V Benátkách mušketýři Athos, Porthos a Aramis s pomocí Milady de Winter kradou plány vzducholodí od Leonarda da Vinciho. Milady je však zradí, omámí a plány prodá vévodovi z Buckinghamu. O rok později d'Artagnan opouští svou vesnici v Gaskoňsku a míří do Paříže v naději, že se stane mušketýrem jako jeho otec. Tam se ale dozví, že mušketýři byli z finančních důvodů rozpuštěni. Ve venkovské hospůdce vyzývá kapitána Rocheforta, vůdce stráží kardinála Richelieu', k souboji poté, co ho kapitán urazil. Rochefort nechce bojovat, a tak ho pouze postřelí. Když se chystá d'Artagnana zabít, objeví se Milady a zabrání mu v tom. Jakmile je d'Artagnan v Paříži, potkává se postupně s Athosem, Porthosem a Aramisem a nechtěně všechny tři urazí. S každým si tak naplánuje samostatný souboj. Athos přivádí Porthose a Aramise k souboji jako své sekundanty. D'Artagnanovi dochází, kdo jsou muži vlastně zač. Richelieuovy stráže souboj překazí a chtějí je všechny zatknout, ale mušketýři proti nim bojují a vítězí. Všichni čtyři jsou předvoláni před mladého krále Ludvíka XIII. Richelieu na něj naléhá, aby je potrestal, ale i na královnu Annu zapůsobila jejich statečnost a společně s králem je místo toho odmění. Richelieu instruuje Milady, nyní svého komplice, aby umístila falešné milostné dopisy do komnat královny Anny, ukradla její diamantový náhrdelník a odnesla ho do Tower of London. To by usvědčilo královnu, že má poměr s Buckinghamem. Král Ludvík by ji nechal popravit a vyhlásil by válku Anglii. V tu chvíli by lidé požadovali silného a zkušenějšího vůdce, samotného Richelieu. Aby se pojistila, Milady požaduje, aby Richelieu písemně prohlásil, že pracuje jménem Francie, což on udělá a potvrzení jí předá. Falešné dopisy jsou nalezeny a předány králi Ludvíkovi, kterému Richelieu doporučí uspořádat ples, na který si královna Anna bude muset vzít náhrdelník – dar od svého muže. Pokud to neudělá, pak je její poměr skutečností a musí dojít k válce. Služebná královny Anny, Constance Bonacieuxová, odhalí Richelieuův plán a prosí d'Artagnana, aby ho zastavil. Mušketýři se rozhodnou mu pomoci... (TV Nova)

Bozvav

Strašně jsem se nasmála až bych brečela. Velmi slušná akce, vizuálně líbivá patlanina, u které by člověk s úsměvem přešel i ten infantilní scénář kdyby, Kdyby se to nejmenovalo Tři mušketýři. Proboha proč to nenatočili jako sci fi jakéhokoli vymyšleného království a třeba i s mušketýry, Jen kdyby se to probůh neodkazovalo na Dumase. Takto musím své hodnocení rozdělit na: ODPAD za toho Dumase a slušných 55% za akční scifi komedy podívanou. Takže asi tak. ()

sirien

A fuck it, mě se to líbí (a troll v mé duši touží dát 5*) :D - mám rád kvalitní fanfiction a steampunk ještě nikdy nic nezkazil. Předlohu to nijak neuráží a věrné zpracování předlohy tu už bylo a nezestárlo, tak proč dělat znovu totéž? Kvalitní akce, slušné hlášky, zábavné a dobře zahrané postavy, hezké bojové choreografie, vážně se to brát netouží - před koncem mi přišlo, že to trochu ztrácí dech (ty 3Dčkový záběry to trochu roztahaly na úkor těch hlášek a tempa vyprávění), ale na závěr ho to zas chytlo, takže pohoda. (Pokud trpíte upjatým artovým uctíváním předloh bez ohledu na kvalitu přepracování, tak se tomuhle radši vyhněte, jinak tu je ten film myslim poměrně podceněnej.) ()

fisus

To bylo pěkně....na ho..o!Ani pohled na moji milovanou Millu to nezachránil.Tam opravdu nebylo čeho se chytit.A ani se tomu nedalo smát,jak je to ubohý. ()

inachisio

První, co mě napadlo při sledování byla věta: to je ale kravina. Jenomže mě asi natolik zaujala, že jsem ji shléfla až dokonce. No. Nicméně, musím pochválit akční scény, ty se mi líbily opravdu hodně, škoda jen, že většina z nich byla neodmyslitelně spjata s dementním námětem a vzducho-lodí. Dejme tomu, že i hudba byla docela pěkná a herecké výkony se také daly. Dokonce jsem se párkrát zasmála. Škoda, že z toho tvůrci udělali takovou spatlaninu, jinak to bylo celkem kvalitní a nápaditý. Šermířské souboje byly skvělé. ()

Hapretor

Ech! Dost nudné, protože předvídatelné. Z akce stojej za zmínku jen souboje s kordem. Během filmu jsem měl pár postřehů: Milka Jojopič je stále sexy při filmové akci, ale byla moc oblečená. Orlando Blůma je kokot největšího kalibru, štve mě už od "Pirátů". Pavlík Anderson neumí odvyprávět děj, ale akci ano. Logan Lerman tady vypadá jak holka (když líbá herečku Constance působilo to na mě spíš jako soft lesbiporn). Nechápu, proč Detergenta hrál zrovna on. Loď zavěšenou na nafouklym polštáři jsem viděl už ve "StarDust". Opakované "Shut Up!" jsem viděl v "Big Lebowski". Už jednou jsem se při koukání na film taky podobně nudil - při "Alien vs. Predator I." ()

Jakira

Jedna z největších hovadin, co jsem kdy viděla. Celou dobu jsem přemýšlela o tom, jestli to tvůrci opravdu mohli myslet vážně, nebo si z nás jen dělají srandu. Jedna hvězdička za Orlanda, kterému role neskutečně sedla a opravdu si jí užíval:) ()

Pitaya

Ani nevím čím mám začít. V tomhle filmu zkrátka nefunguje snad vůbec nic. Tak třeba scénář. Mám pocit, že tvůrci prostě jen vzali scénář mušketýrů z roku 1993 a ten trochu pozměnili. Blbý je, že jak to přepisovali tak zapoměli na to, že to na sebe musí navazovat a dávat smysl! Další problém je výběr herců, ty 3 kašpaři co tam poskakovali mi mušketýry nepřipomínali ani zdaleka. Bloom, Jovovich a Waltz byli naopak super. No a řežie ta mě zklamala snad úplně nejvíc. Akční scény odfláklé, všechno působí uměle a strojeně. Dál, nevím z jakého důvodu, ale ve filmu se objevují pouze 3 mušketýři, jeden mušketýr důchodce a mušketýr junior, žádného jiného jsem tam neviděla. Kam se poděla celá králova osobní stráž? Celkově je ve filmu málo lidí, málo vojáků, málo dvořanů. A hudba? No mám takové tušení, že už jsem jí slyšela v jiných filmech nebo aspoň něco hodně podobného. ()

Five By Five

Áno, čumel som ako musel asi každý kto to pozeral, ale je to naozaj veľmi zábavné... Plus moja najobľúbenejšia Milla (ktorá tu mala toľko akčných scén...), a tiež Juno Temple... Zabudnite na Dumasa, Anderson je proste klasa... ^_^ ()

