Ray Breslin (Sylvester Stallone) je útěkář na objednávku. Živí se totiž jako expert na infrastrukturu vězeňských zařízení. Nechává se v nich zavírat a hledá skuliny v zabezpečovacích systémech, které jsou pak následně na základě jeho analýz  - a efektních útěků - odstraňovány a zdokonalovány. Nyní nastupuje výkon trestu k nové zakázce, ale ouha: vězeňský komplex, ve kterém se ocitl, byl kompletně postaven na základě jeho dosavadních poznatků a připomínek k zabezpečení věznic. Ty Ray před časem vydal knižně a pro tyranského ředitele tohoto „nápravně výchovného zařízení" se jeho manuál stal doslova biblí. Ray se tak ocitá ve své vlastní dokonalé pasti. Nikdo navíc neví o tom, že by byl něco jiného než řadový vězeň, takže propustka na svobodu po dobře odvedené práci jaksi chybí... Po obvyklých počátečních neshodách se Rayovým parťákem v novém „domově" stává místní vězeňský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), který si zde odpykává trest za kyber-terorismus. A jemu se ve vězení moc nelíbí. Ale kdo jiný, než tihle dva chlápci by se měl dostat přes Rayovo bezchybné zabezpečovací systémy a celou armádu dozorců pod vedením fanatického ředitele? A je to, že se oba ocitli v této bezvýchodné situaci, opravdu jen nedorozumění a shoda náhod nebo něčí pečlivě promyšlený plán? (Bontonfilm)

jenik71

Arnolda a Sylvestera jsem vždy vnímal jako rivaly akčních filmů a uvažoval jsem, který má moje větší sympatie. Tímhle filmem mi sami dali odpověď. Oba mají mojí stejnou úctu a oba ukázali, že jim nevadí ani výrazně víc vrásek, než mívali ve svých největších filmových hitech. Plán útěku je ve svém žánru pohodová a oddechová podívaná, která mě mile překvapila. Oceňuji i Jamese Caviezela, jako záporák je výborný. Já jsem se dobře bavil a o to přece jde. ()

venca163

Hale, mam je oba rád, Slyho asi víc, ale nemůžeš prostě dělat osmdesátky napůl. Tady je vidět ta snaha, aby to bylo jako fakt opravdový, ale ten scénář je neskutečně stupidní kokotina. A ty jejich rozhovory často fakt bolí, nějak to nefunguje ani jako macho styl, ani jako sranda. Nápad parádní - bohužel přetvořenej do aušusovýho scénáře. Ale furt to nepovažuju za nějakou vyloženou ztrátu času, přecejen sledovat Slyho další ušlechtilou postavu, která se zase obětuje pro blaho ostatních, má pořád něco do sebe. PS: James Caviezel je dost drsnej záporák, dal bych mu víc prostoru! (65%) ()

upson

Nejlepší hlášky a cool záběry si pro sebe ukradl Arnold Schwarzenegger :-) 89% Jsem osobně rád, že Stallone nesežral všechnu slávu ve filmu pro sebe :-) Veškeré střízlivé hodnocení jde stranou za to, jak mě Arnošt pobavil :-D PS: Ať mi nikdo netvrdí, že Arnie hraje až toho druhýho :-) ()

kenkaku

Na dnešní dobu balzám pro mé staré oči :D. Já skoro plakal dojetím, když jsem opět viděl Arnieho s kulometem v ruce jak kosí záporáky ve stylu Komando. Jo... uznávám kdyby místo Arnolda a Slye stčili jiné dvě postavy dal bych filmu tak 3... možná 3,5 hvězdy. Ale takhle. Já nemůžu jinak. Pro každého kdo vyrůstal na akčních filmech let osmdesátých bude mít tento film jinou úroveň, než u těch co znají jméno Schwarzenegger spíš jako guvernér Kalifornie než jako mlátičku zlaté éry akčních filmů. Tedy pokud rok vašeho narození je nad rokem 1990, odečtěte si klidně jednu hvězdu za každých pět let ;) ()

Andy_Ziky

K pobavení vedou většinou nostalgické scény ala slow-mo Arnold v otočce s těžkým kulometem, při kterých sál vybouchne smíchem, nicméně pokud očekáváte sofistikovaný útěk, připravte se na křečovitě vnucenou zápletku, nebo se radši koukněte na Prison Break. ()

