Ray Breslin (Sylvester Stallone) je útěkář na objednávku. Živí se totiž jako expert na infrastrukturu vězeňských zařízení. Nechává se v nich zavírat a hledá skuliny v zabezpečovacích systémech, které jsou pak následně na základě jeho analýz  - a efektních útěků - odstraňovány a zdokonalovány. Nyní nastupuje výkon trestu k nové zakázce, ale ouha: vězeňský komplex, ve kterém se ocitl, byl kompletně postaven na základě jeho dosavadních poznatků a připomínek k zabezpečení věznic. Ty Ray před časem vydal knižně a pro tyranského ředitele tohoto „nápravně výchovného zařízení" se jeho manuál stal doslova biblí. Ray se tak ocitá ve své vlastní dokonalé pasti. Nikdo navíc neví o tom, že by byl něco jiného než řadový vězeň, takže propustka na svobodu po dobře odvedené práci jaksi chybí... Po obvyklých počátečních neshodách se Rayovým parťákem v novém „domově" stává místní vězeňský boss - Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger), který si zde odpykává trest za kyber-terorismus. A jemu se ve vězení moc nelíbí. Ale kdo jiný, než tihle dva chlápci by se měl dostat přes Rayovo bezchybné zabezpečovací systémy a celou armádu dozorců pod vedením fanatického ředitele? A je to, že se oba ocitli v této bezvýchodné situaci, opravdu jen nedorozumění a shoda náhod nebo něčí pečlivě promyšlený plán? (Bontonfilm)

salahadin

Plán útěku z voyeuristického zařízení. Není to úplně blbá sranda, naopak je to nenáročná vypínačka pro přetížený mozek, nic víc, nic míň. Sly a Arnie si své role užívají jako děti prázdniny, tak proč jim nepřispět na penzijní připojištění nějakým tím doláčem z tržeb? Jen by mě fakt zajímalo, čím přesvědčili hluboce věřícího Jamese Caviezela, aby vzal roli takového............doplňte si jakékoli vulgární označení:-) ()

Deimos

KINO/// Obsazení 10/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Akce 6/10/// PLUS: Vidět Arnieho se Slyem jinde než v Expendables, jak často se taková příležitost ještě bude opakovat, navíc je děj filmu celkem uvěřitelný a chytrý MÍNUS: ve filmu bylo méně akce než jsem očekával, navíc vězeňský thriller není můj neoblíbenější žánr./// Shrnutí: Těžko posoudit kdo se mi líbil víc, možná se mi o něco víc zamlouval guvernér, který se ve filmu objevil až o něco později. Přes tuto skutečnost mají obě hvězdy ve filmu prostoru dostatek a co víc některé hlášky a dialogy mezi nimi pobaví. Jedinými nedostatky se pak může zdát pomalejší tempo, méně přehledný způsob zapojení diváka do dění (i když se o to tvůrci znažili) a fakt, že to je víc film pro DVD formát než pro kino. Jinými slovy: čekal bych něco výbušnějšího. Přesto je to solidní filmařina, která si své fanoušky najde./// Celkem 72%/// ()

666teen

Je to první zástupce nového žánru gerontoaction, takže se k plné palbě neuchýlím a nechám si rezervu na nějakou příští podobnou podívanou. Snad se jí dožiju. Já i oba hlavní hrdinové. Hlavně aby jsme příště neutíkali z lopaty. Hrobníkovi. ()

Cappuccino

Tie 3 hviezdy sú prakticky len za Slya s Arniem, vidieť ich v jednom filme je totiž zážitok, ale aby to bol zážitok, na ktorý sa nezabúda, musel by aj film samotný za niečo stáť. A on miestami stojí vcelku za prd. Teda no, aby som nebol zas príliš kritický, Escape Plan nie je úplna hlúposť. Skôr by som povedal, že je spojením zaujímavého námetu + miestami kŕčovitého spracovania (častá náhodnosť vývoja deja, nepravdepodobné riešenia problémov atď.) + slabého napätia + dvojice akčných hrdinov filmového plátna. V konečnom dôsledku viac menej pozerateľný, mierny nadpriemer, no žiadna sláva. ()

S.Quentin QUALE

Ale jo, jako akční béčko by se tohle dalo doporučit, jen by mě zajímalo, jestli bylo béčko původně zamýšleno, a pokud ano, což si nemyslím, tak je dle mého škoda plýtvat známýma tvářema na něco podobného. Arnie hraje otřesně, o tom žádná, ale zápletka je fajn, na závěr se člověk dočká i překvapení, takže nebýt přiblblé přestřelky na konec, kdy musel každej chytnout aspoň jednu kulku a zastřelit si ze 20 bachařů, tak bych si byl jistý čtyřhvězdím, takhle dávám slabší 4*, protože i přes zmíněné jsem se bavil velice dobře. 70% Arnieho Konečná byla mnohem lepší. ()

Rominator

Ray Breslin (Sylvester Stallone) prověřuje bezpečnostní opatření federálních věznic, nechává se v nich zavřít jako vězeň, aby se z nich poté pokusil uprchnout. Breslinův poslední kontrakt nejde podle plánu, protože je unesen, zdrogován a je mu vyjmut sledovací mikročip. Ocitá se tak poprvé v supertajném vězení bez jakéhokoliv záložního plánu. Emil Rottmayer (Arnold Schwarzenegger) je první vězeň, který s Portosem / Breslinem naváže kontakt a nezůstane jen u toho... Arnie a Sly konečně v jednom filmu, protože Arnoldova role v The Expendables (2010) a The Expendables 2 (2012) byla pouze hostující. Výsledek pěstního souboje mezi Arniem a Slyem není zklamáním, protože má v příběhu své místo a nejde o pomyslné obsazení trůnu akčního hrdiny, tato volba zůstává stále na fanoušcích. Rozhodně bylo zajímavé slyšet Arnolda mluvit mateřštinou a hlášky "You hit like a vegetarian" a "I hope I never see you again" se také vydařily. Aktuální stav tržeb z kin zde. HODNOCENÍ 70% ()

misterz

Film vo mne zanechal rôzne pocity, z ktorých prevláda hlavne sentiment a radosť. Radosť, že Sly so Švarcíkom ešte aj v tomto veku môžu profesorsky vyučovať všetky súčasné akčné hviezdičky herectvu v akčnom filme. Stali sa legendami, už veľmi dávno, a teší ma, že ešte stále vedia natočiť perfektný akčný film. A prečo sentiment? Na týchto dvoch pánoch som vyrastal. A keď Švarcík zoberie ten guľomet z helikoptéry, na chvíľu som sa spolu s ním preniesol do zlatej éry akčných filmov, keď som ako malý chlapec s vyšpulenými očami pozerával Komando, Terminátora, Predátora, Ramba, Rockyho..., aby sme potom mohli spolu s kamarátmi zo školy a s najväčším uznaním, rozoberať svojich idolov a každý ich film. Normálne mi skoro vyšla slzička. Film vrelo odporúčam každému, kto má rád tieto legendy. Sú späť, v plnej paráde a ako za starých dobrých časov. A to, že si zahrali spolu, je čerešnička na torte. ()

Allien.9

Je to sice taková delší, dráže vypadající epizoda MacGyvera, ale já se bavila.;-) Sly je SherGyver, Arnie šprechtí německy, oba hláškují, věznice má cool umístění (hooodně nečekané) a - co je vůbec nejlepší - celý "Escape Plan" působí, jako by vypadl z osmdesátek / devadesátek. Pryč s unylými komiksovkami, tohle má šťávu!:-) Edit: Ještě pár zhlédnutí a bude z toho srdcovka. Další díl, další díl! A alespoň malé Arnie-cameo, prosím.:-) ()

HAL

V jednoduchosti je síla - akční thriller který si od začátku nehraje na nic velkého, ale tak akorát baví až do konce. Sice se dá říct že Sly s Arniem na svou první "velkou" spolupráci měli na víc, ale ani se nemají za co stydět. Ale příště bych prosil ty finálové těžké kulomety vzít do rukou už od začátku, a jít v nahláškovaném buddy-movie vykydlit nějakou džungli. 7/10 ()

Peytl

Obávám se, že vybleji určité informace, které by mohly značně (což už by bylo přímo katastrofální) minimalizovat zážitek z filmu u osob Escapem nepolíbených, tedy vše na vlastní nebezpečí. Asi nejvíc fascinující je suverénní jistota tvůrců, že pokud se ve snímku objeví nekompromisní, akční ikony let devadesátých, pak může být vše ostatní naprosto dementní a následné chujoviny dorovná předimenzovaná muskulatura obou protagonistů a jejich tříslovné repliky... no, jéje, nic už není jako dřív a to je třeba brát v potaz. Samozřejmě nejde jen o to, že někdy je lepší vidět tyto sympatické geronty oblečené, ale ač je lidská civilizace zdegenerovaná, až se kolikrát zdá, že nemůže být hůř, přesto chce paradoxně něco víc i od akčního snímku. Nicméně opět sáhli tvořivci do záhadných, a v poslední době tolik moderních, vod odkazů na odkazy z filmů předešlých a tedy, ne vždy právem, kultovních. Tahle sudoku, které si doma musí člověk doluštit, aby pochopil geniální myšlenky scenáristů a další točení poct pro pocty, kultů pro kulty, jsou takovým trapným a prošlým polotovarem. Děkuji ti Quentine! K filmu mám jen pár hlodů, tedy, v zemi, kde musí být na každé roličce hajzlpapíru přilepená buzola s dokonale popsaným a piktogramy doplněným návodem, kterak a jakým směrem si inkriminovanou prdel vytřít, jinak by hrozila hromadná žaloba všech posraných přistěhovalců, tak tam naprosto věrohodně a realisticky působí agentura, která zkoumá zajištěnost grázlů v ostře střežených věznicích za pomocí vybuchujících automobilů, ničení federálního majetku a brutálně prdelních rvaček… že se Sly nepochopeytelně zbaví svého útěkářského převleku hasiče, aby pak v muklovském mundůru provokoval benga v telefonní boudě, kteří na něj míří ostrýma, to už jen svědčí o jeho naprosté jistotě … no, já nevím v co, hovadina. Co se týče toho megagigaultra kosmicky hlídaného lágru, ze kterého nesmí uniknout ani šváb, neboť tam bručí ti nejhorší z nejhorších…a ještě horší, fujfuj, hnusní hajzlové, tak to byla teprve ta pravá prdel. Muklíci si zvesela chodí k felčarovi, zatímco ostré stráže stojí někde v hajzlu, a ani je, zvrhlíky, nenapadne mastičkáře oběsit na stetoskopu, mě to napadlo hned několikrát, demontáž ocelových nýtů z podlahy za pomocí... ničeho, hodně mazaný, povinně slizký a krutý ředitel, který dřepí u konverzačního stolku s těmi gaunery a jeho slepičí krček přímo vyzývá k zakroucení, nikagdá…a že jsme na LODI!!! Terminátor je tedy skvělej, o tom žádná a Sly je jeho bradkou vždy okamžitě smázlej přesně v obráceném poměru, ve kterém, ve smyslu stopáže, jasně Sly vede. Arnie měl dostat více prostoru, i když si nejsem jistý, že by celkově tahle slepenina všech dostupných vězeňských klišé a tisíckrát viděných akčních náhod nějak zásadně zvedla rating Eskejpu. Nedokázal jsem ani ocenit skvělého a lásku rozdávajícího teroristu, alláh Bulhar, který nemohl přežít tuto vězeňskou anabázi, protože to by bylo na Amíky už moc rozpolcenosti a následné hromadné návštěvy psychoanalytiků by nebraly konce, neboť na TANKER!!! se jistě nemohl dostat za fackování čivavy…byl tedy zlý? Ach…to je těžká otázka. Popletka klasicky nablblá, ale vrátím li se k začátku mého elaborátu, pak se může stát, že na takové filmy budou jednou ovce chodit ve smokingu a bude se tomu říkat umění…klasické, muhehehe… zajisté jste zaregistrovali můj skrytý odkaz na kult a poctu všem poctivým kulturistům, óóó, mé ženiální přesmyčky a taje. () (méně) (více)

mzss1

|100%| Shlédnuto v kině. No, tak toto je pro mě naprosto absolutní šok a docela i překvapení. Neříkám, že jsem netušil, že to bude pecka, ale až takováhle ? To jsem teda fakt nevěděl. Mé očekávání před návštěvou kina ? Trailer mě hodně nalákal, to je fakt, rozhodně jsem si i myslel, že se najdou nudnější pasáže, slabší úvod a podobné mé obavy - to se nestalo ani na půl procenta ! To co bude nyní psát bude asi moc nadšené a tak, ale i objektivně to vidím na řádnou pecku. Kdo však není fanouškem Stallona a Schwarzeneggera, může mu to sednou o dost hůře. Shrnout toto dílo žánrově ? Rozhodně je to moderní film s oldschool herci. Thrillerové pojetí, vysoké tempo, výborné hlášky a k tomu celkem dostatek akce - nečekal jsem, že jí bude tolik, hlavně konec byl adrenalinový, napínavý a akčně zvládnutý k vysoké dokonalosti. Takže začnu popisovat hezky popořadě. Úvod filmu je rychlý, hned vidíme jak Stallone skvěle vypadá. Už jen první záběr na něj ve mě vyvolal obrovskou spokojenost a vzrušení toho herce vidět. Nechci to nějak přehánět, aby to nevypadalo, že doslova se z něho udělávám, ale jeho filmy jsou pro mě legendární. Stallonova éra novějších filmů pro mě započala šestým Rockym, coby velkým návratem v roce 2006. Pak následoval realistický, čtvrtý Rambo o dva roky později. Poté Expendables 1,2, Jedna mezi oči a jsme už u tohoto filmu. Chci ještě před popisováním tohoto díla něco dodat. Mám ve velké oblibě oba borce, jak Slyho tak Arnolda. Je ale nad slunce jasné, že Stallone je momentálně na vysoké úrovně a jasně vítězí. Tím, ale nechci říct, že mám Arnolda rád méně. Ale Arnold se vrátil menší, ale skvělo rolí v Expendables 2 a pak a PŘEDEVŠÍM ve skvělém, odlehčeném akčnáku Konečná. Holt Sly má latku zdiženou vysoko, ale to nevadí, furt je Arnold borec. V tomto snímku, Plán útěku je Stallone pochopitelně hlavní herec - hlavní hrdina. Arnold je po Slyovém boku, takže je zde také dost často, ale je to spíš takový komik a hláškař - což je náhodou super, celé kino řvalo smíchy, když Arnold něco pokaždé prohlásil. Sly byl oproti tomu velmi přemýšlivý, chytrý člověk, který si šel cílevědomě za svým. I Sly mě dobrý, drsnácký hlášky. Prostě vidět oba tyto borce spolu pohromadě je skvělý zážitek, o tom žádná. Sakra, pořád jsem se nedobral k úvodu. Tak teda úvod je trošku k zamyšlení a pak se vše, zápletka atd podá a zbytek filmu je opravdu na pochopení velmi jednoduché. Rozhodně má film vysoké tempo, že minuty ubíhají neskutečně rychle, ani trochu jsem se teda nenudil. Film má to stoupající tempo bez jediné nudné scény a to je sakra dobře ! Nekačních scén je dost, ale všechny zabaví. Arnoldovi hlášky jsou prostě bezva, kdy člověku vykouzlí úsměv na tváři. Sly, opět drsnák borec a velký hrdina. Bitka Sly vs. Arnold byla taková komická, ale pobavila. Bitky byly celkem dobře natočené. Hlavně nejlepší byla závěrečná bitka mezi Slyem a ...no to neprozradím. :) Neskutečné napínavé a potavé, každá minuta, snad i sekunda zabavila. Napínavost, nepředvídatelnost, humor. Těch kladných aspketů je dost. Závěrečné finále je pěkně dlouhé, asi půl hodiny, zběsilý úprk z věznice, střílení, bitky, ke konci Arnoldův kulomet a tak. Herecké obsazení je na tom přímo perfektně. Oba borce jsem už popsal až až. Takže hlavní záporák James Caviezel byl naprosto skvělý - ani se nemusel moc projevovat, stačila jeho chladná mluva a jeho nepřátelský výraz. Vinnie Jones se zde také docela ve vedlejší roli ohřál, takže určitě potěšil. 50 cent mi zde docela sednul, v ostatních filmech ho moc nemusím. Zbytek herců - žádný problém, i ženské obsazení se vydařilo. Hudba byla vydařená - není to typ soudntracků, který bych poslouchal samostatně, ale k filmu to hezky sedlo, obával jsem se, že bude hudba až moc obyčejná, ale vyvedla se. Film není jen o akci, na to bych chtěl upozornit, ale i tak se sem tam něco děje, takže akce je tu opravdu dostatek, více než jsem čekal. Co k tomu mám dále dodávat ? Chemie mezi oběma borci fungovala skvěle. Veškeré neakční scény byly atmosferické, zapamatovatelné, vizuální stránka tu nechybala. Rkové provedení potěší, krev tu je, mírná brutalita, takže pohoda. Sprosté nadávky, hlášky - další kladný aspekt. Celkově je film moderně pojat a k tomu dva oldschool borci, takže netypické spojení, ale funguje to. Technická stránka je vydařená - tu jsem neměl problém. Možná to nebylo režijně na profesionální úrovni, ale žádný problém jsem nezaznamenal. Kamera byla v pohodě, někdy zrychlený záběr - vše bylo hezky zbaráno. Promyšlnenost moderní věznice a k tmou strážný v černých maskách - to mě bavilo. Postava Slyho byla dobře zvolená - zde si tvůrci daly opravdu záležet. jeho postava - chytrý, promyšlneí, konstrukčně uvažuje, pozoruje věznici, chování strážných, různé šroubky hledá, hledná jak a kudy se dá uniknout, toto pojetí mě bavilo a vneslo do mě něco trochu jiného. Takže moc a moc velká SPOKOJENOST. Už se těším, až si zakoupím originální DVD až u nás v ČR vyjde. Toto musím mít ve své sbírce originální ! Co se týče recenzí a tržeb - určitě to asi nevydělá velké mění, což je škoda a nechápu to, ale doufám, že ještě aspon pár takových filmů vznikne. Nemám co už dodávat. Bavil jsem se skvěle a těším se na další a další a další shlédnutí. () (méně) (více)

Omnibus

Extrémní tvrďák Rocky a jeho věkem zmačkaný ksicht, nostalgický Švarcík kosící dozorce Bezbolestnou, sundanou z držáku ve vrtulníku, plus, zřejmě v rámci politické korektnosti, jeden extrémně hodný a správňácký muslimský extrémista (???), to vše v rádoby moderním Alcatrazu, vedeným samolibým, leč neschopným ředitelem-mluvkou. Navíc zcela mimo mísu obsazený a tragicky slabý Vincent D'Onofrio, kterého mám jindy rád, ale tady mě nepotěšil. Ne příliš dobře rozdané karty pro nějaký ten strhující útěk z vězení, kde navíc panuje bordel jako v tank(er)u, všude je dostatek únikových šachet (i pod samotkou!) a vězni se poflakují mezi strážci jako na promenádě, jen občas do zakuklenců žďuchnou ramenem, aby jim nepřekáželi, když kují útěkové pikle. Sice jakžtakž zábavné, ale jako případný manuál pro Kajínka a spol. zcela nepoužitelné. ()

kingik

Arnold Schwarzenegger a Sylvester Stallone (nevím, koho dříve napsat, aby se jeden, či druhý z pánů případně neurazil, a tak to vezmu pro jistotu abecedně) mají geniální plán, jak pláchnout z nejlépe střeženého vězení na světě. Stačí jen, aby jej včas a dobře zrealizovali. Ray Breslin (Sylvester Stallone) má poněkud zvláštní profesi. Pro federální vězenský úřad už řadu let testuje různá nápravná zařízení, hledá chyby a slabiny v jejich zabezpečovacím systému a doposud se mu z každého vězení podařilo uprchnout. Vysloužil si tak od ostatních trefnou přezdívku "Houdini". Jednoho dne dostane nabídku otestovat nejmodernější securitní vězenský systém a na nabídku kývne, aniž by tušil, jakému velkému nebezpečí se právě nevědomky vystavil. Vstoupí totiž do vězení, ve kterém chadnokrevnou rukou vládne šéf Hobbes (James Caviezel) se svými noshledy v maskách, samotka je tady peklem, a ne nadarmo má zařízení kodové označení "Hrobka" (odtud neoficiální anglický název filmu). Komplex, ze kterého se jde nohama napřed se nachází na lodi uprostřed oceánu, po jeho chodbách se promenáduje Arnold, jež se stane Rayovým spojencem, a nikdo z Rayova externího týmu neví, kde přesně se věznice nachází. Akční film s dvěma akčními ikonami sestává ze dvou polovin, kdy v té první je osvěžujícím až originálním počinem, a ve druhé polovině už film tolik neoslní, už tolik nechrlí překvapení a sklouzne takřka na level filmů Andrewa Davise a jeho příšerného "Přepadení v Pacifiku". Vedle toho se film otře o Stalloneho starý snímek "Kriminál" a schopnosti jeho postavy nápadně připomenou seriál MacGyver. Tohle ale ve filmu nepůsobilo nijak rušivým dojmem.Temný podton filmu, se kterým začal vydržel jen nějakou dobu, a i když film vyloženě nemá přehršel akčních scén, je pořád na co se dívat. Sylvester a Arnold nadopovaní obří dávkou Proenzi, aby jejich klouby vydržely zátěž, například v bitkách muž proti muži, mají charisma a Arnold, který na samotce opráší svoji rodnou a poněkud jadrnou němčinu, dokonce předvádí něco jako herecký výkon, což u něho není rozhodně zvykem. Troufám si tvrdit, že svého kolegu přehrál, ale film táhli oba, i když rodilý rakušan snad začal navštěvovat hodiny herectví, jak byl ve své roli neobyčejně dobrý. Film na akci ani hláškách nestaví. Je tady sice pár úsměvných hlášek nebo skrytých narážek, ale scénář se v tom nevyžíval. Jako slabina se ukázala právě ta nedobytná věznice a její nepříliš uspokojivě objasněná existence. Například se neřešilo, co by se dělo s vězni po uplynutí jejich trestu, jestli by je vraždili, nebo fakt propustili na svobodu a taky poměrně nedostatečné osobní prohlídky trestanců. A ještě další nedomyšlenosti by se jistě našly. Nejasnosti také panovaly kolem Stalloneho postavy a její nepříliš osvětlené minulosti. Nechci se v tom až tak babrat, protože z filmu u mě převládal dobrý pocit, nechybělo napětí, závěrečná (do jisté míry) překvapivá pointa, sevřenost první poloviny a snaha přijít s filmem plným originálních nápadů. Aby to bylo zdárně dotaženo do maxima, musel by se Michael Hafstrom zbavit svého neselhávajícího nešvaru, a sice nedělit film na dvě poloviny, z nichž první je perfektní a druhá se drží jen těsně nad propastí průměru a už není až tak oslnivá. Až jsem měl pocit, že ho na place zaskočil zapomenutý kolega a "akční specialista" Andrew Davis, který také kdysi tíhnul k akčním hrátkám uprostřed širého oceánu. Vidět Sylvestera a Arnolda v jednom filmu je svátek, a proto je dobré tento svátek náležitě oslavit a kašlat na škarohlídy. S těmi dvěma sympatickými svalovci se totiž utíká tak narámně příjemně. Mé hodnocení: 90% () (méně) (více)

Snorlax

Nemám ty dva ráda, ale tady mě bavili. A to celkem dost. Nečekala jsem nic závratného, ale dostlala jsem příjemně ubíhající akčňárnu, která překvapivě nebyla naplněna nadpřirozenými schopnosti. ()

InJo

Jediná větší chyba PLÁNU ÚTĚKU spočívá v tom, že chce být chytrý a vážný a současně "osmdesátkově" zábavný. Výsledkem je (sympatický) kočkopes, jehož scénář není dostatečně propracovaný, aby mohl fungovat jako plnohodnotný vězeňský thriller (jedinou trochu emočně fungující scénou je ta, v níž Sly vysvětluje, proč se živí jako "útěkář"), ale který si přitom svoji béčkovost plně uvědomí až ve výborném dynamickém akčním finále. Hlavní výhrou filmu je bezpochyby obsazení - ústřední duo je až překvapivě dobré (takhle kvalitní výkon jsem u Arnolda neviděl snad od PRAVDIVÝCH LŽÍ) a možná ještě o chlup víc jsem si užíval Jamese Caviezela, který si svého jednorozměrného chladnokrevného záporáka evidentně vychutnal. Jen ten Vinnie Jones si zasloužil větší roli (a méně přiteplený kostým ;)). 70 % ()

Šakal

Škoda toho. Nesnažit se pánové M. Chapman a J. Keller, (u)dělat ze Slye M. Scofielda a spokojit se s bezstarostnou přímočarostí R. Feldmana z Tango a Cash, zážitek by byl o poznání příjemnější. Více nadhledu, méně křečovitosti a větší než malé množství vzájemného špičkování. Samotná akce však bez výraznějších námitek a byť mladá resp. mladší krev, J. Caviezel- V. Jonnes-F. Tahir dělá svojí generaci dobrou reklamu, tím kdo neochvejně vládne (tak to má být) je old school. Přesněji řečeno (rakouská) polovička. Radost pohledět, s jakou si to Arnie, coby Emil Rottmayer, dává! Úvod slibný, prostřední nejdelší pasáž (scénáristicky) hodně bolí, závěrečné rendez-vous na čerstvém mořském vzduchu bez připomínek, následné firemní zůčtování taky potěší, ale na více jak 55% po předchozím komatu, už to při nejlepší vůli nevytáhnou. [Výstižný komentář (pro mě): ivan_drago] ()

IQ Tiqe

Asi tak tři hlášky, jedna Arnieho velká chvíle, děj, o kterém si asi dvakrát myslíte, že jste ho prokoukli a i když se mi líbil moment překvapení, přece jen jsem po zkouknutí měl pocit, že jsem čekal o něco víc. Ale i tak je to nadprůměrný akční thriller, u kterého se vžijete do bezmoci Stalloneho a oba starochové vás slušně baví. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh **** | hudba *** | humor – | akce *** | napětí ** | pustil bych si znovu *** ()

Kudly4

Blboučké, ale dalo se na to dívat. Vlastně už jsem to viděl asi pětkrát, aniž bych vůbec chtěl. Každopádně, oproti těm pokračováním, je tohle pětihvězda. I tak, jsem ale od tohodle čekal před uvedením rozhodně víc. ()

Druhý Plán útěku shání obsazení

Druhý Plán útěku shání obsazení

14.03.2017

Když Sylvester Stallone a Arnold Schwarzenegger spojili síly, aby utekli ze supermoderního vězení, nebyla z toho v zámoří žádná velká hitparáda. Jejich Plán útěku ale nakonec vydělal 137 milionů… (více)

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (více)

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

Oběti pro Schwarzeneggerovu vybíjenou

28.07.2012

Arnold nedávno dotočil se Slyem The Tomb, chystá se na nadpřirozený akční masakr Unknown Soldier (zahraje si v něm anděla pomsty, seslaného na bezohledného výrobce zbraní a jeho soukromou armádu) a… (více)