Joll

Proč musí prznit klasiku? Proč nemůžou natočit něco nového ? Chtěj tam dát létající lodě, budiž, Millu co létá jako v Resident Evilu a přežije pád z 1 km do vody proč ne, plamenomety OK. Ale proč tohle všechno musí nechutně znásilnit klasickej příběh, jenž všichni známe? Dal by se natočit přece daleko působivěji než takovouhle otřesnou slátaninou. To nemají scénaristy, kteří by napsaly něco namíru takým orgiím jaký si tu Pan anderson vymyslel? Zde jen brutálním způsobem znásilnil, pěknou předlohu všemi svými předchozími filmy...Ani nevím proč dávám 2 hvězdy, jsou hodně, ale hodně slabé. ()

Raziel_cz

Tak tohle je nářezovej film. Zkrátka úchylně dementní kravinka plná humoru, stejně jako moji oblíbení Tři mušketýři z roku 93. Jasně, s Dumasovým originálem to má společného pramálo, ale protože ho nepovažuji zrovna za mistrovské dílo a jen také mnohdy humorný dobrodružný příběh, který mi v knižní podobě nijak zvlášť nepřirostl k srdci, nevím, proč bych se u filmových adaptací nemohl příjemně bavit. Po Rallye smrti a Horizontu události asi nejlepší Andersonův snímek. ()

zabro odpad!

maximalni ztrata casu. uz jen vyberem hercu. milla jovovich neni vubec sympaticka (jako skoro v kazdem filmu) a dartanan je nejvic otravnej, porad se tvari jak de*ent. :-) ()

Fawkes

Sice to není tak hrozné jak by se mohlo zdát podle zdejšího hodnocení, ale dost mi přišlo, že tvůrci tentokrát dost fantazírovali. Něco bylo až moc přehnané, ale naštěstí mi to nějak extra nevadilo. Asi jsem měl na takový typ filmu tu správnou náladu. Vizuálně je film nahoře, práce s kamerou, při bojových scénách i zpomalené momenty to vše bylo velice povedené, ale děj mi přišel nevyužitý. Nejsilnější stránkou je zcela určitě soundtrack, který podpořil mé rozhodnutí, když jsem se rozhodoval jestli 3 nebo 4. Čtyři jsem teda nakonec dal, ale není to čistý čtyřka, spíše poslední záchytný bod. Takže za hudební stránku skládám poklonu Paulu Haslingerovi, kterého jsem doteď neznal. Z hereckých výkonů mě zaujal Orlando Bloom, kterého jsem prvně viděl v záporné roli, a L. Lermanovi role D´Artagnana taky slušela. Sice se ve svém hereckém talentu od Percyho Jacksona moc nepokročill, ale věřím že to časem spraví. Při výstupech franzouzského krále Ludvíka jsem se neustále popadal za břicho, a musím říct, že vybrali vážně zajímavého herce. Po dlouhé době jsem shlédl film v originálním znění, a užil jsem si tak krásnou angličtinu. (69%) ()

tbb

... Po tomhle Alexander Dumas vstal zhrobu, aby Paulu W.S. Anderson, tvůrci série Resident Evil, ukázal co taková zombie opravdu dokáže. A Sašo, když už si v tom, tak prosím rafni i Milu. Protože tihle dva jsou asi nejhorší věc, která mohla Mušketýry potkat. Tedy potkala. ... bichiho.cz/movie-talk/the-three-musketeers-2011/ ()

optimus0s

55% Taková pičovinka, ale pičovinka v dobrém smyslu slova. Má to vše co má novodobý dobrodružný film mít. Je to podle známé předlohy? Ano. Je ta předloha v novém moderním kabátu? Ano. Je tam pompézní dobrodružná hudba a mladá krásná herečka? Ano Ano. Je to naivní? Jak sviňa! Ale splní to to co má, člověk se pobaví a pak zapomene:-) ()

