Modrá laguna

• USA The Blue Lagoon (více)

Slavný a ve své době skandální film, který těží z oblíbené robinsonské tematiky a nádherné přírody tichomořských ostrovů, je adaptací viktoriánského románu Henryho de Vere Stacpoolea. Vypráví romantický příběh, jehož hrdiny jsou dvě děti, Richard a Emmelina. Ty s lodním kuchařem Paddym Buttonem jako jediné přežijí ztroskotání zaoceánské lodi a zachrání se na opuštěném tichomořském ostrově, který se pro ně na dlouhé roky stane novým domovem. Starý námořník sice zemře, když na břehu najde vyplavený soudek s rumem a poněkud to přežene s ochutnáváním, ale předtím ještě naučí děti, jak na neobydleném ostrově přežít. Naštěstí jde o nádherný kout země, plný ovoce a obklopený mořem, bohatým na ryby. Roky plynou, malí trosečníci dospívají a jejich vztah se postupně mění v lásku, z níž se po čase narodí syn, který dostane po kuchaři Buttonovi jméno Paddy. Když však Richard objeví stopy po hostině lidojedů, kteří na ostrov přijeli ze sousedního ostrova, začne v něm zrát odhodlání ostrov kvůli bezpečí svých blízkých opustit... (TV Nova)

gstudio

Sexuálně úchylnější film neznám... Kolem natrvaleného hóši pobíhá nahá Brooke Shieldsová a on onanuje na skalisku vzrušen pohledem na zapadající slunce. Tenhle nereálný opus o dospívající lásce může částečně omluvit jen homosexuální orientace pana režiséra, neboť jen tato může zahnat mladého muže před krásnou Brooke páchat samohanu na skalisko. Naštěstí mi již asi ve 12 letech nastavil laťku romantiky a erotiky dospívání velmi vysoko film NDR Sedm pih (1978), takže jsem Modrou lagunu jako romantickou nebo snad dokonce erotickou rozhodně nevnímal. Hvězdička jen za Brooke, se kterou by mě nevadilo ztroskotat na pustém ostrově ani teď po pětatřiceti letech. ()

Misterioso

Naivní, kýčovitá pohádka s topornými (byť krásnými) herci - souhlasím ve všech bodech, ale stejně musím dát čtyři hvězdičky. Proč? Protože prostředí, dospívání, nostalgie... No prostě guilty pleasure :-) ()

wdc

Dobrý film, pomalu plyne, autentičtí herci. Romantika. Chybělo mi tam více dialogů a nemusely by tam být ty negativní scény. Konec bych si představoval jinak. ()

Mravcolev

Asi som prilisny romantik...ale vsetkym kritikom odkazujem: mali ste si film pozriet ke ste mali 10 rokov a vase hodnotenia by boli ine. Ja ho hodnotim zo sentimentu a na zaklade pocitov ktore vo mne vyvolal ked som ho videl ako dieta. Uzasna hudba Basila Poledourisa je jednou z tych ktore ma zo mna spravili fanusika soundtrackov. ()

Lucije

Pěkný filmík, akorát se spoustou chybiček a nedomyšlených věcí. Každopádně lepší než jeho pokračování s Milovičovou..haha ()

Tomulka

Nádherné moře, krásná příroda ostrova, které jsou podpořeny perfekním uměním kamery a trefnou hudbou. O hereckých výkonech se bavit nebudu, protože to nemá s herectvím společného nic. Dialogy hrozné a celý příběh je tak trochu divný. Romantický film si představuji jinak! Nic méně lokalita by byla výborným místem na dovču. ()

Kubasino

Jeden z případů, kdy dvojka předčila jedničku a to ve všech směrech. Brooke Shields nesahá Mille Jovovich ani po kotníky a Chritopher Atkins je na tom ve srovnání s Brianem Krausem obdobně. Sorry, tohle fakt ne. ()

18kacena18 odpad!

Neskutočná blbosť, nechápem ako niečo také mohol niekto sfilmovať - dievča dostane krámy a zakrvaví celé jazero, wau! no trapošina ()

Tanulin

Pláže, moře, romantika a překrásná Brook Shields.Jako puberťáci to hltali všichni, protože takhle ukázané "dospívání" se tenkrát moc nevidělo :o) ()

sarianna

Podle mě to není špatný film, docela se mi líbil. Je sice fakt, že člověk, který by žil na téměř opuštěným ostrově by asi nevypadal jako hlavní představitelé, ale stejně tak je to u veškerých historických snímků, zejména o středověku (vyjma Jména růže a Návštěvníků), takže v tom bych chybu neviděla. Nejsem milovník romantických filmů,ale tenhle se mi celkem líbil, je to asi o sto procent lepší, než jakejkoli jinej romantickej film poslední doby. ()

Himbajz

jedna * za nostalgii, kdy jsem to viděl dabované Hejmou na VHS a čuměl jsme na palmy, jedna * za její kozy a postavu, jedna * za romantiku mládí. ()

JimWalker007

Pred desiatkami rokov táto snímka možno menila tlak krvi u mladých nevybúrených divákov... Dnes už len presladená romantická nostalgia... 3 hviezdy za Brook. ()

Chicharron

V podstatě jde o sci-fi, kde by i dospělý člověk měl potíž přežít na pustém ostrově, ale zde dítě v prepubertálním věku s talentem pro bushcraft dokáže postavit dvoupatrový barák z bambusu. Od momentu, kdy se Pepek námořník uchlastá dobře uleželou kořalkou to jde s filmem dost s kopce a nejlepší jsou asi lokace. No a dablérka Brooke Shieldsové měla fakt odpudivě povislé kozy... ()