Můj život beze mne

• slovenský

Môj život bezo mňa

Romantický / Drama

Kanada / Španělsko, 2003, 106 min

Velice rozporuplný film. Na jedné straně mi jí bylo líto, ale na straně druhé se mi nelíbilo, jak se chovala. Jak tady už napsal jeden uživatel, místo toho, aby se svěřila své rodiné o svém problému a trávila tak poslední týdny štastně s rodinou, tak si místo toho radši našla dalšího chlapa a tak byla svému oddanému manželovi ještě ke všemu nevěrná. I takto se dá vnímat tento film a né jenom celou dobu litovat hlavní hrdinku filmu. Těžko říci, jak bychom se zachovali my . . . Film se mi ale líbil, jelikož v něm často zazněly zajímavé myšlenky hl. hrdinky.(17.3.2010)

Povedená varianta na mnohokrát hrané téma, co udělat se životem, když ho nečekaně zbývá už jen malý kousek.(15.4.2012)

Tenhle film měl opravdu výborný námět, přesto jsem se po celou dobu jeho sledování hrozně nudila. Doufala jsem a věřila v to, že to bude další z 5ti hvězdičkových podívaných, které mě totálně odzbrojí a já po shlédnutí nebudu schopna slov ani přemýšlením nad čímkoli jiným a nic z toho se nestalo. Ano, tenhle film má úžasný konec, jenže ta minuta, dvě .. nezachrání celý film a i když mnohdy se "zázraky" stávají a konec obrátí vzhůru nohama vše, co jsme ve filmu doposud viděli, u tohodle filmu to neplatí. Na to byla ta závěrečná krása moc krátká. Nejemotivější moment filmu vůbec, byla pro mě scéna, kdy karavanová sousedka povídala Ann svůj příběh z práce z doby, kdy se starala o malé děti, jinak pro mě byl film opravdu nicotný, i když to vzhledem k tématu nepíši ráda. Velké plus bylo v hercích. Takový Mark Ruffalo hrál výborně, Scott Speedman mě hrozně překvapil, role "dokonalého" a snažícího se manžela mu opravdu sedla, moc mu to slušelo. Alfred Molina? Tak to bylo pro mě hodně velké překvapení, vůbec jsem ho tam nečekala. I když měl malinkou, tak přes to krásnou - důležitou roli. Hl. "hrdinka" mě v tomhle snímku neoslovila vůbec. Nevím, čím to .. působila na mě asi až moc chladně .. a možná to je tím, proč na mě tak působil i celý film.(25.7.2008)

Oceňuji zřejmý záměr neudělat z filmu sentimentální vyděračskou limonádu o umírání prostřednictvím houpačky pocitů - hysterií strachu počínaje, bobříkem odvahy konče, ale přes velmi sympatický přístup k roli Sarah Polley mi přece jen postoj hlavní hrdinky ke svému náhlému zvratu ve zdravotním stavu přišel nepřirozeně stoický.(28.7.2005)

Scénář: Isabel Coixet .. Intenzivní pohlazení po duši.(4.3.2004)