Šmoulové spokojené žijí ve své vesničce. Vše připravují na tajnou oslavu narozenin Šmoulinky. Tu v tento den každoročně probouzí noční můra, protože má obavy ze svého pravého původu. Kdysi ji totiž stvořil zlý čaroděj Gargamel (Hank Azaria), který s její pomocí chtěl všechny Šmouly pochytat. Taťka Šmoula to ale tehdy jen tak nenechal, Šmoulinku zachránil a udělal z ní pomocí kouzla plnohodnotnou členku své láskyplné rodiny. Gargamel se ale lehce nevzdává a od svého plánu nechce upustit. Stvoří proto další dva malé nezbedy, takzvané Neplechy, Vexy a Hakuse. Chce, aby unesli Šmoulinku z vesnice do světa lidí, kde zrovna čaroděj sklízí úspěchy se svou kouzelnickou show v Paříži. Jakmile získá Šmoulinku, má v plánu donutit ji prozradit složení lektvaru, kterým z ní kdysi Taťka Šmoula udělal modrou bytost. Pomocí lektvaru pak chce Neplechy proměnit v modré a z nich pak čerpat šmoulí esenci, díky které ovládne celý svět… (TV Prima)

dopita

První díl byl o něco lepší. Film mě párkrát pobavil, ale i znudil, taky otrávil... Já nevim, na můj vkus je to příliš infantilní, na to abych se dobře bavil, by to muselo bejt celkově trochu šmrncovější. ()

Gogo333

Přišlo mi to slabší o krapet než předchozí díl, ale vesměs je to vyrovnáno. Vexy v podání Christiny Ricci byla fajn, ostatní Šmoulové mi přišli spíše do počtu a klidně film mohli přejmenovat na Šmoulinčino dobrodružství. Koukám, že náš čeká 3, holt se musí rýžovat dokud to jde. 50% ()

LittleMonste

O stupínek horší než první díl. Vše mi přišlo až moc přeškatulkované, ale to bude tím, že nepatřím do cílové skupiny diváků i když... má to vůbec,co nabídnout dítěti? Co dodat...bída. (33%) ()

Lefty86

Hraný šmoulové jsou krásně udělaný, ale taková zápletka byla už v jedničce, ztráta šmouly a vydali se pro něj, tentokrát šmoulinka. trochu mě to zklamalo, Gargamel jako věhlasný kouzelník?? :-/ Ta říše ve které žili původní šmoulíci ty německý se mi líbila, Gargamel s Azraelem na hradě kuli pikle, proč neudělali něco podobného z jejich "země"??? nevím. Zkrátka už mi není deset :-) ()

Harapes

Film pro celou rodinu.Možná že příběh už byl trochu více překombinovaný a pro některé děti složitější,ale pořád máme šmouly rádi.Vy modráskové... ()

jasiska

If you weren't in excruciating pain, you'd be laughing hysterically, believe me.......... Stále milé a vtipné. Najlepší šmolkovia sú Vanity a Positive Grouchy.......... Vanity: She's not going to give him the formula, is she, Papa? Papa: If she does, it would mean the end of all Smurf kind. Vanity: Wait. Even the handsome ones?............Grouchy: Oh, no! Are you smurfing kidding me? You nearly killed... I mean, look at this view. ()

Prochy38

Šmoulové se mi líbili už ti první, tihle nejsou výjimka. Příběh trochu skomíral, ale pořád dobrá zábava. Šmoulové jsou parádně zpracovaní, moc se mi líbí. A nové xichtíky jen potěšili. Šmoulí vesnice, jednotliví Šmoulíci vynikající... Kdyby ale ten příběh zůstal spolu s Gargamelem a Azraelem ve Šmoulí říši, bylo by to parádní. Civilizace a super rodinka N. P. Harrise to prostě celé topí... Ale tak, že to až bolí.... "Son of a Smurf!!" ()

spiritus

Dvojka nedopadla vůbec špatně a mám-li být upřímný, tak si myslím, že je o chlup lepší, než jednička. Pro mě to spíš film z povinnosti, šel jsem na něj spolu s dětmi, ale nadruhou stranu, proč se na to nepodívat, když je příležitost. A světe div se, ten film je celkem vtipný a k tomu i svižný, tudíž jsem se u toho nenudil, čehož jsem se trochu bál. Celý je to parádně zpracovaný, efekty nabitý a po šmoulovsku roztomilý. Nejfamóznější je pochopitelně Gargamel, který prostě nemá chybu. Tady je z něj kouzelnická celebrita a holenek si to náležitě užívá. Ale přece jen je to v určitých momentech příliš přešmoulovaný, tedy přehnaný s některými hláškami . Být menší tak snad i skáču blahem nad vším tím šmoulováním, ale tady už mi to místy lezlo krkem a výrazy typu "ušmoulnul jsem si", či "šmoulézní" opakující se v různých obměnách co minutu, začnou brzo srát každýho normálního člověka. Nicméně je to film hlavně pro děti a těm se to určitě všechno líbí. A mě vlastně taky. Co naplat, moderní kabátek Šmoulům zkrátka sedí. ()

Gumrice

Jedním slovem tragédie. Nemluvím o ději, ale o reklamách a dnešní době, neuvěřitelné, co do těch dětí hustí. Původní šmouly jsem měla vždycky ráda, ale tohle už je přehnaný. Moc se tlačí na pilu, pro laciné vtipy, které se stejně nedaří a děti nemají šanci je pochopit. Navíc je stopáž pro malého diváka, na kterého je film zaměřen, příliš dlouhá. Už v tom, vidím jen ubohý americký humor. Pro mě zklamání. ()

Mikeel

Tak asi se všichni shodneme, že Šmoulové jsou primárně určeni pro děti, protože všechny ty infantilní držkopády na "šmoule", tomu se zkrátka zasmějí především ti nejmenší. Ale zas musím uznat, že tvůrci se snažili zakomponovat i něco pro dospělé - třeba ta část s Audrey Hepburn mě fakt pobavila. A v rámci možností se Šmoulové dají přežít, obzvlášť pokud k nim máte od dětství vřelý vztah! :D ()

Lovely.Bones

Už od raného dětství tyhle modré potvory nějak nemusím. Možná, protože jsou furt tak veselí. Nicméně, první film mi přišel docela příjemný a oddychový. Kouknout na dvojku byl ale ohromný omyl. Humor ještě z-infaltilněl, efekty se ještě zhoršily, děj zdebilnil a herci se zhoršily. Nevím, co jsem si myslel. ,,Kouknu na to, jednička se mi stěží líbila a seriál nesnáším. Pro jistotu si o tom něco přečtu. Hmmm, píšou tu, že to je horší než jednička. Tak to musím vidět!". Ano, takhle to opravdu vypadalo a nedivím se výsledku. Dětem prosím ne a vám už vůbec! Tohle rozhodně není zábava pro celou rodinu!!! ()

mira007

Animovaní šmoulové v reálném hraném světě tentokrát v Paříži - do poloviny filmu je to celkem nuda, která do děje moc nevtáhne, pak se z toho stane celkem strhující jízda s hromadou gagů, vyvrcholí to přestřeleným americkým finále s ohňostroji a nakonec to zachrání nějaká závěrečná pařba s chytlavým songem. Asi bych tenhle film nepotkal, kdyby mne nepřepadl sentiment k tomu dětskému seriálu z osmdesátek, ale jako jednohubka to není nejhorší. ()

Gore

O něco lepší než první díl, za což se zasloužila zejména postavička Vexy a její věrná podoba s mou bejvalkou. Ale i dějově o něco více působící na širší spektrum diváků. ()