Ray Breslin (Sylvester Stallone) je útěkář na objednávku. Živí se totiž jako expert na infrastrukturu vězeňských zařízení. Nechává se v nich zavírat a hledá skuliny v zabezpečovacích systémech, které jsou pak následně na základě jeho analýz  - a efektních útěků - odstraňovány a zdokonalovány. Nyní nastupuje výkon trestu k nové zakázce, ale ouha: vězeňský komplex, ve kterém se ocitl, byl kompletně postaven na základě jeho dosavadních poznatků a připomínek k zabezpečení věznic. Ty Ray před časem vydal knižně a pro tyranského ředitele tohoto „nápravně výchovného zařízení" se jeho manuál stal doslova biblí. Ray se tak ocitá ve své vlastní dokonalé pasti. Nikdo navíc neví o tom, že by byl něco jiného než řadový vězeň, takže propustka na svobodu po dobře odvedené práci jaksi chybí... Po obvyklých počátečních neshodách se Rayovým parťákem v novém „domově" stává místní vězeňský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), který si zde odpykává trest za kyber-terorismus. A jemu se ve vězení moc nelíbí. Ale kdo jiný, než tihle dva chlápci by se měl dostat přes Rayovo bezchybné zabezpečovací systémy a celou armádu dozorců pod vedením fanatického ředitele? A je to, že se oba ocitli v této bezvýchodné situaci, opravdu jen nedorozumění a shoda náhod nebo něčí pečlivě promyšlený plán? (Bontonfilm)

Muf911

Sylvester s Arnoldem se pokouší uprchnout z nejlépe zabezpečeného vězení. Film je hlavně o tom, že si poprvé zahráli ti dva spolu. Jinak by pro mě zapadl v zapomění velice rychle. Je drsný, hodně překombinovaný, na konec si ani den nebudu pamatovat, jak to vlastně ve finále bylo. Aspoň si Arnold ke konci pěkně zastřílel z kulometu. ()

LeePriest

Rambo Sylvester Stallone a Terminátor Arnold Schwarzenegger společně ve filmu bojující bok po boku??!! Tak to si rozhodně nemůžu nechat ujít. No, chvílemi má sice film slušnou šťávu, několik scén je zábavných a pro fanoušky občas určitě to pravé ořechové, bohužel i Plán útěku má své slabší stránky. Tím myslím především několik naivních a tupých momentů, hlavně ve střední části filmu, které tvůrci zrovna dvakrát nevychytali a smutně tak slibně očekávaný kousek shazují jen do mírného nadprůměru. Kdyby hlavní dvě role obsadil někdo jiný, bylo by pozdvižení ještě slabší. Velkolepý comeback dvou akčních hvězd se sice tedy nekoná, povedené scénky se střídají se slabšími, přesto by však fanoušci neměli film minout, neboť určitě najdou něco, u čeho alespoň párkrát spokojeně zamručí (pár hlášek, Arnoldova řežba kulometem...) ()

jjjerry

Klasičtí, i když trošku přestárlí herci spolu v jednom akčňáku, trochu opakující se nápad. Připomíná mně to ačkňáky z 80. let, kdyby to bylo natočeno v té době asi bych si z toho sedl na zadek a obdivoval. Nyní tam vidím hodně nedostatků jak ve scénáři, logice některých dějů tak v celé zápletce. Na útěk z vězení to jednoduše nemá propracovaností. Film táhnou dva skvělí herci, ale to je trošku málo. ()

ButchCB

Dávám 3* ale velice silné. Film se mi líbil, trošku mě vytáčeli ty střelci nestřelci co měli být bývalí vojáci, tak se netrefili snad vůbec. Nicméně na to jsem si u těchto filmů už asi zvyknul a tak to přehlížím a říkám "povedené, bavilo, jen tak dál" ()

DaNvYto

Spojení Sylvester a Arnold může fungovat mnohem lépe...Tak jako Sylvester a vězeňské téma viz jeho "Kriminál". Herecké legendy, což se o rychlokvašném "Plánu útěku" říci nedá, vidět jednou a dost sem právem patří. ()

marrrrian

Arnold a Stallone pohromade dnes dokážu ponúknuť to, čo svojho času dokázal každý z nich osamote. Akčný film, ktorý sa síce drží vlastných a dosť svojských merítiek, ale zároveň do bodky plní všetky aspekty toho, čo divák vzhľadom na obsadenie očakáva. A teda nie zložitú hlavu a pätu, ale priamočiaru príbehovú líniu, ktorej nechýba nadhľad a z ktorej je cítiť, že už nejde o hrdinov bežiacich cez mrtvoly, ale predovšetkým o radosť z odvedenej práce. A to dá niekedy filmu viac, než čokoľvek iné. ()

RealHonza

Vcelku sympatické. Začátek vypadá velmi nadějně a dává pocit, že by se mohlo jednat o silně taktický a promyšlený film. To by v něm ale nesměl hrát Stallone se Schwarzeneggerem. Film tak trochu sklouzává ke klasickému akčňáku, na který jsme u těchto dvou herců zvyklí. Bohužel ani nové vězení není zas tak překvapivě umístěno tam, kde bylo. Je možná trošku škoda, že film nepokračoval ve šlépějích z první čtvrthodinky a máme zde film, kde se spoléhá na spoustu náhod, štěstí, nepřemožitelnost obou "eS" a neschopnost protivníků. Jak již bylo řečeno, klasika v jejich filmech. Film ale mohu doporučit. ()

Tomik00

Hm, tak tento film se nepovedl. Český dabing byl strašně amatérský a film nezachránil Sylvester Stallone a ani Schwarzenegger.Tohle už tu jednou bylo. Scény do sebe taky moc nezapadaly. Být režisérem a scénáristou, tak bych na tom ještě pořádně zamakal. ()

hejpockej

Tož Arnoldův výkon na samotce byl velice poutavý, avšak víc nezaujalo. Na začátku jsem si říkala, že budu trpět jestli to dokoukám do konce. Ale v půlce se to trochu zlepšilo, né dost na to, abych z toho byla nadšená. Měli bychom si přiznat, že tito pánové mají své roky a jako hlavní akční hrdinové mají své za sebou...už se na to nekouká příjemně. Žeru jejich staré filmy, ale tohle už bylo trohu moc. Dokážu si je představit jako šéfa mafie, ředitele korporce atd...ale tohle, už vážně ne...P.S. ten jejich smysl pro humor??! Viděli jste někdy něco trapnějšího? :D ()

gpx

Česká vězeňská služba může zůstat v klidu. Tohle z lochu nikomu nepomůže. To spíš snad veka nadíváná rozbrusem. ()

LacoDeLoco

Zajimave rozehrane, hure zakoncene. Arnold s nekolika pokusy o hlasky, ne moc povedenymi. A Sylvester stale stejny. Kdo je rad, je to povinnost. Kdo ne, da tri body :)))) ()

TonoM

Velice povedený a originální thriller v režii poměrně neznámého Švédského režiséra M.Hafstroma,ale film má výborný anáboj od začátku do konce,Stalone opět skvělý herecký výkon totéž Arnold Schwarzenegger kterého moc jako herce nemusím , ale tímto filmem si mě získal,někdy jsem se však nudil dlouhé a nudné klábosení ve vězení,scénář též průměrný a dle mého názoru konec šel vyřešit lépe , proto i přesto že se mi film velice líbil , musím hodnotit objektivně a dávám 70%. ()

