Star Wars: Síla se probouzí

• Česko Star Wars: Epizoda VII - Síla se probouzí (více)
USA, 2015, 136 min

Režie:

J.J. Abrams

Kamera:

Dan Mindel

Hudba:

John Williams

Oxik49

Vzhledem k tomu, že už tady mnoho lidí prozradilo nějaký střípky z děje, nemusím se obávat toho, že bych spáchal něco podobného. Síla se probudila opravdu neskutečným způsobem. Způsobem překvapujícím jak mile, tak nemile. Začnu od těch negativ, ať to mohu uzavřít něčím pěkným do další epizody. Na film jsem šel s určitým očekkáváním, které se částečně nenaplnilo. Úlohu původních hrdinů jsem očekával trochu jinou a hlavně jsem po prvních dojmech, které jsem zaslechl těsně před filmem, doufal, že Kylo Ren bude opravdu stylový záporák, kterého si okamžitě oblíbím stejně jako Vadera. A takový byl, bohužel, jen do chvíle, než si sundal masku. Co se týče Finna, musím vytknout pokulhávající herecký výkon, jeho příběh je takový nelogický a při té bitvě na Jakku bych od něj očekával úplně opačné chování. Ale hlavně bych během filmu očekával, že bude minimálně 3x mrtvý (a to nepočítám vysokou pravděpodobnost, že by se zabil sám světelným mečem, protože světelný meč není věc, kterou vezmeš do ruky a hned s ní zacházíš jak Mistr) - a to při souboji s nejstylovějším stormtrooperem všech dob (ten s obuškem), při souboji s Renem, kterého učil sám Skywalker a nakonec - proč ho sakra Rathtar nesežral hned jako všechny ostatní a místo toho ho jen vláčel po celé lodi? Konec kritiky, je čas na slova chvály. Velmi mile mě překvapila Rey, k jejíž postavě jsem byl na začátku filmu skeptický a očekával jsem nějakou otravnou holčičku, ale nakonec se z ní vyklubal jeden z největších sympaťáků. O BB-8 jsem si také myslel, že na R2 nemá, ale nakonec to bude docela vtipný šikula. Žvejkala (proč mu, ku**a, v českém dabingu říkají Chewie?) snad nemá cenu komentovat, ten je stylový vždy a všude. Co se týče příběhu, chtěl jsem ho strčit do oddělení s negativy, ale proč? Ohraný příběh - musíme zničit štít, abychom mohli zničit něco velkýho a nepřátelskýho (když ne armádu droidů, nebo Hvězdu smrti, tak ne nic menšího než planetu) A nakonec: Bitvy jsou - a to bych od Disney nečekal - špinavější, hlasitější, velkolepější, efektnější a když proti vám ve třidéčku vyletí stíhačky TIE, je to fakt zážitek. Doufám, že v příštích epizodách dostane víc prostoru Luke, třeba nějací neobyčejní obyčejní stormtroopeři jako ten s obuškem, že se Kylo trošku líp vyvrbí a že se dozvíme, kdo je vlastně Snoke... ()

mouzi

Docela hezky zfilmované setkání důchodců po 32 letech, nicméně nemohu dát plný počet jednak za absenci imperiálního pochodu a jednak za pro mě dost špatně zvoleného záporáka Kylo Rena, a to jak herce tak postavy samotné. ()

Scaevola

Rozhodl jsem se považovat poněkud opsanou zápletku za hold klasické trilogii a nutný ústupek pravověrným fanouškům, po jejímž dovršení nám J. J. Abrams konečně ukáže svou visi (protože doufám, že nějakou má...). A jinak jsem naprosto spokojen: Návrat k nedigitálním scenáriím prospěl formě a ukázal, že i obyčejné krajinky mohou mít galaktické kouzlo, přestože nemám nic proti Lucasově obrazotvornosti a triky této episody jsou i tak úchvatné. V rámci celé ságy se pak nové hlavní postavy jeví jako více než sympatické a jejich interakce s původním osazenstvem je jiskřivá a zábavná slibujíc i závan mystiky věnovaný Síle. Konečně i očekávaná rodinná tragédie pokračuje a nový nepřítel dokonce dává smysl, ačkoli jsme samozřejmě ještě neviděli vše a nikdo mi nevysvětlil, proč bych měl fandit "Nové republice" a jejímu "Odporu" (vůči komu?). Ale nejblaženější jsem z faktu, že až na planetární bitevní stanici a nadsvětelnou zbraň se celý film drží vhodné a tolik potřebné uměřenosti. ()