Rockerman

Kdyby Alexander Dumas vstal z mrtvých, velmi by se podivil, co udělali současní tvůrci z jeho klasického díla. Aby bylo jasno. Nemám nic proti zmodernizování klasických děl. Například Sherlock Holmes s Robertem Downeyem v hlavní roli byl natočen skvěle a také hodně neobvyklým způsobem. Tito "Mušketýři" však zašli příliš daleko. Když pomineme, že mušketýři už nejezdí na koních, ale létají a bojují na vzducholodích. "Milady" už není jen intrikářskou dámou, nýbrž i kung-fu bojovnicí (ty intriky zůstaly) a d´Artagnan vypadá, jak by zrovna dokončil americkou high school, je tu něco, co bylo ještě horší. Příšerné dialogy. Nevím, jestli to nezpůsobil jen špatný překlad nebo dabing, ale některé rozhovory jsou strašně trapné, nesmyslné, sklouzávající až k parodii. Já jen doufám, že závěrečná scéna, kdy Buckingham táhne s flotilou lodí na Francii nebyla myšlena, jako pootevřená vrátka ke druhému dílu. Nebo jo? Tak to nás potěš pán Bůh! ()

Mortishka

Hmmm Mads Mikkelsen jemu by som odpustila aj meč v mojom srdci, je to neskutočne charizmatický a talentovaný herec, je jedno v akom filme hrá vždy to bude excelentné. nečakala som od toho veľa ale priznávam sa áno bavila som sa, bola to riadna stupidita , brala som to ako oddych. .. Som zvedavá či bude pokračovanie....každopádne nezaslúži si to odpad, aspoň tie tri hviezdičky určite. ()

Zajdo

Andersonove filmy si pozriem, keď si chcem oddýchnuť, pozrieť sa na pekné nohy Milli Jovovich, akciu, jednoduchý príbeh atď. ... Traja mušketieri mi ponúkli presne to, čo som čakal. Som zvedavý kolko sa dočkáme pokračovaní :D ()

Hopkins

Jako oddechovka a komedie dobrý :o) ale pouze a jen za 3 hvězdičky. Efekty se vzducholoděmi dobré absolutně přehnané ale dobré jako dobrodružná komedie perfektní člověk se u toho zasmál. Vypnul a nemusel přemýšlet efekty fajn bojové scény taky dobré Lerman ale jo hoch obstál. Tři mušketýři vybráni dobře každý z nich se na tu roli hodil Waltz jako kardinál taky Milla jako Milady ale jo taky by se dalo absolutní ústřel ovšem je král a Orlando Glum :o) no dobře Bloom , tentokrát moc pěkného pro něj nenajdu . U tohoto filmu abych to shrnul nemám problém s obsazením z 90% :o) ani s efekty ale s přílišnou trapností chápu že pro USA trh musí být toto vyobrazení tří mušketýrů to nejlepší co kdy viděli ale tak nějak pro mě jako evropana nedostačující a zrovna u tohoto filmu efekty měst nic moc Vzducholodě super scény s nimi dobré ale ta města příšernost. Sečteno podtrženo 60 procent , ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Tři mušketýři se dočkají nové epické verze

Tři mušketýři se dočkají nové epické verze

14.02.2021

Klasiku Alexandra Dumase Tři mušketýři už jsme tady měli na mnoho způsobů. Mezi poslední adaptace se řadí například britský seriál od BBC, v němž si zahrála Emily Beecham nebo Peter Capaldi, a ještě… (více)

Tak kdo si pochutná na člověčině?

Tak kdo si pochutná na člověčině?

06.06.2012

Hannibal Lecter má novou tvář, k tomu konec Spartaka a seriálový Vřískot. Ale popořadě: seriál Hannibal, který na motivy thrillerů Thomase Harrise, zejména pak Červeného draka, připravuje stanice NBC… (více)

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

29.05.2012

Hrdina je jen natolik dobrý, jak kvalitního zlosyna dokáže zdolat. Pokračování komiksových hitů dostala v tomto směru mimořádně vydatné posily. Penzionovaní agenti ze složky Red (vrátí se Bruce… (více)