Šakalík

Na tohle setkání dvou akčních idolů konce minulého století jsem se těšil hodně. Samotný film sice není bůhvíjaký zázrak, nicméně pamětník akčních nářezů obou protagonistů si hned několikrát nostalgicky zabručí. Už jen jejich pěstní potyčka vyvolá široký úsměv na tváři, protože na něco takového jsme se těšili dlouhá léta. Co se samotných postav týče, Arnoldův Rottmayer za Slyovým Breslinem lehce zaostává a Stallone potvrzuje, že je přece jen o něco lepší herec, což ale není žádné překvapení. Schwarzenegger to divákům vynahradí v nejkouzelnější scéně celého filmu, kdy po „rambovsku“ vezme z vrtulníku těžký kulomet a počastuje salvou četné hordy nepřátel – při téhle scéně kino doslova aplaudovalo. :-) Právě díky těmto scénám lze Escape Plan označit za sice jednoduchý, ale přitom zajímavý a zábavný počin, který nás, co jsme na akčních filmech obou svalovců vyrůstali, rozhodně nezklamal. ()

LadyVader

Sly s Arniem dokazujou že ještě stále nepatří do starýho železa.. super to bylo! :D Jen nevím kdo tam vypadal líp. Jestli Stallone ve fakt slušivým obleku, nebo Schwarzenegger s bradkou :3 8/10 ocelových nýtku for me. :) ()

Reanimated

Užil jsem si Arnieho a Slye ve filmu, který pobavil. Někdy sice trochu nechtěnou blbostí, jako třeba když si Sam Neill opakoval Hippokratovu přísahu, nebo když Sly na základě rotace vody v hajzlu určil polohu Hrobky, ale jinak to bylo fajn. Jakoby film s přibývajícími minutami plul proti proudu času až do 80. let a ztrácel IQ, zato však nabíral hlášky a svalovou hmotu. Guilty pleasure! ()

Maynard.

Usctihodných 77%, Stalone + Šváca a režisér parádního Ondskanu mi dávalo obrovskou naději na skvělý film. U toho to však i bohužel zůstalo :o(. Plán útěku je nereálný snad ve všech směrech. Začátek vypadá celkem slibně, Sly ukazuje svoje kvality a to nejen fyzické, ale i vychytralost. Šváca mu celkem dobře dělá filmovýho parťáka. No, ale od té chvíle, kdy se jim podaří "uprchnout" z cel se film promění ve stupidní béčkovou střílečku ve stylu Adolf Lungren :o). Sice je hezkej pohled na Švácu, jak to tam kropí kulometem jako v Komandu, ale ty vole, dyť tohle se sem vůbec nehodilo. Nechápu, proč se tam na konci vylíhne tolik protivníků, kteří (jak jinak) jdou přímo na ránu kulce. I samotný nápad, že se tohle vězení nachází na lodi mi přijde ujetý. Takže celkově dilm prakticky o ničem a s NĚKÝM!. Tyhle dva chlapíky budu vždycky brát jako moje hrdiny z dětství, a co si budeme povídat, vidět je spolu na plátně prostě pohladí srdce každýho malýho kluka i třeba téměř 30ti letýho :o) ()

netahlo

Dobre, kluci moji! Jako za starejch casu! Svaca rekl bych, jeste lip - takhle ve forme jsem ho snad jeste nevidel. Je tam i spousta nesmyslu, jako ve spravnym poctivym akcnaku a tak to ma byt. Doufam jenom, ze se chlapi nesesli naposled ... ()

pavcas

Tak jsem celej film přemejšlela, jestli tam bude aspoň jeden okamžik, kvůli kterýmu ocením, že jsem do toho vůbec šla. Ten okamžik nastal v čase 1:33 min. Zpomalený záběr soustředěnýho Arnyho se samopalem v ruce mně přenesl zpátky do dob Komanda, kdy to byl mladý, svalnatý muž plný síly s velmi špatným přízvukem (ten mu jako jediný zůstal) a víceméně mi vynahradil tu hodinu a třicet tři minut trápení. A abych nebyla zlá, tak cca zbylých 15 min tam byla i nějaká zajímavá akce. Jo tu třetí hvězdičku za Jamese Caviezela, kdysi jsem pro něj měla celkem slabost. ()

Forsberg11

Pozerať sa na to (niekedy možno aj spolu s výkonom iných činností) dalo, ale že by som bol nadšený, unesený... pche kdeže. Nie som ani spokojný, tobôž nadšený. Sly už nie je Rambo a Arnie už nie je Terminátor. Dvaja starci si chceli pripomenúť staré dobré časy a trochu si privyrobiť na dôchodok. Nič viac, nič menej. 60 %! ()

BMAJTZ

Napínavý akční flák s dvěma hlavními hrdiny, kterým tu extrémní inteligenci nemůže věřit vůbec nikdo. Navíc motiv uzavření Stalloneho nedává vůbec smysl. A ještě jedu výtku bych měl, film začíná poměrně zajímavým způsobem útěku z vězení, co mě ale nakrklo, že řešení finálního útěku bylo bylo jak z klasického akčního B filmu. Herecké duo Stallone Schwarzenegger funguje výtečně. ()

LexBarker

Konečně po dlouhé době akčňák,na který se dalo koukat.Je jen škoda,že se ti dva nepotkali před kamerou dříve,když byli ještě mladí...Slušně ubíhající děj,kvalitní hlášky a celkem uvěřitelní hrdinové. ()

sedm.1

Pro mě se stal Plán útěku docela problématickým projektem. Za určitých okolností bych mu totiž bez váhání lupnul nadprůměrné hodnocení, pochválil ho za originální a napínavou zápletku, mající navíc velmi svižné tempo, určitě bych ocenil i funkční zvraty, včetně té povedené a vážně nečekané závěrečné pointy, neopomněl bych ani upozornit na zajímavé a výrazné postavy, či vyzdvihnout i poměrně působivou atmosféru. Prostě bych Plán útěku ohodnotil jako zábavnou a netuctovou podívanou, pohybující se sice někde na hranici béčkových vod, což by jí ovšem neubíralo nic z výsledného pozitivního dojmu. Všechny tyhle mé veskrze kladné dojmy ale tlumí jediný fakt, a to že se v tomto filmu sešli v hlavních rolích dvě absolutně bezkonkurenční největší legendy a ikony akčních filmů, Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger. A to znamená, že mělo jít o naprostou filmovou událost, o totální našláplou jízdu, plnou soubojů, střelby, výbuchů a úderů, zkrátka akční nekompromisní inferno, a to bez ohledu na věk obou bohů, neboť oba nedávno dokázali, jak Stallone s Expendables, tak Arnold v Konečné, že jsou stále akční králové, kteří absolutní většině současných akčních rádobyhrdinů dokážou s úsměvem na rtu stále natrhnout prdel. A v tomto ohledu tu ti borci prostě nejsou příliš využití, a to nedokážu překousnout. A tak ikdyž tu jsou oba charismatičtí na míle daleko, jsou tu efektní a efektivní a filmu jasně dominují, já od jejich prvního společného projektu zkrátka očekával a především chtěl víc, daleko víc a nejspíš i něco úplně jiného. Takže, přestože Plán útěku není vůbec špatný film, s ohledem na obsazení došlo přeci jen v mém případě zkrátka k určitému druhu zklamání, jinak se ale jedná o vážně příjemnou a záživnou podívanou, která si svou pozornost a uznání určitě zaslouží. A jen tak na okraj, ještě nesmím zapomenout zmínit, že záporák v podání Jima Caviezela je excelentní, zato Vinnie Jones by měl jít s těmi svými stále stejnými nasranými ksichty radši už do hajzlu, jen jak sám sebe, tak každý film akorát tak znehodnocuje. ()

Sdoom

Bohužel příliš mnoho debility a nesmyslnosti na 115 minut. A ačkoli mám Arnieho i Slye rád, nebudu kvůli nim nadhodnocovat slabý film. Bez nadsázky naprostá ztráta času, za týden si nevzpomenu, o čem to vlastně bylo (krom toho, že se to odehrávalo ve vězení). (HD, orig.) ()

LuciusWlk

Zajímavý námět, Stallone a Schwarzeneger společně po boku. Dva největší klady a pak jen průměr. Možná spíše trochu nadprůměr ve světle sentimentu. Ale i to se cení a tak, byť si za nějaký čas na film vzpomenu jen při nějaké upoutávce někde v TV, nechci tvrdit, že to byl úplný propadák. ()

The Viper

Bylo tu určitě hodně chyb a nesouvislostí, ovšem to vše předčí výborné herecké obsazení, parádní hudba a výživný scénář, který dal filmu náboj po celou dobu. Vzdaný hold 80 a 90-kovým trhákům v podání dvou největších kapacit. ()

Druhý Plán útěku shání obsazení

Druhý Plán útěku shání obsazení

14.03.2017

Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů… (více)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (více)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (více)