Ten třetí

• Velká Británie Third Person (více)

Film scenáristy a režiséra Paula Haggise vypráví tři příběhy o lásce, vášni, důvěře a zradě propletené v mnohovrstevnaté dějové linii, která připomíná autorův oscarový snímek Crash. Příběhy se odehrávají v New Yorku, Paříži a Římě. Tři páry, které spolu zdánlivě nemají nic společného, vzájemně pojí hluboké vazby - milenci a odcizení manželé, ztracené a nalezené děti. Hvězdně obsazený snímek Ten třetí, v němž se představí oceňovaní herci Liam Neeson, Adrien Brody, James Franco, Olivia Wildeová, Mila Kunisová, Kim Basingerová a Maria Bello, je víc než jen sbírkou milostných příběhů... Je to záhada, tajenka, v níž se pravda dostává na povrch v záblescích, vodítka jsou postřehnutelná jen koutkem oka - a nic není takové, jaké se zdá. (Cinemax)

papadoce

Film má neuveriteľné množstvo kvality v obsadení a hereckých výkonoch, v scenári, v réžii, v hudbe a podľa mňa jediné načo dopláca je dĺžka. Každopádne, ak máte radi smutné filmy o smutných ľuďoch, tak je to to čo hľadáte. Ak ale pozeráte drámy len z času na čas, nepúšťajte si to. Inak zprznil by som genitálie tomu, kto to zaradil do kategórie romantický.Viac romantiky bolo už aj v prvom Terminátorovi kurva. ()

darthhokro

Bezduchá rádoby artová slátanina pro hloubávé intoše. Jedinej smysl proč se na to podívat, je nahá Oliva Divoká, jinak je to odpad. Se vůbec divím kolik pórekbrit do takové chujoviny dokázali obsadit, nejspíš pod nátlakem . ()

Oudee33

Film má potenciál říct svůj příběh originálním způsobem a postupně odkrývá svá malá i větší tajemství hlavních hrdinů. Sem tam dokáže překvapit různými pohnutkami a životními kroky těchto postav... Občas se zdá být nelogický. Taky trochu zvrácený. Ovšem to všechno s sebou život nese. Tato svá plus a důvody či možnosti k zamyšlení ovšem pohřbívá fakt, že vyprávění se mému oblíbenci tentokrát moc nevyvedlo. Tempo jakž takž drží pozornost a už po dvou dnech jsem se střetl se zamyšlením o čem že to sakra bylo. Sice tedy nápaditý, za to prchavý materiál. Herecky pohoda, ale stojí to především na režii. 55% ()

elimS

65% - komentář 20ti slovy: Po dvou příjemných hodinách: "Na co jsem to teda koukal?" Díky tady za spoilery, ale stejně to bylo "mistrovsky" překombinované. ()

wege

Jsem rozpolcený. Od začátku čekáte, jak se to propojí a ono se to stane a zůstane také nic .. .. Asi chápu, že to tak mělo být, ale přišlo mi to strašně neuchopené, nedotažené, že to mělo daleko větší potenciál a to teď neřeším to, že ten konec nic neosvětluje a musíte dále přemýšlet a domýšlet, jak to myslel. Nicméně moc pěkně zahrané, zejména Mila mile překvapila velmi propracovaným pojetím své postavy. Nicméně těžko se mi to hodnotí, v podstatě nevím jak to obodovat. Asi se na to časem podívám ještě jednou a přehodnotím to, ale zatím to mám tak na 3 hvězdy. ()

gicous

Momentální pocity? Cítím se podvedený, a proto značně rozladěný. Nemám totiž příliš v lásce filmy, všeobecně samy o sobě iluzorní, které se snaží do jedné iluze ještě zabalit iluzi další. Third Person po celou dobu vypadal báječně, i když mi místy nehrála dějová logika, neustále jsem si říkal, že to bude určitě nějak smysluplně zdůvodněno na konci. A ejhle! Paul Haggis vytasil velké překvapení. Pointu, která je...........originální(?) a opravdu uzemňující. Ale v mém případě se dostavil opačný efekt a s tím spojený pocit ošizení, který se mi vůbec nelíbil. Tolik k rozuzlení příběhu. Pokud by se děj udržel v mezích reality byl bych nadmíru spokojen, neboť dvojice Liam Neeson a Olivia Wilde předvádí opravdovou milostnou a romantickou smršť. Jejich hotelové vystoupení nemá chybu. Stejně tak se mi líbil Adrien Brody a jeho souhra s Moran Atias. Hůře dopadnulo duo Franco-Kunis, kdy jsem jim tu a tam nevěřil zrovna to, co říkají nebo prožívají. Ale ani tady se nejedná o vyslovené herecké fiasco. Do noty se mi trefila i instrumentální hudba a nenápadná civilně pojatá kamera. Nyní když jsem došel až nakonce svého komentáře, ale neustále přemyšlím o samotném příběhu. Přece jenom to měl Haggis dobře promyšlené, protože ať přemýšlím, jak přemyšlím, v rámci jim zvoleného tónu vyprávění nějak nenacházím slabé místo. A proto si klidně můžete k mému hodnocení přihodit jeden bod navíc. 6*/10 ()

marek29

Takže.. nejedná se o romantický film, jaký bych si představoval. Nejedná se o drama, které by vrcholilo v tom duchu, který by byl pro mě přirozený. Film je lehce spletitý a ke konci se pár věcí vyjasní, nicméně pozitiva filmu jdou shrnout do pár bodů a za mě to jsou: PRSA Olivie Wilde, ty sou prostě dechberoucí a je to jeden z důvodů proč si film pustit..! Herečka Mila Kunis, herec Liam Neeson, kterého mám rád od filmu 96 hodin. A to je prosím vše. Takže jestli máte zájem, tak 37. minuta +/- 1-2min filmu stojí za to, jinak ta omáčka kolem (2h15min mýho života!) nestojí za víc, než 3 hvězdy z výše zmíněných důvodů. Jsem lehce rozladěnej. Čau ()

kubilov

Tři země, tři města, tři páry, tři příběhy a tři osudy. Znáte to, žádná velká originalita, ale na to si Third Person ani nehraje. Rozehrává zajímavou netradiční šachovou partičku o třech hráčích, přičemž poslední čtvrthodina, která následuje po dvouhodinových hrách s divákovým očekáváním, dokáže celou story výborným způsobem vygradovat a dokončit jeden velký kruh, ve kterém se všechny tři příběhy odehrávají. Liam Neeson a Olivia Wilde jsou spolu absolutně top, Mila Kunis a James Franco trochu slabší, hlavně tedy ufňukaná Mila a příběh naivního blbce Adriena Brodyho s cikánkou Moran Atias mě teda zaujal nejméně, avšak jak už jsem zmínil, tak poslední čtvrthodina za to jednoznačně stojí, a tak jsou z toho o trochu slabší 4* ()

mirkath1

Tenhle film je zvláštní. Snaží se něco sdělit avšak chybou je, že je to natočené velmi chladně a bez emocí. Rozhodně ani z poloviny nedosahuje kvalit Crashe-to ani náhodou. Možná i výběr herců nevyhovuje. Nieson se tady tváří, že bych mu dala pětikačku, kdybych ho potkala.V Crashi to žilo a dýchalo.Tady je to depkoidní :) ()

Pete

Na Haggise sedí, co říká ve filmu vydavatel Neesonovi (Haggisově alter egu): První scénář byl výborný, měl hloubku, další už méně, třetí, čtvrtý, no nic moc, a teď.. měl jsem při tom chvílemi až pocit studu, jak se mu to rozpadlo pod rukama. Tak alespoň sebekritika mu nechybí. V téhle přehlídce nesympatických charakterů dělají náhodné postavy náhodné věci na téma ztráty lásky a dětí, strašně to šustí papírem (a opravdu není omluva, že to nakonec bylo záměrně), a vlastně se tam nic nestane. Herecká sestava to zvedá o hvězdu výš, ale je to o prsa. ()

elanista1

Na prvý pohľad sa zdá, že tri príbehy v tomto filme medzi sebou nemajú nič spoločného, ale zaujímavý záver s pointou to vyvráti a dá veci do poriadku...a som na seba hrdý, že som pochopil! Tri príbehy, ale len jeden som sledoval s úprimným záujmom /pianista Adrien Brody s jeho úžasnou izraelskou kolegyňou Moran Atias/...príbeh s Liamom Neesonom ma nudil do zúfalstva, ale svoje miesto vo filme určite mal. Dejová rovina s Milou Kunis a Jamesom Francom je taktiež dosť slabá, ale má aspoň jednu veľmi silnú scénu a má samozrejme Milu Kunis čo je pre mňa výrazné pozitívum. Našťastie to nie je úplne romantická vec a vďaka za to, lebo keby celý film vyzeral ako Neeson-Wilde príbeh, určite by som ho nedopozeral, to viem. Brody 4*, Franco 2*, Neeson 1*. ()

Blazis34

Pro mě velice kontroverzní film, který se někomu může hodně líbit nebo naopak naprosto nudit. Já jsem někde uprostřed. Komentář píši s určitým odstupem času, né hned po shlédnutí, abych vsugeroval obsah. Teď mám z tohoto filmu pocit takový, že Liam Neeson je tím hlavním v tomto filmu a všechny ostatní příběhy jsou spíše jen jeho literární představou a dají se přiřadit k postavám v životě tohoto muže. On sám píše ve třetí osobě a třeba proto i ten název. Jinak mi přišel potencionál filmu určitě větší než skutečně divák může shlédnout, protože esa jako Nesson, Kunis, Basinger či Adrien Brody mají na větší pointu. I když jejich výkony byly skvělé, samotný příběh je trochu brzdil. Third Person byl určitě něco jiného než klasický film, stojí za shlédnutí a je na samotném divákovi, jak vše vezme a vyhodnotí. U mě to stačilo na 65% - tři hvězdičky. ()

DonBraso

Musím se přiznat,vůbec jsem nechápal oč běží a konec mě dostal ještě víc,takže jsem rád za pár spoilerů zde.To mě sice taky ještě neutkvělo v paměti,že tedy proč,co a jak a člověk si říká jak to mám teď hodnotit.Teprve až teď,kdy píšu tyto řádky v první osobě,jsem si uvědomil,že je to ten chlapík co natočil Crash.Určitě film nad kterým člověk musí trochu zamyslet,záleží pak na něm,jak usoudí to,že některý věci se mu ve filmu nezdáli.Já tedy můžu hodnotit to,co vidím na plátně a to výkony všech herců a to budu asi hodně velký škrt,ale docela žádná sláva.On i film je takový až protivný k postavám,protože se hrozně moct stříhá z jednoho příběhu na druhý a jediný celek,kde jsou doopravdy scény delší než dvě minuty jsou s Neesonem,který je jak víme jádrem pudla celého příběhu.Jak se to říká "Všechny cesty vedou do Říma".Moran Atias je podobná jako tucet mexikánem a přitom je z Izraele,Maria Bello moje oblíbenkyně tam toho moc ukázat nemohla,Casey Affleck toho jsem nepoznal,Olivia Wilde vypadá jak moje bývalá přítelkyně,tak mě to moc nebere a jediný Brody hraje snad sám sebe.Na tenhle film nezapomenu jenom tak,má určitě své kvality,pro někoho je zničující tendence film natahovat,což je pravda,ale na ty příběhy je to vlastně adekvátní,jenom se toho zrovna moc neděje a občas ty dramatické pasáže jsou až moc hrané a takové mdlé řekl bych.70% ()

kacir

Myslím, že koniec filmu bol dramaturgicky nezvládnutý. Miestami som si vravel wtf. Došlo mi, že postavy sú vymyslené, ale niektoré boli pre mňa neopodstatnené. Olivia a jej otec..ďalšie wtf.. Ale aj tak som sa celkom bavil. No viac ako priemer to nie je. Ešte jedna vec. Kde tam kurva hral Casey Affleck??? ()

Neor

Díváte-li se na Third Person, ve kterém je od prvních minut zřejmé, že skrývá pointu v propletenosti třech samostatných příběhů, nedá vám to a přemýšlíte nad možnostmi rozuzlení. Domyslíte-li si ale pointu díky příliš velkému množství indicií už po dvaceti minutách stopáže, zbytek ze zbytečně přemrštěné délky filmu dokoukáte už jen z povinnosti k výbornému hereckému obsazení. Kýžený wow-moment se tak u závěrečných titulků bohužel nekoná. Úvod filmu je nicméně hodně slibný. Krátké prostřihy v jednotlivých dějových liniích vtáhnou. Nadějný začátek se ale záhy rozplyne, děj zpomalí a ani po emoční stránce není i přes vykreslenou životní událost nikterak silný. Škoda. Potenciál zůstal naprosto nevyužitý. O to větší je to škoda, když si po shlédnutí dohledáte doplňující informace a zjistíte, který režisér a zároveň scénárista(!) za filmem vlastně stojí. ()

JannieMc

Hola Guys!=´) intenzivně po shlédnutí chci dát dvě a nebo pět hvězd...chápu analogie a chápu, kdo byl kdo a proč byli takoví a životní...bohužel a bohudík se zatím, snad nikdy nebudu moci, nemohu vžít do příběhu. který mluví o tolika bolestných a krutých věcech a citech v jednou malém z nás lidí... - dvě hvězdy za to, že mě to nezasáhlo tolik a zůstala mi hrst zrníček, ze kterých musím vybírat hrubý písek a kamínky, pět za to, že už dlouho nikdo z filmařů nevyprávěl příběh, který byl tak matoucí pro svůj vlastní smysl...lámu se lámu a bolí to...tak jako postavy a tak jako to sledovat...půjdu níž, protože na tohle ještě nemám. ()

solisoli

Veľmi slušne herecké obsadenie, ale to nie je len ten hlavný postreh. Tie postavy sadli dokonale do skvele rozpracovaného scenára. Atmosféra deja veľmi decentne podfarbená prostredím, kamerou, hudbou a celým spádom udalostí. Skvele všetko zapadalo do seba, stále bolo treba hľadať kontext v dejovom priebehu, niečo vždy prekvapilo a nedalo sa nič predvídať. Celý dej nakoniec diváka vťahoval do rozuzlenia. Pokiaľ ale divák prepásol tento moment, možno bol tak trochu sklamaný. Ale ak nie tak si musel prísť skutočne na svoje. Výborná podívaná, reálnosť možno trochu nie na mieste, ale určite diváka nesklame. Len netreba premárniť moment celého deja, potom nebudete určite sklamaní ba naopak hodne povznesení. ()