Můj život beze mne

• slovenský

Môj život bezo mňa

Romantický / Drama

Kanada / Španělsko, 2003, 106 min

Slušně a bez sentimentu natočené drama na téma umírání, kde exceluje Sarah Polley, jejíž postava sice jakoby si svůj stav nepřiznávala, ale i tak si získá divákovi sympatie natolik, aby s ní dokázal cítit, i když se nechová v mnoha ohledech zrovna vzorně.(1.8.2013)

Oceňuji zřejmý záměr neudělat z filmu sentimentální vyděračskou limonádu o umírání prostřednictvím houpačky pocitů - hysterií strachu počínaje, bobříkem odvahy konče, ale přes velmi sympatický přístup k roli Sarah Polley mi přece jen postoj hlavní hrdinky ke svému náhlému zvratu ve zdravotním stavu přišel nepřirozeně stoický.(28.7.2005)

Jiz dvakrat jsem smazal napsany text... Uz nebudu psat radeji nic, jen vim, ze na tento film nejspis nikdy nezapomenu a mohu ho jen doporucit. Cista petka.(6.10.2007)

Povedená varianta na mnohokrát hrané téma, co udělat se životem, když ho nečekaně zbývá už jen malý kousek.(15.4.2012)

později(27.11.2012)