Počítačově animovaný 3D snímek Velká vánoční jízda studia Aardman konečně nabízí odpověď na otázku, která nedá spát žádnému dítěti: Jak jen to Santa dělá, že dokáže během jedné noci nadělit všechny dárky? Odpovědí na ni je existence Santovy provozní základny ukryté pod Severním pólem, která je plná veselí a té nejmodernější techniky. Jádrem celého filmu je ale příběh, jehož složky jsou jako vystřižené z klasického vánočního příběhu – úsměvně nefunkční rodina a nečekaný hrdina: Santův nejmladší syn Arthur. Když Santův fascinující podnik omylem vynechá jedno dítě ze stovek milionů, o které se stará, vydává se nejméně schopný člen rodiny Clausů na bizarní a vzrušující závod s časem, během kterého má za úkol doručit poslední vánoční dárek na světě dřív, než se rozední. (oficiální text distributora)

Torgal

Film narvaný nápadmi až k prasknutiu, a veľa z nich je výborných. Vlastne nechápem sám seba, prečo ma film ako celok nevzal, hoci všetky jeho časti sú veľmi dobré. Možno je to tým, že k americkému Santovi som vždy pristupoval s dešpektom a tu je tých Santov hneď niekoľko. Je tiež možné, že za to môže priam raketové tempo s akým všetky postavy hovoria a konajú (dabing by bol v tomto prípade asi lepšou voľbou). Vo výsledku teda len nadpriemerné dojmy. 7-/10 ()

chrispe

Bambi mě dostal. A i když bych chvílemi ubrala z akčnosti, byl to moc pěkný příběh a rozhodně se nebudu bránit podívat se na to znovu. Artura si nelze nezamilovat... i jeho, chvílemi velmi protivného a necitlivého, dědečka a skřítku. ()

GlamourCat

Příjemné, svižné, vtipné, poměrně originální. Jednu hvězdičku mínus za příliš mnoho sentimentu, "Věřím v Tebe, Santo" a tak. Párkrát by to nevadilo, ale tam už mě to otravovalo. Jinak to mělo milou animaci, hezký příběh atd. ()

cerbygerby

Příjemný animák o tom jak to vše asi probíhá na vánoce.. na nikoho se nesmí zapomenout, i kdyby se jednalo jen o jediného tvorečka na zemi... naštěstí není jen jeden santa, ale i jeho táta a dva synové, které vše nakonec dohromady vyřeší... za mě 4* a 80% ()

Hpatrik

Moc pěkný, neskutečně zábavný a svým způsobem netradiční vánoční příběh, plný zajímavých nápadů, dynamické akce (opravdu) a s troškou těch emocí na konci. ()

Kingjiri

Akční scény a používání moderních technologií nejsou zrovna obyklý výjevy z filmů o Santovi a v tomhle případě šlo o fajn nápad. Jenomže příběh je jedno velký klišé, je hrozně jednoduchej a nenabízí žádnej zajímavější moment. Zejména postavy by si zasloužily líp napsat a využít jejich potenciálu (např. skřítci mohli hlásit jako o život). Pak mi scházely nějaký scény pro větší diváky. Pro tyhle účely mohli tvůrci v akčních scénách klidně nenápadně odkazovat na známý akční snímky. Od animáku v Britský koprodukci bych čekal rozhodně větší zábavu. ()

PedroPo

Tenhle film stojí hlavně na propracovaných charakterech "vedlejších" postav, vedlejších dle postavení v rámci severopolní korporace. Starý děda Santa je trochu ulítlý punkový anarchista, nejmladší Artur mi svou zrychlenou dikcí občas lezl na nervy a připomínal mladého vánočního entuziastu na koksu. Jinak animace pěkná, nápady šílené a zpracování včetně těch různých vychytávek (vybavení elfích pomocníků, nápisy v santově továrně atp.) velmi zábavné. pozn. Viděno ve 2D a kladu si otázku, jestli je tohle ve 3D nějak hodně odlišnější. ()

Rincewind

Lidská společnost používá čím dál víc moderní techniky, takže i Santa se musí přizpůsobit a jít s dobou. Protože doručit 2 miliardy dárků za jednu noc, to se už se starými sáněmi zvládnout nedá. Příjemná komedie, oddychový animák. Sice nic, co by Vám nějak silněji utkvělo v paměti, ale na navození vánoční atmosféry to pravé. ()

E lan

Vcelku povedený vánoční animák, s trochu obyčejnou animací, ne moc originálním příběhem, ale jinak docela dobře vymyšlenou pointou. ()

Franc1s

Čeka jsem tedy více...Prvních 15minut bezvy, poté zbytečně moc zběsilé a takové "prázdné". Scének na zasmáti by šlo spočítat na prstech jedné ruky. Nebýt dědy Santy, už to vypínám.Trailer vtipnější než celý film dohromady. Škoda času, holt točeno asi pro amíky. 5/10 ()

josieaddms

Konečně vánoční film ze kterého se na vás nelepí kýč a sentiment jak špína na vyplivnutou žvýkačku. Svižné, originální vtipné. Po pravdě já si moc nepotrpím na tohle modernizování klasických postav a tradicí, ale když se to umí je to příjemné. Občas mi to přišlo moc uřvané, občas trochu moc přeslazené. Ale celkově jsem dost spokojená. Docela to tam natřeli celému světu ve scéně se zachraňováním vánoc. Ještě bych si přála kdyby někdo přišel s trochu originálnějším charakterem hlavního hrdiny, ale jinak jsem se fakt docela zasmála. Milá vánoční podívaná. ()

balcazar

Podľa názvu filmu, plagátu či grafiky, ktoré som videl pred pozretím, som nečakal nič výnimočné. Možno aj to prispelo k tomu, že som bol o to nadšenejší a prekvapenejší. Vtipné aj akčné, svieže, originálne, moderné a hlavne nesilené, so skvelým tempom, ktoré nespomaľuje a animák nestráca dych. Keďže animovaných filmov som videl veľmi veľa a je už náročné nájsť nejaký, ktorý ma nadchne, o to viac si užívam, keď taký nájdem. ()

Shredder

Zo zaciatku ide film takym sialenym tempom, ze som poriadne ani nestihal vnimat, co sa vsetko na obrazovke deje. Niektore veci su stereotypne, ine naopak nie, ale celkovy dojem je pozitivny. Na Arthurovi je vidno, ze narozdiel od pixaroviek je urceny takmer vylucne detom, co vsak neznamena, ze sa film nemoze pacit aj dospelym. Je to mile, svieze s prijemnou hudbou a animaciou, a hlavne je to naozaj vianocne. Ak film budete pozerat niekedy uprostred leta, mozte s kludnym svedomim jednu hviezdicku odratat, no pocas vianocneho obdobia vas film prijemne naladi a neposobi tak neprirodzene a strojene, ako napriklad Zemeckisova verzia Vianocnej koledy. Jedinu vacsiu vycitku mam voci epilogu - "rok potom", ktory bol podla mna uplne zbytocny, ale aj tak film zaradujem medzi svoju vianocnu klasiku. ()

Talina

Byla jsem zvědavá, jak chtějí doručení dárku jedné holčičce protáhnout, aby to dávalo dohromady těch 97 minut, ale stačilo tam dát senilního Santu Klause a problem solved! Hezký animák, kterému sice nechybí vtip ani ponaučení, ale něco přece jen... ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby