Paranormal Activity 3

• USA Paranormal Activity 3 (více)

I kvůli maximálnímu požitku z filmu zůstává jeho příběh úzkostlivě střežen. Prozradit lze snad jen to, že v něm znovu vystupují hrdinky předchozích dvou dílů, paranormálními aktivitami pronásledované sestry Katie a Kristi, s nimiž se vrátíme ke kořenům zla, do časů jejich dětství, kdy se rády vzájemně strašily a hrály si na vyvolávání duchů, až se jim to jako bumerang začalo vracet. Připravte se na intenzivní filmový zážitek, který nenechá nikoho chladným. Snad kromě hrdinů filmu, kteří se s paranormálními aktivitami setkají na vlastní kůži. Vy ostatní toto setkání možná přežijete. (Bontonfilm)

Litsarch

Trojka podle mě opravdu nejlepší ze série. Bohužel, opět se opakuje to, co na sérii Paranormal Activity nesnáším. Více jak polovinu filmu se neděje prostě NIC. Navíc to pro mě zážitek sráží HD kamera, když je snímek stylizován do roku 1988, ale ok. Už nikdo nevěří, že je to autentické, tak je to jedno. Odkaz na Illumináty v podobě jejich symbolu oka v pyramidě působí také všelijak a on tom, že nikdo neslyší z plna hrdla křičící holčičku v půl druhé ráno ani nemluvím. Nicméně, poslední půl hodina je dobrá, některé scény jsou dosti povedené a fakt jsem se několikrát leknul a měl ten krásně příjemný strach. Kéž by takovou atmosféru měl celý film. To by byla pak naprostá bomba! Nemohu ale více než průměr, což mě mrzí, jelikož poslední půl hodina byla dobrá, ale já se opravdu nechci hodinu předtím nudit. (viděna unrated cut verze) ()

Terva

Dlouhý nezáživný začátek mě nudil, pak přišel očekávaný čas a začne se konečně něco dít. Slabina filmu je v tom, že prostě víme co se bude dít. Další dům, další kamery a další Démon - bla bla bla. ()

Dale

Je dobré vedieť, že tie paranormálne aktivity sa dejú len jednej určitej rodine, takže my ostatní môžeme byť v kľude. No na druhú stranu je pre nás divákov skvelé a máme obrovské šťastie, že tí, ktorým sa to deje, sú takí maniaci do videokamier a natáčania všetkého možného (hlavne prázdnych miestností) a vďaka tomu z toho máme aj spústu filmov (netuším do akého počtu až môžu tvorcovia zájsť). Žiaľ, atmosféra a napätie ostalo niekde pri prvej časti a pozerať sa stále na nejaké domáce videá, kde občas niečo preletí alebo buchne, po chvíli omrzí. Ani hysterické deti to nepomôžu zlepšiť. Nie je nič objavné na tom, že scény natočené ručnou kamerou pôsobia realistickejšie a tak je obzvlášť vhodná práve na horory a keď sa ešte pridá zlo, ktoré priamo nevidíme, pôsobí to o to viac strašidelnejšie (predstavivosť nič neprekoná). Žiaľ, táto jednoduchá formulka nepôsobí vždy a automaticky, ako sa tvorcovia domnievajú, to by potom mohol točiť skvelé horory každý. Na to treba mať v prvom rade aspoň nejaký scenár a treba vedieť to napätie divákom v správnych dávkach a v správnej forme predkladať, nie postaviť do kúta kameru a šmariť raz za desať minút popred ňu stoličku. Na nejaké bojazlivé slečny v kine to môžno zaberie, aby sa primkli k svojmu milému, no to je asi celý účinok tejto duchariny. ()

moviesfan

Čekal jsem průšvih a ten se prakticky nedostavil. Herci byli opět sympatičtí, lekavých scén bylo dostatek, dostatek bylo i napětí, i když bych od všeho ještě trochu přidal. V poslední záplavě duchařských hororů jsou PA3 tím lepším a hodnotím je tak v této souvislosti za 4*, jinak by to bylo za 3*. Klidně bych se nezlobil ani za další film. ()

JohnCZ

Sice opět naprosto to samé, ale tentokrát mnohem děsivější a napínavější. Navíc to lehce osvětluje první dva díly. Herecké výkony vcelku překvapily, konec zase docela vyšokoval. Těším se na další díl, tenhle druh strachu mi docela sedne. Série má neobvykle vzestupnou tendenci! ()

corpsy

Prakticky je to stále o tom istom. Ale osviežené o nostalgickú atmosféru, jednu skvelú kamerovú vychytávku a niekoľko naozaj za nervy ťahajúcich scén. Ak by to šlo minimálne stále takto dobre ako doteraz, neštítil by som sa každý rok jednej takejto paranormálnej duchariny, aj keby mala za názvom hoc už aj číslovku 15. ()

Ajinka126

A je to tu zase.. A mě opět přijde zajímavé, i když to nebyl prvotní záměr, točit příběh pozpátku.. Ale opět jsem musela překonat prvotní trapné momenty šťastné rodinky. Duchařina se mi v třetím díle líbila rozhodně nejvíc.. byla tu nejhustší atmoška a přítomnost dětí to celé podtrhovalo. Ale skutečně mi vadí fakt, že v prvním díle Katie mluvila o tom, že jim za podivných okolností vyhořel dům, ale nikomu se nic nestalo... Takže (SPOILER) skutečně nechápu, kdo přišel s nápadem, že nechá jejich matku zemřít. To mi dějově nesedělo. A v celku mě konec trochu zklamal. Každopádně je to asi doposud nejvydařenější díl třídílné série (4. nepočítám, neviděla jsem ji). ()

liquido26

Trojka má nejenom tu správnou strašidelnou atmosféru, ale taky vypiplanou atmošku 80. let. Hodně mě bavily záběry pohybující se kamery. Skvělý třetí díl, který je mnohem lepší než ten druhý. I když tu jsou nějaké nelogičnosti s návazností na jedničku. ()

Marsik

Cinema City Anděl - Jak už jsem x-krát říkal, duchařský filmy mám hodně rád a sérii PA řadím mezi ty nejlepší. Z toho vyplývá, že jsem si PA3 nemohl nechat ujít. Z kina jsem odcházel s velmi dobrým pocitem. Sice ne s takovým, jako když jsem docházel z prvního dílu před dvěma lety, nicméně jsem byl spokojen a utracených peněz za vstup jsem nelitoval. Což je dobrá známka. Co se týče filmu, tak se mi líbil určitě více než dvojka. Vystihnul bych to takto: lekačky super! O to tam přeci šlo a to divák dostal ve velké míře. Chválím za třetí díl a doufám, že to nebyl poslední počin. 83% ()

ConanVJ

Třetí díl jede v zajetých kolejích, které nastavila jednička. Skoro hodinuse ve filmu nic pořádnýho neděje a pak se to rozjede. Jenže už mě to ani neděsilo a ani nevylekalo. Není to špatný film a pro ty, co neviděli předcházející díly, by to mohl být pěkný horůrek. Mě osobně ten film spíš nudil a ani konec nebyl nic moc. Za mě 40%:) ()

Kryton

PA 3 je vlastní prequel k předchozím dvěma PA. Nyní se dostaneme k prapůvodnímu paranormálu kolem dvojice sester. Je zde daleko více scén s paranormálem a hlavně interakce s dětma dostává nejstrašidelnější efekt z celé série. Určitě je série PA velmi zajímavá, protože narozdíl od potoků krve si většinou vystačí se zvukem či stínem. Parádně jsem se opět bál! ()

Praxis

Překvapivě lepší než druhý díl. Je moc fajn, že tenhle díl se poměrně zvedl od svého staršího bráchy. Všechny postavy jsou značně sympatické a opravdu jsem se místy docela dost bál a dostavovaly se příjemné zimomriavky, což se mi u druhého dílu rozhodně nepoštěstilo.Možná je tam krapet násilné cpaní jakési mytologie, ale zatím to nevypadá na nic šíleného alá "Dallas po duchařsku" tak uvidíme, co nám podzim přinese za díl. 65% ()

Ghostface2

Paranormal Activity 3 je podle mě nejlepším dílem série. Paranormal Activity 3 má atmosféru ještě tísnivější a silnější než v předchozích dílech. Zajímavým tahem je to že se spoustu akčních a napínavých scén které byli v upoutávce nakonec v samotném filmu neobjevili. Jediným mínusem je to že se tu postavy natáčí v situacích ve kterých by se normálně nenatáčeli ale to je problém všech dílů. ()

Lulu13

Opakovaný vtip už nie je vtipný a rovnako opakované scény a jedno klišé za druhým už nie sú strašidelnými. Kedy to páni tvorcovia už pochopia? Som síce veľký fanúšik tohto štýlu hororov natočených amatérskou kamerou, pretože pôsobia autentickejšie ako klasické horory no paranormal activity 3 je už len vykradáčka predchádzajúcich častí a iných filmov a 2-3 originálne scény ho rozhodne z biedy nevytrhnú. A čo ten koniec so sektou? Keď sa niečo hrá na realitu aspoň by si malo zanechať ten realistický nádych a nepchať tam absolútne bludy. Rozdodne najslabšia časť zo série a preto ma zaráža naopak jej najvyššie hodnotenie. Mám nutkanie dať odpad! no nedám ho iba z dôvodu, že týmto titulom korunujem oveľa horšie filmy. ()

SarumanKo

Paranormálna sága pokračuje a že to do tretice vôbec nebolo zlé! Ono je to vlastne najlepší diel série, jednoznačne najstrašidelnejší, najpriamočiarejší a najlepšie vygradovaný. A vôbec nevadí, že hrôza je čoraz viac konkrétna a abstraktný des prvého dielu vyprcháva. Intenzita ľakačiek proste musí odrovnať každého priemerne statočného diváka. Príbeh síce lepšie pochopia tí, ktorí videli predchádzajúce časti a ako-tak to do seba zapadá, hoci otáznikov (logických nedostatkov?) ostáva dosť aj na ďalšiu časť, nič z toho ale nie je podstatné. Dej filmu nezaváži. Ide o tú bezhraničnú hrôzu, ktorú Paranormal Activity 3 vyvoláva. PS: Dôrazne odporúčam ľudoprázdne kino a partiu kamarátov (a hlavne kamarátiek) posratých až za ušami. Potom je to až pecka. (7/10) ()

Kaluž

Děcka se zlepšují a babizny přebírají otěže. Nečekaně vyšší kvalita než minule. Pokud to Akiva Goldsman nepustí, můžeme jít příště zase o stupínek výš (ale taky můžeme spadnout zpět do úplných sraček, jazýček vah je u této série příliš citlivý a démon mamonu vládne pevnou rukou). ()

Thomassi

Série Paranormal Activity je mojí oblíbenou skrz hutnou atmosféru a jako taková nedělá v žánru hororu žádnou ostudu. První dva díly byly dobré, proto jsem se těšil i na další pokračování. Jako nějaký prequel se ale s trojky vyklubal zatím nejslabší díl. Napětí sice bylo cítit na každém metru, ale takřka žádná lekačka. Konec pak završili autoři ne v duchařském stylu, ale jako nějaký satanovský rituál. A to mi do filmu moc nesedlo. Pořád ale z děje číší originalita zvaná Paranormal Activity. Pořád se jedná o slušný film a pořád je na toto téma natočeno nespočet horších sraček. Za mě 60%. ()

Philcze

Průměrný, avšak dobře natočený žvást, který však dokáže řádně vystrašit až v posledních patnácti minutách. Do té doby klasická duchařská zívačka. 50% ()

Nejúspěšnější filmové studio roku 2011

Nejúspěšnější filmové studio roku 2011

04.01.2012

...je Paramount Pictures. Včera jsme tu s Rogerem Ebertem sténali nad dramatickým úbytkem diváků v kinech. To samozřejmě neznamená, že by se tok peněz v Hollywoodu zastavil. Nejlepším hráčem loňska… (více)