Ray Breslin (Sylvester Stallone) je útěkář na objednávku. Živí se totiž jako expert na infrastrukturu vězeňských zařízení. Nechává se v nich zavírat a hledá skuliny v zabezpečovacích systémech, které jsou pak následně na základě jeho analýz  - a efektních útěků - odstraňovány a zdokonalovány. Nyní nastupuje výkon trestu k nové zakázce, ale ouha: vězeňský komplex, ve kterém se ocitl, byl kompletně postaven na základě jeho dosavadních poznatků a připomínek k zabezpečení věznic. Ty Ray před časem vydal knižně a pro tyranského ředitele tohoto „nápravně výchovného zařízení" se jeho manuál stal doslova biblí. Ray se tak ocitá ve své vlastní dokonalé pasti. Nikdo navíc neví o tom, že by byl něco jiného než řadový vězeň, takže propustka na svobodu po dobře odvedené práci jaksi chybí... Po obvyklých počátečních neshodách se Rayovým parťákem v novém „domově" stává místní vězeňský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), který si zde odpykává trest za kyber-terorismus. A jemu se ve vězení moc nelíbí. Ale kdo jiný, než tihle dva chlápci by se měl dostat přes Rayovo bezchybné zabezpečovací systémy a celou armádu dozorců pod vedením fanatického ředitele? A je to, že se oba ocitli v této bezvýchodné situaci, opravdu jen nedorozumění a shoda náhod nebo něčí pečlivě promyšlený plán? (Bontonfilm)

gogo76

Senzácia? Bohužiaľ nie. Všetci, čo sme vyrastali na filmoch Arnieho a Stalloneho sme vždy snívali o tom, aby hrali spolu v jednom filme. Nemám na mysli "šteky" v Expendables. Prišlo to, strašne som sa na to tešil a vyrazil do kina. Len téma úteku z väzenia je poriadne lákavá a k tomu tá slávna dvojka? Lenže film dostal do rúk amatér Hafstrom , ktorému vyšiel jedine film Rituál. Narozdiel od väčšiny nadšených a spokojných užívateľov si myslím, že Hafstrom nebol ten pravý. Chýba tu strašná kopa súvislostí a detailov, ktoré robia väzenské filmy napínavými. Kto sú všetci tí, čo stoja za Arnoldom, keď ide do tuhého? Ako si vybudoval to postavenie? Prečo nám Arnie nepripadá ako kápo, ale vlk samotár? Kde sú tie povestné drsné väzenské ksichty? Kde je napätie a adrenalín? Mal by som veľa otázok a menovať by som vedel skôr negatíva ako pozitíva. Problém je, že napätie a gradácia nefunguje. I bitky medzi väzňami sú amatérske, pritom by mali byť tmelom filmu. Pozerať sa na trpiaceho Arnolda alebo Slyho diváka netrápi, pretože vie, že z toho vzídu ako víťazi. Herecky na presvedčivejšie dialógy Arnold nemá vlohy , záverečný rozhovor s postreleným arabom vyznieva dosť nepresvedčivo. Akčné scény nemajú ten správny náboj a celé sa to snaží byť strašne chytré, ale menej je niekedy viac. Film sa snaží byť poctou akčňákom ako v čase ich najväčšej slávy a pritom byť i moderný a prístupný dnešnému divákovi, ale uviazlo to niekde na pol ceste. Naopak fungujú Arnoldove hlášky, pobaví jeho mapa, ale vtipov by mohlo byť podstatne viac. Film sa tvári vážne, ale nepristane mu to. Ak niečo stojí za pochvalu tak jednoznačne výkon J. Caviezela , ktorý ma svojim záporákom naozaj prekvapil. Poviem úprimne, že bez neho by bol film tak trochu o ničom. Film objektívne za tri, tak prečo dávam nakoniec štyri? Za splnený sen vidieť najväčšie akčné hviezdy v jednom filme. 70%. ()

Xmilden

Poprvé malinko zklamání kdy jsem očekával bůhvíco, podruhé už poměrně spokojené podubkávání nožkou. Prvních 30 minut tak nějak slabších, ale pak zavřou Stallona do vězení a ten se spřáhne s Arnoldem a společně plánují útěk. Arnold spíše ve vedlejší roli, ale určitě nejzábavnější a nejsympatičtější po svém guvernérském návratu. Trošku škoda že jak se moc nezadařilo s úvodem, totéž platí o závěru, kde se mimochodem střílí možná více než by bylo zdrávo. Z nostalgie připíchnu 4 hvězdu. Protože přecejen jedná se o zatím jediné plnohodnotné setkání tvou akčních titánů. 70% ()

-bad-mad-wolf-

Nečekaně zábavná upomínka akcím, které se dnes už netočí (protože dnešní akce jsou dementní úplně jiným způsobem) a také film, v němž se objevuje až něčekané množství známých tváří - vedle dvou ústředních svalovců ve výslužbě např. Sam Neill či James Caviezel. O inteligenci obsahu jako takového je zbytečné spekulovat, jelikož ač vypadá efektně a ohromně sebevědomě, až příliš spoléhá na pofidérní náhodu (tenhle bachař si půjde za tři minuty zapálit a bude tam sedm minut) a typická akční klišé (zbraně hrdinů trefí vždy a všechno, záporáci netrefí ze dvou metrů stodolu). Přesto nedokážu scénář nazvat hloupým, protože film přes bezmála dvouhodinovou stopáž rychle uteče, vytrvale baví a udržuje konstantní napětí. Co na tom, že mu v tom napomáhají ony jalové momenty, spoléhající na náhodu a totální chaos. Co na tom, že jsou jisté zvraty a podzápletky odhadnutelné od samého začátku. Co na tom, že těch několik málo digitálních triků vypadá jak z desetimilionové videoprodukce. Abych nezapoměl, film má dva vrcholy - poprvé, když Arnold v němčině spustí svůj božský žalozpěv (Arnold hraje a je to neskutečným způsobem působivá i vtipná záležitost) a podruhé, když Arnold uzme kulomet a dělá v úžasně přepálené momentce to, co kdysi dělal pravidelně. Fajnová věc, tendlectenc plán. V intencích možností zručně natočená, vtipná a v tom nejlepším možném smyslu devadesátková prča. ()

darkrobyk

Snad kromě Nepostradatelných přistupuji k filmům s mými oblíbenými, nyní však notně zestárlými, akčními hrdiny opatrně a zdráhavě. Plán útěku jsem si nechal zbytečně utíkat. Klasická akční béčková podívaná určená čistě pro oddech a zábavu. Moderní věznice mi vzhledem vzdáleně a jen trochu připomněla Kostku, což mne potěšilo. Tím bylo veškeré tajemno vyčerpáno a vše se soustředilo na hlavní myšlenku - jak ven. Ač byl snímek místy drsnější, za brutálním naturalismem současné kinematografie poněkud pokulhával - to nevadí, pokud je napětí nebo akce. Já se rozhodně nenudil, ale chápu, že občas bylo nutné znovu zapojit odpočívající šedé buňky, a to nemusí vyhovovat každému...Jim Caviezel byl vskutku nechutně slizký parchant... ()

cheyene

A víte co? Mně se Plán útěku dost líbil! Originální věznice, z níž není úniku a dva staří pardálové akčního žánru, kteří se rozhodnou, že z věznice udělají kůlničku na dříví... ovšem... ovšem nejprve se musí dostat ven z tohoto nápravného zařízení, kterému se říká "hrobka". Sylvester Stallone se své role ujal tradičně dobře a po svém, seděla mu i role experta na útěky. Arnold Schwarzenegger potěšil jednak svoji rvačkou se Slyem, ale také svou bradkou a pasáží, v níž hovoří svým rodným jazykem. O nějakém napětí nejde v souvislosti s tímto počinem mluvit, protože konec je tak nějak předem jasný, avšak potěší atmosféra, hlavní hrdinové, humor a hudba, která dobře doplňuje dané scény. ()

Ampi

Vater unser, der Du bist im Himmel, geheiligt werde Dein Name;zu uns komme Dein Reich, Dein Wille geschehe, wie im Himmel, also auch auf Erden! Unser tägliches Brot gib uns heute; und vergib uns unsere Schuld, wie auch wir vergeben unsern Schuldigern;und führe uns nicht in Versuchung, sondern erlöse uns von dem Übel. Amen. Der Sohn eines Zimmermanns du bist ein Teuffel. Konec hlašení v Arnlodově rodném jazyce německém. ()

Hrabka

Čtyři hvězdy s hodně odřenýma ušima. "Povolání" Stalloneho je trochu crazy, ale děj a pointa filmu docela ujdou, není to sice nic extra, ale dá se. Nicméně mi to přišlo až moc rychle odvyprávěný, ten film hrozně pádí kupředu a u ničeho se pořádně nezastaví. Staré legendy tomu samozřejmě dost přidávají, potěší i herci ve vedlejších rolích. Vězeňské prostředí určitě potěší. Jak říkám, slabší čtyři. 70% ()

LiVentura

Tito vysloužili lví akčního filmu již nemohou překvapit, tento příběh je průměrným jako v této době skoro vše od hollywoodskych tvurcu.. pobavilo, nepřekvapilo.! ()

Fiftis

Celkom rýchly dejový spád nezachráni hromada vrstvujúcich sa hlúpostí predpokladajúcich slaboduchého diváka. Ani architekti to s víziou interiéru väznice zrovna nevychytali. Scéna bola postavená skôr pre scifi. V porovnaní napríklad so Skalou je jasne viditeľné, že tento film skončí v prepadlisku dejín a to veľmi rýchlo. Hneď na začiatku ma prekvapilo, ako Sly zostarol a musím povedať, že celý film vyzerá, akoby práve vyliezol z postele. Arnie je na tom v tomto ohľade oveľa lepšie. Avšak scénky plné bitiek mi skôr trhali srdce. Prečo sa chlapci nedajú už skôr na komédie, chcelo by to trošku nadsadenia, veď už to nieje ono. ()

Shakers

Tak na rovinu. Nie je to Stalloneho najlepší film a zrovna tak ani Arnieho. Akčné scény tiež nie sú tak cool ako voľakedy. Za to je to ich jediný spoločný film v ktorom hlaškujú a strieľajú bok po boku a aj keď to nie je na plný počet, ich dvoch vidieť na plátne je (pre fanúšikov) neskutočný zážitok. Každopádne film nie je určený len pre fanúšikov. Escape Plan funguje ako samostatný a seriózni film s väzenia, kde sa v skoro dokonalom pomere stretnú nie len dve akčne megahviezdy, ale aj slušná dávka akcie, humoru a nápadov. Mikael Håfström je nie len Švéd, ale aj zručný režisér, ktorý dokáže dať filmu istú váhu pomocou príbehu, atmosféry, či napätia. Hudba Alexa Heffesa nie je nič extra, ale svoju rolu v daných scénach splní. Casting sa tiež vydaril a vedľajšie úlohy sú dobre obsadené a aj vďaka tomu je tempo filmu fajn, film odsýpa ako piesočné hodiny, takže nuda nehrozí. Záverečné finále mohlo byť trochu lepšie a aj Arnie mohol mať o niečo lepšiu postavu a nehrať druhé husle, ale sú to len drobnosti, ktoré nepokazia dobrý dojem s filmu. Sly a Arnie už bohužiaľ nenalákajú divákov do kín, tak ako voľakedy a ani už nedokážu zarobiť, tak ako voľakedy, za to stále dokážu zahrať tu svoju notu rovnakým tónom aj keď na staré husle. 90% - 5* ()

TedGeorge

Řekněte sýr . V kině docela fajn, ale vejš jak 6/10 to nebude. Moc dlouhý. Hodně to zachranujou jednotlivý geniální okamžiky. Zvlášť zpomalovačka Arnolda s jednou nejmenovanou zbraní :) ()

lamps

Béčko. Přímočaře a zábavně zrežírované, originálně pojaté a osvěžené dvěma seniorskými ikonami, které si na stará kolena ještě hlouběji uvědomili, jaká je jejich úloha v kolosálním filmovém maratónu. Ale pořád béčko, které je tolik předvídatelné, dějově ohrané a ořezané a ničím nepřekvapující (schématem útěku počínaje a závěrečným Arnieho "asshole" konče), že se tu hodí mnohem více než jinde zahrát si na kritika a poukázat na to, že hrát si na zábavu je něco jiného, než zábavou skutečně být. Největší dojem tak nakonec zanechává nepěkně slizký James Caviezel, který snad ještě nikdy nezahrál tak dobře. 65% ()

Pepinec

Jestli jsem si u Dvou zbraní postesknul, že mi chybělo jiskření a špičkování hlavní dvojice, tak tady si chci přímo stěžovat! Dvě legendy v důchodu se sejdou před kamerou a nejvtipnější dialog za dvě hodiny je: "Nevypadáš tak chytře." - "Ty taky ne." Cože?!? Pánové, vy dva už sejmete diváka jen zábavnou jízdou plnou narážek. Koneckonců od vás taky nikdo nic jiného nečeká, ani nechce. Tohle byla ale jen taková vlažná polívčička, kterou svým výborným výkonem jako jediný přihříval úlisný James. Je mi to moc líto, protože legendy filmového plátna všeho druhu já miluju... ()

JohnnyD

Málo hlášok, málo humoru, málo nadhľadu a na druhej strane až príliš veľa deus ex machina v premyslene sa tváriacom béčkovom scenári (wtf záverečný zvrat). Škoda, najmä Arnie je božský (i keď ani 50 Cent ako hyperinteligentný hacker motherfucker nie je na zahodenie). A kľudne to mohla byť ultimatívna pecka, kde by sa väzni hromadne vzbúrili, ozbrojili sa a masakrovali sa s dozorcami. Asi desať minút z filmu ukazuje, aké skvelé to mohlo byť, no skončilo to len ako mierne nadpriemerné akčné béčko s dvoma legendami najlegendárnejšími. Odporúčam radšej Slyovu sólovku Lock Up. ()

Boogeyman

Tohle mělo být mnohem lepší. Když už se tihle dva velikáni akčního filmu konečně pořádně sešli, měla se otřást zem. Namísto nadhledu a suchusuchých hlášek se Plán útěku ale bere příliš vážně, což dost kontrastuje s tím, jak je scénáristicky dementní a blbý a jak je prostředí supervěznice tuctový a nudný. Tohle byl film pro Lundgrena se Seagalem, ne pro Slye a Arnieho. ()

Madsbender

The Tomb (neoficiálny originál, pod ktorým bol film pripravovaný, sa mi páči najviac) by nevyčnieval z rady popcornových akčných filmov, na aké dnes narážame v kinách po desiatkach. Je typickým zástupcom žánru, ktorý v základe nepotrebuje vlastne nič navyše okrem pár zvučných mien, aby pritiahol dostatočnú pozornosť. Logika mu nevládne železnou rukou, je tu zopár preexponovaných scén ale najväčším mínusom je tentoraz asi katastrofálny český dabing (ono by to vlastne ani tak extrémne nevadilo, nebyť mdlej čitateľky nápisov, víťazky Miss Monotón 2013, ktorá dá spomenúť na časy simultánneho dabingu). Plus vzhľadom na námet som čakal viac nápadov, ale nestalo sa. Naopak čo ma príjemne prekvapilo, je vážnejší tón (žiadne trápne fóry, len pár úderných hlášok - skutočne pár), kvalitná akcia a audiovizualizácia ako aj celkové vyzretie áčkovej produkcie. Toto skutočne nie je béčko. Navyše je Arnie pekelný sympaťák (a vyzerá skutočne dobre, lepšie ako vo všetkých posledných filmoch), a nečakane hojný počet známych mien a mojich obľúbených tvárí vo vedľajších úlohách (Caviezel, drsňák Jones či Neill) ma veľmi potešil, rovnako ako popkultúrne odkazy na legendárne 80. akčné filmy oboch pánov - za všetky spomeniem aspoň Komando. Výsledok je trochu nedopečený, ale stále chutný krvavý steak. A tak to mám rád. 70% ()

Indiana

Ale jo bylo to docela dobrý, samozřejmě kdyby v tom nehráli Sly s Arniem, tak bych byl o poznání kritičtější, ale takhle se u toho člověk aspoň baví. Chvílema mi při sledování přišlo, jak kdyby celá zápletka byla mírnou vykrádačkou tý vězeňský části z Tváří v tvář, kde to ale trvalo půl hodiny a působilo výrazně rozmáchlejšim dojmem, naopak tady to trvá hodiny dvě a působí lehce lacině, takže nějaká ta hluchá místa se asi našla, ale nebylo jich mnoho. Co se týče akce, přiznám se, že mě moc nebavila a krom scény Arnieho s kulometem sem si u ničeho nějak neříkal, že by to bylo fakt hustý. Ale zas na druhou stranu abych nekritizoval, kdykoliv se Sly a Arnir objevili společně na scéně, tak to bylo super a chci další takovýhle filmy, dokud to jde. Za tohle dávám s odřenejma ušima 7/10. ()

sheen

Dvě staré páky se sejdou v jednom filmu a ono to vcelku funguje, i když Arnie nemá ve zvyku hrát druhé housle. Ale co mu v důchodu zbývá, střihne si tam i procvičování rodného jazyka :) ()

Druhý Plán útěku shání obsazení

Druhý Plán útěku shání obsazení

14.03.2017

Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů… (více)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (více)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (více)