Skupina odhodlaných ruských vojáků se uprostřed zničeného města ze všech sil snaží před nemilosrdnou německou armádou ubránit strategickou budovu. Během obléhání vzniká mezi vojáky a mladou ruskou ženou, která v domě žije, nečekané pouto. Režisér Fedor Bondarčuk ve filmu Stalingrad zkombinoval napínavé bojové scény s lidským dramatem ruských vojáků, několika zbývajících civilistů a německých okupantů. (Bontonfilm)

Milky.

Asi jsem čekal trošku jiný film, když jsem viděl název Stalingrad a viděl trailer jak na nějakou akcí přeplněnou masturbárnu. Ale Rusko je Rusko a Rusko je prostě Jiné. Stejně jako jeho filmy. Nakonec to skončilo jako překvapivě komorní film o cca šesti vojácích (z nichž jsem ke konci filmu furt některé s jistotou nerozeznával), jedné mladé holce, která s nimi sdílí zbořeninu a jednom nasraném Fritzovi, který má mozek za poklopcem. Jak se sluší a patří, film je správně vlastenecký, ale překvapilo mě i pár narážek na SSSR a dost velká pozornost německé straně. Akorát nevím jestli bych věřil tomu jestli by si v reálu taková náctiletá holka v podobné rusko-vojenské společnosti v jednom baráku byla schopna uchovat svůj rozkrok v pořádku. Mno, budiž. Původně jsem tipoval, že film bude sázet hlavně na akční scény, kterýma bude přecpán. Nakonec byly dávkovány až nečekaně střízlivě, ale zato po technické stránce tak vymakané, že jsem měl chuť zatleskat a občas jsem měl i pocit, že sleduji spíš cutscénu z nějaké hry. Bohužel tyhle scény byly taky hlavní slabinou filmu. Už po pár minutách se mi zdálo, že sleduju spíš Watchmen, protože co akční scéna, to zpomalené záběry, někdy jsem měl až nutkání si film zrychlit. Celkově to vidím jako dost nadprůměrný film s dobrým Kretschmannem v roli Kahna. Kazí jej ale hlavně snaha si co největším množstvím zpomalovaček dokázat, že i rusáci umí udělat halyvůdské scény. Ale budiž, povedlo se. Doporučuji ()

qxkamo

5/10 za skvelu kameru, skvele efekty a zaujimavy pribeh. A tento film ma aj 3D verziu, tak to musi byt este lepsi zazitok :). Kvitujem, ze tvorcovia si dali zalezat na skutocnom a detailnom zobrazeni mesta. ()

mira007

Čekal jsem důstojnější filmový pomník jedné z nejdramatičtějších událostí v historii SSSR/Ruska , ale dočkal jsem se brakového akčňáku se strašně stupidními digitálními triky, které byly v takové časté míře, že to regulerně vadilo fyzicky mým očím. To se mi ještě nestalo. Dám dvě hvězdy za téma a mého oblíbeného Thomase Kretschmanna, který si ty oficíry Wehrmachtu může od dob Pianisty vybírat deset denně. ()

xtraper

Skvělý Bondarčukův film, který se tentokrát nezaměřuje pouze na válečnou mašinerii a filmové efekty, ale přidává tam i příběh lásky německého okupanta v podání Thomase Kretschmanna, kterému doma zemřela žena, k ruské dívce Máše, která se jí velmi podobná. Jeho láska jde i proti rozkazům jeho velitele...její láska jde proti jejím vlastním lidem... Rusové brání proti Germánům poslední dům, který stojí v přístupové cestě k Volze. Jedním z vojáků je i excelentní tenor, který je donucen v důsledku napadení německými fašisty změnit se v nemilosrdného zabijáka. Film je v některých fázích velmi komorní a spíš ukazuje osudy a příběhy jednotlivých lidí města i obránců, než akčí bojové krveprolívání. Příběh končí tragicky i s nadějí v budoucnu. ()

LudeCZek

Sovětský-ehm ruský záchranář v sutinách chcípajícím NĚMECKÝM dětem vykládá jak jeho sovětští nebojácní soudruzi zachraňovali sovětské děti a celý sovětský svaz před zrůdným NĚMECKÝM upálením zaživa. Když pominu nudnost, patriotismus (kdy se USA může zahrabat i s celou vlajkou), dlouhou stopáž, tak nemůžu pominout, že to bylo natočeno tak nepříjemně, že sem to musel vypnout. ()

Johny303

Dlouho jsem na tento film čekal, ale bohužel jsem od něj nedostal to, co jsem očekával. Měl jsem z něj podobný pocit, jako z Pearl Harboru - výborné akční scény, kterých je však vzhledem k (domnělému) hlavnímu tématu filmu zoufale málo, bohužel. A k tomu samozřejmě opět naprosto zbytečná a nudná nebojová část, která se zabývá vztahy vojáků z obou stran barikády k ženám. Z filmu jsem měl pocit, jako kdyby všechny vojáky, bojující u Stalingradu, zajímaly pouze záležitosti typu, kde sehnat dárek pro Kaťu k narozeninám a né porážka nepřítele... Tradičně se tedy jedná o válečný film, který by mohl být úžasnou a působivou akční podívanou, kdyby ho nezadupala do země romantika. Přesně jako v Pearl Harboru. Velká škoda, opravdu nerozumím tvůrcům, kteří takto postupují. Kdo je tedy vlastně cílovou skupinou? Vojenský nadšenec? Milovnice telenovel? Mám takový dojem, že ani jeden, ani druhý... ()

Pevek2

Kdyz nekdo da do takoveho filmu tolik penez, tak pochopitelne chce, aby vyjadroval nejake ideje a mytus spolecnosti, ktera ho financovala. Rusko je tak edukativne zobrazovano jako lepsi, nez ve skutecnosti je a je z toho citit velmi silny mindrak, coz s vitezstvim u Stalingradu vytvari hodne divnou kombinaci. U valecneho filmu se da snest, kdyz jsou reci blbe a akce skvela. Jenze tady se navzdory rozpoctu nedockame ani dobreho pribehu, ani te akce. Skoro cely dej se deje mezi dvema baraky na namesti, na ktere si obe strany chodi jak chteji a strileji po sobe asi jen kdyz se domluvi. Realita tam neni zadna, napad taky ne a navic nechybi (byt tentokrat platonicky) Bondarchukuv oblibeny motiv nekolika muzu, delicich se o jedno zenu (viz. 9. Rota). A 3D je zjevne dobre jen aby znazornovalo poletujici prach a vytvarelo neostrost obrazu. Pokud chce nekdo videt poradny valecny film o Stalingradu, tak at se tomuhle radsi vyhne. O to vetsi skoda, kdyz to delali Rusove... ()

Tunri

Takže tehdejší Stalingrad začíná zemětřesením v dnešním Japonsku. Musela jsem film po dvou minutách přeskočit do půlky, abych věděla, že koukám na ten správný film. Z Tokia se do Stalingradu přesouváme velice nesmyslně a neplynule. Dialogy jak kdyby si někdo házel kostkou, co tam zrovna prdne za slovo. Nuda, ani jsem to nedokoukala, akorát vypravěč něco občas uvedl na pravou míru, ale jak tam je x vztahů (které jsou mimochodem propojované nebo rozvíjené opravdu nahodile po celý film), jde to prostředí nějak do ústraní. Zobrazuje to válku možná o kousek líp než nějakej Pearl Harbor (kterej byl o romantice). O čem ten film měl vlastně původně být? ()

Illy

Já, já že nemám tatínka? Já mám víc tatínků než vy všichni dohromady! Ano, i tak to ve válce chodí. Nebo: nemohla se půl roku vykoupat....ňamy. Jinak snaha o filmovou coolovost se minula účinkem a spíše se jedná o digitální utrpení. ()

Antaeus

Ja si nie som tak celkom istý tým, či som správne pochopil, o čom že to ako malo byť? O vojne? O biede či utrpení? Lebo na kruté podmienky, aké v Stalingrade panovali, tu boli vojaci (najmä tí nemeckí) solídne živení a vyzbrojení. O láske? Lebo emócie film vo mne vzbudzoval akurát tým, že ma miestami neskonale debilné chovanie postáv neskonale sralo (OK, jedna silná a emóciami nabitá scéna sa našla - prvé a jediné vyrazenie Rusov brániacich dom do útoku). Tak prečo za tri, keď tak nadávam? No tak sa pozrime.. Tak za vizuál. Rešpekt za stvárnenie zničeného mesta a bojov (najmä horiaca pechota v útoku na zákopy). Ďalej za to, že to je z Ruska. No a najväčšie plus je za fakt, že postavy (ako Rusov tak Nemcov) nie sú vykreslené čierno-bielo. To ma prekvapilo a potešilo zároveň. Aspoň teda zopár plusov sa nakoniec našlo. Tak preto za tri. ()

joudas

Když jsem asi před rokem viděl trailer, tak jsem byl hodně překvapen a těšil jsem se na ruský akční nářez tak trochu ve stylu Sucker punch. Ale výsledek dopadl poněkud jinak. Na nehollywoodské poměry to vypadá velice slušně, ale tvůrci by si měli vzít ponaučení, že méně někdy znamená více. Půlka filmu nesmyslně ve slow motionu, který začne nudit při asi pátém použití a následně už spíš jen otravuje, tolik patosu, že i ty nejblbější americké filmy blednou závistí a na takový válečný film je tam příliš mnoho nezajímavé nudné soap opery a málo akce. Ke konci už jsem se dokonce více věnoval jiným věcem než samotnému filmu. A navázat na příběh z druhé světové války skrze zemětřesení v Japonsku je solidní WTF. ()

Matli

Jako film je to za slabé tři hvězdičky, myšlenka sice dobrá, ale celkem jednoduchá, ale akční scény jsou na hodně vysoký úrovni, kam se hrabe Hollywood. Od rusáků bych to nečekal, všechny výbuchy a střílení je krásně přehledný a propracovaný. O 40 minut bych to zkrátil a bylo by to perfektní. 71% ()

Endavour

Vizuální stránka nového Stalingradu zvládnuta na jedničku, to se musí nechat, ale celková nezáživnost snímku, postavy a jako vrchol všeho - patetická sci-fi scéna sovětských vojáků v nehořlavých (?!) oblecích. Kratší stopáž, méně zbytečných dialogů a víc "realistické" prostředí by snímku rozhodně neuškodilo. Uděluji 38% ()

Extrakritik

Jako na film jsem se poměrně těšil.Snímek od režiséra 9. roty,trailer vypadal naprosto dokonale.Bohužel velké zklamání.PS to rusové objevili zpomalené záběry nebo co?Těch je tam snad dohromady 20 minut čistýho času :/ ()

Doomedx

Hraje to na efekty, je tam moc slowmotion, ale celkove pribehove se mi film libi a herci mi jsou celkem sympaticti, 60% co je na CSFD je malo, proto nedavam 3* ale 4* a je to zhruba na 70%. ()

mala_kea

To snad není možné. A já doufal, že Rusko konečně dokáže té vyjímečné Americe konkurovat. Tentokrát se to bohužel nestalo. Nabušené trailery sice slibovaly krásně přepálenou válečnou vřavu, nakonec se však celý děj nelogicky odehrává jen v jednom baráku a jeho přilehlém okolí!. Ano, pár nádherných "věcí" se zde najde a akční scény bohužel připomínají současné videohry. Pochybuji však, že by se jednalo o záměr. Jenže všechny ty obrázky byly již v ukázkách a akce je zde na přepálenou stopáž opravdu hodně málo. Zbývají nám zde tak naprosto dementní postavy, trochu zajímavý příběh (bohužel je vykreslen úplně otřesně) a příšerné vyzdvihování ruských hodnot. Idiota, kterého navíc napadlo celé to zarámovat nesmyslnou story z Japonska, bych poslal za trest do gulagu. Bondarčuk by se měl oprostit od těch zpomalovacích sekvencí. To ať si nechá Nolan nebo Baye. Ta jedna navíc za ten trailer. ()

Eluin

Podivné, značně podivné. Obsahem takřka komorní drama, provedením snaha o jakýsi kýčovitý velkofilm. Pokud někdo vytýká (a jistě oprávněně) americkým válečným filmům jistý pathos, tak v případě těch přicházejícíh z Ruska je tomu nejinak. ()

Zaitsev odpad!

Fjodor Bondarčuk se teda nepotatil...I když teda Devátá rota nebyla uplnej průser (naopak). Historicky zmrvený blockbuster, nepřesný, přestajlovaný, s debilním dějem. Ani ty nejvíc tendenční filmy (který dělal právě tatík Sergej) nedělaly z hlavních hrdinů takový vymaštěný a plochý geroje. Rád bych aspoň pochválil za použitou techniku a zbraně, ale s tímhle rozpočtem tam jezdí co? Vole, střílet s průbojným AP granátem s odrazem za roh, wtf?? ...A protože v Rusku přicházel do platnosti zákon o nekouření, tak místo špinavejch vojáků, kteří dychtivě roztahují jetou machorku tu je banda "šprtů", co na nabízený cigáro řeknou "nět, radšej pojďme zabíjet fašisty..." Ještě nepravděpodobný a strašný výkony herců, ani Thomas Kretschman to nezachránil...Fakt jsem se musel smát a tíseň války, lítost nad osudem prostých lidí nepřicházela...vlastně žádná emoce nepřicházela, jen v podvědomí jela mantra, že takovoudle sračku jsem už dlouho neviděl...nejvýdělečnější film co se týče distribuce v postsovětský éře..No doprdele...fuj ()

Drom

No dobře, defínitivně uznávam, že rusové umí udělat stejně šajny film jako Hollywood. Co je to však platné, když se jedná o další hrdinský sovětský epos ne nepodobný tomu v Brestské pevnosti, ač se dvěma pěknýma buchtama navíc a němci už nejsou jen krvelačné bestie. Přes to však výborně zvládnutá režie některých scén (vojáci nesoucí si svůj kříž) je utopena v patosu příběhu a také například hudby. Bohužel by se našly i další výtky a chyby a i když některé akční scény byly velmi lahodně servírovány, host kroutí hlavou, jak na tohle vlastně prišla řeč. Scény jak z Falloutu a přes to mi vzhled, vážně nevím proč, připomínal Harryho Pottera. Možná proto, že v obou filmech dává animace přednost vystupování barev z pošedlého pozadí a hemžení našich hrdinů rudé armády někdy připomínalo zmatené pobíhání Harryho a jeho kámošů. Každopádně, když už to nemá hloubku, čekal jsem přec jen větší masakr. Námísto něj mi to naopak přišlo až příliš natahované a film tak u mě ve finále na víc než na průměr nemá. ()

Lucas87

Na Stalingrad jsem se opravdu těšil. Bohužel to je strašný film, jinak se to nedá nazvat. Vůbec bych nečekal, takovou filmovou pohádku ze Stalingradu od někoho, kdo stojí za takovým filmem jako je 9. rota Opravdu jsem si pustil správný film? Na začátku zavalení pod troskami někde v Tokiu a mluví s nimi nějaký ruský záchranář. Dále mě na tomto hrdinském eposu opravdu překvapila ta scéna, kdy hromada hořících ruských vojáků běží pod německé kulomety pomalu maraton, to byla scéna jak někde z hororu, kde hořící postavy utíkají více než pár metrů jako šílení pronásledovatelé. Všichni hoří, běží jako střelení a ještě, že za běhu střílejí ze samopalu do řad zakopaných Němců. Ten suchý příběh spíš urazí, než zaujme, 5-8 vojáků drží barák a drtí Němce jako o život. Přežijí tankový útok na rozpadlý barák, opravdu je to slabý film a na rozdíl od těch z dob SSSR je plný počítačových efektů, které mě díky nudnému příběhy vůbec neokouzlily. Nad vodou to lehce drží jen Kretschmann. Prostě pokud chcete příběh šáhněte po Stalingradu z roku 1993. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Warneři udali Odyssea

Warneři udali Odyssea

02.07.2014

26. února 2016 nás čeká nová verze Ben Hura, kterou bude režírovat Timur Bekmambetov (Wanted, Abraham Lincoln: Lovec upírů). Půjde již o několikátou adaptaci románu z roku 1880 (ta nejslavnější… (více)