Everest v režii Baltasara Kormákura rekapituluje jednu z nejtragičtějších expedic, při které majestátní masív poslal svým vyzyvatelům mrazivé varování. Píše se polovina devadesátých let a Himaláje se stávají oblíbenou turistickou destinací. Na osmitisícovky už nešplhají jen zkušení horolezci, ale táhnou se tam celá procesí dobrodruhů z celého světa. Horští vůdci Rob Hall (Jason Clarke) a Scott Fischer (Jake Gyllenhaal) přesto nic nepodceňují a do své expedice na nejvyšší bod naší Země berou jen lidi, kteří mají něco za sebou. Všichni jsou skvěle připravení a vybavení, splnění snů jejich klientů by nic nemělo stát v cestě. Stačí však drobná odchylka od plánu, náhlá změna počasí a klíčovou otázku „Podaří se nám horu zdolat?" vystřídá otázka mnohem zásadnější. „Dokážeme přežít?" (Cinemart)

E lan

Působivé, děsivé, dojímavé a neskutečně napínavé. Herecké výkony skvěle umírněné, scénář nez většího patosu a navíc příběh psal sám život. Když k tomu připočtu ještě fungující a vhodné 3d, tak je to film, který rozhodně stojí za to! ()

Simomon

Vsechny scény z hory jsou epicky a fungujou. Jen mi strasne vadily ty klisoidni situace (>Proc podnikas tuto nebezpecnou cestu? kvuli detem. >Posledni sance jak ho zachranit? nechame ho zatelefonovat sve zene....) Jinak děj shrnu tím, co pronesla po projekci postarší dáma své podobně postarší kolegyni: "No, to víš, taková hora umí být nevyzpytatelná!" POSLEDNI SLOVO: Obyčejnej hollywood, nikoli autentický film o přežití.. Porad je to ale vlastne celkem fajn. 3/5* ()

bakeero

Čtvrtou hvězdu dávám za výpravu a kameru. Těch pár skvostných záběrů na Everest se tedy vyplatilo :-D Jinak to na mě působilo až překvapivě unyle. Žádná scéna neždímala city naplno, sem tam se dostavilo napětí, ale jinak moc závrati nebylo. A to je na osmitisícovce trochu špatně, no ne? ()

West

Miluju dobrodružné filmy, už od dob, kdy jsem jako malý koukal s otcem poprvé na K2, nebo Cliffhanger. Abych se vrátil zpět k Everestu, určitě si tu užijete nádernou scenérii zasněžených hor, a také tu temnou stránku přírodního živlu, která se s nikým a ničím nepáře.. ("Je tu příliš mnoho konkurence.. Nepotřebujeme, aby lidé soupeřili mezi sebou. Tento boj je mezi člověkem a touto horou. Poslední slova má vždy hora..") Je to natočené někdy, až dokumentarním stylem, což byl záměr a díky tomu, jde vlastně z většiny o přepis skutečných událostí, které se tehdy uskutečnili.. Nebudu samozřejme nijak spoilerovat příběh, který si každý může najít na wikipedii, ale nedoporučoval bych takovou hloupost dělat, protože jinak přijdete o tento neskutečně strhující boj mezi člověkem a největší horou světa.. ()

Oonika

Myslím, že si to právem zaslouží plný počet! Konečně film, kde se umírá bez všech těch tyjátrů okolo a nakonec je to ještě dojemnější. Neuvěřitelná podívaná, byla mi z toho zima i doma u kamen. ()

Henry Morgan

Věrné a sugestivní drama, které rozhodně stojí za to vidět všem těm, co se zajímají alespoň trochu o podobné sporty. V zásadě je to velmi napínavé a rychle vám to uteče, co však oceňuji je fakt, že nikdo z tvůrců nefabuluje, nespekuluje, ani nevytváří iluze či alternativní verze, proto si to zaslouží tak vysoké hodnocení. Těžko totiž postavit napínavý příběh a ubránit se drobnému okořenění. Zde však vše proběhlo zcela nenásilně a proto "dvakrát sláva!" ()

Demonic189

Uprimne som čakal omnoho viac od tohto ospevovaného snimku, kde sa to iba tak hemží známymi tvárami. Zial tie moc nemajú čo hrať a ani jednu z nich som si skutočne neoblúbil. Efekty sú fajn, napätie občas taktiež, ale proste to so mnou vo finále vôbec nič nerobí. PS: český dabing jeden velky otras! ()

Tamten

Pár pěkných záběrů, standardní děj a hrdinové, z nichž prakticky nikdo není sympatický. A k tomu spousta pseudodojemných scén. ()

ppospisil

Dlouho jsem s promítačkou otálel, ale vyplatilo se. V dobré náladě jsem si film pustil a opravdu mě bavil. Skvělé efekty, natočeno brilantně, příběh také zvládnutý dobře a napětí velké! Nemám k tomuto koníčku žádný vztah, ale ohromilo mě s jakou podmanivostí jej režisér představuje, včetně charakteristiky všech postav. Povedený film za který by si i určitě stálo zaplatit IMAX. 80% ()

Acrobat

Som pevne ukotvený vo viere... Zdalo sa to, ale orkán hrozil silou. Rozhodli sa inak. / Dajme tomu, že o námet a scenár sa vám postaral samotný život (doslova, lebo dialógy boli niekedy skutočné). Vašou úloha je teda jednoduchšia. Nevyhovárate sa, že nefunguje scenár, keď ja len sprostredkovávam. Riešite len formu, aby zaujala. A to veru hej. Miestami mráz, otázka vo mne samom na výdrž, skúmam telo posúvam situácie. Je až na zamyslenie, že čo som si všetky články prečítal o tejto tragédii, tak som z filmom viac a viac uzrozumený a myslím si, že sa podarilo nemoralizovať, nekarhať, nedramatizovať. Vo soľnej forme sa deje fakt, ktorý bol. Či dobrý alebo zlý, to neviem a ani nepotrebujem vedieť. Si lezec, podmienky poznáš, ideš/nejdeš. Rozhodnutie zlé – dopad zlý. Predvídaš – možno ujdeš. Nadnesene hovorím, že lezcov si našla dobrá smrť. Privinul ich. Ten, pre ktorého žili a zarábali. Kormákur teda opätovne len sprostredkoval už prežité a cez skvelé audio a brilantné reálne aj CGI zábery užívam si tento príbeh. Netrhá za srdce, ale poteší sociálnymi vzťahmi aj reálnym zúfalstvom. (videné 11.01.2016, 25.01.2016, BDrip) ()

ER

Co jsem čekal,jsem dostal,tudíž žádné překvapení se nedostavilo. Mrazivé podání "střechy světa" ničím nepřekonává jiné filmy z tohoto ranku a vzorce lidského chování jsou taky zcela předvídatelné. Přijde bouřka? Bude zle.Dojde kyslík? Bude hůře. A po zjištění,že zrovna tato expedice je silně obsazena zamindrákovanými lidmi se zdravotními problémy a jeden z horských vůdců si "vesele" píchá,si moc sympatií nikdo nezíská s vyjímkou Roba Halla. Filmařsky je film zvládnutý na výbornou a scéna s odlepováním se od zmrzlého sněhu skvělá. ()

DarthFailord

Jsem rád, že jsem na film nešel do kina. Ani ne proto, že by to byla taková blbost, ale proto, že prostředí bylo tak dobře natočené, že se svými závratěmi z výšek bych se v tom kině asi po....obzvláště v IMAXU...Everest a jeho vražedné okolí je natočeno přímo dokonale. První půlku filmu máte pocit, že byste tam zvládli vylézt také. Ta druhá Vám tu iluzi vezme velmi rychle a už si jen říkáte, že ti co tam lezou jsou opravdoví blázni. Herecky nic moc. Dějově také slabší. Nicméně za nádherný vizuál a surovou realitu nejvyšší hory světa 75%. ()

danny_21

Divácky vděčný námět trochu trpí scénářem, který postavám nedává přiliš prostoru a tak trochu nemají co hrát a taky na můj vkus ta monumentálnost, osudovost a bezmocný údiv nad největším zubem světa, mi nebyl dostatečně demonstrován a prostě mi po shlédnutí nepřišlo, že bych zrovna slezl z nejvyšší hory světa. A vlastně ještě jedna věc - těžko se mi soucítí s lidmi, kteří jen hloupě hazardující se svými životy jen pro to, aby mohli házet frajery před veřejností. Ale přes všechny tyto nedostky je to koukatelný film, snad i díky tomu, že očekávaného patosu a kalkulu tam moc není, takže 65 % ()

Gajzur

Film který je velice napínavý a přejete si aby ti, kteří jsou nahoře na Everestu a blíží se nebezpečí, tak nabádáte hlasitě k tomu, aby už slezli a nic se jim nestalo. Jenže, to dopadlo tak, jak to dopadlo. Velice smutný příběh. Ale nebyli jediní a myslím, že né i poslední. ()

Hellierer

Dop.... to byla jízda. Rozhodně doporučuji si nic nezjišťovat o této "expedici" a vidět film s tím, že nevíte kdo sleze. Pokud takhle uděláte čeká vás nehorázná emocionální dráha, po které budete mít omrzliny i vy. Rozhodně skvělý zážitek podtržený skvělými výkony a perfektně zvládnutou audiovizuální stránkou. ()

junglewar

Příběh o lidské tuposti. Tvůrci se snažili, seč jim síly stačily, abych byl dojat, ale když někdo umírá kvůli svojí demenci, tak nezájem. ()

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

Startuje zimní přehlídka Best Film Fest

10.12.2015

Tom Hardy versus Luke Evans: Souboj o Everest

Tom Hardy versus Luke Evans: Souboj o Everest

29.12.2013

Dalo by se říct, že Bard Lučištník z aktuálně kralující Šmakovy dračí pouště bude soupeřem Banea či nového Šíleného Maxe. Stane se tak v historickém dramatu The Summit, který podle románu Jeffreyho… (více)