Star Wars: Síla se probouzí

• Česko Star Wars: Epizoda VII - Síla se probouzí (více)
USA, 2015, 136 min

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Hudba:

John Williams

inuisibilis

Nuda,nuda nuda a zase nuda. Já už vážně nevím proč na takovéto sračky vůbec chodím. Samotní scénáristé se měli zastavit už při myšlence něco takového vypustit z huby. Zmáčknout Crtl C a poté Crtl V umí i to nejmenší dítě. Pokud přijdou s něčím nečekaným a jedinečným,možná dám příště těch 10%. Předchozí trilogie mi stále sedí v srdci,ale tohle mě nutí na ni navždy zapomenout. Znechucen dávám 0%. ()

ValentinoCZ

Všichni víme že Star Wars je skvělá vesmírná sága kterou George Lucas film po filmu pohřbíval do temných hlubin hned vedle Jar Jara Binkse, ovšem není třeba se bát protože přišla spása jménem J.J.Abrahams aby to z té žumpy po neslavných prequelech vytáhl zpět na výsluní a řeknu Vám, nikdy nebyla lepší doba stát se Star Wars fanouškem. Vše co jsme milovali na starých dílech je zpět, hudba, akce, postavy prostě všechno. Film byl nutno uznal místy velmi okopírovaný ze IV dílu ale divíte se? Abrahams neměl jinou možnost než aby film byl perfektní a pokud kvůli tomu musel hrát na bezpečnější notu, budiž. Za mě je film libovka která ve mě místy probouzela jak udivení tak i mráz v zádech. ()

srolyma

Tady se probudila spíš nezvladatelná touha po penězích než síla. Jiný důvod, proč resuscitovat ukončenou a ucelenou ságu, tady bohužel nevidím. Víme, jak vše začalo, víme, jak vše skončilo, nezůstalo nic nezodpovězeno, všichni záporáci mrtví, všichni přeživší klaďasové šťastní, tak proč do toho zase vrtat? Sedmá epizoda je takový zcela samostatný film, který dějově na nic nenavazuje a spojitost s předchozími díly si uměle vytváří angažováním stařičkého Indiana Jonese aka Hana Sola, případně víceméně trapné epizodky v podání princezny-generálky Lei. A přitom by stačilo jen vynechat z názvu Star Wars a byla by to naprosto skvělá akční sci-fi, která množstvím akce na minutu filmu hravě předčí většinu (ne-li všechny) akčních filmů poslední doby. Ale jako sedmá epizoda to na plný počet není. ()

Shark0561

je to OK, což je v případě SW dost špatné. Film je natlačen až k prasknutí StarWars klišéé, ale dohromady nic se tam nestane, žádné zapamatovatelné momenty, nic. Když oznámili, že zahodí veškerý lore, který byl po prvních 6 epizodách vydán ve formě knih atp., dost mě to zamrzelo, ale řekl jsem si: fajn, tak vymyslí něco jiného a třeba to nebude tak hrozné. A po shlédnutí usuzuji, že kdyby spatlali něco o původní Lukově akademii, dopadlo by to určitě lépe. Hlavní záporák suchý, (je to vůbec záporák? nějak si ho nemůžu zařadit). To obrovské dělo... (Jako fakt?)... Naprosto se minulo účinkem, protože se režisér nejspíš vůbec nepokusil nějaký vyvolat. "hmm, tak na nás vystřelili a zničili nás. Musíme jít dál." Já se považuji za fanouška tohoto universa, který si náramně užíval starou i novou trilogii, ale toto už je trochu moc stupidní. Když jsem ještě v traileru viděl záporákův meč s tou ?záštitou? tak se mi protáčely panenky a říkal jsem si že by bylo zajímavé, kdyby záporák zemřel tím že při přetahování mu ji zapichnou do břicha a... nestalo se. Konečné hodnocení: Je to takový průměr, kdy pokud by to nikdo nenatočil tak se vůbec nic nestane. A pokud by mi někdo cpal "To je jen úvodní film pro další díly a nějaký nový seroš." tak FUCK YOU. Je to sakra film, ne pilot seriálu tak by měl mít nějakou zápletku, vyvrcholení, rozuzlení (však to znáte) ale on má jen zápletku. Žádné vyvrcholení nebo rozuzlení se nekoná. PS: Ta scéna na mostě s Hanem a záporákem je fakt ubohá. Věděl jsem že se to stane okamžitě, ale nedokážu si představit, že by to někdo zvládl provést hůř. ()

Wyorax

vykrádačka šestky ve velkém... trochu jsem nepochopil miniletku odboje (asi se zasekla výroba) a vcelku obstojnou armádu "zbytku temné strany" (zbytek větší než armáda republiky), noví herci proti starým nezáživní. Opravdu hodně slabé, kýčovité a megaklišé ve formě deathstar. O multikulti náladě ve formě černocha v hlavní roli nemluvě... Po upadajícím Terminatorovi jdou do kopru i Star Wars, co bude další... ()

baclajean

Fanúšikovia a fanatici Star Warsu si tu určite nájdu aj niečo pre seba, pre mňa ako pre nezaujatého diváka, ktorý nie je touto ságou priveľmi posadnutý, bola táto časť veľkým sklamaním. Ako po stránke efektov, tak aj čo s adeja samotného týka. A herecké výkony tomu celému tiež príliš nepridali... ktorýkoľvek z predošlých 6 dielov bol neporovnateľne "lepší". ()

M1K0

Nič nové, len recyklácia pôvodnej tvorby. Od J.J.A. som po vzore nových Star Trekov čakal viac originality, premrhaná šanca, prílišná naviazanosť na staršie časti. Buď boli predchádzajúce časti po vizuálnej stránke tak dobre zvládnuté alebo toto nie je film z 21.storočia - nevidím v tom veľký rozdiel. Nebyť vtipných scénok dám ***. Dúfam, že nadchádzajúce časti budú kvalitatívne niekde inde. ()

DonBraso

Dobrodužná sci-fi pohádka,kterou už člověk viděl před lety.Je tu vlastně všechno,co fanoušek či divák čeká a nic víc.Všechno je stejný,jen Ford zas o kus starší.Nejhorší článek filmu je jednoznačně to černý nemehlo v podání Johna Boyegy,který snad chce být ještě vtipný.To jsem doopravdy moc nechápal,kdo ho vybral na castingu,ale asi chápu....Trikové efekty na jedničku,ještě aby ne a přitom tu není tak přetrikováno. Hold směr k nostalgii a snímkům na začátky dekády je tu prostě patrno všude.Příjemný odpoledne u filmu ano,ale zase úplně hitparáda to taky nebyla.Na to byl střed filmu docela nuda,protože film má sílu v tom,když je vidět vesmír,zvuky strojů a Han Solo v jacketu. ()

blazma

Tak dlouho na to lidé čekali a nezklamalo to. Naprosto krásný start nové éry Star Wars. Spojení nových tváří s těmi starými bylo epické. Děj byl možná postavený, až moc na jistotu s menšími odchylkami, ale i tato jistota, byla koukatelná. Herecké výkony se mi líbily, možná až na Princeznu Leiu která mě nudila každým slovem. Zato Pán Solo mě zase bavil od začátku až do konce. Stejně tak jako i nové tváře. Fin, ustrašený, ale když se musíš pochlapit a jde o dívku, tak se prostě pochlapíš a je z tebe hrdina. Skoro jako by jsem se v něm viděl. Hudba, scénky, bitvy. Prostě Star Wars jako vyšité. ()

Facerr

Temná síla se probudila a hned si dala rozcvičku, jenže mezitím se budí i světlá síla a ta opět dokázala na poslední chvíli zachránit nějaký ten ze světů a zabránit pádu "těch dobrých". Mezitím to všude bouchá, laserové paprsky lítaj na všechny strany a meče dobra a zla se kříží, aby to nakonec dopadlo tak, jak to dopadnout má. Nejsem zásadní fanoušek Star Wars, ale docela je mám rád i pro ten kult, kterej vybudovaly. Jenže, i přes ty bombastický efekty, mi bylo jako bych se koukal na nějakou klasiku po letech. Nic moc novýho tu na mě nevybaflo a kdybych na tohle pokračování šel do kina, asi si budu trochu i nadávat. Síla se probouzí asi fanoušky nadchne. Uvidí starý známý, uslyší oblíbený fidlání SW muziky a bude jim při tom moc dobře. Za mě to bylo asi trochu málo. ()

AndrewNewman

Prvá hodinka skvelá. Herci sú sympatický a čo je hlavné digifest doplňujú trefné vtípky. Potom to už J.J. neudržal a šlo to dolu vodou a pridržiavali to len odkazy na predošlé diely. Ale musím podotknúť, že aj keď nie som fanúšikom Star Wars, pri tomto sa bavil. Slušné tri hviezdy. ()

Aywes

Očekával jsem od filmu shitozní scénář, který nedokáže navázat na předešlou ságu. Blbé postavy a také trapného záporáka. Bál jsem se, že film bude stavět na starých známých. Ve skutečnosti je to tak trochu na opak. Scénář je opravdu povedený a chytře navazuje. Problémem jsou bitky a záporák. Ach bože, ten záporák je takovej gumák! SPOILER: Jak může mocnej sith dostat přes pysky od stormtroopera, který poprvé drží lightsaber v prackách? A pak mu nakope holka, která má sice sílu, ale netuší, jak bojovat. Navíc jeho vzhled je k smíchu. Do sundání masky ve mě budil určitý respekt, ale poté...takový nevychovaný floutek. Darth Vader je tedy jen jeden. KONEC SPOILERU. Bylo by zbytečné opakovat předchozí komentáře, ale jsem neskutečně rád, že se Síla vrátila! Nostalgie jako prase ve skvěle zvládnutém scénáři. ()

ScarFace_V8

Hvězdné války jsou zpět! Režisér J. J. Abrams zasedá do režisérského křesla pod taktovkou Walta Disneye a slibují nám velkolepou podívanou. Těšit se můžeme na staré známé postavy z původní trilogie jako Luka Skywalkera nebo Hana Solo! Navíc má být tento film cílený do stylizace právě původní trilogie Star Wars! No není to lákavé? Opak je ale pravdou. Film kompletně zabíjí to na čem SW stavělo a to jak na filmové scéně tak i knižní či komiksové. Nehledě na to, že Disney si dovolilo prohlásit, že co není zfilmované to prostě neplatí! Všechny vědomosti, které si poctivý fanoušek vyčetl z knížek najednou může zahodit! Co nové postavy? Rey – dívka jež celý život sbírá šrot pro výměnu za kus chleba v sobě po setkání s Renem najednou najde sílu když se jí to zrovna hodí. Najednou za pár momentů umí to co se ti nejlepší Jediové učí celý život. Již zmíněný Kylo Ren, který se po většinu filmu snažil chovat jako Darth Vader, ale celou dobu se choval jako malý rozmazlený spratek. Finn – bývalý Stormtrooper jehož náhle zasáhl pocit viny a výčitek se obrací proti prvnímu řádu a přidává se k odboji. Po shlédnutí filmu jsem byl z toho špatný a vzteklý – jako by se ve mne probudila síla nenávidět Disney ještě mnohem víc. ()

Kazisvet III.

Co to jako mělo bejt? A to zejména hlavní záporák, kterej mi připomínal spíše než Sitha uplakaného pubertálního gaye... 40% = 2/5 ()

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý