V nepříliš vzdálené budoucnosti dohlíží na dodržování pořádku mechanické policejní jednotky. Nyní se jim ale lidé začínají bránit. Když dojde k odcizení a přeprogramování jednoho z policejních droidů, stane se robot jménem Chappie vůbec prvním robotem se schopností samostatného myšlení a cítění. Jak se jeho existence stává v očích mocných stále větší hrozbou pro celé lidstvo, nezastaví se tito před ničím, aby vynutili zachování statu quo a zajistili, aby byl Chappie současně i posledním robotem svého druhu. (Falcon)

filmsim

Takhle tedy ne. Největší problém s N.Blomkampem je v tom, že jeho filmy jsou po designové a trikové stránce tak vyšperkované, že člověk je o to víc naštvaný, když film není tak špičkový i po ostatnách stránkách. Stejný problém jako u Elysia je místy naprosto stupidní a nelogický vývoj děje ruku v ruce s prapodivným scénářem. Né, že by některé nápady nebyly originální a velmi zajímavé, ale zkrátka to nedrží pohromadě. Snímek si půjčuje spousty věcí odjinud, ale nedovede je plně využít. Chappie jako robot je zručně vytvořený, ale neuvěřitelně otravný, co se první poloviny týče a tak člověka ani moc nezajímá jeho osud. Dev Patel a ani Hugh Jackman nebyli ve filmu tolik kolik jsem očekával (i když u Jackmana to ani tolik nevadilo, protože jeho role byla naprosto stupidní a bezcharakterní) a místo nich se Chappie většinu času poflakoval s neherci z kapely Die Antwoord. Ti ačkoli nebyli tak hrozní jak jsem čekal, nepředvedli nic světoborného a jejich product placement rozprostřený po celém filmu zasahující několika jejich písněmi až do hudebního doprovodu nebyl vůbec tak cool jak si asi tvůrci mysleli. Po trikové stránce je to taky ve srovnání s Elysiem ústupek dolů a krom velice povedeného Chappieho si nějakou povedenou trikovou akci jen těžko vybavíte. Překvapivě ani hudební doprovod se od mého nejoblíbenějšího skladatele Hanse Zimmera moc nevyvedl, sice nerecykloval své znělky z Inception či TDKR, ale jeho pokus o něco jiného spolu s nesedícími skladbami od Die Antwoord místy velmi rušil až otravoval. Takže ano kouká se na to hezky, pár vzpomínek to také zanechá, ale díky tolika otravným negativům je to právě tento film jehož letošní návštěvu kina tak lituji. 5.5/10 ()

GodComplex

Hmm, prijde mi, ze Neill Blomkamp vlastne toci docela prumerny filmy, vzdycky to sice ma neco do sebe a nejsou to uplne marny variace na syrovy sci-fi, ale stale me nic nedostalo. Chappie byl sice super robutek, ktery tomu dodal stavu, ale jinak mi to prislo cele dost stereotypni a ten gang Die Antworod byl fakt silenej vopruz. 6/10 ()

Freemind

Blomkamp je nadšenec, samotné nadšení ale nezachrání fatální díry ve scénáři a řemeslnou neohrabanost. Chappie nasbíral inspiraci kde jen mohl (kradlo se hlavně z Robocopu a Číslo 5 žije), celek ale působí jako přefinancovaná televizní produkce. Jedna hvězda za roztomilého robůtka, druhá za Die Antwoord. Zbytek meh. ()

erased

Před rokem a půl jsem Blomkampovi přál výprask, po kterém by snad mohl dát svá filmová dítka dokupy. Teď mi nezbývá než smutně uznat, že by to byl výprask nezasloužený. Na Chappiem jde totiž vidět, že pokud nic jiného, točí přesně to, co se mu líbí a to, co ho baví. A za to se na něj dá těžko zlobit, přece jenom točit dnes pod záštitou velkého produkčního studia svérázný film, a do své vášně si nenechat kecat - to je úctyhodná činnost. Bohužel ale pro mě toto utržení ze řetězů nevede k nadšení z nekonvenčního výsledku, jako k smířením se s faktem, že s autorovou nerdskou povahou nejsem kompatibilní. Chappie je totiž obsahově veskrze dětským filmem pro dospělé. Dětský hlavní hrdina a příběh věnující se v první řadě rodinným hodnotám se zde nepřirozeně míchá s krvavou akcí, neúprosným johannesburgským podsvětím a náznakem evoluce člověka/umělé inteligence, to je možná kombinace, která se k dnes tak oblíbenému tématu evoluce člověka a technologií (viz letos Ex Machina a Humans, nebo loni Robocop a Her) vyjadřuje neotřele, ale pro mě taky naprosto nezajímavě, až odporně. Spielbergova AI mi bohatě stačila jednou. ()

R.A.D.A.R.

Vemte Elyseum, vynechte hezký vizuál s originálním prostředím a máte Chappieho. Zbyde vám tedy mizerný scénář, debilní chování postav a nic moc herecké výkony. Jackman vypadá blbě a hraje stejně tak. Takhle hloupou postavu jsem už dlouho neviděl. U bandy kriminálníků nevíte, jestli se smát nebo brečet. Nejlépe z toho vychází samotný Chappie, ten je povedený jak z hlediska vizuálu, tak herecky. Na jedno kouknutí film ujde, ale snad se Bloedkamp příště víc hecne. Trošku se totiž obávám při dosavadní sestupné tendenci filmů jeho následujícího počinu. Poučení: Bloakamp se zřejmě na tom hnusném sídlišti v JAR, kde pořád točí, narodil. Jinak nechápu, proč tam pořád točí :-) ()

Tony.cs

Kdo čekal pohádku jako je Číslo 5, tak se jí nedočkal. Tohle je typickej Blomkamp. Nepředvídatelnost je jeho druhé jméno. Stejně tak můžete lámat rukama nad obsazením, ale neuděláte nic. Já si říkal " !Tu holku už jsem někde viděl:" ...až teď vím, že to bylo na videu z nějakého festivalu (tahle hudba mi nesedí, takže neznalost omluvte) a ona je ta, co tam zpívala (spíš pištěla) a kroutila se. Takže překvápko, alespoň pro mě ()

kaylin

Mě Neill Blomkamp prostě baví a tímhle filmem mi opět dokázal, že je rozhodně jedním z nejlepších autorských tvůrců, kteří je navíc schopný používat digitální triky na neskutečné úrovni. Jeden z mála tvůrců, jemuž ty digitální postavy prostě věřím a mám pocit, že jsou reálné. Příběh má svoje mouchy, ale já jsem byl celé dvě hodiny přikovaný k ději a k tomu, jak to dopadne. Neotřelé postavy, které nenudí. ()

Alementina

Tak konecne, pul roku od premiery a stejne prekvapilo. Proste je to jiny nez jsem cekala a je to primitivne prijemny. Hugh je konecne bad guy a ti spatni nakonec ukazou, ze jsou lepsi nez ti dobri :) Proste jako černá ovce musím dalším černým ovcím jen fandit a Blomkamp se vydává opět správným směrem. A tu pohádku o černé ovečce si nekdy musím přečíst. A Ninja je fakt Ninja, kdyz jsem ho videla, tak jsem si rikala, proc na nej namalovali tak moc tetovani... a pak zjistim, ze oni na nej nic nemalovali, on je proste takovy.... takze Ninja a Yo-Landi vypadaji ve filmu presne tak, jak ve skutecnosti a jejich chudba do filmu fakt sedne .) A chci do pokoje ty maluvky, co mela Yo-Landi nad posteli! ()

DH3Factor

Podivně roztomilá úchylnost ve výstředním Johannesburgu vyladěném do nejmenších detailů a současně moderní pohádka o střídavé péči u mladého robota. Má to posuny vpřed: Kamera už nedělá trojité salto s pěti vruty a celkově se to bere méně vážně než Elysium. Má to zaškobrtnutí: Záporák s účesem na debila, geek z chatrče ani Die Antwoord herecky zrovna neexcelují, počet morálních dilemat a vyhrocených dojáčků stále vesele bují a závěr trochu padá na hubu. Má to ale i parádní soundtrack, pěknou akci a asi milion úsměvných serepetiček od barevných zbraní až po velké zahradní nůžky na lidi. Dohromady je to tak mluti-žánrový mišmaš, kterým mě Blomkamp potěšil i do třetice. Protože: I´m Chappie. I´m alive. You fuckmother! ()

Rakosnicek77

"Utvářej život, nenech se utvářet životem" Na rovinu řeknu, že tohle pro mně bylo přes obrovské očekávání, nakonec bohužel obrovské zklamání. Hodnotit můžu tak maximálně skvělou hudbu, protože zbytek byl propadák, alespoň pro mně určitě. Tohle přerostlé dítě v kabátku Johnyho pětky, vlastně ani moc nepředvedlo, vyjma poslední akční scény, která stejně nebyla jen o něm. Naivní příběh, nebyl nikterak originální, celé jsem to řekněme překousal až do konce, který byl nekonečně daleko. Nudné, hloupé a zbytečné...aspoň co do nákladů na vstupné. ()

..Lucas..

Milé překvapení. Chappie byl roztomilý a ti dva z Die Antwoord úžasní :D naprosto tam zapadli. Další fajn sci-fi tohoto roku. ()

Kaluž

I mistr Blomkamp se jednou utne. Ne, že by Chappie byl nějakou nekoukatelnou krávovinou, to zdaleka ne, jen jsem možná čekal trochu víc dramatu a méně komedie. Žánrově je to rozprostřeno tak půl na půl, přičemž vznikl mládeži nepřístupný slepenec infantilního "gangsta" pitvoření a krvavých gejzírů. Chvílema to baví, chvílema je to jen divný. Ale jako Číslo 5 žije pro novou generaci je to mnohem lepší. A ten audiovizuál! Z nového Vetřelce se nejspíš poserem. Jo a na ty dva šášuly z Die Antwoord jsem docela zvědav… letos v Trenčíně mají mou pozornost jistou. ()

PogoJoe

Číslo 22 žije! Tohle zdařilé dílo mě zvedlo náladu. V kině jsem se skvěle bavil a vyzdvihnout musím vymazlenou perfektní muziku (objevil jsem Die Antwoord)! Za sebe vřele doporučuji. (pozn. viděno na CSFD projekci -> děkuji CSFD!) ()

stration

Pro mě určitě zklamání. Je tam sice pár pěkných akčních momentů, pár pěkných dojemných momentů a pár pěkných nápadů a filmových momentů, ale celkově je to celé katastrofálně nevýrazné, nic, co bych si pamatoval, co bych si z filmu odnesl. Jenom takový mix všeho možného a všech možných filmů s katastrofálně obsazeným Hugh Jackmanem, který očividně trpí ještě víc než divák. ()

Thomassi

Někomu může přijít, že Blomkamp nám nemůže po Districtu a Elysiu nabídnout nic nového. Může tvrdit, že jeho filmy jsou pořád stejný. Ale dle mého názoru se hodně plete. Každý jeho film je v něčem jiný a v každém jeho filmu je něco originálního. Jeho třetí počin se mi vryl do paměti možná nejvíce. Robot, který má své vědomí a dokáže se rozhodovat sám za sebe. Už to je námět na netradiční film. Ano, už tu bylo něco podobného v podobě Čísla 5, ale Chappie mě dokázal okouzlit ve všech ohledech. Navíc vše bere s tak humorným stylem, že se prost nejde nesmát. A nebyl by to Blomkamp, aby s toho ve finále neudělal vizuálně epickou řežbu. Prostě jeho filmy nejsou pro lidi, co rádi přemýšlí a rýpou se v každém detailu. On je tu proto, aby nás bavil, a to se mu zatím daří na jedničku. ()

El Indio

"Je to o robotu zabijákovi, kterej učí v autoškole a z ňákýho důvodu cestuje zpět časem. A ten robot se musí rozhodnout, jestli jeho nejlepší přítel bude žít, a nebo musí zemřít. Tím přítelem je mluvící kobliha." Tvůrci se asi inspirovali timhle Homerovo scénářem. Minimálně je to úplně stejně debilní. Jediný, co mě bavilo bylo sledovat v jakých uhozených hadrech se v příštím záběru ukáže někdo z tý partičky pankáčů. ()

gegina31

Jak jen dokázali udělat z Hugha Jackmana takového nesympatického,protivného a neatraktivního kreténa. Klobouk dolů pře vizážisty, protože ten účes udělal hodně. A jeho herecký výkon byl taky opět naprosto dokonalý. V životě by mě nenapadlo, že on může hrát zápornou postavu. Jinak film byl super. Překvapil mě. Vůbec jsem nečekala, že bude mít takový průběh. Čekala jsem, že se to bude podobat filmu Číslo 5 žije. Tak to je, když se člověk nepodívá na trailer, což je dobře a jenom mohu doporučit. Samozřejmě se budu těšit na pokračování, jelikož závěr to naznačuje. ()

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

13.07.2018

Noví X-Meni hledají režiséra

Noví X-Meni hledají režiséra

23.02.2017

Simon Kinberg patří mezi největší dříče současného Hollywoodu. Scenárista Sherlocka Holmese nebo posledních dvou filmů s X-Meny je zároveň producentem Chappieho, Popelky, Marťana nebo Deadpoola, a… (více)

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (více)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz