Nežádej svůj poslední tanec

• USA Save the Last Dance (více)

Středoškolačka Sara Johnsonová miluje balet a všechny naděje upíná k přijetí na prestižní taneční školu Juilliard. Zkoušky, které měly být prvním krůčkem k naplnění jejího snu, však poznamená nečekaná tragédie. Matka, kterou Sara přemluvila, aby ji přijela na zkoušky podpořit, zemře při autonehodě, když za ní pospíchá. Zlomená žalem a pocitem viny rozhodne se Sara nadobro vzdát baletu. Navíc se musí po matčině smrti přestěhovat do Chicaga k otci, s nímž si příliš nerozumí. Otec hraje na trubku v jazzové skupině a žije ve čtvrti, obývané převážně černochy. Prostředí chudé velkoměstské čtvrti jen prohloubí dívčiny pocity ztráty a frustrace. V nové škole se spřátelí s černoškou Chenille, která ji vezme pod ochranu, pomůže jí změnit šatník a seznámí ji se svým bratrem Derekem, který sní o tom, že se dostane na lékařskou fakultu v Georgetownu. Pozvou Saru do tanečního klubu Stepps, kde pozná hip hop. A právě jeho prostřednictvím se vrátí k tanci a začne se sbližovat s Derekem, který ji učí pro ni zcela neznámý způsob tance. Cvičí kdekoli, kde je místo a čas. Díky tomu vyvolají po pár týdnech svým vystoupením v klubu nadšení. Derek navíc Saru přesvědčí, že by se měla vrátit k baletu a snu o Juilliardu. Jenže se objeví jeho bývalá přítelkyně Nikki, které se vůbec nelíbí, že jeho srdce získala přivandrovalá bílá holka. A také Derekův přítel Malakai, který se dostal do potíží s brutálním gangem a žádá o poněkud riskantní pomoc. Sara i Derek se musí rozhodnout a je jasné, že to osudově poznamená jejich životy... (TV Nova)

MAKITA

hip hop není můj nej hudební styl, ba přímo jej neposlouchám, ale v tomhle podání to bylo dobrý, to konečný vystoupení docela dost dobrý. Jinak celý "černobílý love story" bylo tak nějak dopředu odhadnutelný a nikterak náročný, ba naopak.. Takže bych to viděl na zlatej střed 50%. ()

miccio

Průměrný film, tak padesát procent, hodně mi ale vadilo, že baletku či vůbec výjimečně nadanou tanečnici hraje herečka, která nejen že tancovat moc neumí, ale i svou figurou má do baletky opravdu daleko. V tomto směru bych měla asi dodatečně přidat hodnocení u filmu Black Swan, kteréžto srovnání mě napadalo mockrát během filmu, protože Natálii Portman tu její baletku uvěřím beze zbytku, a že jí to muselo stát taky hodně odříkání. Čímž chci říct, že když už herečka bere roli, pro kterou třeba není od přírody nějak zvlášť talentovaná a je to na ní vidět, měla by udělat, co se dá, aby to divák ve filmu nepozoroval. A to se Julii Stiles nepodařilo. Za 2**. ()

adesil

Mel to byt film o snaze jit si za svym snem, nebo o cernych a bilych, nebo o necem jinem? Ano, jsem rada, ze jsem film videla, klidne se na nej podivam znova, Julii Stiles mam rada. Ale dej je predvidatelny, tanec mi prisel az jako druhe tema a s tim souvisi i to, ze film pro me nepochopitelne az moc zamereny na cernochy (nic proti cernochum, ale proc v tomto filmu?). Ano, je to fajn film pro odpocinek a relax. A proc je prumerny? Neoslni. Trebas se i na konci usmejete, ale pokud je hlavnim tematem tanec, Lets dance 1 je lepsi a pokud jsou hlavnim tematem cernosi, verim, ze najdeme x-krat lepsi film.. ()

Rider@

Pravděpodobně jsem sledoval jiný film, jak většina ostatních hodnotitelů. 1* za přijatelné vizuální zpracování, ale jinak mě ničím toto dílo neoslovilo. Dialogy opravdu "výživné" a s pokračující stopáží stoupala gangsta hustota, voe ... děs ... co děs, husto děs! ()

Lenakf

předvídatelný děj, ale co si budeme nalhávat, jako odreagovačka je to super, můžu to vidět i několikrát což u spousty mnohem lepších filmů říci nemůžu :) ()

Rathe

Příběh je předvídatelný, ale je zasazen do hodně zajímavého prostředí. A ten konec je hodně povedený. Ten závěrečný tanec se mi zalíbil, že si dokonce získal celou jednu mou hvězdu. ()