V nepříliš vzdálené budoucnosti dohlíží na dodržování pořádku mechanické policejní jednotky. Nyní se jim ale lidé začínají bránit. Když dojde k odcizení a přeprogramování jednoho z policejních droidů, stane se robot jménem Chappie vůbec prvním robotem se schopností samostatného myšlení a cítění. Jak se jeho existence stává v očích mocných stále větší hrozbou pro celé lidstvo, nezastaví se tito před ničím, aby vynutili zachování statu quo a zajistili, aby byl Chappie současně i posledním robotem svého druhu. (Falcon)

Lacike

Z tohto filmu mam dost rozporuplne pocity. Na jednej strane sa mi pacila technicka stranka, ktora je skvela. Blomkamp sa evidentne poucil z Elysia a tentokrat uz ani strih nie je chaoticky a vsetky akcne sceny su ukazkovo prehladne. Dasim plusom je, ze sa to nesnazi o nejaky presah, ktory Blomkamp ani minule nedokazal podat vierohodne. Mensim sklamanim je nevyuzitost R-koveho ratingu. Par fuckov a jeden roztrhnuty clovek mi na tento rating pripadaju malo. Tieto sceny mohli kludne vystrihnut a s PG-13 ratingom utocit na sirsiu divacku zakladnu. Ale asi by aj tak neprisla. Pretoze hlavny problem toho filmu su postavy. Problemom nie su divny interpreti skupiny Die Antwoord. Ale uplne vsetci. Bud to su raperski kokoti, ktory ma nezaujimaju, alebo trapni debili, ktory sa spravaju nelogicky (hlavny zaporak Jackman, roztrzity profesor Patel). Jedinu vynimku predstavuje Sigourney Weaver, ktora je pre zmenu nevyrazna a uplne zbytocna. A nakoniec tu je ustredny robotik. Ten je od kazdeho rozku trosku. Obcas ma rozosmial, inokedy mi pripadal trapny a miestami bol neznesitelny. Podla toho s ktorou postavou bol v interakcii. Takze filmu nakoniec tesne davam tretiu hviezdicku za ukazkovo kvalitnu technicku stranku, ale celkovo som z filmu sklamaný. 5/10. ()

Genero odpad!

Určitě to znáte. Budík zakráká o dvě hodiny později než měl, té éterické bytosti z dnešní noci nahmatáte pod duchnou koule a venku padají hovna a vidle. Začíná váš den blbec. Kalhoty natahujete nohavicí napřed, na záchodě se vám hned třikrát protrhne hajzlpapír, ať počítáte jak počítáte, tak dvě a dvě pořád vychází pět a chleba, na který jste napatlali centimetrovou vrstvu zasmrádlé jahodové pomazánky z Jednoty, spadne jak naschvál namazaným nahoru a nechá se ještě jíst. Jasně, je rozdíl, jestli má den blbec řidič za volantem hovnocucu, nebo operátor v řídícím středisku Černobylu. Snad nejhorší ale je, když má den blbec člověk na židli vedle kamery. To pak můžete být samotný Cecil B. DeMille a řvát do amplionu na ta nemehla na place jak o život a stejně natočíte píčovinu s otravnou umělou demencí, přitepleným Jackmanem a odpornou blonďatou transkou v čele gangu pojebaných smažek. Za takové filmy se ve středověku stahovalo z kůže a upalovalo, dneska se na to jenom hodí odpad, pochčije se to a zahrabe pět stop pod zem. Bohužel. ()

Gwaihir

Číslo 22 žije! Ten film má duši a umí chytit za srdce, což jsou vlastnosti, díky nimž se na něj vždycky znovu rád podívám. Je to příběh zrodu umělé inteligence vyprávějící o lidství. Jednotlivé postavy se v průběhu děje, odehrávajícího se prakticky na pozadí totálního rozkladu společnosti, neustále vyvíjí, jejich vzájmné vztahy se mění podle prožitých situací a ze všeho jsou cítit emoce. Navíc se jedná o poměrně promyšlenou záležitost, zejména z pohledu uchopení daru vědomí, které zde není jen "pouhým" uvědoměním si sebe sama, ale představuje hlavně prostředek k proměně v bytost rovnocennou člověku. To všechno dělá z tohoto snímku kvalitní vědecko-fantastickou podívanou, která sice míchá různé žánry, ale od začátku jede přesně vymezenou trasou až do cíle. 85 % ()

Tommassi3

"Co je to internet ??" - "To je v počítači, Chappie !! Ukáže ti věci, o kterejch hovno víš.." ;) Bláznivej komouš Neil Blomkamp je tak trochu jako malé šílené děcko, co ho zamkli v hračkárně, z každého filmového okénka je cítit ta neskutečná radost, s níž donekonečna zkouší možnosti filmového média i své vlastní, když se však s každým dalším filmem z té okouzlující hravosti stává jen otravná hyperaktivita postrádající smysl.. Casting se vůbec nepovedl, navíc kdysi velká Sigourney poslední dobou začíná vypadat pouze jako varovný vztyčený prostředník před dalším zklamáním.. Viz takové bijáky jako Chata v horách, S ledovým klidem či Bez dechu.. Tady to srovnání s nedostižným Steviem Spielbergem - Zajímalo by mě, co teď zrovna šňupe madam Spáčilová !! Prej inteligentní film !! No, ty vole !! ;) - nemluvě o jeho skvostném Extra-Terrestrialu, vypadá jako hodně velký vtip.. Jistě, jeden tu i cítí náznaky emocí, byť hlavně zásluhou germánského hudebního génia Hanse Zimmera, a kdyby mi bylo pět, asi bych si nadšením poslintal tričko s pokémonama, nicméně nakonec Chappie přes tu spoustu nápadů a parádní vizuální stránku, znovu tleskám Trentu Opalochovi, působí pouze jako veliký bizarní hybrid, jehož idiotský příběh, který nejspíš se svou paní Neil zfoukl za jeden večer, coby slátanina všeho možného slouží pouze jako záminka, aby se Blomkamp mohl pochlubit svými roboty.. No, co už !! Ne každý experiment se povede.. ()

GeusX

Číslo 22 žije! Film připomene směsici filmů Číslo 5 žije! říznutou s RoboCopem. Popravdě mne trochu překvapil neb jsem očekával žánr >Akční/Thriller/Sci-Fi<, tedy spíše akční řežbu. Film je ale spíš o morálce a výchově než o akci (i když aspoň trochu na ni také dojde) s relativně zajímavým závěrem. Znáte-li některé filmy režiséra Blomkampa, jako např. Elisium či District 9, bude Vám autorský způsob provedení (i závěr) povědomý. Tentokrát mi to (výchova Chappieho) připadalo místo snad až moc infantilní. Dám si to za čas ještě jednou, vždyť takové District 9 jsem docenil plným hodnocením až při druhé podívané... (DVD cz; viděno: 1x) ()

Lenchik

Pre mna rozporuplny film. Zaujimave stvarnenie policajnych humanoidnych robotov, dobre efekty pri prestrelkach, super cool soundtracky a celkovo ocenujem namet na dej odohravajuci sa prave v jednom z najnebezpecnejsich velkomiest na svete, Johanesburgu. Po vizualnej a akustickej stranke sa neda filmu, podla mojho nazoru, nic vytknut. Na druhej strane mi tam chybalo nejake doveryhodnejsie dovysvetlenie niektorych technickych problemov a vobec, motiv jednotlivych postav, preco sa chovam, tak ako sa chovam. Akoby to viselo niekde vo vzduchu, ale chybali konkretne situacie alebo pociatocne sceny, z ktorych by to jasne vyplynulo. Len velmi tazko sa da sympatizovat s „mummy" a „daddy", ktori ku koncu filmu akoby obratili a z cistych gangsterov sa stava milujuci starostlivy parik. Taktiez postava agresivneho, menej uspesneho kolegu mi pripadala taka neprirodzena. Nielen chudak Chappie, ale aj ja sama som ostala z tychto postav nejaka zmatena:) ()

MoiJe

Cele to funguje na dvoch zakladnych predpokladoch. - Spolocnost dodavajuca robocopov nema prakticky ziadne zabezpecenie a nechrani ani ich tvorcu a nezaujima ich ani prvy prakticky test ineho modelu. - Oblubite si aj AI obklopenu a vychovanu podivnymi radobygangsta individuami. Inak napad s inou vychovou i dusou fajn. Chappie zdaleka nebude moj najoblubenejsi robot/AI, ale som rada, ze som si jeho pribeh pozrela. Lepsie 3*, upravitelne po druhom pozreni o par rokov. ()

Terva

Tak jsem se toho strašně bál a nakonec celkem překvapení. Sice se další Číslo 5 nekoná, ale je to kousek. CITÁT - Dnes začíná nová éra v boji proti zločinu............ Kamera celkem ujde, hudba slušná, příběh dobrý, herecké obsazení přinejmenším zajímavé, jen to chtělo víc dospělejší verzi. Zdálo se mi to trochu dětské. ()

Johny_fork

Chappie je zatím nejodlehčenějším filmem od Neila Blomkampa. Ubylo sociální tíže, přibylo humoru a musím říct, že sledovat robota jak se stává gansterem, hlásí a naznačuje šňupání koksu, mě docela bavilo. ()

JohnCZ

Samotnej Chappie je roztomilej a jeho akcent neskutečně vtipnej, to bez debat. Blomkamp je zručnej režisér, ale po stránce scénáře mě film poměrně hodně zklamal. Postavy jsou až na na Chappieho a jeho "stvořitele" napřesdržku. Vůbec nechápu obsazení Hugha Jackmana do záporné role a nějaké vysvětlení, proč je vlastně zmetek, chybí úplně. A co tam vůbec dělala Sigourney Weaver? Její postava byla vyloženě nepodstatná. Akce byla efektní a zábavná, Johannesburg je opět podobně jako v District 9 vykreslen jako místo, kde bych fakt žít nechtěl. Jenže film tak trochu neví, na kterou stranu se připojit. Chvíli se tváří jako infantilní komedie o robotovi (Chappieho roztomilosti se ale moc nevyužívá) a chvíli je to bezskrupulózní akční krvák s hromadami nadávek. Závěrečné minuty i přes svou jednoduchost naštěstí dojem táhnou výrazně nahoru a dodávají filmu nějakou tu pointu. Soundtrack je v pohodě a tak akorát dokresluje místy trochu přestřelenou "gangsta" atmosféru. Johnnyho pětku či zmiňovanou režisérovu prvotinu District 9 si ale pustím radši. ()

corpsy

Rozporuplný film, až to praská. MINIMÁLNY SPOILER - Takže, je jeden robot, ktorý sa scenáristicky dostane do gangu drogových dílerov, vrahov, únoscov a zlodejov. Tí si z neho vychovajú, na protest jeho stvoriteľa, ktorého mimochodom takisto uniesli, bad ass gangstra aby im urobil špinavú prácu. No, predsa sú vo filme za tých dobrých ( ako sa to hovorí, že voľme menšie zlo? ) a zlí sú tu ľudia ( resp. človek ), ktorý chcú tú háveď zmyť z povrchu zemského ( aj keď na svoj úkor, ako sa to hovorí, že voľme menšie zlo? ), ale tým by ublížili srdiečkam divákov, ktorý si tú chátru ( spolu s ich robotom ) zamilovali. - KONIEC MINIMÁLNEHO SPOILERU. Je ťažké ohodnotiť film v dnešnej dobe, keď sa glorifikuje špina a poctivosť sa zatláča do pozadia. Technicky zdatný, ale morálne pokleslý snímok. ()

sidzej

Neill Blomkamp opäť raz pridal plyn na plné gule a predviedol nám bezchybnú filmárčinu ako sa patrí. Každý kto miloval Číslo 5 žije musí milovať aj Chappieho a to napriek tomu, že ide o žánrovo rozdielne filmy. Tu sa dokonale skĺbila hravosť a roztomilosť Čísla 5 s drsnosťou a vážnosťou Robocopa a vznikol žánrový mix, ktorý funguje lepšie než čokoľvek podobné pred ním. Som neuveriteľne spokojný a celý nedočkavý čo nám Neill a Sigourney naservírujú v ďalšom Votrelcovi. Run Neill, run! ()

DEXTER099

Tak tohle byla trefa do černého.Nevím jestli dokážu vůbec slovy popsat co ve mě film zanechal.Asi takto,po příchodu na CSFD projekci jsem prvních pár minut myslel,že to bude průměrný sci-fi snímek a ještě k tomu mi to připadalo hodně prvky jako District a tím pádem jako kopie něčeho co už jsem viděl(na kterém jsem taky byl v kině a velmi se mi líbil),ale film gradoval a nechal mě po projekci sedět zařezaného v křesle jako už žádný film dlouho předtím (vyjma v poslední době Interstellaru)Příběh o výrobě robotů co mají potlačit zločin,ale Dev Patel co by hlavní vývojář a mozek projektu chce docílit vlastního myšlení robotů a ne je jen používat jako pomocníky při zatýkání.Když už se mu to povedu u robota ,který měl být sešrotován tak je tu postava Hugha Juckmana( hraje snad prvně zápornou postavu),který chce aby byl používaný v boji ze zločinem jen jeho robot se jménem Los a tak chce zneškodnit veškeré policejní droidy a hlavně Chappieho (Náš robot s inteligencí a vlastním uvažováním).Je krásné jak se Chappie vyvíjí a jak můžeme sledovat jeho cestu za poznáním všech tak krásných vlastností lidí jako je lež,sobeckost,zlost,násilí atd.Jeho cesta učení u tří jak si sami říkají Gansgstrů ,kteří se ho zmocní při únosu jeho stvořitele a jeho vývoji podobnému vývoji malého dítěte kde i on tu má svojí mamku a taťku je pozoruhodná a nabízí otázku co je vlastně to dobré a špatné a kde končí vnucování jiných a myšlení a rozhodování nás samotných.Chappie si,ale ke všem třem plus jeho stvořiteli vytvoří silný vztah a tak vezme vše do svých robotích rukou a vypořádá se s panem zlým po svém.Když,ale tak sedíte a říkáte si jak skvělá je hudba filmu (Hans Zimmer...),skvělý příběh a neméně úžasné vyobrazení samotného Chappieho(kde jsem se vrátil do dětských let a jen si říkal jak pak to ti tvůrci vůbec udělali :-) ) tak vás dostane konečná myšlenka filmu,kterou tu nebudu prozrazovat jen řeknu,že mi to mluví z duše a napadlo mě to už pár let dozadu a neříkám,že už jsem to ve filmu v nějaké podobě neviděl,ale v koktejlu výše zmíněných superlativ vám přistane na podnose skvěle vychlazený drink po jehož dopití vám nezbude než jen spolknout a přát si,aby jste vypili brzo další.Jinak Neill Blomkamp je vizionář a jen tak dál v přetvoření jeho myšlenek na plátno.Už teď jsem v očekávání na (snad) pokračování a Vetřelce v jeho podání.Za mě celkově dávám Chappiemu 99% a jakožto jednomu z nejlepších filmu posledních pár let mnou viděných mu též dávám pět hvězd. ()

salisbury

Čapí, čapí, čapí, dětská pubertou provázaná říkanka, která má s filmem Chappie společnou vulgaritu. Erko tento film dostalo z Čísla pět žije do dospělejší roviny a Neillův rukopis jakbysmet. Krátkými závany ložiskových pouzder jsem ucítil malý dotek Districtu, který výrazně započal Blomkampovu pouť po vrcholcích filmových bestsellerů. Potěšil mě Hugh Jackman v roli záporného náboje, který na ten kladný jen a jen jiskří i já jsem bez nijakého odporu setrval v kinokřesle až do závěrečného zatáhnutí rudě plápolající opony. ()

draculca

Spousta dobrých nápadů utopených v naprostý slátanině... Nejhorší bylo trio zabijáků/hrdinů/kašparů nebo co to vlastně bylo. Párkrát jsem se ale zasmála, takže za komediální strunu jedna hvězdička. ()

Haluzz

Estetika konečně převládla. Jakkoliv byl D9 croenenbergovina, Elysium verhoevenovina, tohle je klipařina, kdy je minimum postupů motivovaných a nadsázka funguje jen tak v půlce případů... ()

berny2468

Chappie je film na který jsem šel z nudy, ale byl jsem velmi překvapen. V kině jsem se bavil a byl jsem přímo nadšen, ale po shlédnutí doma, musím hodnocení snížit. Už mě to tak nebralo, což se mi části nestává. A ani ta myšlenka už mi tak zajímavá nepřijde Ale byli zde i nelogičnosti, ktere film sráželi dolů. hlavně ti gangsteři, jenž všichni do jednoho byli úplně amatéři. A zklamal mě i Hugh jackman. Na druhou stranu se hodně scén povedlo a některé jsou opravdu vtipné. Chappie určitě stojí za shlédnutí, ale na čtyři hvězdy to není. 60%. ()

Peterssen

Vizuální zpracování je skvělé! Hudba je zajímavě pojata. Příběh je ale jakoby poskládaný z útržků spíše než aby plynul. Žádný herecký výkon, který by stál za zmínku. Celkově zklamání, přestože je to jedno z lepších sci-fi poslední doby, na čtyři hvězdy to není. Bohužel - potenciál tam je... ()

PauloZ

Neill je pan hračička. Šlo to vidět v Districtu i v Elysiu. Má velký cit pro kreativu světů a postav v něm, za což má můj obdiv. Co mu ale opravdu už nejde tak dobře, je stavění dejě a synchronizování dějových sekvencí do celku. Nemyslím to zle, protože Neill bezesporu obohacuje sci-fi žánr svými nápady, ale kdyby si zval spoluscénáristy a vtiskl příběhu větší hloubku, logiku a cit, dopadlo by to rozhodně intenzivněji. Chappieho si určitě oblíbíte, ale nepřijde to hned. Začátek (včetně učení Chappieho) na mě působil roztržitě až zbrkle a vůbec ne tak emotivně, jak bych chtěl. Rozhodně bych také o 80% snížil početnost slova Mommy a Daddy, z toho mi šla hlava kolem. Stejně jako ukecanost Chappieho. Kdyby mluvil méně a s rozvahou, tak by to působilo autentičněji. To je ale čistě můj subjektivní názor. Jinak je to atraktivní zábavný mix a od okamžiku, kdy si Chappieho veme do parády taťka Watkin Tudor Jones a začnou parádní momenty s gagster teachingem a loupeže aut, nabere film ten žádaný drajv a až do konce solí solidní atmošku, akci, vtip, vypiplané scény, city a perfektní konec! 4* s plusem za OST a exceletní gangsterské duo Die Antwoord, které do future světa jihoafrického Johannesburgu padne jako prdel na hrnec! ()

ConanVJ

Opět skvělé sci-fi z blízké budoucnosti, kde tentokrát nepřistanou ufouni, ani není lidstvo zdecimováno a bohatí nežijí na oběžné dráze. Tady jsou "jen" policejní roboti, kteří dělají pořádek v JAR a daří se jím to do doby, než přijde sabotáž ze strany jednoho z padouchů. Hlavní hrdina je zde robot, který byl vyřazen a strůjce mu načerno nainstaluje samoučící software. Vše se tedy točí okolo robota a jeho učení, vztahu k lidem a jeho postupnému rozvoji. Film má parádní efekty a skvělý soundtrack. Obsazení sedlo a Hugh hraje pěkně padoucha. Za mě 86% :) ()

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

Neill Blomkamp a návrat RoboCopa

13.07.2018

Noví X-Meni hledají režiséra

Noví X-Meni hledají režiséra

23.02.2017

Simon Kinberg patří mezi největší dříče současného Hollywoodu. Scenárista Sherlocka Holmese nebo posledních dvou filmů s X-Meny je zároveň producentem Chappieho, Popelky, Marťana nebo Deadpoola, a… (více)

Marvel ulovil Sigourney Weaver

Marvel ulovil Sigourney Weaver

09.10.2016

Na Netflixu právě debutoval Luke Cage a 17. března 2017 nás čeká Iron Fist, čímž se nám představí všichni čtyři Defenders. Televizní kolegové Avengers, mezi něž patří ještě Daredevil a Jessica Jones,… (více)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz