Star Wars: Síla se probouzí

• Česko Star Wars: Epizoda VII - Síla se probouzí (více)
USA, 2015, 136 min

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Hudba:

John Williams

DarthArt

Ale jo. Čekal se průser a nakonec to celkem šlo. Temná strana od A do Z trapná, císař je zapomenut, ale světlá strana v pohodě, nová hrdinka sympaťanda, hodnej stormtrooper taky, tak na co si stěžovat. V dnešní sterilní době už člověk ani nečeká nic převratnýho a každý pokračování čehokoli, co nedopadne katastrofálně, je vlastně výhra. V tomhle nový Star Wars celkem zafungovaly, Abrams to zvládl a i když si půl hodiny po konci filmu povídáme o metalovejch kapelách a celý Hvězdný války jsou nám celkem ukradený, zážitek to nebyl tak špatnej. Hlavně se nový SW neberou moc vážně, což je největší pozitivum od doby E I až E III. Za největší průser považuju načasování nových epizod na dva až tři roky od sebe. Kdyby sedmička až devítka následovaly půl roku po sobě, tak bych v létě a v prosinci 2016 do kina zašel docela rád. Takhle se ale obávám, že než do kina dorazí Epizoda 8, bude mi to všechno už úplně u prdele. ()

zvirek

Hmm, čekal jsem malinko víc. Poctivě jsem shlédnul 6 starých epizod, abych byl in. Nový díl mi přišel tak nějak v intencích dnešní doby,tedy takový hodně sebevědomý, málo podrobný, spíše povrchní. Z první hodiny si pamatuji vlastně jen nového robůtka, jinak se nic moc neudálo. V závěru obligátní bitva, efekty sice na jedničku, ale jinak jsem se nedočkal žádného překvapení, žádné nové myšlenky. Škoda, uvidíme v dalších dílech. 4* ()

porcupine

Jakožto velký fanda předaleké galaxie jsem byl hodně skeptický při sledování všech trailerů a teaserů. Ale hned jak se objevily titulky při znělce pana Johna Williamse a ne žádný hrad z kometou začal jsem se hodně těšit a nebyl jsem zklamán. Ano není to úplně plnohodnotná další epizoda této ságy, ale má kouzlo a opravdu věříte, že sledujete Star Wars a ne disney pohádku, kde vše dobře skončí. Krása The Force Awakens je ve vizuálním a klasickém zpracování (ne jako v epizodě III kde bylo modré plátno v každém záběru). Výběr herců pro mladé role je (až na vyjímku Adama Drivera, který mi do úlohy Kylo Rena opravdu nesedl) opravdu dobrý, hlavně Daisy Ridley, které věříte úplně vše. Problém jsem měl při druhé polovině filmu s nehvězdou smrti, kde inspirace Novou nadějí opravdu hraničila s kopírováním. Kylo Ren je skvělý (pokud má nasazenou masku), Chewbacca hláškuje jako v původní trilogii a hlavně emotivní konec. 4/5 ()

JamesR

Rád bych hned ze začátku řekl na rovinu, že epizoda VII je nová Nová naděje, ale hned bych také rád citoval Marka Hamilla: "Všechno se změnilo, ale vlastně se nezměnilo vůbec nic a tak to vlastně všichni chceme." Řekněme si zcela na rovinu, že je to první díl nové ságy. Je to nový začátek, který měl co možná nejlépe potěšit staré fanoušky a přilákat nové. Spojit nové se starým a osvědčením. Ten, kdo tvrdí, že J. J. pouze sází na jistotu se velice plete. Je to brilantní ukázka skvělého sci-fi filmu, který boří veškeré hranice. Herecké výkony jsou strhující, stará herecká skvadra se vrací v ještě lepším provedení a hereckých výkonech, zatímco nová mladá krev v podobě Johna Boyegy, Daisy Ridley, Oscara Isaaca a Adama Drivera ctí veškeré tradice a standarty Star Wars. Za sebe musím říct, že jsem byl ohromen, nadšen a dojat návratem světa, který jsme jako malý sledoval u táty na kazetě. John Williams se vrací a znovu nás uchvacuje svým hudebním géniem. Co víc by si mohl člověk přát? Čeká nás nová trilogie, plná starých i nových tváří, známých i nových příběhů, míst a zvratů. Galaxie far, far away se vrátila a to s velkou parádou. ()

TenPravy

Pln očekávání sem šel v tomto roce do kina a právě na SW. Po prvních 40 minutách sem si říkal proč jsem to udělal. Ti, co píšete, že to je super, že jste fanoušci a spol, tak jste asi úplně mimo a nebo moc fetujete. Byla to jen vykrádačka poctivých prvních dílů, ale přesná. Je fakt originální postavit naprosto stejnou hvězdu smrti, jen větší a ještě originálnější je, že se zase musí někdo trefit do prostřed něčeho. V rámci gender revoluce žádnej Yoda, ale jakási coura, která před pár dny sbírala plechy, o ničem jako Jedi nikdy neslyšela a za pár desítek minut je z ní Jedi jak prase a dává na prdel nejvetšímu záporakovi v dějinách Twilight. Tomu klaunovi scházelo jen pár třpytek v ksichtu. Další věc co sem nepochopil byl jeho retardovanej pseudohomo světelnej meč. Proč?! Pokud je toto věc, co má přiblížit tento film mladšímu publiku, tak ať si mladý publikum nasere a táhne na svoji dementní diskotéku. SW jsou fenomén a tady tím se to jen zprasilo. Doufám, že další SW budou lepší a nebude to jen nějakej remake, kde už bude hrát houf feministek, Impérium se přejmenuje na teroristárium a pokud bude hlavní postava muž, tak nebude černej. 3 *** jen za efekty, Hana Sola a 2 klasický roboty ()

Bednobuch

Kde začít? Bylo to vtipné. Efekty byly ucházející dnešní době. Herecké výkony byly velmi slušné. Děj částečně předvídatelný. Ale dost se mi nezamlouvalo, že vycvičený záporný Kylo Ren se nechal v souboji na světelné meče poranit amatérem Finem. Jeho děda Vader by to zvládl se zavřenýma očima v deseti letech lépe. A taky je lepší, když si Kylo nechá tu masku. Je to větší tvrďák. Jinak jsem byl spokojený, ale to asi jen proto, že nejsem extra velký fanoušek. ()

barneybishop

Takže nám začala nová trilogie (vlastně hlavní dějová linka k nové řadě filmů), která jakoby remakovala Novou naději. A je to venku. Jedna z filmových událostí roku jede v naprosto totožných kolejí jako zakládající film z této série. Díky Síle, jde snad o jedinou chybu na celkem dokonalé a zábavné podívané. Postavy si mě získaly. Svět mě opět očaroval a Disney měl koule některé postavy nechat zemřít. Většina efektů je dělaná ručně a u těch několika (dobře... mnoha) digitálních pomalu nepoznáte, že jsou z jedniček a nul. Ta práce na tom všem jde skvěle vidět. Je to ten kus poctivého filmařského řemesla, u něhož děkuji za film, kino a vůbec to, že můžu v dnešní době žít a být toho součástí. Držím pěsti s dalšími filmy z tohoto universa. A příště více odvahy s novátorstvím. ()

Izzetman

Fraška. Tohle slovo mi vyplulo na povrch, když jsem si lámal hlavu nad tím, co mi tu asi nejvíce vadí. Sebrání velikosti a vážnosti eposu Star Wars tím, že se z něj stane fraška. Jistě, že jde především o tunelování nadšení fanoušků, nicméně dá se zkouknout. Průměr jest adekvátním ohodnocením. ()

Maric

Jedna hvězda za droida BB-8, jedna hvězda za bitvy a jedna hvězda za úroveň a kvalitu humoru v průběhu celého filmu. Star Wars: Síla se probouzí je filmem, který ani neuchvátil, ale ani nezklamal. Fanoušci SW si v něm najdou to svoje, ale jinak je to spíše příběhově prázdnější film, kdy se už asi po třetí ničí jiná, silnější verze Hvězdy smrti. Přijde mi to skoro jako kdyby tento film byl o putování k Lukeovi, další bude o výcviku a další bude o rozhodující bitvě, ale nechme se překvapit. Koho tento žánr zajímá, tak ten zklamán nebude, ale za ty peníze, co už tento film celosvětově vydělal to extra zázrak není. ()

Jorge K

Film je a ještě bude komerčně velmi úspěšným projektem, což je hlavní důvod jeho vzniku. Jako fanoušek bych si po shlédnutí přál, aby raději zůstalo jen u myšlenky. Více méně se jedná o duplikát prvotního filmu s velmi podobnou dějovou linií. Co bylo před téměř 40 lety geniální, působí dnes poněkud divně, proč film startuje tam, kde už jednou byl. Boj se zlem je samozřejmě věčný, ale je to dost na to, abychom sledovali druhé kolo stejného zápasu? Zatím velká škoda pro Star Wars, eutanázie by byla lepší. ()

Tobias_Sin

JJ měl velký úkol - navázat na legendu, což je nesmírně obtížný úkol. Na filmu se mi především líbilo prostředí, mraky nových postav, Han Solo, hudba. Celé to pro mě zazdíval uřvaný Boyega ( alespoň v českém znění), jehož postava mi vůbec nesedla. Rey kupodivu celkem v pohodě, jen jsme se mohli dozvědět něco víc o ní. Robůtek byl zajímavý. Temná strana mi přišla neucelená. Když to shrnu kolem a kolem, navázat na minulé díly s důstojností se povedlo obstojně a film se v závěru líbil. S hodnocením váhám mezi 3-4, nakonec za 4. ()

scottt1

30.12.2015 Po prvom vzhliadnuti ma to moc neoslnilo. 3D obcas rozmazane. Cakal som od toho viac. Skoro vsetko uz bolo vyrozpravane v predchadzajucivh filmov. Pozriem este raz a uvidme, ci to bude lepsie. ()

mitrax odpad!

Ocakavania sice neboli az take velke ako pri "filme roka" Prometheus, napriek tomu dalsie sklamanie. Cim to je, ze Hollywood nedokaze zaplatit kvalitneho scenaristu? Dovolim si tvrdit, ze vacsina fanusikov Star Wars by dokazala napisat ovela kvalitnejsi pribeh. SPOILERY! Ako bolo spomenute uz velakrat (lebo si to nejde nevsimnut) je okopirovanie IV dielu. Hlavny zaporak ma nijako nevystrasil ani nedesil, skor bol na polutovanie. Niekolko stihaciek a zubozena tlupa znici mega Hviezdu smrti? Uz ked ju tam dali, ocakaval som, ze vydrzi aspon do konca celej novej trilogie. Smrt Han Sola bola ocakavana a trapna. Koncovka s Lukom Skywalkerom bola rozpacita. R2D2 sa zazracne zobudi a vzburencom poskytne to co najviac potrebuju ako na zavolanie. Byvaly umyvac vesmirnych toaliet pride s planom ako znicit najmocnejsiu zbran aku kedy Vesmir videl. A vsimol som si ze maskeri Star Wars ujíždejí na zvaracskych okuliaroch. To bude asi nejaky novodoby trend v dalekej buducnosti. Ak nejake take mate, urcite ich odlozte pre buduce pokolenia... ()

Sadova302b50

Zábavný film, vizuálně zvládnutý na jedničku. Souhlasím s tím, že žebřík do nebes mu podtrhává odfláknutý scénář a ledabyle napsané postavy, u nichž hlubší emoce a rozpitvání motivací a postojů by jeden pohledal, o tom není pochyb. Myslím, že po šprinclích ho však zdařile tahají nahoru John Boyega a též Daisy Ridleyová. Takže doufám, že tento díl je pouhou předehrou pro lépe propracované další dvě epizody, na kterých se scenáristé hodně vyřádí. A hlavně přinesou něco nového! 70% ()

Markusar

Malo to vsetko co by mal mat star wars film ;).Akcia a napatie bolo citit az do konca a som zvedavy ako sa bude vyvijat Kylo Ren ()

boris92

Po druhom zhliadnutí môžem povedať že Abrams naozaj ukázal že vie ako sa robí dobré sci-fi a NAOZAJ miluje Hviezdne vojny. Čo by som trošíčka skrytizoval je že niekedy dosť skĺzava k opakovaniu starého. Odpúšťam mu to ale pretože mnho vecí bolo zopakovaných na úkor úpravy logiky celej franchizy. Zrazu svetelné meče vydávajú cool zvuk a vyzerajú reálne, obrovská hviezda smrti má reálny zdroj paliva a nezničí ju jedna rana z blastera, všetko je reálnejšia, plynulejšie, veľa vecí tento film vysvetlil dorozprával čo sa týka starých častí. Oceňujem aj použitie praktických efektov pomohlo to filmu. Postavy boli super. Kylo ma dojal, bol reálny a možno napriek iným sa mi páčilo že ešte nebol dokonale vyformovaný, nikto predsa nie je úplne zlý. a to je dobré... ()

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý