledovat, jak si idealistický Ryan Gosling jde za svým, i když se mu všichni kolem v jednu chvíli snaží házet klacky pod nohy. Jeho herecký výkon je skvělý. Už vůbec nepochybuji o tom, že on se stává hereckou hvězdou budoucnosti. A teď trochu k režii. George Clooney jako režisér dokonale převálcoval George Clooneyho jako herce. Jeho režie je velmi dobrá a dokázala vdechnout život tomuto silnému příběhu. Všechna čest, bylo to super. ()

Snorlax

Clooney konečně pochopil, že se nemá snažit hrát sexuální symbol, ale že i s nulovým hereckým umem zvládne slizkého kariéristu. A asi by bylo pro nás oba lepší, kdyby stál víc za kamerou, než před ní, režírování mu totiž jde. ()

dr.horrible

Perfektná réžia, perfektní herci, perfektný scenár. Len by to chcelo trochu viac minút na rozobratie charakterov jednotlivých postáv. Slabších päť hviezdičiek, objektívne asi skôr štyri, ale mám slabosť pre politické thrillery, Clooneyho, Goslinga, Hoffmana, Giamattiho, Marisu aj Evan Rachel Wood. A hlavne pre Clooneyho réžiu ()

Šakal

Minimalistický, pozvolna se rozjíždějící, gradující (avšak jakoby mimochodem) minutu po minutě, bez zbytečných rozmáchlých gest. To je The idest of March. Jednoduše typický G. Clooney, tak jak ho mám rád, zdálo by se (na první pohled). Přesto, k plné (divákově) spokojenosti krůček (resp. rázný KROK) schází. Snímkem proplujete, nuda (tu) nehrozí, pokud tedy vaše obzory nekončí (resp. nezačínají) na posledních (sportovních) stránkách deníků, přesto (si) musím přiznat, čekal jsem (ve světle předchozího Clooneyho počinu) http://www.csfd.cz/film/215291-dobrou-noc-a-hodne-stesti/ (malinko) VÍCE. K většímu zážitku mi (v prvé řadě) scházel fakt, že snímek nenabízí nic nového, nemá čím překvapit a navíc do očí bije ta typ.šablona: od mladíka plného ideálů, který bezmezně věří ve svého kongresmana (budoucího prezidenta?) až po situaci, kdy je zahnán (přitlačen) do kouta, „převléká kůži“ a začíná kolem sebe kopat na všechny strany, aby byl mezitím divák (jentak mimochodem) ujištěn, že to je holt politika a nakonec si i třeba R. Gosling s P. Giamattim na toho panáka zajdou. Ano, politika je svinstvo. No a co?! Chtělo by to více invence a tahu na branku Georgi. A ne, není to ode mě alibismus. Komorní, konverzační, jiskřivá, (politická) dramata miluju, ale zde mi právě síla (údernost) mluveného slova (k mnohem větší spokojenosti) scházela. Navíc, tohle je i bez zpětné rezonance. Pokud se chcete přesvědčit (čti ujistit se), že politika je svinstvo, ale nic není tak černobílé, sáhněte po (nedoceněném) snímku O. Stonea: http://www.csfd.cz/film/8758-nixon/ popř. po (doceněném) http://www.csfd.cz/film/238187-duel-frost/ R. Howarda. Výsledný resultát: 70% p.s. to uživ. numi.....btw, neřadí!!!! To Ti stačí málo kamaráde. Ozvy se v Pa po práci, já Ti předvedu „barové scény 21st“. ()

gilmore_girl

Politika me moc nebere, takze mi prvni pulka filmu prisla ponekud nezazivna... pak sice doslo ke zvratu, ale podle me nafouknutemu a umelemu. A promena ze spravnaku na bad guys? Kdo by to cekal, ze. Gosling s Clooneym byli ovsem skveli, takze jsem se nakonec nenudila. Jen jsem od toho cekala vic. ()

HoneyBunny

Film o tom, jak fungují zákulisní politické praktiky, o soupeření mezi politickými poradci, o hnusných zákulisních hrách, o těsném napojení médií na politiku... A přece už teď je vidět, že hrozně rychle zestárne. Nemá totiž dost hutný příběh, jde spíš o tahání za zákulisní nitky a špinavé fígle. Nic z toho ale Clooney nepodal dostatečně silně a zábavně. Pro nahlédnutí do světa politky - ano. Pro větší filmový zážitek... ani náhodou. Hodnotím samozřejmě z pohledu Evropana, věřím, že Američanům bude téma prezidentských primárek bližší. ()

Jordan

clooney, clooney... zasa si urobil silný film, ktorý si aj produkoval a bol si na ňom spoluscenáristom... a nielen to, ale si v ňom aj hral - a veľmi dobre! kto urobil v hollywoode väčší prerod než ty, kto prešiel väčšiu cestu? z fešáka v seriáli o doktoroch, cez sympaťákov v "béčkových" produkciách, cez BATMANA, napokon na Oscara za supporting role a prekvapivo dobrý debut až po naozaj výborné filmy, Oscarového čierneho koňa (u mňa), Leatherheads som zatiaľ nevidel, no teším sa na to, vyzerá to výborne a teraz toto: Marcové Idy sú pre mňa osobne geniálne po všetkých stránkach a to stačí. Rozoberať to tu nechcem a nebudem, no mal som enormne vydarený zážitok. Herci, scenár, réžia, hudba, katarzia! ()

Anderton

V Amerike si potrpia na kresťanské zásady. Aspoň na väčšinu. V Amerike ak zosmilníš, tak môžeš rýchlo skončiť. Zabitie, tak tam je to otázne, ak ste prezident, tak môžete. Ale jedna zásada, tak tá je už tak prekonaná, že sa ňou riadiť v dnešnom svete nedá. Ak niekto do teba kameňom, tak ty doňho niečím ešte tvrdším! Nechcem začať moralizovať o činoch Goslingovej postavy, ale ja by som bol taktiež poriadne nasratý a neručím zato, ako by som v jeho prípade konal. Prekvapivo málo okázalé, na mainstream a množstvo hviezd príjemne komorné, inteligentne napísané s niekoľkými dialógmi zadierajúcimi sa svojou britkosťou pod kožu. Postavy reagujú slovami aj činmi okamžite, čo je výhoda scenára oproti skutočnosti, pretože si môžete premyslieť, čo Vaša postava povie. ()

teutates

Gosling co by politický agitátor, nenápadný žralok v plytkých vodách na mne vyběhl pomalu, ale jistě. Je to taková ta pomalá, uspávací, komorní (ehm) drama, no má to ten spád, který mne donutil neusnout. Já tyhle politické podpásovky s konspiračním pozadím mohu. A tu zlatou zemekoulu si tady Meyers zaslouží, mněl by ji dostat, bo když ne "verbal"... 7/10 ()

swamp

Velmi pomalu se rozjíždějící politické drama s výborným hereckým obsazením (a to ani nemám namysli Clooneyho, který je zde - tedy mimo režisérského postu - spíše vedlejší figurkou). Ovšem v průběhu sviňáckého dění nabírá snímek na obrátkách a mě si tedy ovinul kolem prstu docela dobře. ()

Ant

Ides of March je výborný film, který si žádá trpělivého diváka. Prvních 40 minut filmu totiž funguje jen jako nastínění prostředí a představení postav. Jakmile si divák myslí, že má všechny postavy prokouknuté a zná jejich strategii, přijde naprosto nečekaný zlom, který ho donutí všechno přehodnotit. Celý film táhne Gosling, který je ochotný pro kampaň udělat téměř cokoliv a nikdy se tak z něj nestane úplně kladná postava - což je jen dobře. Velký dojem na mě udělala taky Evan Rachel Wood. Desplat složil skvělou hudbu, která dokonale podtrhuje morální dilema hrající v tomto příběhu hlavní roli... jak už to tak v politice bývá. ()

Oscar 2012 - výsledky

24.01.2012

Fincher nakopne televizního Spaceyho

Fincher nakopne televizního Spaceyho

07.03.2011

Jsou kámoši už od „sedmičky“. Kevin produkoval The Social Network a David Fincher teď na oplátku pomůže rozběhnout televizní seriál House of Cards, ve kterém si Spacey zahraje hlavní roli. Přesně tak… (více)