Everest v režii Baltasara Kormákura rekapituluje jednu z nejtragičtějších expedic, při které majestátní masív poslal svým vyzyvatelům mrazivé varování. Píše se polovina devadesátých let a Himaláje se stávají oblíbenou turistickou destinací. Na osmitisícovky už nešplhají jen zkušení horolezci, ale táhnou se tam celá procesí dobrodruhů z celého světa. Horští vůdci Rob Hall (Jason Clarke) a Scott Fischer (Jake Gyllenhaal) přesto nic nepodceňují a do své expedice na nejvyšší bod naší Země berou jen lidi, kteří mají něco za sebou. Všichni jsou skvěle připravení a vybavení, splnění snů jejich klientů by nic nemělo stát v cestě. Stačí však drobná odchylka od plánu, náhlá změna počasí a klíčovou otázku „Podaří se nám horu zdolat?" vystřídá otázka mnohem zásadnější. „Dokážeme přežít?" (Cinemart)

DAPDO

Dost dobrý film natočený podle skutečné události. Měl jsem trošku zmatek v té vánici kdo je kdo, vystřídalo se tu tolik postav, že se se všema nemáte možnost seznámit a vědět, ke komu vlastně patří. Rozhodně kvituju, že se tvůrci neuchýlili ke scénám, kdy jeden chlap drží druhýho nad propastí pomocí jednoho prstu. A protože jsem nevěděl, jak to podle skutečnosti bylo, byl jsem napnutý skoro až do konce. Nebýt to natočeno podle skutku, tak se určitě Rob vyhrabal s omrzlinama po týdnu ze sněhu a sám by sestoupil do tábora. ()

Jakubik

Everest je surový a nekompromisní. A takový má prostě být. Tvůrcům se do filmu povedlo zachytit, co se dalo. Film je plný jak krásných záběrů hor tak dech beroucích záběrů horolezců v jednotlivých situacích. Přes tuhle všechnu krásu, která oku lahodí, je tu i stejně emocí ať už těch plný štěstí a radosti tak těch záporných jako je pocit beznaděje a smutek. V celkovém pohledu se možná zdá, že tu nemáme žádného hlavního „hrdinu“ protože tu nikdo mimořádně nedostal hodně prostoru ale přeci jen tu je. A tím je samotný Rob Hall v podání Jasona Clarka. Clark se své roli zhostil opravdu na výbornou a roli horského vůdce mu prostě sedla a já té postavě díky tomu věřil a fandil. Ani ostatní herci nezaostávali, ale to už od těchto hvězd prostě očekáváte a obzvláště u takové spektáklu jakým Everest je. Stejně jako to měli horolezci těžké se dostat na vrchol v roce 1996 a přežít tak to měl složité i letošní film vyprávějící jejich tragédii k dosažení pěti hvězd. S těžkými omrzlinami ale těch pět prostě dám… ()

Pantata

Dobré, ale co jsem o tom četl, mohlo se ve scénáři víc tlačit na pilu a dát tomu trochu jinou rovinu, ale uctivost k obětem nejspíše převládla (věci, jako že se vůdci hlavně chtěli předvést před novinářem a hlavní pro ně bylo dostat se na vrchol, že klienti byli opravdu amatéři ad.). ()

gazogazo

Film trochu neví co chce sledovat. Škoda . Ještě když tam ten den umřelo daleko víc ! Prostě promrhana šance na survival drama s epickým landscapem ()

CharlieSs

Ne... Ne. Opravdu by k tomuto filmu měli dát varování pro lidi se silnými depresemi, protože jak se to dotklo mě, je až zdravě nemožné. Neuvěřitelně dokonalé zpracování, tak reálné, že jsem si po celou dobu připadala, jako bych tam byla taky. Probrečela jsem asi polovinu filmu, a ještě dlouho po shlédnutí mě bolí srdce. Tento film mě dostal emočně snad ještě víc, než Alive. Neskutečné, přesto skutečné. Upřímnou soustrast všem, jejichž příbuzné potkal takový osud... Film si zaslouží mnohem víc, než 5*. ()

PEZ

Napriek tomu, že som film videl v IMAXe a napriek tomu, že ma vynikajúce herecké obsadenia a ešte je aj natočený podľa skutočnej udalosti, nemôžem dať viac ako tri hviezdičky. Jednak ma míňa samotná téma (naozaj nechápem to riskovanie života), druhak ma film emocionálne minul. Áno, forma skvelá (a v IMAXe ešte viac), napätie na konci tiež, ale inak ma film nechal chladným a nezanechal žiadnu hlbšiu stopu (na rozdiel od hlavných postáv ;)). ()

Hpatrik

První půle nás opíjí dechberoucími scenériemi Everestu, zatímco ta druhá strhuje srdcervoucími dramatickými momenty. Vytknu snad jen občasnou nepřehlednost v tmavých scénách v bouři, kdy není poznat kdo je kdo, a člověk ztrácí malinko přehled. Jinak pěkné obsazení a velmi dobré 3D. ()

tranquill

"Je tu soupeření mezi každým člověkem a touhle horou. Poslední slovo vždycky patří té hoře..." Skutečně sugestivní dobrodružná podívaná. ()

Porp

Tento druh filmu nejako zvlášť nevyhľadávam. Náhodou to bežalo v bedni a keďže som nedočiahol na prepínač, nechal som to ísť. Myslel som, že keď vylezú na Everest a zapichnú americkú vlajku, budú žiť šťastne až do smrti. Ale oni nie! Oni tam totiž všetci ... pozor spoiler! ... pochcípali. Ale nie, srandujem, zopár ich prežije a jeden príde o všetky prsty. A to už je spoiler! Sorry! ()

FeriusParfax

Ze začátku mě to nebavilo a pořád jsem se do děje nemohla dostat. Asi proto, že fakt nesnáším zimu. Jakmile ale začala parta bláznů stoupat na Everest a umírat, tak se to rozjelo. Hned mě zaujala informace, že jde o příběh podle skutečné události. Dlouho mi trvalo, než jsem si zapamatovala jména účastníků. Nikdo totiž potom neukazoval obličeje, takže bylo těžké si vydedukovat, kdo zrovna umřel. Hrozně mě naštval sobeckej Doug, kvůli kterému vlastně zemřeli další 2 lidé. Překvapila mě i statistika mrtvých. Prostředí bylo uděláno opravdu perfektně. Ani na minutu jsem nepochybovala, že se děj odehrává někde jinde než na Everestu. Let vrtulníkem mohl být delší. Příroda mě okouzlila a tento vyhlídkový let jsem si užila. Na Everestu je asi dost živo… Herecké obsazení bylo velmi sympatické. ()

Veseldaa.!

Události party horolezců kolem Roba Halla a Scotta Fishera z květnové noci roku 1996 na nejvyšší hoře světa byly dozajista dramatické a jsou tragické. Ale jako látka pro celovečerní snímek je to nedostačující. Scénáristicky plytké dialogy zachraňují herecké výkony nejzvučnějších jmen, stejně tak jako obdivuhodná práce kameramanů a maskérů. ()

fichty91

Výbornej, bohužel smutnej, příběh. Nádherný prostředí Himalájí, ze kterého jde respekt i skrz plátno. Do poloviny filmu, možná ještě trochu dál, pohodovej průběh "výletu", co se děje pak dál, to muselo bejt doslova peklo na Zemi. Sympaticky ztvárnění hlavní "hrdinové" a dokonaly to závěrečné autentické fotografie. S odstupem pár hodin mi došlo na 100 %, co jsem zhlídnul za parádní film. Silný čtyři hvězdy ()

Mik_e

Nádherné záběry Himalájí, skvělí a známí herci, napínavá druhá část. Navíc, když už se ve filmu umírá, tak je to prostě jen tak, jakoby mimochodem...borec zkrátka vypadne ze záběru kamsi dolů a už ho neuvidíme - žádné potitulkové scény, kde se z hromady závějí nejdříve vysune americká vlajka a poté zmrzlej vztyčenej palec. To byly ve zkratce věci, které potěšily, celkem dost. Na druhou stranu - na konci se nám s patosem vyleje kotel (což se ještě dalo čekat) nebo dost hrozná scéna s vrtulníkem ve finále (což se sice taky dalo čekat, ale za ten průlet skalnatým koridorem by se nestyděl ani Han Solo :( ). Navíc, film sice oplývá hromadou zvučných jmen, jenže půlku filmu stejně vidíme kulový - jeden má žlutou bundu, druhej červenou, atd atd - diváku, snaž se. Přesto přese všechno, výborná podívaná. (alespoň v kině) ()

ktL

Everest exemplárně dokazuje, že honění se za špičkou planety je holý nesmysl. Bohužel zůstává lehce povrchní a narozdíl od Pádu do ticha (opravdu doporučuju) nedokáže vzbudit emoce jinak než po telefonu. Zklamáním je pro mě slabé 3D (IMAX Flora) a málo zapamatovatelných momentů. Naopak herci a perfektně ztvárněné počasí zvedají film do nadprůměru. 70 % ()

AloisNeuman

Nakonec Hora rozhodne. IMAX 3D - DOPORUČUJI. PROTO 4 HVĚZDY. A POZOR !!! NOVINKA OD 1.7.2015 SI ODNESETE VLASTNÍ ZKOUPENÉ BRÝLE :) ()

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Tom Hardy versus Luke Evans: Souboj o Everest

Tom Hardy versus Luke Evans: Souboj o Everest

29.12.2013

Dalo by se říct, že Bard Lučištník z aktuálně kralující Šmakovy dračí pouště bude soupeřem Banea či nového Šíleného Maxe. Stane se tak v historickém dramatu The Summit, který podle románu Jeffreyho… (více)