PeteBuck

Od začiatku dosť slušný akčný thriller. Arnie a Sly boli slušní, Jim Caviezel bol ako záporák výborný. Od začiatku zaujímavý dej, napätia dosť, trochu rozťahané, možno kratšia minutáž by tomu pomohla. Originálne, dobre natočené. Aj keď nechápem, načo potrebujem niekoho, koho sa chcem zbaviť, šľahnúť do kobky, ktorá sa nedá vysledovať? Nie je ľahšie ho odprásknuť a zbaviť sa tela? Žeby kvôli tomu, že neskôr ho predsa len bude treba? Alebo pohodlne ukazujem, že môj protivník je vo väzení, aby som odvrátil pozornosť, že ja mám s tým niečo spoločné? Možno by to bodlo trochu viac uzrejmiť. V každom prípade Arnie a Sly tu hrajú dvoch drsniakov, ktorí sa častujú rôznymi vtípkami ako za starých čias. Aby to bol naozaj skvelý akčný film, tomu niečo chýba. ()

Ondrew

Darmo, sorry, ale v pripade tohto akcnaku nemozem konat inak, nez udelit rovno 4 hviezdy. Stacilo mi zhliadnut tuto snimku, kde sa stretli dve VELKE akcne hviezdy, Sly a Arnie. A dokonca sa konecne zviezli na "jednej lodi"! Paradna akcna snimka, ktora rozhodne nikoho nenecha chladneho, o tom som presveceny. Je mozne, ze hercom uz pomaly, ale iste asistovalo mensie geriatricke oddelenie, no to nijak nemeni na veci fakt, ze tento film sa im proste vydaril. Isty cas som dokonca uvazoval nad maximalnym hodnotenim, no napokon som sa predsa len trosku skludnil. Je to vyborny film, o tom niet pochyb, no od plneho hodnotenia ma predsa len este o KUSOK dalej... V kazdom pripade, rozhodne odporucam. Napokon, clovek nikdy nevie, ci v tomto pripade nevidel Stalloneho alebo Schwarzeneggera na platne naposledy... Kazdy ma svoje limity. Toz, co sa mna tyka, ide jednoznacne o 80%. ()

hony23

Sly a Arnie si zřejmě řekli, že na solitérské akce jsou již příliš staří. Spojili tak své povadlé bicepsy a předvedli nám, že stále ještě dokáží strčit do kapsy o dvě generace mladší akční hrdiny. Vznikla tak vcelku svižná podívaná, i když nutno uznat, že už jsem viděl i lépe napsané scénáře na téma útěk z vězení. Chlapci se ale činili, takže celkový dojem z filmu je pozitivní. A my buďme rádi, že oproti americkým důchodcům jsou ti naši o poznání méně agresivnější a že se tak člověk nemusí bát do Kauflandu mezi regály! ()

rytir1

Lepší scénář a má to i tu pátou hvězdu. Netřeba více psát. Jen jak řekl další uživatel, ti dva se konečně potkali. Konečně zas film pro nás chlapy. ()

mucho3

Setkání dvou akčních legend,film sám o sobě není buhvíco,ale tihle 2 týpci ho povýšili na slušnou jízdu...spokojenost a doufám ,že se nepotkali naposled / nepočítám-li "All Stars" v Nepostradatelných / ()

Cid

Tak za prvé, vůbec jsem to nepochopil a za druhé, je mi to úplně jedno. Proč? Protože vidět jak si Sylvester s Arnoldem dávají do huby (i když z čistého přátelství), bylo mým vlhkým snem již více než třicet let. A proto volám huráááá, klukům to šlapalo jak za mlada. Věřím že balzamovač, teda pardon maskér měl hodně práce zejména s Arnym, do kterého se zub času zahryzl mnohem intenzivněji než do Syslvestera sklapel plastického chirurga. Ale i tak jsem jim fandil celých 115 minut. Bavilo mě to a to je přece nejdůležitější. Proto mi dovolte, abych oběma popřál pevné zdraví, zejména pak pevnou zubní náhradu a aby v této vydařené spolupráci pokračovali ještě mnoho let a už se těším na jich další kousek. Ale rychle, tik-tak, tik-tak. ()

Druhý Plán útěku shání obsazení

Druhý Plán útěku shání obsazení

14.03.2017

Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů… (více)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (více)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (více)