Everest v režii Baltasara Kormákura rekapituluje jednu z nejtragičtějších expedic, při které majestátní masív poslal svým vyzyvatelům mrazivé varování. Píše se polovina devadesátých let a Himaláje se stávají oblíbenou turistickou destinací. Na osmitisícovky už nešplhají jen zkušení horolezci, ale táhnou se tam celá procesí dobrodruhů z celého světa. Horští vůdci Rob Hall (Jason Clarke) a Scott Fischer (Jake Gyllenhaal) přesto nic nepodceňují a do své expedice na nejvyšší bod naší Země berou jen lidi, kteří mají něco za sebou. Všichni jsou skvěle připravení a vybavení, splnění snů jejich klientů by nic nemělo stát v cestě. Stačí však drobná odchylka od plánu, náhlá změna počasí a klíčovou otázku „Podaří se nám horu zdolat?" vystřídá otázka mnohem zásadnější. „Dokážeme přežít?" (Cinemart)

playboy_05

Uzasne himalajske scenerie, perfektni casting, skutecni serpove a velmi duveryhodna rekonstrukce nejvetsi tragedie na Everestu v historii. Film naprosto zmenil muj pohled na vysokohorskou "turistiku"...muzete byt stojednaprocentni profesional, ale kdyz se k vam v osmi kilometrech priroda otoci zady, kazdy krok vpred vam pripada jako tisic a staci jedna chyba a je po vas. A tady se umira...umira se rychle, bez srdceryvnych louceni (krome Roba Halla), a tak nejak automaticky. Velmi silny zazitek, jeste umocneny samotnym kinem...obektivne, videt to doma v klidku u TV, asi by to na cistych pet hvezd nebylo, ale takhle pro me ta atmosfera byla naprosto pohlcujici. ()

waeslly

Celkem spokojenost. Akorát od té doby co do I-MAXU namontovali digitální promítačku můžou tam promítat vše. A kyž jdete na tenhle film sem a nemáte to přes celé plátno protože to neni v I-MAX technologii natočené to je podvod a budu si na to muset dávat pozor. ()

boo-boo

Gyllenhaala bola na tak trestuhodne nevyužitú postavu obrovská škoda, na strane druhej Jason Clarke sa skutočne profiluje ako chameleón a trieska z Halla čo sa dá. Zvyšok ansámblu v podstate nemá veľmi čo hrať (možno miestami na Brolina, ktorý je tu očividne za sympaťáka). Tak či tak sa Everest jednoducho podaril. Bez zbytočných hrdinských vtákovín, bez prehnaného tlačenia na emocionálnu pílu či zabiehania do detailov horolezectva ako športu. Je to čistokrvný dobrodružný film oplývajúci hypnotickými scenériami a koncom, z ktorého zamrazí. ()

neo250

Daný film som mal ešte hodiny v hlave nakoľko samotný dej ma pohltil a to doslova. Skupiny horolezcov, ktorí chceli svojich klientov dostať na samotný vrchol a späť mal strhujúci záver s nepredvídateľným koncom. Jason C. a Jake G. zahrali svoju rolu neskutočne. Celkovo hodnotím film na 80% ()

dwyane

Jedním slovem zklamání. Čekal jsem aspoň něco a nepřišlo nic. O příběhu jsem tušil, že nebude kdovíco. Jen mě udivuje, že z tolika výprav se natočí film zrovna o této. Ničím výjimečná skupina lidí, která, jak to tak bývá, nedojde celá nahoru a dolů. Nic navíc a to je prostě málo. Žádné zajímavé dialogy, rozkoly, zajímavých informací pomálu. Tak jsem se těšil alespoň na hory a efekty. Se záběry na hory, zajímavými místy v Himalájích se šetřilo, efekty se dostavily jen při bouřce, ze které ale kazil dojem studiový efekt a počítačové dodělávky. Snad jediné, co se mi na filmu líbilo, bylo přiblížení masových výprav na největší horu světa a fakt, že za peníze je možné téměř cokoliv. Víc ani ťuk, proto chcete-li se o himalájských expedicích dovědět něco více, sáhněte raději po nespočtu hezkých knížek. ()

Bgraphy

Možná příliš velké očekávání vystřídalo zklamání. Chybí příběh, emoce, napětí, detaily. Kamera taky slabší. Celé je to takové, jako by to dělali na koleně za nedobrovolný domácí úkol. Velké nedostatky v detailech. Taková škoda. V žádném případě ne drama, natož thriller. To možná tak jedině pokud jde o trailer. Film je slabším dokumentem konkrétní události. ()

Oudee33

Je pár míst kam se jako lezec "jistotkář" bohužel, možná i bohudík nedostanu a tímto přičichnutím se mi dostává blaženého vrcholového pocitu i důvodu, proč brát pocit sebezáchovy vážně. Ovšem chápu tu sílu co je táhla nahoru. Everest je totiž motivací největší. Emoce ve snímku jedou na plné pecky a rekonstrukce skutečných událostí podobného ražení jsou pro mě tím pravým. Chápu i slabší hodnocení, jelikož filmově se dalo udělat víc, ovšem já si jedu právě v obláčku zmíněných emocí. 70% ()

hekla

Nádherně natočené, impozantní scény, skvělý střih. Myslím, že největší herecký výkon tentokrát nepřipadl hercům, ale samotnému Everestu. Film vás nenechá emočně chladným, ale po shlédnutí budete promrzlí na kost, do plic se budete snažit nabrat kyslík a z kina budete odcházet ohromení. 4+ ()

Clark_Kent

Zajímavý film, ale stejně tomu něco chybělo. Hezký záběry, ale jinak nic převratného. Čekal jsem větší drama, takových filmů tu už bylo. ()

groz122

Nemusíte vidět film na to aby jste věděli, že dostat se na nejvyšší horu svět nebude až tak jednoduché. A upřímně, ono kdyby bylo tak by se na film moc lidí ani nekouklo. Film je založen na skutečné události. Kdy se výlez na Mount Everest změní na hru o přežití. Bude na samotných jednotlivcích, jak si poradí v extrémním prostředí a jestli se ještě dostanou domů. Vše je natočeno precizně a kupodivu i věrohodně. Herecké výkony byli povšimnutí hodné. Drama pro herce jako stvořené. Na jedno velké mínus ale poukázat musím. Film je strašně dlouhý a ze začátku se táhne jako smažák. To vede k tomu, že se budou střídat chvíle, kdy budete se zatajeným dechem sledovat dění na obrazovce a chvíle, kdy si nudou budete šťourat špínu zpoza nehtů. I tak patří film mezi povedené snímky. Ti kdo chtějí zažít adrenalin i na stříbrném plátně mají skvělou příležitost. ()

Marty7CZ

Nikoho z nich nelituju, nemaj tam co dělat a lezou a dokazujou si zbytečný ho+na jen pitomci!!! Film byl takovej průměrnej...Zklamání, 60% ()

DavidWebb

U tohto filmu najviac zaváži to, ako vám sadne Kormárkurova réžia, a ktorý z žánrov tam prevládne najviac. Keď si to tak spätne prehrávam v hlave, tak thriller to podľa mňa nebol a nepasuje mi tam ani dobrodružný. V postate hlavnú úlohu tam hrá počasie, pretože nebyť toho, tak to celé vyzeralo ako úplná brnkačka pre kohokoľvek, kto sa nato odhodlá. Všade sú rebríky, skoby a laná - to už akoby ani nebolo lezenie ale školské výlety. Nechápte ma zle, ja o lezení neviem zhola nič a nechcem to ani nijako dehonestovať, ale ten spôsob akým to bolo natočené na mňa jednoducho takým dojmom pôsobí. Kto si zaplatí, toho vezmeme na Everest. A všetko okolo toho bola iba omáčka bez chuti a zápachu. Až samotný záver ma trochu prebral z letargie. ()

Miagy

Ťažko hodnodiť film, v ktorom ohromná príroda hrá svoju rolu lepšie ako väčšina hercov. Je to v podstate to jediné, čo na tomto filme hodnotím. Everest je nádherným prírodopisným filmom. Avšak čakal som, že tá téma bude podaná zaujímavejšie, dychberúco, autenticky a hlavne, som nečakal, že takmer nikto nenosí rukavice vo filme. Tieto detaily veľmi ubrali na autenticite, na dôvere a v neposlednom rade aj na uveriteľnosti. V podstate celý dej filmu je vopred známy, herecké výkony nie sú úplne najhoršie, ale ako vravím, zaujímavejšie je niečo úplne iné. 3* za snahu, za krajinu, atmosféru, ale viac nie... ()

masekjc

Tento film má jeden zásadní problém a tím je neschopnost interesantně zobrazit jak náročný takový výstup na nejvyšší horu světa je.... ()

Maniik88

Veľmi uveriteľný film, veľmi dobre spracovaný a s výraznými hereckými postavami. Jason Clarke snáď prvýkrát zahral kladnú a sympatickú postavu. Exteriéry úchvatné. Keď v polovici filmu vystúpili prvý borci na Everest, tak nejak sa dalo tušiť, že sa zopsuje všetko čo sa len dá a že nie je dôležité zdolať Everest, ale sa z neho vrátiť. Ultimatívny survival boj jednotlivcov, ich zlých rozhodnutí, no taktiež veľké hrdinstvo niektorých členov, čo žiaľ stále veľa z ních život. Odporúčam, veľmi dobrý film. ()

TommyDiamond

Po delší době tu opět máme velké dráma z velehor. Pravdou je, že mě podobné snímky k smrti nudí a tak ať byl Everest natočen podle sebepravdivějšího příběhu, herecký ansábl odvedl sebelepší výkon a zima byla sebekrutější, tak můj názor na tuto kategorii zůstává nezlomen. I tak musím ocenit snahu a dám hezké dvě hvězdy ()

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Tom Hardy versus Luke Evans: Souboj o Everest

Tom Hardy versus Luke Evans: Souboj o Everest

29.12.2013

Dalo by se říct, že Bard Lučištník z aktuálně kralující Šmakovy dračí pouště bude soupeřem Banea či nového Šíleného Maxe. Stane se tak v historickém dramatu The Summit, který podle románu Jeffreyho… (více)