V roce 2089 archeologové Elizabeth Shawová a Charlie Holloway objeví nástěnnou malbu v jeskyni ve Skotsku, která se podobá několika dalším malbám jiných kultur. Elisabeth a Charlie považují postavy na nich ztvárněné za Stvořitele lidí z jiných planet. Stárnoucí boháč Peter Weyland financuje výpravu vesmírné lodi Prometheus na vzdálenou planetu LV-223, z níž Stvořitelé údajně pocházejí. Na palubě cestuje skupina vědců, Weyland, velitelka mise Wickersová a android David. Prometheus přistane na opuštěné hornaté planetě, kterou posádka začne zkoumat. Naleznou zde válcovité nádoby, kamennou sochu humanoidní hlavy a neznámé bezhlavé tělo, o němž se domnívají, že patřilo jednomu ze Stvořitelů. Vědci najdou i další těla, což je přivede k domněnce, že Stvořitelé patrně již vymřeli. Členové posádky Millburn a Fifield se rozhodnou vrátit zpátky na loď, ale cestou se ztratí. Spustí se draslíková bouře, expedice musí být přerušena a posádka se vrací na loď. David tajně vezme jednu z nalezených nádob, v nichž se nachází tajemná tekutina. V lodní laboratoři je objevena shoda mezi DNA Stvořitelů a lidskou DNA. David zkoumá válce s tekutinou a její vzorek nepozorovaně přimíchá Charliemu do pití. Krátce poté se spolu Charlie a Elizabeth vyspí. Mezitím hadovité zvíře zaútočí na ztracené vědce Millburna a Fifielda. Millburn zemře a Fifielda pohltí temná tekutina. Při dalším průzkumu planety David objeví další tělo Stvořitele, tentokrát ovšem přežívajícího ve stázi, a spolu s ním i vesmírnou mapu, na které je zvýrazněna Země. Mezitím se u Charlieho projeví příznaky neznámého onemocnění a znetvoří mu obličej. Wickersová odmítne ho dále držet na palubě a upálí ho plamenometem. Testy ukážou, že Shawová je těhotná, ovšem v jejím těle je ukrytý mimozemský zárodek. Pomocí chirurgického robota se podaří zárodek z jejího břicha vyoperovat. Shawová poté zjistí, že Weyland se chce setkat s posledním žijícím Stvořitelem, aby ho zachránil před blížící se smrtí stářím... (TV Prima)

anillvap

Nejsem sice velkou fanynkou sci-fi, ale na tenhle film jsem se sla podivat ze zvedavosti kvuli jeho hereckemu obsazeni. Predem jsem si nezatezovala filmovy zazitek zadnym ocekavanim. Co se tyce pribehu, tak ten povazuji za prumerny. Bohuzel jsem take spise logicky uvazujici clovek a i kdyz mi nevadi, kdyz film nedava odpovedi, tady musi divak hledat nejen odpovedi, ale take otazky. Spousta veci zustava bohuzel nelogicky nevysvetlena. Herecke vykony hlavnich postav jsou paradni (obdivuji Noomi), vedlejsi postavy jsou slabsi, ale muze za to spis scenar. Nevim, jak vy, ale ja bych asi nelezla k hadovi, ktereho se bojim a ktery vypada, ze me chce sezrat i se skafandrem, a se slovy "ona je tebou okouzlena" se na nej nesnazila sahat. Ale jak bych rekla za bezneho zivota, "uplna blbost to nebyla" a vizualne se jednalo o skvely zazitek. Zaverecna vyvrazdovacka ma neco do sebe, i kdyz utek pred ritici se vesmirnou lodi (omg ona fakt spadla a asi budu muset utyct co mozna nejhloupejsi cestou, aby byla sance, ze me rozmackne...) byl spis pro pobaveni divaka. Celkovy dojem na obstojne 3 hvezdy, protoze koneckoncu proc ne, o tom filmu jsem cestou domu musela premyslet. ()

Monini

Nebylo to až tak špatné, jak na nás křičí všechny recenze, nicméně ani tak dobré, jak bychom si představovali. Nebýt nesympatické hlavní hrdinky, která pobíhá s rozřezaným břichem a dokonce v tomto stavu skáče (!!!!) jak laňka, tak by hodnocení mohlo být o hvězdičku výš... ()

Beawish

Prometheus měl odpovědět na otázku o původu vetřelců. Místo toho však řadu otázek otevřel: Proč, proboha, proč? K čemu si s sebou brát nějakou zbraň, že? Proč si sundaváš tu helmu? Jak jste mohli zabloudit? Kvůli čemu že jsi nakazil toho vědce? Proč na to sakra saháš? Jak to, že se všichni chovají jak dementi? Proč že tam vlastně letěla Charlize? Není ta Noomi také android? Tohle se fakt točilo podle nějakého scénáře? A nakonec - měls to zapotřebí, Ridley? Ano, z kina jsem opravdu "odcházel s pocitem, že jsem viděl něco neočekávaného". Bohužel. Takže prosím - nech Blade Runnera na pokoji! ()

JQK

Za vizuální stránku jedna hvězdička. Pokud jde o "děj", tak přemýšlím, zda R. Scott přišel o 3/4 mozku nebo zda byl napaden nějakým produktem "Inženýrů" a tohle z něj vyhřezlo. Horší slátaninu jsem už dlouho neviděl, bohužel. Že se hrdinové budou chovat trochu nerozvážně, prosím, asi v roce 2093 už nebude nic známo o Vetřelci a podobných filmech a třetí generace vychovaná na iPadech už nebude sama myslet. Že tam ale budou cestovat pečlivě vybraní adepti na Darwinovu cenu, to vidím u režiséra/producenta/tvůrce této pověsti jako urážlivé. Z uren začne vytékat něco jako ropa a kosmonauty nenapadne nic lepšího, než ochutnat. (Jen mírně přehnané.) Hm, 2000 let stará hlava - useklá! - oživne. Vlastně ty prvky zombie filmů nebyly tak špatné. Ale druhá hvězdička z toho nebude. Evidentně se chystá Prométheus II. Místo něj bych doporučil toto "dílo" seškrtat o 2/3, stejně tak počet mrtvých snížit a v získaný čas využít pro cestu ke světu "Inženýrů". Možná by nebylo od věci přidat i něco na začátek. ()

Sheevisnu

Tento film nema nic spolocne s votrelcami az asi na 1-2 minuty vo filme. + Je to graficky najuchvatnejsi film pre 3D kino po Avatarovi. + 6 minut pociatocne zabery Islandu a ostrova Skye v Skotsku + (pre niekoho -) Prekombinovany pribeh a la Golden Age Sci-Fi + Ludia netahaju za jeden povraz, rozne strany, rozne motivy + Herecke obsadenie - 1/3 filmu bola znasilnena Holywoodom a premenena na infantilnu rubacku - Niekedy nieco az prilis prekombinovane - do pateticnosti ci nelogicnosti sumar: i tak dnes jedna z naj veci, ktoru mozete vidiet v kine, nedajte sa odradit hnidopichmi, ktori kopiruju svoje kriticke recenzie na tento film, stale je to dost velky zazitok! ()

tixi

Toto bolo pre mna veľke sklamanie čakal som veľkolepy začiatok votrelca a dostal nudnu ale na pohľad dobru blbosť tym pohľadom myslim to prostredie tej planety ale aj tak jediny zaber stal za to a to bol ten cisársky rez.Takže za tie dve veci 50%a pol hviezdičky za Charlize Theron je to stále kus peknej baby ()

JayMasakiTee

Ridlíkovi už j všechno jedno ... filmu dodal jenom jméno a produkci přenechal seriálovým fušérům ... nenamáhal se ani se schválením (ne)herců ... smutný konec, klidně to mohli nechat jako další díl Aliens vs Predator režírovat střihači vedlejších efektů .. jsem zhnusen ()

J. K. Lister

Až na nezáživnou první polovinu filmu, byl fim dobrý. Je tam spousta podobností s prvním a druhým dílem Vetřelce. Interiéry lodě převážně odpovídají filmu Alien. Přesto pár výhrad bych k filmu měl. Určitě bych se jako vědecký pracovník nedotkl věci bez ochranných pomůcek a jako zvědavý debil se dotýkal neznámého živého tvora neznámého původu, ačkoliv jsem viděl několik mrtvol, který by normálnímu člověku napověděly, že zde není bezpečno. Ale na druhou stranu pár blbců se vždycky ve filmu může hodit, aby byl příběh dramatičtější. Očekávám další díl, co se stane s hlavní hrdinkou Elis Shawovou, zda ji najdou mrtvou kdesi na oběžné dráze anebo ji jako Allen Ripleyovou najde nějaká hvězdná hlídka.... Možná ještě něco tvůrci vymyslí. ()

enzo_cz

Jestli můžu mluvit o největším zklamání tohoto roku , tak je jím určitě tento film. Vizuální skvost nemilosrdně srážený do propadliště dějin naprosto plochým scénářem. Všechno, co se tak slibně rozvíjí a nutí vás téměř půlku filmu trnout v úžasu, se v druhé půli bortí rychlostí světla. Postavy jednající naprosto bez špetky logiky. Pomalý a promyšlený rozjezd se tříští ve chvatu nesmyslné gradace. ()

nakamura

Tak nevím, ale nemám z tohoto filmu moc dobrý pocit. V první polovině se děj zdlouhavě vleče a připravuje se na druhou polovinu plnou akce, která ale také příliš neoslní, přestože některé záběry vypadají vskutku epochálně. Ale k žádnému z hlavních představitelů nějak zvlášť nepřilnete, mně nebyl sympatický nějak nikdo z nich, až na jednoho, který započal sérii úmrtí ve filmu, takže jsme si ho moc neužili... Děj se opravdu na začátku hrozně vleče a na konci zase srší akcí, ale když se to dá dohromady, tak to prostě nějak nefunguje. Kromě toho příběh vysvětlující vznik vetřelců i lidí je celkem slabý a nepřesvědčivý, otevírá si sice cestu k dalšímu pokračování a objevování pravdy, ale nejsem si jistá, že to budu chtít ještě vidět. Především si nemyslím, že by inteligentní člověk doopravdy odletěl někam, kde o něj evidentně nestojí a navíc ještě po tom všem, co se stalo... No prostě jsem od toho filmu čekala více. Nebyl sice přímo špatný, ale opravdu se dá shrnout do jediné věty, kterou zde napsal Tetsuo, a to je celkem málo. ()

sakynko

Keď už ani tvorca Votrelca nedokáže (aspoň) vyrovnať svoje dielo spred 30 rokov tak už naozaj neviem kto nasmeruje žáner sci-fi späť k výšinám. Od blábolu Avatar až po blábol Prometheus je to totiž všetko na zaplakanie, nezávisle od rozpočtu či režiséra. ()

Naranyan

Věřím, že i když jsem v poslední době vůči filmům v poněkud nedobrém rozpoložení a vyloženě se neroztékám nadšením, než si nějáký pustím, dokáži stále přistupovat k hodnocení a komentování zodpovědně. Radši tak pravím, když se chystám vypustit do světa pár svých mouder o (pokud vím) mainstreamové záležitosti veleslavného Ridleyho Scotta. Snad už stačilo vznešených průpovídek a vrhnu se na ..... kritiku... "Divné" herecké obsazení a míchanici americké a anglické angličtiny bych snad i přehlédl (osobně s tímto mívám problém) ale hůře už hereckou prkennost. I Fassbender (který s Idrisem Elbou podává zdaleka nejlepší výkon) má na víc a tak ani efekty nezachránily při té vší absenci atmosféry, pravého herectví a skutečné invence nuzný výsledek, který mám neodbytné nutkání cupovat na kusy za sebemenší nelogičnosti a nesmyslnost jednání postav v tom či onom okamžiku. Co, proč a jak bude lepší nechat na diskuzi (buď přes poštu, k filmu nebo třeba na volné) a spokojit se tak s výše napsaným. Nemilé, nečekané a proto bolestné zklamání......... p.s.: Proč tedy jedna hvězda ? Za fantastické a monstrózní podívanou slibující doprovodné videa, které mi braly dech (http://www.youtube.com/watch?v=v2BxH-xwc9M a http://www.youtube.com/watch?v=tvXKN5Fz_OE&feature=related) ()

pr.del

Nevím , ale mám pocit že ve filmu chybí, či byla vystřihnutá nějaká ta půlhodina.A nějaká pulhodina která být vystřihnuta měla ,tam zůstala. ()

0Wiki

Film s perfektní atmosférou a trikovým zpracováním+ soundtrack který vše dokresluje a pridava na atmosféře , má to však jedno velké mínus všechny ty velké hezké věci už jsme vyděli v traileru a celkový příběh už taky moc nepřekvapí . Celý film nás režisér připravuje na velký konec , který se ale zvrhne jen v půlhodinovou vyvražďovačku a je konec prostě pro mě to bylo zklamání zvlášť když jsem byl na filmu v kině . Nicméně film vypadá v kině velice dobře a Michael Fassbender s Noomi Rapace podávají perfektní výkon. ()

Bondík

Velmi dobré. Do sebe zapadající. Konečně bylo odhaleno něco z minulosti samotných Vetřelců. Už se těším na druhé pokračování. Škoda, že je plánováno až na rok 2014, ale kdo si počká ten se dočká a snad s novým scénaristou. Bylo by dobré zapracovat a trošku popřemýšlet jak a co vylepšit. Film jsem viděl až teď v září. Jsem velkým fanouškem ságy Aliens. Po prvních negativních ohlasech po premiéře jsem se trošku zalekl. Ale musím říci, že mně film v žádném případě nezklamal. Myslím, že dvojka by mohla být určitě povedenější, ale já jsem dosti spokojen a dávám za **** ()

michalkop

Ač Prometheus začíná velmi slibně, tak po střihu a následném přesunu na loď, u mě velmi rychle ztrácí body. Prostředí lodi ve mě zanechává špatný dojem. Připadá mi jako úplně jiný film. Zastavím-li se u logické stránky výpravy na tu planetu, tak mi taky uniká. Projekt, v němž údajně utopí trilion dolarů a financuje ho soukromá firma, nemá žádný komerční cíl. Samotné prostředí planety velmi věrohodně spracované, stejně jako úvodní vstup do labyrintu tunelů. Zde mé nadšení končí. Naprosto nelogicky nechají androida dělat, co chce a zajímají se o něj daleko méně než toho nejpodřadnějšího člena posádky. /zde začíná spoiler/ Tak jim unikne, že propašuje záhadnou vázu se sajrajtem ze svatyně. Pak ho hlubšího smyslu nalije doktorovi do šampaňského a nakazí ho virem. /konec spoileru/ Co to ksakru je? Akční scény s vetřelci a stvořiteli jsou strhující. Avšak nelogičnosti pokračují. Překvapuje mě, že se jim nikde nearchivují nahrávky ze skafandrů apod. U Promethea se mi několikrát zdálo, že už končí, ale nebyl to konec a dál pokračoval. Naposledy u titulků. Film doveden do krajnosti. Jestli je to klad, nebo zápor, si posuďte sami. Z Promethea se určitě nestane film, který bych vyhledával a znovu si ho pouštěl. Nicméně své kvality má. Dojem z něj mi kazí nesympatické prostředi lodi a logické a naprosto očividné díry v příběhu. 65%. ()

Chizkiyahu

Je to tak krásný film a hrozně moc bych chtěl, aby děj dával větší smysl, aby se postavy chovaly inteligentně, aby biolog nebyl takový stupidní pyj... Jenže kdepak kdepak zlatá rybko. Logika nebo selský rozum tomuhle filmu naprosto chybí, "karanténní" "opatření" a "vědecké postupy" jsou naprosto směšné a falické obludky tomu dodávají extra punc splašek. (Proč proboha všichni mimozemšťané vstupují do těla orálním sexem? Nekomentuji naprosto samožerskou scénu "porodu" -, ale proč by tohle proboha chtěl kdokoli dát do filmu? Emoce spojené s porodem už ve filmech dávno vyčpely.) Celé to vypadá úchvatně a hudba taky nedělá ostudu, až na obligátní srdceryvné scény (SRA*KA!). O tolik trpčejší je mé zklamání. ()

Medic.Droid

Asi to bude tím, že jsem od toho očekával o něco víc a nebo to prostě nebylo tak dobré. Každopádně Noomi Rapace byla skvělá, stejně tak jako M. Fassbernder, ale ten scénář. Raději nemluvit. ()

prometheusll

Docela mě film sklamal. Nebylo to podle mého očkávání. Film trvá dvě hodiny a z toho hodinu a půl se nic nedělo. K začátku se tam ukáže ňejakej marťan-kde se vzal ,co to je, pak vypije nějakej sliz-co to je,kde se to vzalo. No prostě nedomyšlený. A to je strašná škoda. Myslel jsem že to bude mít takových 76 procent a vono 68 procent. No prostě propadák. ()

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

Tvůrce Watchmenů údajně chystá Star Wars

17.03.2022

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

Fede Alvarez natočí nového Vetřelce

05.03.2022

Skončí Del Torův vysněný projekt u Netflixu?

Skončí Del Torův vysněný projekt u Netflixu?

02.12.2021

Pro fanoušky filmaře Guillerma Del Tora (Tvář vody, Hellboy) není žádným tajemstvím, že jeho snem je natočit jednoho dne adaptaci knihy spisovatele H. P. Lovecrafta V horách šílenství. Jednou už k… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů