Skupina odhodlaných ruských vojáků se uprostřed zničeného města ze všech sil snaží před nemilosrdnou německou armádou ubránit strategickou budovu. Během obléhání vzniká mezi vojáky a mladou ruskou ženou, která v domě žije, nečekané pouto. Režisér Fedor Bondarčuk ve filmu Stalingrad zkombinoval napínavé bojové scény s lidským dramatem ruských vojáků, několika zbývajících civilistů a německých okupantů. (Bontonfilm)

Jakubik

Slabota. Tento film by se neměl jmenovat Stalingrad ale Obléhaní ruiny. Vizuálně to na Rusko vypadá skvěle ale, aby Rus takhle zprznil a zmenšil jednu z největších bitev 2. Světové války to chce mít kuráž. To to měli radši točit amíci, kteří toto klišé a patos zvládají opravdu skvěle. Stalingrad jak se tento film honosí je pouze maličkým „stalingrádkem“ ve kterém partička sovětů brání trosky domu který je největším středobodem této války nic horšího a důležitějšího v této bitvě o Stalingrad nenajdete. Navíc ani nevím jak je těhle pár hrdinů této války zásobována jídlem atd. Navíc skvěle ovládají prvky jiu-jitsu či jak se to píše. Těchto nesmyslů je celá řada, ale to by vystačilo na menší slohovou práci. Po slušné 9. rotě je toto pořádná slabota… ()

Whitebeard

Silnější konec, ke kterému vedou skoro dvě hodiny nudy, nesmyslných vztahů a příběhů na pozadí bitvy o Stalingrad. Co naplat, že je to celý celkem líbivě stylizovaný do 300vky. Zpomalovaček je ale až přespříliš i na nezajímavých místech, takže to za chvíli leze krkem. Trhá to to málo akce, které tam je. Takže zapomeňte na trailer a na velkolepou bitvu, bude se bojovat o jeden z posledních stojících baráků na břehu Volhy a k tomu si dáme pár složitějších vztahů :) 2* a doporučuju jenom nudícím se lidem, co nemají na co koukat :) ()

kersten

Páni, ja som pri tom 2x zaspala. Z vojnového trháku spravili romantický. Nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee. Radšej sa vrátim, do roku 1989, na pôvodnú verziu, nech zabudnem, že som nejaký nový stalingrad videla ()

Ozzy2 odpad!

Film vypnut ve chvíli výbuchů nádrží a banda ruských gerojů běžela v plamenech alá Ghost rider, řvali urá a stříleli ze samopalů.Ve skutečnosti by z nich zbyl jen mastnej flek a předtím by se svíjeli v pekelných bolestech po zemi. ()

anitae

Přijde mi, že film má tak blbý hodnocení jen proto že je ruský. Jasně po krátké době začnou štvát zpomalené efekty, které jsou až moc viditelně počítačové, nezničitelní ruští vojáci a ti němečtí padají jak mouchy a nemůže chybět trocha té propagandy. Zbytek je hodně líbivej, Káťa a 5 vojáků - tady mě zaujal Tenorista a Celkově vzato, upálení ženy s dítětem, oslava narozenin, a člověk by i fandil německému důstojníkovi Kahnovi a Máše.... Gott mit uns! "Máma taky říkala, že mám štěstí, protože se podobám jim všem, a že mám takové štěstí proto, že díky svým otcům a otcům svých krajanům, vůbec nevím co je válka. ()

ViktorS

Tento film, aj keď sa volá Stalingrad, tak nezachytáva priamy boj o mesto Stalingrad. Sústreďuje sa skôr na dramatický príbeh hŕstky vojakov, ktorý si ako útočisko pred nemeckými armádami vybrali dom, v ktorom bývala mladá žena. Spoločne sa zblížia a vznikne medzi nimi puto, ktoré rozprávač od začiatku filmu objasňuje. Pravidelne sa tu ocitáme aj na nemeckej strane, kde sa tiež odohráva zaujímavý príbeh medzi nemeckým kapitánom a ruským dievčaťom. Film je sám o sebe celkom pekne spracovaný čo sa týka vizuálu a aj príbehu, len ten názov evokuje skôr niečo iné ako to o čom film pojednáva. ()

0L0V0

Vykrúcal som hlavou keď som zbadal priemerne hodnotený tento film. Musím ale súhlasiť, je to adekvátne. Tu je dokonalé ukázaný potenciál traileru. Vystrihnuté najlepšie scény z filmu tak, že ste mali pocit, že má nám film ešte čo ponúknuť. Bohužiaľ, neponúkol. Dej ide dosť pomali, nezachraňuje to ani akčné digitálne pasáže. Herci hrali super, ale bolo mi jedno, že zomrú. Film hodnotím ako podpriemer a úder pod pás. Dostal som fakt málo na to aký potenciál to z ukážok ponúkalo. Tri pekélne slabé hviezdičky. Ta tretia je fakt za pekné urobené FX efekty. Tento film patri k takému typu filmov ktoré raz pozriete a už vás to neláka. Odporúčam to ľudom čo radi sledujú drámu a vojnové filmy, takýmto nesmie újsť. Neodporúčam ľudom ktorý sa radi bavia pri filme lebo tu je tej zábavy minimum a vy budete ukrátený o 2 hodiny svojho života preklínajúc prečo ste to vlastne v polke nevypli. 45% ()

psychoza

Je to nepopierateľne úplne iný pohľad na Stalingrad, než na aké sme zvyknutí z predchádzajúcich filmov. Viac menej tu ide o osudy dvoch žien späté s vojnou. Nazvala by som to vojnovým akčňákom pre ženy :D Mne sa to páčilo, film ma zaujal svojím príbehom i prevedením. Nepáčil sa mi akurát tak ruský dabing nemeckého jazyka :-/ Mohli tam dať radšej titulky. ()

Listyx odpad!

Hříšerná snůška nesmyslů. Bylo mi z toho na blití od začátku do konce. Asi by se tu šlo bavito tom jestli byly horší dialogy nebo herci nebo ten patlátor co to natočil, ale je to jako se bavit jestli je lepší chytnout průjem ve tři ráno, nebo až v půl čtvrtý. Dohromady to dělá dojem lišky Bystroušky co vojebala šneka v pátek po o když se vydal přes tříproudovku. Je to barevné a hýbe se to... komu to stačí, tak gratuluju. ()

Acrobat odpad!

Stalingrad. Tuhne krv v žilách širokospektrálnej verejnosti od historikov, tých vojnových až po veteránov, t.j. tých čo sa skrývali a dezertovali. Vraj najväčšia bitka dejín (dá sa v pohode poprieť a dať ustálené spojenie „jedna z najväčších“). A prostoduchý chlapček – divák ako ja chce sa unášať príbehom a akciou, ktorá vo forme bežiacich obrázkov a hovorenej reči šľahne ma po tvári. Čo urobia Rusi? Jeden z najhorších počinov vo vojnových filmoch a rozhodne najhorší počin roka 2014. Úsmevne jednostranná propaganda ako za Stalinských čias s totálne nulovým dejom + absenciou tempa a dôkaz, že porušenie či odkopírovanie copyrightov v slow-motion, CGI, saturácie a digitálu od Západu nemusí byť v ruských rukách výhrou. Totálne sklamanie z akéhokoľvek hľadiska. Zahýbanie projektilu, horiaci a nepriestrelní Rusi... Bože na nebi. (videné 17.11.2014,BDrip) ()

netWoor

Jestli chcete kouknout na ruskej válečnej film, otestujte spíš "Hvězda". Stalingrad je tak trochu paskvil. Akční scény sice hezky udělaný (ale jde opravdu o akční scény, ne válečné, takže nic velkolepého), ale ta vata mezi tím, hlavně dialogy Rusů, to je tragédie jak z padesátých let. Příběh je bohužel spíš divadelní hrou (odehrává se na jednom místě) a bohužel postupně převažuje nad akcí, což je nuda ... ()

Gardenboy

Technicky určite dobré, ale hádam to nemysleli, ako budúci kinematografický skvost? Obyčajný lacný blockbuster tažiaci z mena jeho podstatne slávnejšieho a lepšieho predchodcu. Bolo mi jedno čo sa tam deje, kto je kto a bohužiaľ aj to, kto prežije a kto nie. Nezmyselnými predimenzovanými efektami preplácaný príbeh s obrovským, no pochovaným potenciálom. To by sa mali rusi hanbiť, že ich najväčšiu historickú hrdosť natočia kvalitne práve nemci. ()

HonzaMag

Hm - dost nadnesený název Stalingrad na to, že se v podstatě vše odehrává v jednom domě a jeho blízkém okolí. Digitální efekty občas přímo bily do očí. Asi jako kdyby jste v očekávání velkofilmu Waterloo následně sledovali 3-hodinovou šarvátku skupinky vojáků odehrávající se v jednom z krajních stanů poblíž bojiště.... Takže tak. ()

LordMysti

Trailer nalákal na úžasnou podívanou, bohužel film byl hodně nuda. Vizuál tedy parádní klipovej, ale to bylo bohužel málo. Očekával jsem mnohem víc. ()

Aleix

Dost mi to připomínalo polský film Miasto 44. Láska uprostřed deště kulek. To jsme vždycky nadávali na amíky ,že do každýho filmu serou love story a máme to i tady. Nic z čeho by člověk sedl na prdel , Za mě ,ale krásné prostředí stalingradu a i efekty byly fajn. Kdyby se tvůrci víc soustředili na základní věci a to akci ,techniku ,momenty překvapení ,než na vypravěčství o postavách a dialozích s hloupou husičkou uprostřed křížové palby... Potenciál velkej ,provedení slabé . ()

crjules

Krasne vypraveny pribeh s lidskym odkazem i pro budouci generace na konci.Nemam co bych vytknul.Kamera, sceny,herci, vsechno na jednicku.100% zanr. Zadna vata v duchu americkych filmu. Mlady Bondarcuk zase jednou zavalel , drzi se sve parkety a je to mistr sveho oboru! Dnesnich 64 procent nechapu , ale myslim ze se film po urcite dobe musi vysplhat do cervenych cisel. Pro mne velke prekvapeni, velka spokojenost a jasnych *****. ()

eagles22

Ach jo! Docela vysokej rozpočet promrhanej a přetvořenej na nerealistickou, digitálně a nevěrohodně působící ruskou šaškárnu. Kam se hrabou Amíci se svým patosem a bušením se do prsou a plácáním po ramenou. Rusové, to jsou teprve nadlidi! A to poskakování ala ninja skříženej s matrixem je fakt šměšný. Fuj, s tím jděte někam... Stalingrad z devadesátýho třetího je nesrovnatelně lepší. ()

TommyDiamond

Bondarčukova Rota č.9 z roku 2006 byla pro mě velkolepá podívaná a tak jsem byl velice zvědavý jak si poradí se Stalingradem. Žádná velkolepá bitva se ale nekoná. Čeká nás pouhá smyšlená epizodička v bitvě o Stalingrad. Kladem celého snímku je akce (padající letadla, bojující vojáci, výbuchy atd.). Ovšem jak přestanou ržnout zbraně a padat mrtvý, spustí se přihlouplý příběh, který navíc ukazuje sovětského vojáka v tom nejsvatějším světle. Další pozastavující věcí na tomto pro-ruském trháku je, že film sahá až do současnosti. Přijde mi to úplně zbytečné. A příběhu to nijak nepomůže.... I když první půlhodina se mi hodně líbila a byla tak na čtyři hvězdy, tak zbytek snímku se mi hodně zhnusil a celkově dám pouze dvě hvězdy... ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Warneři udali Odyssea

Warneři udali Odyssea

02.07.2014

26. února 2016 nás čeká nová verze Ben Hura, kterou bude režírovat Timur Bekmambetov (Wanted, Abraham Lincoln: Lovec upírů). Půjde již o několikátou adaptaci románu z roku 1880 (ta nejslavnější… (více)