Paranormal Activity 3

• USA Paranormal Activity 3 (více)

I kvůli maximálnímu požitku z filmu zůstává jeho příběh úzkostlivě střežen. Prozradit lze snad jen to, že v něm znovu vystupují hrdinky předchozích dvou dílů, paranormálními aktivitami pronásledované sestry Katie a Kristi, s nimiž se vrátíme ke kořenům zla, do časů jejich dětství, kdy se rády vzájemně strašily a hrály si na vyvolávání duchů, až se jim to jako bumerang začalo vracet. Připravte se na intenzivní filmový zážitek, který nenechá nikoho chladným. Snad kromě hrdinů filmu, kteří se s paranormálními aktivitami setkají na vlastní kůži. Vy ostatní toto setkání možná přežijete. (Bontonfilm)

viperblade

První díl se mi líbil, druhý jsem zatím neviděl (bylo mi řečeno, že to nijak nenavazuje) tak jsem zkusil, jak se mi bude líbit trojka. A musím uznat, že to bylo dost slušné. Atmosféra většinou fungovala i lekačky byly vcelku děsivé. Bohužel, film, alespoň pro mě, nemá žádnou opravdu děsivou scénu, kterou bych si zapamatoval (např. v jedničce jsem se nejvíc bál u části, kde ženu z ničeho nic chytne duch za nohu a odtáhne ji pryč) a to je dost škoda. Takhle je Paranormal Activity 3 spíše lepší průměr než něco, u čeho byste se vyloženě báli. Nicméně, fake trailery spolu s faktem, že se tvůrci opravdu snaží všechny filmy propojit, pro mě znamená, že se musím kouknout i na druhý a poté i na čtvrtý díl této "noční" série. Jsem zvědavý, jestli to vše nakonec bude dávat (alespoň nějaký) smysl… 60 %. ()

castor

Jakožto neznalci předchozích dílů mi vyhovovala zejména délka. Premisa je jasná: něco je v domě a nedá to jeho obyvatelům spát. Poptávka po nějakém posunu je, zdá se, zbytečná. Dialogy kolem jsou totiž úplně o ničem, totálně unavují před nočními scénami, dramaturg si zřejmě vždycky zašel na hodně dlouhé kafe. Grády to nemá, divák se vlastně ani nijak zvlášť nebojí. Prvnímu dílu pomohla výživná mediální masáž, těží z ní i pokračování. Otravná série (to si troufám říct, protože je mi jasné, že ostatní díly jsou totožné), u které si jen můžeme tipovat, že Paranormal Activity 13 se bude odehrávat v nějakém bulharském panelákovém bytě. A duchy přijde vymlátit Steven Seagal. PS: Dcerky a otáčející kamera na pomezí obývacího pokoje a jídelny byla fajn. ()

*CARNIFEX*

Z duchárskeho "remesla" najlepšie dielo, aké kedy bolo natočené. Len ťažko horko sa v mojej mysli tomuto filmu niečo vyrovná. Umiestnený v - top 5 ()

PinokKio

Pořád stejně nudné schéma. 80% filmu se díváme, jak se hýbe lustr či pootevřou dveře a pořád se nikomu z domu zdrhat nechce, prostě nějak bude. No a na konci to bafne trochu víc, abysme se mohli těšit zase na další nášup. Tak tedy počtvrté v roce 2012, no. Bohužel. ()

Ded@M@tes

Pokračování úspěšné série je zpět, i na po třetí tvůrci uspěli. Napětí a strach jak má být. ( Hodnocení: 7/10 ) ()

Spooner

Do třetice zase opět trochu stejného a nudného. Tahle recyklace a natahování rádoby provázaného příběhu už mě vážně nebaví, koncept found footage se zde vyčerpal už po prvním díle. Zvlášť, když se jim tu strašidelnou atmosféru prostě nedaří navodit ani tentokrát. Narozdíl od strašlivé a ukecané dvojky se zde ale přece jenom pár dobrých nápadů najde a tvůrci už se nás nestačí polekat jen bouchajícími dveřmi či padajícími pánvičkami. I tak je tam toho ale na 90 minut hodně málo. ()

Faustka

Po solidní jedničce, slabé dvojce… mě umrtvila šílená trojka. Nechápu, že tenhle abnormal paskvil může někoho vyděsit. To já jsem rozklepaná leda z toho, jakých obludností se tvůrci dopustí ve čtyřce. ()

Wacoslav1

To jsou mi, ale věci... Podobně jako v jiné rádoby hororové sérii Resident evil kterou jsem komentoval nedávno se i v této sérii našel jeden koukatelný díl a shodou okolností je to opět ten třetí. Nicméně tady to mělo skončit. Nic skvělýho na tom sice není, ale ušlo to. Co přišlo potom to už je hotová tragédie.50% ()

Davies182

(Ne)příjemné mrazení se vytratilo, místo toho útočí režisérské duo na divákovy smysly více lekacími scénami. Škoda - i tak je ale třetí díl hororového výplachu podívanou,na kterou se nezapomíná: simulátor strachu stvořený pro ryzí zážitek z kina. Sice jiný, než na jaký jsme zvyklí, ale je tam... ()

gogo76

Prvý film tejto hororovej série bol výborný, druhé o niečo slabšie pokračovanie splnilo účel. Prichádza tretie pokračovanie, ktorého najväčšou výhodou je to, že nie je dejovo previazaný s tými predchádzajúcimi a dá sa pozrieť bez ohľadu na to, či ste prvé dva diely videli, alebo nie. V tejto sérii majú filmy všeobecne pomalší rozjazd, ale tu musím pochváliť fakt hustú atmosféru a posledná polhodina je naozaj strašidelná. Nemám tým na mysli, že vás vystraší, ak si ju pustite počas dňa a popritom chlípete polievku. Zaručene vystraší, ak si to pustíte sami alebo vo dvojici. Sami v noci to radšej neskúšajte... V istých momentoch som mal pocit, že prekonal i prvý diel, alebo sa mu atmosférou minimálne vyrovnal. Takto nejako si ja predstavujem horor. Nebyť slabšej prvej polovici filmu, dal by som plný počet, pretože záver je skutočne mrazivo- hororový. 80%. ()

Xmilden

Tak samozřejmě budete se bát, on se asi každý člověk musí bát, když dává bedlivý pozor a opravdu se soustředí na film. Paranormal Activity je vytvořený způsobem, který děsit dokáže. Samozřejmě nikdo nesežere, že se jedná o "skutečnou událost". Co mě mile překvapilo oproti prvnímu dílu, který sice dokázal strašit, tedy pouze v noci, jsou herci. Ve 3. díle nejenže probíhá strašení i ve dne, ale hlavně se stále něco děje. Herci jsou sympatičtí, oproti 1. dílu je to obrat o 180°. Suma sumárum spokojenost. PS: Neviděl jsem 2. díl, ale asi je to úplně jedno. ()

Arbiter

Jednička byla fajn, protože mi připomněla že se někdy i dnes bojím, co je ve tmě za rohem. Žádný zázrak, ok. Ale lekačky měly smysl. Prodlevy měly smysl. I ta dementní každodenní nuda dodávala sílu vteřinkám strachu. Dvojku jsem neviděl a trojka je díky posledním dvaceti minutám pěkně na hovno. Dynamika je filmovější, ale bububu je pouhou nahodilou atrakcí, která více méně zabijí možnost tušit hlubší motivace démonova tajtrlíkování. ___ To, že je potřeba nasadit do scénáře idioty s rozvinutou potřebou natáčet a zakrnělou potřebou uvěřitelně jednat, jsem si už nějak zvykl. Že mi ale autoři posvítili do tmy za roh a rozšafně sdělili, že film je teda fakt o hovně... to si mohli ušetřit. Vše mělo skončit s větou: ,,Ok, Toby, I'll do it!'' ()

-bad-mad-wolf-

ONA celou dobu hysterčí, že kamery musí pryč a o duchovi nechce už nic slyšet. ON neustále natáčí a čumí na záznamy, ženě nic neřekne. S dětmi je očividně něco v nepořádku, ale ON i ONA je okatě ignorují. V domě se dějí silně znepokojivé věci, které ON na kameře viděl a zatajuje a ONA se o ně nezajímá, ačkoliv logika přímo křičí "pusť si tu kazetu, ty kozo!" Strach opět spočívá v náhlých nečekaných jevech (zabouchnutí dveří, něco někam spadne či se nepřirozeně pohne), avšak potřetí už samozřejmě identický mustr nemůže bez obměn fungovat. A taky nefunguje. Jediný závan hrůzy přišel s prostěradlem v kuchyni, jinak se nejděsivější scéna nachází v traileru (ve filmu nepřítomna). Závěr je nijaký, s povinně vystrčeným konektorem pro další pokračování a rozvíjení mytologie, která se vrhla poněkud nešťastným směrem. Zatím nejslabší díl série, jež si paradoxně až dosud tak častou a přehnanou kritiku nezasloužila. ()

Hrabka

Zaprvé: Nejlepší díl série (o dvě hvězdy lepší jak oba předchozí díly). Zadruhé: Takhle jsem se už dlouho nebál (je důležité si udělat vhodné podmínky pro sledování takového kousku, tzn. dobrá kvalita!!!, osamocenost, tma). Zatřetí: Co se atmosféry a napětí týče, tak ty jsou na té nejvyšší úrovni, chování postav mi sice přišlo chvílemi dementní, ale ta super hororová atmosféra, to dokázala přebít. Začtvrté: Naprosto odrovnávající lekačky, u jedné jsem myslel, že zemřu. Zapáté: Zajímavý závěr, jsem zvědavý na další pokračování, snad se toho ujmou tvůrci tohoto dílu. 75% ()

juta

Nikdy to u PA nebude ono. Spousta věcí tam bylo předvídatelných a několik lekaček a scén bylo převzato z minulých dílů. Párkrát to bylo děsivý, ale konec jsem si představoval lepší, byl podle mě odfláknutý. Chybělo mi tady grandiózní zakončení, kde "Spoiler" se jen v tomto případě nějaká sekta nespokojila s tím, že jim nebylo dopřáno syna a rodiče další dítě neplánují a to už není úplně ono, jako napsal třeba POMO. ()

Fiftis

Paranormal Activity 3 by mali vidieť nielen fanúšikovia predchádzajúcich častí, ale každý, kto sa rád bojí pretože aj keď je pravda, že nie v každej scéne lietajú vzduchom predmety a počuť tajomné zvuky, to je práve to, čo drží človeka po celý čas v napätí – nevedieť kedy. ()

lamps

Slabší než jednička, ale zase mnohem nápaditější a snesitelnější než nezáživná dvojka. Příběh se chytře vrátil do minulosti, aby znázornil samotný počátek všeho zla a mohl tak opět trochu rozproudit divácké očekávaní, které se po druhém dílu muselo zákonitě vytrácet. Sice to výrazně doplácí na to, že se jedná už o třetí díl a úroveň strašení by musela zázračně vystřelit vzhůru, aby si divák ještě mohl nervózně kousat nehty a nechat se překvapit, ale atmosféra je tentokráte nepříjemně hmatatelná a příběh gradovaný přesně tím způsobem, jak jsem si od něj představoval. Ale v první půli se film pořád hrozivě vleče a ta amatérská kamera, která je při nočních scénách třešničkou na dortu, tomu spíše hodně ubližuje. A navíc mám vůči téhle sérii trochu předsudek a nahlížím na ní spíše jako na komerční výstřelek, než na duchařský horor, který se v budoucnu může stát nějakým kultem. Za málo peněz se také v dnešní době nic velkého nenatočí.. ()

Pepinec

Znovu opakuji, že mám k Paranormálním aktivitám osobní vazbu. A trochu naivně doufám, že k paranormálním jevům mají osobní vazbu i samotní autoři série, přičemž nemám na mysli vazbu prázdná peněženka-napěchovaný účet. Ne, že by pro mě vrcholem strachu bylo čekání na upadnutí naběračky z věšáku u sporáku, jak tu mnozí vtipně popisují, ale několik momentů mě napružilo jako kšandy, a pak také - pokud bych se měl vyjádřit k otázce, jestli podle mě existuje spíš Bůh nebo Ďábel, pro červeného mužíka bych nalezl více důkazů (třeba sebe... :-)). Trojka je oproti uzívané dvojce určitě krokem vzhůru, ale co měl znamenat ten pomatený konec? Pramalá gradace a žádný pořádný shockend, což jen napůl zachraňují zadní vrátka, která si tvůrci nechali otevřená pro další díly. ()

Pilda17

Paranormal Activity 3 je jedna velká fraška od začátku. Opakování scén a typicky hloupé lekačky (přesto se nějaké povedly). Tento díl je zbytečný a jde už jen čistě o peníze. Od začátku se duch zjeví a vůbec nic se nevyřešilo. Čekal jsem, že se v PA3 vyřeší spoustu věcí, ale pořád jsou otázky na které neznáme odpověď. A ten nápad na konci byl trapný a zvrácený a zcela vyvrátil všechny teorie. Za mě rozhodně velké zklamání a hodnocení nejvyšší v celé sérii nepochopím... 4/10 = 40% ()

S.Quentin QUALE

Tak to má byt! Kratičký, parádně ubíhající díl, který konečně přidal nějakou tu hodnotu v podobě nových nápadů a bočních koleček. Šel jsem to toho s nechutí, ale na konci jsem byl příjemně překvapen. Jen tak dál (když už nutně dál...). 70% ()

Nejúspěšnější filmové studio roku 2011

Nejúspěšnější filmové studio roku 2011

04.01.2012

...je Paramount Pictures. Včera jsme tu s Rogerem Ebertem sténali nad dramatickým úbytkem diváků v kinech. To samozřejmě neznamená, že by se tok peněz v Hollywoodu zastavil. Nejlepším hráčem loňska… (více)