Kurýr: Restart

• Francie Le Transporteur : Héritage (více)

Profesionální kurýr Frank Martin se musí proti své vůli spojit s nájemnou vražedkyní Annou, aby dostali skupinu bezcitných ruských překupníků s lidmi. Našlapaný mix akce s úžasnou kung-fu řežbou, vizuálně excelentními automobilovými honičkami, zabijácky krásnou „roštěnkou" a pořádnou porcí nadhledu! (Bioscop)

StropS

S8 za skoro 4 míče neujede starýmu Renaultu, Fordu, Peugeotu...ani s doktorátem si nebudete schopni udělat kafe... prostitutky strčí kdejakýho hackera do kapsy...jakmile motorka najede na mokrou silnici, okamžitě padá na bok... a spousta jiných blbostí jsem se tu dozvěděl...krom toho juniora fotřík zastínil, lišák jeden. ()

PDcz

Jeden bod.. za ty ženský. Je pravda, ze rikame, aby dostali casteji sanci mene znamy herci, ale mysleli jsme HERCI, ne tohle. ()

helloween93

Akční výplach přiživující na komerční značce Kurýr, režisér se hodně focusuje na Audi S8. Oproti strašlivému Hitmanovi ze stejného roku, je tohle alespoň koukatelné. 2* ()

MickeyStuma

Stejná postava avšak s jinou tváří. No, je potřeba si zase zvyknout. U TV seriálu je taková změna přirozená, ale u filmového pokračování? Statham je prostě Statham. Úvodní akční scéna však divákům ukazuje, že jinak další zásadní změna se již nekoná. No, jak se to vezme. Frank Martin tu má nově i svého otce, který ho neustále komanduje a neoslovuje ho jinak než ´Juniore´. Tvůrci si snad vzpomněli na snímek ´Indiana Jones a poslední křížová výprava´? Tam zase vystupuje otec Indiana Jonese a při porovnání mají oba otcové naprosto stejný charakter, takže náhoda to zřejmě nebude. Tam to jako humorná vložka funguje, ale tady to už vyznívá spíše rozpačitě. Jinak snímek nevypadá nejhůř. Akční scény mají svůj drive a tempo je také impozantní. Zkrátka popkornová akční zábava každým coulem, jen to přirozeně bez Stathama prostě není nějak ono. ()

radaza

Chybí tomu Statham, lepší choreograf akčních scén a asi padesát dalších věcí. Zápletky většiny Bessonových produkcí jsou stupidní, ale většinou to zachraňuje Travolta, Neeson, Costner nebo už zmiňovaný Statham. Tenhle paňáca (Skrein) by nezachránil ani Ordinaci v růžové zahradě. ()

darkreider

Tri prdelky, tri hviezdy ale možno je jedna predsa len za Raya, akožto jediného herca, ktorý si tento vývar ako jediný poriadne užíva. Ed Skrein (kde toto poleno vôbec vyhrabali) nesiaha Jásonovi ani po členky a to Jáson je prosím pekne neherec a aj v tejto črte oproti Éďovi exceluje. Našťastie mu štvorkrúžok napchali modelkami, YAY! Pästné súboje nepôsobia nijak prepychovo ale nevadia, urban rallye fajn, ale videli sme mnohokrát lepšie. Scenár nula, dialógy pekelné, francúzska atmosféra skoro nikde. Dá sa to nazvať sklamaním, ale kto čakal niečo iné? Roztrasené tri. ()

rukay

Když něco vypadá jako stračka, smrdí to jako sračka, nejspíš to taky bude sračka, aneb některé série by se neměli restartovat. Už Kurýr se Stathamem nebyl žádné veledílo a poněvadž Ed Skrein postrádá i to málo charismatu, které měl jeho předchůdce, nečekejte žádné překvapení. Navíc příběh o tom, jak čtyři šlapky ke jmění přišly, tomu na smysluplnosti taky zrovna nepřidá. Besson prostě na stará kolena vyvařil poslední zbytky z dalšího trademarku, čímž i úspěšně pohřbil svou důstojnost. Kdo by to ale nebral, když z $22 mega, z nichž půlku ještě zatáhlo Audi a tu druhou Apple, se podařilo vytřískat hned 72. Od odpadu to zachraňují toliko automobilové honičky - jinak z akce čiší unylá rutina bez nápadu - a jen doufám, že tímhle Kurýři končí. 1* ()

Jakubik

Zbytečný restart k „sérii“ se Stathamem kde beztak byl super díl jednička a zbytek už stál za nic. Restart Kurýra dopadl tak jak se dalo čekat. Nic nového pod sluncem a nic na co by se člověk mohl těšit i znova… ()

Torgal

Taká typická bessonovka. Pochopiteľná aj pre človeka s jednociferným počtom mozgových buniek, zato s dostatkom bitiek a pekných báb. Frajerský Ray Stevenson je už len neočakávaný bonus. Ed Skrein v hlavnej úlohe prekvapivo v pohode. Ja som bol celkom spokojný (samozrejme v rámci kategórie brainless akčných výplachov u ktorej na logike veľmi nezáleží). 5+/10 ()

geek.ondra

Poctivá béčkovost Leterriera a Megatona je pryč. Čtvrtý Kurýr má naprosto dementní dialogy které se z nějakého důvodu berou strašně vážně. Příšerné herce vystřižené jak z amatérského pornofilmu a samozřejmě naprosto banální zápletku. Od odpadu mě dělí pouze slušná akce. Po skvělém Doupěti jsem od Delamarra čekal o dost víc ()

Tamten

Všude se píše, že je to shit, ale kurýr je tak trochu srdeční série, takže jsme ho musel odkoukat. A je to shit. Příběh by se nakonec ještě dal překousnout, ale v akčním filmu mít takhle dementně sestříhané souboje, ze kterých je vidět, že nikdo z účinkujících nemá o boji ani páru, to je prostě bída. ()

Acrobat odpad!

...modernému spracovaniu Troch mušketierov by sa hodil scenár od Dumasa, ten však nie je k dispozícii. Reklamný film plný ponuky produtkov v márnom predstavení (ne)hercov, ktorý navyše ukazuje premisu: Francúzsky štát si necení polišov, pretože S8 prenasledujú v staručkých Focusoch a 308-ičiek, či dokonca rodinnom Renault-áckom MPV. a ide im to celkom dobre, sú mu vždy v pätách. Teraz človek nevie, či je do dobrá reklama na starinu alebo zlá pre Audi. Tvoja voľba! Palec hore za štyri mušketierky, ktoré motajú a motajú okolo prsta a Raya Stevensona. Ináč bieda. (videné 03.12.2015, 04.12.2015, BDrip) ()

Parm1

Pokud už měl být nějaký Restart, Stathamovým nástupcem měl být spíše Ray Stevenson, kterému by tahle role seděla mnohem víc. Ed Skrein by mi spíše než na Kurýra, seděl na nějaký remake Taxi. Jinak ty audiny mi do té Francie vůbec neseděly. ()

bearmeedek

Někomu tu chyběl Statham? Nemůže být přece všude. Jasně, je neodmyslitelně spjatý s Kurýrem, ale proč se upínat na něco, co bylo a už nebude. Autoři záměrně zvolili značkový název, protože na film Pomsta na Riviéře by přišla maximálně polovina diváků. Je to prostě Akčňák. Akce je plynulá, k tomu super auta, kočky, vtípky a další zde omílané blbůstky. Hledat zde umění může opravdu jen vůl. Dialogy asi neměly být to, co dalo dobrý pocit ze silnějšího béčka. Kurýr Frank nemá zrovna silné charisma, ale ve spojení se "Šlapka-Gang" je to zajímavá parta. Dobrým oživením je postava Frankova táty, který dokonce to charisma i má. Akce byly záživné a rozhodně nadprůměr. Hodnotím pohledem dvou generací, protože se se mnou díval můj syn (blbej není, je můj), a měli jsme naprosto stejný názor. Za příjemné akční pocity s láskou 70%. ()

Likan7

Nový Kurýr v hodně věcech připomíná pokračování 96 hodin --> ani zdaleka nedosahuje kvalit svého předchůdce. Kurýr Restart se pohybuje v zajetých vodách, Francie, slunce, plno modelek a téměř nezničitelný Ed Skrein. Abych jen nehaněl, čekal jsem, že nová tvář bude horší. Samozřejmě nedosahuje kvalit a sympatií Jasona Stathama, který je pro tuhle roli jako dělaný, ale rozhodně nedělá ostudu a jako následovník je přinejhorším průměrný, žádný průser. Film ale ztrácí tam, kde by naopak měl sbírat body jako na běžícím pásu. Akce ve druhý polovině je šíleně nezajímavá a nudná, což je škoda. Stále ale v porovnání s novým Hitmanem jasný vítěz. ()