EXwoody

Nostalgie jako prase, chvilkama husina z milovanych postav ze starych serii.. Pribeh neresim, navstevy kina nelituji, 3d mi chvilkama vadilo, za to ozvuceni bylo uzasne a efekty super ;) zasmal sem se i humor byl docela fajn a neprehaneli to, myslim, ze je to zvladnute, ale na 5 to neni, prece jenom po vyspani sem si rikal, ze by neuskodilo kdyby pribeh mel trosku vic originalni smer... Ale i tak doporocuji, mozna spis 2d a original zneni povinnost :)) ()

Lege

Musím říct, že první půlhodinku jsem se celkem bavil a měl jsem z toho dobrý pocit, postupem času se ale vytratil. Ještě bych pochopil, že mladé děvče, které právě zjistilo, že je provázeno silou, odolalo pokusu Sitha (který je mimochodem tak drsný, že silou zastaví výstřel z blasteru) číst její myšlenky. Už vůbec ale nepochopím, že dokáže vemluvit stormtrooperovi, aby ji pustil z cely, nebo že zmiňovaného Sitha dokáže porazit v souboji, bez jediného dne tréninku. To je prostě nesmysl a přes všechny líbivé efekty má tenhle film tolik nesmyslů v ději, že bych raději dal i méně jak ty tři hvězdičky. ()

Eridan

Mám smíšené pocity. Přijde mi to z větší části jako dobrý film plný skvělých efektů, zajimavých herců a samozřejmě odkazů na minulé dily. Ale taky je to strašná slátanina, právě kvůli těm odkazům na předchozí dily. Mělo tam být prostě vice nového obsahu. Prozatím 4/5, podívám se na to znova až to vyjde na Blue Ray ()

Teoretik odpad!

Hodnocení odpad dávám jen z důvodu protože si myslím že 85% je totálně nezasloužených. Je to totální omílačka všeho co už bylo. Jsem fanda původní série i "nových" tří filmů ale tohle je hnus! Opravdu jsem se v kině už modlil za konec. Každý kdo tady hrne 5* to podle mého názoru dává jen z důvodu že jde o Star Wars. Prostě něco jako kupovat si oblíbenou značku oblečení i když už dávno za nic nestojí. ()

Neemaj

Musel jsem se hodně držet abych nedal v afektu hodnocení odpad. Normální parodie na Star Wars, jen je těžký si to přiznat. Jsem rád, že jsem toto neabsolvoval po Star Wars maratonu minulou sobotu, protože u epizody 7 by se parádně spalo. ()

kreion

Tento film je ako droga z ktorej sa chce hádam každý fanúšik zjazdiť aspoň 2x denne. Je to výborné? Áno! Chcem ešte? Áno! P.S ĽUDIA - skrytej hrozbe ste na CSFD nadelili 79%, takže to dúfam s tými 85% pre VII nemyslíte vážne ;) // Videné v iMAX BA 3D ST. ()

rigby

Na další pokračování jsem se hodně těšil, protože jsem byl fanouškem už první trilogie před mnoha a mnoha lety a k druhé trojici jsem měl několik výtek, zejména k prvnímu dílu. Nejsem zklamán, ALE... Film má skoro až neskutečný spád, neustále se něco děje, hrdinové nepostojí ani chviličku a pořád musí utíkat, bojovat a létat. Efekty jsou dokonalé, noví hrdinové i celkem sympatičtí, ačkoli divák nemá moc času je hlouběji poznat, zjistit příčiny jejich jednání. Hudba skvělá, dokonale ladí k tomu, co se odehrává na plátně. A jsme u toho slůvka ALE. Na začátku jsem se dlouho nechytal, připomínalo mi to spíše Hunger games, nedokázal jsem najít spojovací nit k tomu, co jsem znal a co teď vidím. První záběr s Han Solem byl pro mě vysvobození, jeho postava dokázala vrátit Hvězdné války Hvězdným válkám. Těchto spojovacích nitek během chvíle přibylo na můj vkus až moc a ani na konci jsem se nedočkal ničeho nového. Ani vysvětlení, odkud se vzala nová Temná strana. Pouze opakování už dávno spatřených záběrů na pozadí s jednoduchou zápletkou, díky které už nemám potřebu vidět film znovu. S nostalgií teď vzpomínám na úžasné souboje se světelnými meči, které byly v minulých dílech. I tady se na ně dostalo, ale bylo to jen doslova mlácení prázdné slámy bez známky jakéhokoli citu k choreografii, natož náznaku invence. Když se příběh dostal až k samotnému závěru, byl jsem kupodivu nadšen, bylo to silné, ale na můj vkus až moc otevřené a laciné. Film rozhodně podává ruku nové generaci diváků, kteří chtějí vidět akčního ve stylu, jaký znají ze svých generačních filmů. Jako fanoušek Star Wars z nového pokračování rozhodně nejsem zklamán, ale také nejsem nadšen. Počkám si, jak se příběh rozvine v dalším díle. Za zpracování a vůbec celý film dávám plný počet hvězdiček, zábava je to nevšední. Nicméně jedním dechem dodávám, že v rámci ságy Star Wars se jedná společně s epizodou I o nejslabší film. ()

Silblade

Tak jsem včera přiletěl z předaleké galaxie, abych se i já mohl podělit, co jsem "tam venku" objevil. Nikdy jsem neviděl tak přelidněné kino (na filmu jsem byl dobrých několik dní po premíéře), takže mohu říct, že monstrózní reklama a vůbec "starwars-mánie" zabrala více než účinně. Na událost roku jsem se těšil a připravoval docela dlouho, jelikož poslední epizodu jsme shlédli před dlouhými 10 lety. A bylo nad Slunce jasné, že Star Wars bude mít další pokračovatele, protože se v něm skrývá hodně Síly, pardon potenciálu, a nechat jej spát by bylo trestuhodné. Užíval jsem si ten pocit, že zatímco před X lety jsme naprosto přesně věděli, jakým směrem se budou Epizozy I-III ubírat, zde máme poprvé pocit svobody a zárověň napětí, co bude. Jak bude příběh pokračovat, kam bude směřovat? Někde jsem četl, že Epizoda VII je vlastně co se týče dějové linky stejná jako Epizoda IV, s čímž musím souhlasit. Dron s tajnými plány, "bezvýznamná" hlavní postava, žijící v odlehlé části galaxie, zapletení se do věcí Impéria, či vlastně Prvního řádu, záchrana hrdinky, zabití ........, zničení obří destrukční lodi atd. Pokud bych měl VII srovnat s novějšími epizodami I-III, zaznamenáme markantní rozdíl, který je cítit napříč celým filmem. Epizody I-III bych nazval "boom-podívanou" - každou chvíli se děje nějaká akce, hodně vystřílených střel z blasterů, spousta záblesků ze světelných mečů, hodně zabitých přátel i nepřátel Republiky... zkrátka někdy až překombinovaný a přeefektovaný mix triků. Star Wars: Síla se probouzí je naprosto jinou podívanou - sledujeme spíše dobrodružné drama, v každé chvíli uvážlivé, nezbrklé, s přirozeným tempem a důrazem na probíhající momenty. Člověk měl pocit, že každý stormtrooper, každá nepřátelská stíhačka, každé monstrum mělo svoji váhu a cenu a nejednalo se jen o vyplnění prázdných míst nebo o potravu pro vždy hladové světelné meče. I "obyčejný" stormtrooper dokázal jednomu z hlavních hrdinů celkem zavařit, pouhé dvě nepřátelské stíhačky dokázaly otestovat schopnosti Millenium Falcona na maximum. Což vnímám jako plus, protože pokud byly Epizody I-III pro dospívající, pak Epizoda VII a snad i její pokračovatelé jsou filmy pro dospělé. Neříkám dějově, ale tím, jak je děj pojat. Zaměříme-li se na veledůležitou složku Star Warsů, což je Síla, Jediové, Temná strana, světelné meče a vše okolo toho, pak jsem byl rovněž poměrně spokojen. Těch momentů, kdy dojde na použití Síly, není zas až tolik, ale pokud k nim dojde, vzduch zhoustne, vy se vmáčknete do sedadel a přitáhnete bradu ke krku, jako kdyby jste byli kromě postav z filmu škrcení i vy. Přestože se nejedná o kdovíjakou přehlídku schopností Síly, někdy máte pocit, že i Darth Vader by se mohl od mladičkého Kyla Rena co učit. Tradiční finální souboj světelných mečů mi přišel docela zvláštní. Zatímco souboj Finn vs Ren dopadl podle očekávání, u souboje Rey vs Ren to bylo takové "maličké" wtf. Sice ne do dokonalosti vycvičený, ale přesto mnohem zkušenější Kylo Ren by si neměl nechat tak lehce nakopnout prdel od zelenáče, který se se Silou jen lehce seznámil. Chtěl bych tam cítit tu převahu toho zkušenějšího nad odvážným, leč nezkušeným kuřátkem, podobně jako Anakin vs Hrabě Dooku nebo Luke vs Vader v Epizodě V. Když už jsme nakousli hlavního padoucha... do té doby než sundá helmu, je to sympatický bad-ass, který vzbuzuje i nějaký ten respekt. Ale jak sundá ten kýbl z hlavy, okamžitě bych mu vystřelil políček, protože to je jen neposlušné, drzé děcko, které se ztratilo a hledá svého papínka. Tady si myslím, že to byl hodně krok vedle. Vůbec bych Kylo Rena chtěl vidět jako více rozhodnutého pro Temnou stranu a jen ve velmi vzácných okamžicích by mohl o svém poslání pochybovat, působil by aspoň krapet dospěleji. Pokud se mi na Epizodě VII něco nelíbilo, pak to byly hlavně dvě věci: někdy až přehnaný humor a to i ve chvílích, kdy bych zapískal vtípkům a gagům pauzu a potom dost zbrklý a ukousnutý závěr. Myslím, že i kdyby měl konečně najitý Luke pronést nějaké moudro, odhalit něco šokujícího nebo řekl prostě něco, pak by to aspoň zmírnilo mé lehké rozčarování, kdy po pár záběrech na Lukův zestárlý obličej následovaly titulky. Takový nicneříkající a odfláknutý závěr, který i mírně srazil dojem z celé jinak povedené nové Epizody. Star Wars: Síla se probouzí jinak splnil má očekávání a já ještě i dlouho po kině, v posteli kdy jsem usínal, jsem si musel v hlavě přehrávat všechno, co jsem viděl a začal se těšit na nový díl. A to je to hlavní, pokud odcházíte z kina plni dojmů a myslíte na něj ještě i dlouho potom, pak jste viděli kvalitní film. P.S.: Je až komické, jak J.J. Abrams jednou epizodou smetl ze stolu několik knih pojednávajících o tom, co se dělo po Epizodě VI a obrátil tak trochu naruby Star Wars universum. Žádný Anakin Solo, přeživší Císař, kdoví, jestli vůbec i počítačové hry Jedi Outcast: Jedi Knight a Jedi Academy neztratily tak trochu smysl. Nicméně je jasné, že prostě film má přednost před již nalajnovaným příběhem z knížek, komiksů i počítačových her.:) () (méně) (více)

Bezejmený

Star Wars jsou konečně tady. Přinesly mi nadšení po celý film od už legendární úvodní věty, až po závěrečné titulky. Spousta odkazů na předcházející filmy, často se hláškuje. Daisy je úžasná, ale skvělí jsou všichni noví (Poe je machr už po pár záběrech) a koneckonců i staří hrdinové a vzájemně se velmi dobře doplňují. Mezi záporáky vyniká samozřejmě Kylo Ren, který předvádí zajímavé kousky s ovládnutím síly, a do filmu přináší nepředvídatelnost. Hudba jako vždy krásná, stejně tak prostředí, výprava, triky. Bitevní a akční scény jsou přehledné, často v dlouhých záběrech. Nový robůtek je roztomilý a do otravnosti má opravdu daleko. Rozhodně si nemyslím, že by J.J. recykloval. On si s divákem skvěle hraje. Dává mu to co čeká, ale vždycky něčím překvapí, vždycky přinese další a další nápady. Odkazů a metafor je tam opravdu mnoho a první díl je tak výborným začátkem nové trilogie i příběhem samotným. Uvidím co přinese VIII a nový režisér, ale rozdhodně to chci vidět co nejdříve. PS. Po zážitku z filmu musím říci, že trailer je sestříhán naprosto famózně. ()

Richi007

OMG, OMG, nové Star Wars se blíží .... gáááá - ne tak Leonardovy pocity z jeho deníku se nekonají (kdo neví, tak narážka na TBBT). Dobře, těšil jsem se na film hodně. Čekal jsem i velkou nálož kvůli té mediální a hračkové masáži. Přiznejme si, každé dítě má teď pod stromečkem alespoň jednu Star Wars věc. Teda aspoň každej kluk. I já kupoval synovci. Každopádně při první scéně jsem se trochu začal děsit, že Disney bude zkoušet Marvelácké vtipy a to už mi hned ze začátku začalo vadit. Naštěstí toho nebylo tolik a jakž takž to do jinak strašně vážných SW zakomponovali obstojně. Rodiná pouta už jsou moc. Sakra proč tam je zas tolik dětí těch předchozích dětí těch předchozích Jediů a dítě Han Sola. Sakra kolik těch vazeb midichlorianů ještě bude? A ještě zhejtím záporáka. Bože byl tak skvěle zápornej, dokud si nesundal masku. Pak to byl jen slizáckej humusáckej černovlasej blbeček. Sorry, ale tak to prostě je. Záporák musí být buď totálně drsnej a nebo hustej jako Loki. Tohle se prostě nepovedlo. Zbytek. Awesome BB - 8, C3PO a R-D2, stíhačky, světelné meče, nová "kantýna", efekty, místo hvězdy vybouchává planeta atd. Prostě awesome. Příští rok další? ()

Kosi..

Nejslabší díl série to je, to přiznávám, naštěstí jsou to ale pořád SW. V to jsem před pár letyani nedoufal. Snad se to příště povede líp! ()

Vault_13

Tak...co k tomu napsat? Na Epizodu VII. jsem se těšil asi jako v roce 99´ na EP I. Tehdy na to, jak to všechno vlastně začalo, nyní na to, jak to vlastně všechno pokračovalo. Ambrams servíruje svou verzi Hvězdných válek a do shakeru přidává všechny známé ingredience, sem tam to ale okoření i něčím novým. Hlavní záporný hrdina je správně rozerván, chce si být tak jistý, jak jen Vader může být, ale zatím se mu to ne tak zcela daří (a z toho, co ve filmu v návalech vzteku předvádí, i z reakcí některých členů Prvního řádu, můžeme usuzovat, že si o něm asi taky mnozí myslí svoje). Postava v trailerech vypichované, ve filmu poněkud upozaděné kapitánky Phasmy bude zřejmě rozvedena v dalších dílech (fakt si nemyslím, že by se nechala sešrotovat), ještě bude silám dobra zatápět. Nové hlavní postavy fungují, ty staré fungují taky (především tedy Han Solo). Zjevení Lukea na konci filmu je správně mystické, vůbec by mi nevadilo, kdyby si s Rey i trochu pokecal, ale to by pak asi nebyl tak působivý konec. Bitvy mají šťávu, krev, pot a železo jsou fyzicky hmatatelné. Souboje světelnými meči jsou dávkovány úsporně a realisticky. Tajemství některých postav je odhalováno tu narovinu, jinde zase ve flashbackových hádankách. Některé otázky jsou zodpovězeny, jiné zatím zůstávají a můžeme si vesele spekulovat a spřádat teorie. Příběh je dle některých „vykradený ze čtyřky“, no to byl už tak trochu i v Návratu. Myšlenka velkokapacitního zařízení zakousnutého do planety, které je schopné nasávat energii ze sluncí a potom samo vytvářet řiditelné protuberance a tím ničit planety jiné, je určitě zajímavá a v tomto ohledu je dobře, že se nejedná jen o další Hvězdu smrti v pořadí. Technické detaily je ale asi lepší neřešit a je dobře, že o nich film moc nemluví, protože na tom bychom se asi zasekli. Ale koneckonců, jde přece jenom o pohádku ve vesmírných kulisách, takže OK. (+) Mezi jasné plusy řadím herecký výkon Daisy Ridley, tu opuštěnou holku z pouště, živící se vyzobáváním dávno zřícených imperiálních křižníků, jsem jí věřil. John Boyega byl taky dobrý, občas z toho dělal trochu sitcom, to nemusí sedět každému, mě celkem jo. Dalším velkým plusem je absence nechvalně známých dialogů z prequelové trilogie. Když se mluví, většinou se mluví k věci, o něčem, nebo se alespoň naznačuje něco, co bude možná v dalším díle rozvedeno. Nemluví se zbytečně. (-) A teď mínusy. Ocenil bych větší rozvedení celkové politicko-mocenské situace po smrti Palpatina a Vadera. To, že si můžu třeba zahrát nějakou hru a tam zjistit trochu více, neberu jako dostatečný argument. Je jasné, že po zničení druhé Hvězdy smrti spolu s oběma "šéfy" se pozice Impéria otřásla, ale taky je jasné, že imperiální jednotky byly rozmístěny po celé galaxii, takže vznik Prvního řádu je pochopitelný. Ale co navazování na republiku, co senát, co všechny ty hvězdné soustavy, proč je tam místo Rebelů nyní Odboj (Resistance)? Jaká je vzájemná podoba koexistence Prvního řádu a nové Republiky? Nežádám dvouhodinový výklad, ale nakousnuto to tam být mohlo. Vizuální podoba hologramu mi moc neseděla, Snokea měli na příjmu skoro v HDčku, asi měli >dobrý signál<. Také mi připadalo, že je tam té akce až moc. Některé scény (znovunabytí Millenium Falcon) by šly odvyprávět určitě úsporněji a bez zbytečných monster a natahování stopáže. Celkově shrnuto se podle mě jedná o důstojný začátek nové trilogie a stejně tak o důstojného pokračovatele těch předchozích. Shlédnutá verze: 3D + titulky. ____________________________Jinak je celkem srandovní si číst, jak tady někteří vytýkají filmu "vykrádání" těch předchozích a zároveň si třeba stěžujou na to, že hlavní záporák není oproti Vaderovi nic moc, a nesahá mu po kotníky. A vůbec je nenapadne, že právě takový má asi Kylo Ren být. Nemá to být kopie Vadera. () (méně) (více)

Majo89

Moje hodnotenie nového Star Wars 7 je takéto: J.J. Abrams vykonal skvelú prácu. Čakal som či to zvládne a nebudem sklamaný no môžem povedať že nie som, ale... Je tu aj moje ale, ktoré očakávalo čosi viac. Som veľkým fanúšikom Star Wars takže som si film užíval no stále som čakal na niečo čo by ma vytrhlo zo sedačky a čo by som sám nepredvídal. Film je po digitálne stránke výborný no prišlo mi to ako recyklovanie starých časti (New Hope) a takpovediac režisérovo stavenie na istotu čo určite potešilo mnohých fanúšikov a nových si získalo (záverečné zničenie a la Hviezda smrti). Je to prvá časť novej trilógie tak dúfam, že to bude len gradovať. Čo sa týka hereckých výkonov chémia u hereckých stálic (Lea, Han, Chewie) funguje bezchybne a mal som stále úsmev na perách. Nová trojica hercov veľmi prekvapila a myslím si, že to bol dobrý castingový výber. Záporák aj keď mnohými ľuďmi zatracovaný má milo prekvapil. Aj keď vyzerá mlado a nevyrovnane drieme v ňom veľký potenciál a všetko to ukáže v nasledujúcich častiach (ako mladý Anakin)... Už len samotná scéna na moste a záverečný boj sú toho dôkazom. Veľmi kvitujem dostatok humoru vo filme, scéna: " Čo znamenajú tieto gestá, ja sa tu snažím vymyslieť plán" pri nej som niekoľko minút v kine plakal od smiechu. Takže záverečné hodnotenie ako fanúšik som spokojný na 5* no ako filmový kritik to je len na 4*. ()

xhaud02

Že prý je tam málo humoru. Nesmysl. Humoru je tam jako za první tři epizody dohromady. Hlavní hrdinka skvělá, a to jsem se bál, jestli bude ženská se světelným mečem věrohodná. Naštěstí to byly zbytečné obavy. Han Solo je borec! Stormtrooper velkej sympaťák. Jen hlavní záporák vypadá zatím jak mladej Severus Snape, snad se trochu vzpamatuje, zatím hraje druhý housle. ()

t4

prijde to jenom mne, nebo to vidi i ostatni? Zopakovat nam prurez predchozich dilu a nazvat to dalsim novym dilem? Navic s takovym humbukem a denodenim masirovanim fanousku, jak zacina nova saga a jak vsechno bude nove a skvele? Pro me hrozne zklamani. Jak obsahove, tak hlavne co se tyce hlavniho zaporaka...se chudak Anakin musi obracet v hrobe. "SPOILER" --->> Vtipne obsah filmu vystihuje: http://www.rouming.cz/roumingShow.php?file=remakeshit.jpg ()

Piccollo22

Velmi povedené. Zkombinovali vše co fungovalo a spojili do hromady. Akorát už by v dalším díle nemusela být hvězda smrti. :) ()

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý

Avatar: The Way of Water už je čtvrtý