František Vedral byl vekslákem, podvodníkem i mafiánem a nakonec se stal i vrahem, kterého se bálo mnoho lidí. Původně začínal jako malý podvodníček a vekslák ve skupině, kterou vedl za socialismu JUDr. Tipl se svým synem. Skupina prodávala na Západ výměnou za elektroniku kradené umělecké předměty. Když byli chyceni, právě Vedral se dostal z celé záležitosti na podmínku a převzal šéfovy obchody. Po revoluci začal Vedral uplácet politiky a na všechny sháněl kompromitující materiály. S podivným privatizačním fondem se zúčastnili s Tiplem kupónové privatizace. Krytí jim poskytoval jejich kamarád Strnad, který v té době pracoval pro tajnou službu. Jako první začal ohrožovat Vedralovu skupinu novinář Smetana. Ve chvíli, kdy zjistil, že ho nemůže uplatit, zaplatil si jeho vraždu. To už na Vedralově kauze začal pracovat policista Cajthaml, který získal dostatek důkazů na zatčení. Od Strnada se Vedral dozvídá, že jeho kauzu přebírá neúplatná státní zástupkyně, tu také nechá zavraždit. Zdá se, že Vedrala s Tiplem nic nezastaví. Cajthaml odchází od policie a své vyšetřování vede na vlastní pěst. (TV Nova)

Blutarg

Předně doporučuji přečíst alespoň první knihu Jaroslava Kmenty „Kmotr Mrázek" (ideálně i druhý díl Krakatice), aby divák lépe chápal souvislosti. Některé dějové linie ve filmu byly dost osekány, v knize jsou mnohem lépe popsány a rozpracovány. Vica Kerekes tam nemá co dělat, její postava v knihách není. Ale chápu, je pohled na její klenutý hrudník hned v prvních minutách filmu navnadí i průměrného diváka, aby to dokoukal. Naopak Ondřej Vetchý se na roli českého nekorunovaného krále mafiánů skvěle hodí! ()

Hisnuklusi

Že by se blískalo na lepší časy i v českých vodách? Ja tomu filmu nemám co vytknout. Čemuž snad ani sám nevěřím, ale prostě nemám nic zásadního. Vydržel bych koukat klidně i dýl. Mnohem dýl. Tohle by mohlo i Americe konkurovat, už jen pro to, že jí to bezostyšně nevykrádá a jen si bere sem tam inspiraci. ()

Gromit

Lepší než jsem čekal. Ba co víc, vedle takového Kájínka je Příběh kmotra učiněným veledílem. Začátek je sice neslaný nemastný, ale zhruba po první třetině nabere vyprávění docela slušný spád. A ten mu pak vydrží až do závěrečných titulků. Znovu se ukazuje, že Petr Nikoalev je velmi šikovný režisér, škoda jen, že neměl k dispozici lepší (resp. dotaženější) scénář. A všechna čest Ondřeji Vetchému, jeho výkon je opravdu pozoruhodný. ()

Stanix

Ani ve snu by mě nenapadlo, že se někdy dočkám solidní gangsterky z české produkce. Sice by se pár negativ našlo, ale vesměs je to jen kosmetika. Například z atmosférou si mohli kluci trochu více pohrát a osvětlit zejména mladším generacím a zahraničním divákům naše smutné doby, které bohužel stále nejsou dobami minulými. Z tohoto pohledu bych řekl, že by filmu slušela i dvouhodinová stopáž. Ondra a Lukin byli rozhodně na jedničku stejně jako všichni ostatní protagonisté. Jsem nadšen z této současné domácí tvorby jako jsem už dlouho nebyl. ()

Shitonit

Obdivuju jak překotný životaběh naší polistopadové sametovosti plný neskutečností byzardních nesmyslností řízených vylízaností pseudointelektuálních politikoúchylů, nestydatě ženoucích se za vlastní prospěšností sobě a svým navzájem v křeči za krk se svírajících kamarádů, dokázal někdo zhustit na 99minut. Do tý doby dobře vidím, prožíval jsem hodně z toho co film popisuje a dobře vím, že sebevětší představivost nedokáže skutečně popsat to, TO co se kolem nás dělo, a DĚJE každý den. ..Zpět k filmu, nebo se naseru a rozkopu ten comp, protože to je boj s větrníkama a dávno jsem pochopil že to svinstvo a nenažraný prasata se nedaj vykopat od koryt za žádnou cenu... NE! DOST. Film je boží, jasně že je Nováckej, je náš, pepíkovskej, poměrně polopatickej, zaplaťGood za to, páč jinak by to trvalo ne hod a půl ale tejden a stejně by na to lidi něvěřícně zírali a děsili se. Tohle náměstí se jednou bude jmenovat Vedralovo..a Možná budu i prezident.. Tady je totiž možný všechno. Jinak a závěrem, komu se to nelíbí, ať si ....políbí, pouštěl bych to na základkách dětem ve škole aby viděli jak to asi vše bylo, je a bude. Takový naučný to je. hezký. jako asi jedno z nejfajn věcí co se u nás v poslední době střihlo. Dík. ()

playboy_05

Nemam daleko k uplne spokojenosti. Zajimave, provokativni, nasiraci, a tak nejak "ze zivota" ceske porevolucni doby. O tom, jak to v nasi zemi doopravdy funguje jsem uz davno ztrati iluze a je jen dobre ze se o tom toci takto dobre filmy. Zrejme nejlepsi zanrovka za hodne dlouhou dobu. Jedina skoda rychleho a odflaknuteho konce ()

-henry-

Marně zde hledám řemeslo překračující "nováckej" seroš. Naivní, legračně vysvětlovaný, řemeslně slabý. Vedle Pachlovic GANGSTERa KA by Nikolaev musel vybouchnout studem. ()

JohnZ87

Mrazivě pravdivý příběh a náhled do zákulisí těch nejodpornějších praktik českých kmotrů. Excelentní herecký výkon Ondřeje Vetchého. 80% ()

milwaukee

Dalo by se říct, že je to svým způsobem pokračování filmu Bony a klid. Jak se vexlman a zlodějíček dopracoval až na vrchol vší špíny. Každýho držel za koule, každýho mohl nechat oddělat a všichni mu zobali z ruky. Včetně politiků a policajtů. Někteří sice nezobali, ale kompletně podmazaná mašinérie si s tím dokázala poradit. A jestli je aspoň půlka z toho pravda, tak snad emigrovat. Ale kam? Není to náhodou všude úplně stejný? Ale to byla pouze řečnická otázka. Vaculík jde po Vetchém jako slepice po flusu a nakonec se policajtům podaří Vedrala zlikvidovat. A chce to jediné. Přestat dodržovat pravidla. Přesně jako ve filmu Hořící Mississippi. Pak si toho hajzla mohli krásně namazat na chleba. Ale jak už říkal jeden Tonda, vstanu noví bojovníci. Nebo že by Vedralové? Ale ať už je to jak chce, žádný strom neroste do nebe. ()

Scandium

Příběh kmotra je film o člověku který byl o krok dále než česká policie, která byla na něj boužel příliš krátká. Film sám o sobě autentický není, a z knižní předlohy si pár věcí upravil asi lépe pro sledovanost a pochopení děje, nicméně když po skončení filmu zapřemýšlíte jak by jste to provedli vy na jeho místě, určitě by jsme to provedli z větší části jinak, už jen "odstraňování lidí", nejde mi moc do hlavy, odstranění lidí které sotva potká a jsou pouze potencionálním nebezpečím a naproti tomu lidé, kteří ho vyšetřují několik let a mají na něj "špínu" si vesele žijou dále, no a závěr filmu byl pro mne ještě větším zklamáním...celkově jde o film který nějak citově nezasáhne a život kmotra Mrázka ukazuje ve světle v jakém by ho většina Mrázkových kumpánů i politiků vidět chtěla...na závěr bych vyzdvihl hlavně herecké výkony, spád filmu, a scena se sekerou v lese :) 2,5* ()

borohub

Jeden z dalších kvalitních snímků z české kinematografie. Film rozhodně nenudí a opravdu občas z něho mrazí na zádech. Nevím co bych k tomu dál psal, prostě si to puste a posudte sami.. ()

Vanguard77

Škoda, že to nemělo o něco větší hloubku, film je spíše sekvencí epizod v životě kmotra Vedrala a policejního důstojníka Cajthamla. Na druhou stranu z českých luhů a hájů je to něco, na co nejsem zvyklý a byl jsem celkem mile překvapen, že se nemusím dívat na další hořkosladké komediální drama z období normalizace. Kmotr si pozornost rozhodně zaslouží a nějakou tu hvězdu taky :) ()

Mr.Atsor

Na Příběh kmotra jsem se těšil, i když už mi různá zpracování příběhu kmotra Mrázka lezou krkem. Myslím si, že ten, kdo viděl seriál Expozitura, nejspíš bude zklamaný. Tam byl děj propracován lépe a více znázorňoval propojenost policie s mafií, nekalé mafiánské praktiky a mnoho dalšího. Je ale pravda, že obsahoval několik dílů, přičemž Příběh kmotra je dlouhý asi jako jeden z nich, tudíž od toho nemůžeme očekávat takovou detailnost. Na české poměry je to rozhodně skvělá práce, z níž se člověku zvedá žaludek. Kdo chce vidět něco pěkného českého, tento film je určitě pro něj! ()

DJ Kritik

Pekne rozohrané i keď mnohé zostane pre ľudí nevysvetlené, ale i tak film, ktorý aspoň mierne ukazuje chápadla podvodov a vydierania. Škoda, že to neprišlo aspoň o 5- 7 rokov skôr. ()

Zemřel herec Andrej Hryc

Zemřel herec Andrej Hryc