Ve jménu vlasti

• USA Homeland (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2011–2020), 84 h 32 min (Minutáž: 45–84 min)

Hudba:

Sean Callery

Claire Danes, Mandy Patinkin, Rupert Friend, Damian Lewis, Maury Sterling, F. Murray Abraham, Morena Baccarin, Jackson Pace, Morgan Saylor, Elizabeth Marvel (více)

Série(8) / Epizody(96)

Národní hrdina, nebo zakuklený terorista? Damian Lewis a Claire Danesová rozehrávají nebezpečnou partii v oceněném americkém seriálu. Ve jménu vlasti je americký veleúspěšný televizní seriál Howarda Gordona a Alexe Gansy, založený na motivy izraelského televizního seriálu Hatufim (česky: Váleční zajatci), jehož autorem je Gide'on Raf. Seriál se pohybuje na hranici psychologického thrilleru a dramatu. Hlavními postavami jsou agentka CIA Carrie Mathisonová (Claire Danes) a příslušník americké námořní pěchoty Nicholas Brody (Damian Lewis). Brody byl zajat během mise v Iráku teroristickou organizací Al-Káida a osm let byl držen jako válečný zajatec. Poté je objeven americkou speciální jednotkou Delta Force a jako válečný hrdina se vrací do Spojených států. Mathisonová jej však podezírá, že jej Al-Káida zlomila a stal se z něj terorista. (Česká televize)

capik25

Asi je moje hodnocení zaujatý, protože některý díly byly na 3-4 hvězdičky, ale pilotní a závěrečný díl si plný hodnocení zaslouží! Damian ,,Dick Winters" Lewis je prostě dokonale nečitelnej a nevim, kdo by dokázal líp zahrát psychouše Carrie než právě Claire Danes... Jediný mínus je Morena Baccarin, která je prostě otravně otravná! I přesto se nemůžu se dočkat další série... ()

Reketrebn

Seriál 24 od původních tvůrců jsem neviděl takže nemám s čím porovnávat, nicméně toto dílko upoutalo mou pozornost a nepustilo ji až do hutného finále. Kvalitu si z mého pohledu udrželo po celých 12 dílu bez výraznějších nudných a zbytečných pasáží. Snad je to tím plynutím příběhu, dobře zahranými a uvěřitelnými postavami, neustálé přítomným lehkým napětím, či celkovým přirozeným pojetím, nevím přesně. Budu jen (marně) doufat že v nejlepším tato série skončí a nebude se zbytečně natahovat. Jo a tím neslabším člankem se mi zde jevila pouze manželka pana Brodyho, ale i přes to...plný počet. ()

Darth Kedr

Nevídané! Kdo by čekal tak odvážné téma u amerického seriálu? Tím se lámou ledy, můžeme doufat ve víc takto odvážných počinů. Ale k samému Homelandu - doslova mě pohltil, vše je dovedeno k dokonalosti a navíc ještě jedna úžasná vlastnost, kterou přisuzuji scénáristům - naprostá nepředvídatelnost a nečitelnost budoucího děje, opravdu nečekané zvraty, to je to, co Homelandu dává velmi cenné plusové body! Jen si vzpomeňte, kdy vás naposledy tak rozhodila nenadálá změna děje. Budete v paměti hledat dloooouho... ()

DonBraso

Po první sérii tu máme lahůdku jako hrom.Jenom doufám,že z tohohle budou tak jenom tři sezony maximálně,protože tohle si žádá ukončení v nejlepším měřítku.Napínavý až do posledního dílu a skvěle obsazený herci podtrhujou tak skvěle zatim napsaný scenář,ikdyž se někomu může zdát a měl jsem trochu obavy (Al Káida Vs USA),že už jsme to viděli doskrát a že Amerika umí zamést pod koberec všelicos,což už jistě všichni víme.Ale tady je to o postaváh a jejich všedním dni,kdy šálek kávy jde stranou a čekáme co se bude dít,jestli vydrží love story,rodina,CIA,teroristi..Druhá sezona to bude peklo.Damian Lewis Salam alaikum ()

Muff

Po skončení 1. série: Tenhle seriál narušuje zaběhnutá klišé, jako jsou snadno vyřešené kauzy, rozdělení na ty hodné a zlé, děj, kdy je zřejmé kdo pro koho, kdo za co. Postavy tady nemají zjevnou motivaci, jejich chování se mění díl od dílu, tím pádem není zřejmé, co a proč se kde podělalo, co je k tomu vede, kdo za čím stojí, sympatie diváka se přelévají, sympatické postavy trpí a jsou nefér odstraňovány, příběh je zamotaný a díky nejednoznačnosti se není čeho chytit, a konec je spíš krutý výsměch než nějaké pozitivní zakončení. Popravdě mě konec docela zklamal, čekal jsem jiný, logičtější, byť ne pozitivní závěr, ke kterému to směřovalo, ale scénáristi postavili oslí můstek, myslím, že je to hodně škoda. Po skončení druhé série: To, co se zdálo jako oslí můstek, bylo podhoubím pro další děj a ten se na konci druhé série zásadně změnil. Líbí se mi, že se podařilo udržet linii napětí, ty pochyby, kdy z náznaků je možné dovodit i zcela opačnou motivaci a cíle postav, že lidé dělají chyby, nic nefunguje bezchybně a občas se něco prostě podělá. V záplavě dnešních seriálů zvyšuji na 5*. Edit po shlédnutí 8. série: Tenhle seriál si právem zaslouží plnou palbu. Asi první seriál, u kterého není znát sestupná tendence, dokonce bych řekl, že v některých pozdějších sériích naopak graduje. V 7. a 8. sérii se navíc objeví nové momenty k zamyšlení (např. jak snadno lze v globálním postfaktickém světě manipulovat davy, jak snadno by mohlo být možné hloupým člověkem na špatném místě vyvolat konflikt, velmi zřetelně naznačuje, že situace není nikdy černobílá, že ve hře jsou spousty proměnných a dílčích zájmů a žádná situace nemá jednoduché řešení. Jasně, ti Rusi jsou možná mmísty trochu moc, ale je to americká produkce, myslím, že je to hodně v normě, navíc, ani ti amíci koneckonců nejsou líčeni jako dobrodinci světa. A celý závěr - paráda, co říct. Negativní jsou občas trochu nerealistické jednání a situace 8. série a až příliš často sukající se brada hlavní hrdinky, ale kvalita scénáře a kvalitní finále tohle všechno přebijí. P.S. - mohli byste hodnotit později než po pilotním dílu? Jak má potom hodnocení odpovídat realitě? ()

Seev

Seriál roku 2011. Mrazivě napínavý příběh o aktuálním tématu, s brilantní gradací a výbornými hereckými výkony. Už se nemůžu dočkat druhé řady (říjen 2012). ()

chr0ust

Vyborny serial, ale bohuzel touha po dalsi sezone vyhrala nad 'logickem' zakonceni a ze jich mohlo byt nekolik. Zaver vubec neuznava nic z predchozich pravidel a jako by byl z jine planety! Prevelika skoda, u me tak Homeland hodne ztraci,protoze zklamani je velike. Jsem velmi skepticky ohledne druhe sezony, ktera jiste bude. O takto okate umele natahovani moc nestojim. 95% - 20% za posledni dil. ===== 12.2013 Ale jo da se to ;-) ()

Blazis34

Velice povedený seriál od Michaela Cuesty. První díly byly trochu slabší a až postupem času se divák dostával do varu a vcítil se do situace. Ke konci byly podle mého díly první série na vrcholu a po každém dalším shlédlém jsem se těšil na následující. Zklamala mě až finální epizoda, která nám toho až tak moc nevysvětlila. Zůstala otevřená nemoc Carrie či co se stalo s tělem Walkera nebo kam se poděla paměťová karta s nahrávkou Brodyho. Přišlo mi to, že se celou sérii k něčemu shylovalo a nakonec z toho sešlo a působilo to trochu nedodělané. Přesto mě první série bavila a dávám ji 80% - čtyři hvězdy. / Druhá série nabídla spolčení Brodyho s Carrie i vzájemnou spolupráci. Po celou sérii byl divák v napětí a čekal co se stane příště. Znovu ale jako v první sérii mě lehce zklamala závěrečná epizoda, kde jsem čekal rozuzlení všech situací a problémů, ale moc jsme toho nevyřešili, naopak vznikl další velký případ, který nám asi více přiblíží série třetí. Na Homelandu se mi líbí, že nikdy nevíte zda Brody mluví pravdu a je stále vážný, nečitelný. V tom podle mého tkví napětí tohoto skvělého seriálu. Druhé sérii dávám 80%. Třetí série byla velice zajímavá, motala se kolem Brodyho a jeho smrt pro mě byla zděšením a zároveň otázkou, co bude se seriálem dál? Čtvrtá série začla tak trochu, jakoby nevěděla čeho chce docílit, ale po třetím dílu mě Homeland opět přitáhl k obrazovce a čekání na další díl. Poslední třetiny této série byla výborná a tvůrci ukázali, že mají ještě hodně co nabídnout na mnoha frontách. Po shlédnutí předposledního dílu jsem byl napjat jak vše dopadne, avšak poslední dvanáctý díl moc nenavazoval na tech předchozí a klidně mezi 11. a 12. mohl být ještě jeden díl. Závěr této série nic nevyřešil, naopak otevřel další možné případy a všichni si budeme muset počkat, co nám tvůrci nabídnout v páté sérii. Té čtvrté dávám 80%. Pátá série měla též velkou kvalitu, dávám 85%. Šestá série jen ukazuje, že né vždy přibyvájícími sériemi musí trpět kvalita děje. Homeland je toho žárným příkladem, skoro i kvalita stoupá. Šestá série se zaměřila více na politiku a na mušku si vzala úřad prezidenta Spojených států. Tvůrci tak opět ukázali, že aktuální témata, která hýbou světem, jim nejsou cizí a dokážou je zpracovat s pečlivostí a mrazivostí sobě vlastní. Za tuto sérii dávám 85%. Sedmá série se nesla ve znamení boje proti Rusku, které vymyslelo velký plán, jak svrhnout prezidentku USA. Carrie znovu riskovala vše, jen aby situaci zamezila. Z počátku pomalejší díly vystřídaly znovu napínavé epizody, kdy se divák těšil na další a další pokračování. Sedmé sérii dávám 80%, lepší čtyři hvězdy. Na poslední osmou řadu jsem se opět těšil. V podstatě každý díl končil cliffhangerem. Prostředí osmé série bylo neskutečné reálné, stejně jako herecké výkony. Obliba Carrie se pohybovala, jak na horské dráze. O to více jsem byl rád za poslední tři minuty posledního dílu. Ještě že to dopadlo tak, a mohu mít dobrý dojem z konce seriálu. Představitelé Saula a Carrie by měli být patřičně oceněny, neskutečné herecké výkony. Celkově dávám Homelandu 85%, slabších 5 hvězd. () (méně) (více)

davistercz

Nádhera a prostě nádhera. Po shlédnutí prvního dílu jsem se ponořil do děje bez sebemenších záseků. Herci,děj ale i propracovaný příběh je tak kouzelný,že je vám tak trochu líto, že tohle jednou bude muset skončit.Po shlédnutí 1.série dávám 90%, protože kdyby to tehdy Brody odpálil tak by to byla opravdu bomba.Na druhou stranu jsem velmi rád,že se připravuje druhá řada.. tam doufám,že též zabodují. ()

mata77

Priznám sa, že som tento seriál zaregistrovala až po odovzdávaní cien Emmy za rok 2012, kde jednoznačne valcoval všetku konkurenciu. A keď som si začínala myslieť, že ma tento rok po zhliadnutí The Game of Thrones už nič neprekvapí, Homeland prevalcoval aj mňa. Nechcem sa príliš rozpisovať, pretože pre človeka, ktorý sa na seriál chystá, je úplne najlepšie, ak si dopredu nič nezisťuje. Príbeh je výborný, realistický, má skvelé spracovanie, výborne zahrané. ()

mondavi

Úžasný seriál... naposledy mě takhle pohltili Lost... jen doufám, že v tomhle případě nebudou tvůrci seriál uměle natahovat a zakončí ho se ctí v nejlepším... Edit 3.2.2013: dokoukaná druhá série. Bylo to skvělé, ale stačilo to. Třetí sezona se té první bude už jen těžko rovnat a já si chci ponechat ten blažený pocit! V. ()

Dextwer

První díly jsou skvělé, 4 *, s přibývajícími díly, ale kvalita i reálnost upadá a je to čím dál míň dívatelné. Bohužel!▐ Zhlédnuté série:▐ 1.série▐ 2.série (6.díl)▐ Moje hodnocení: 55%▐ ()

Wlczak

Nenapadá mě moc věcí, jak Homeland vystihnout. Neskutečná věc. První série me bavila a každej tejden jsem netrpělivě čekal na další díl. Ale druhá série!!! Famózní. Jen tak dál, už se nemůžu dočkat další série. ()

Lubakus

1.Řada: 90%, 2.Řada: 95%. PS. Mandy Patinkin je už od Nemocnice Chicago Hope ten největší seriálový sympaťák všech dob. ()

MEL

Jeden z nejlepších seriálů, které jsem kdy měla tu čest vidět. Homeland se na seriálovém poli vymyká všemu, co znáte. Zaprvé téma terorismu je neotřelé a neprobádané. Zadruhé každý díl má moc na vás působit jako herecká, scénáristická a akční smršť hodná stříbrného plátna. Nikdy nevíte na čem jste, nikdy nevíte komu a čemu věřit a ani v nejmenším nemůžete tušit, kam vás dalších 55 minut posune dál. Zato jedno víte s naprostou jistotou - nemůžete si to nechat ujít. ()

Taron

Seriál, který vás již po pilotní epizodě nenechá chladným. Ihned vyvstanou otázky ''proč?'' ''jakto?'', které vás, ovšem podotýkám, že nenásilně, donutí k dalšímu sledování. A zajisté toho nebudete litovat. Obě dosavadní série hodnotím: 100% . Vynikající scénář, vynikající herecké výkony (především Claire Danes jako Carrie). Prostě lahůdka. ()

Cyberboy

Po zhlédnutí prvních dvou sérií mohu říci, že se se jedná o jeden z nejlepších seriálů, které jsem zatím viděl. Pro paranoidně smýšlející jedince - ráj, pro pohodu hledající - chytlavý stres. Strhující herecký výkon Claire Daines(musí mít chuděra nervy na dranc), napínavý příběh, kvalitní produkce a elektrizující atmosféra. Dlouho se mi nestalo, že bych nějaký seriál hltal po třech dílech denně (zvláště když má každý okolo 50 minut). Přesto, že se občas objeví nějaké chybky, tak nejsou natolik vážné, aby nešly tolerovat. Netrpělivě očekávám další pokračování. (10/10) ()

kominik18

První i druhou řadu jsem zhlédla jako maraton po odvysílání všech dílů. Seriál plný úžasných herců, dobře napsaný a skvěle zpracovaný. Na začátku bych to nečekala, ale těším se na 3 řadu. ()

mArtinko5MB

Mierne predsudky voči americkej propagande, seriál však mal niečo doseba. Od polky prvej časti to konečne začalo naberať na obrátkach. Som celkom zvedavý ako sa to bude ďalej vyvíjať, takže sa nebojím toho, že by som si ďalšie časti nepozrel. Budem iba rád ak bude hodnotenie odomňa väčšie ... Prvá časť: 80%. Do konca druhej série sa to pekne rozbehlo a seriál jednoznačne pútal. Tretia séria začína byť viac psychologická, ako akčná, a preto mám zmiešané pocity. // Zmiesane pocity sa ku koncu serie zmenili na okamiky, kedy som ani nedychal a cely napaty sledovali, ako to vsetko konci. Doposial najlepsia seria. // Pomalý rozjazd 4. série, otázka je: "Udrží tempo alebo to bude dalsie seriálové sklamanie?" Ťažko povedať, dúfam však, že sa scénar ponesie v rovnakom psychologickom duchu ako predchádzajúca séria. 1. séria: 80%, 2. séria: 85%, 3. séria: 95%, 4. séria: 90%, 5. seria: 80%. ()

Slavné značky se dočkají navázání

Slavné značky se dočkají navázání

17.03.2023

Kdo se stane novým Hitmanem?

Kdo se stane novým Hitmanem?

11.01.2014

71. Zlaté glóby - nominace