Můj život beze mne

• slovenský

Môj život bezo mňa

Romantický / Drama

Kanada / Španělsko, 2003, 106 min

Co se týče formy, zdálo se mi, jako by se nejednalo o film, ale spíše o jakýsi dokument, což mi docela sedělo. Jinak téma dobré, také proto jsem si film sehnala, nutno zmínit mé mírné překvapení, že se na konci Ann nedozvěděla, že přístroje byly pokažené a ona bude žít :). Jenže film nebyl natočen v USA, takže jsem se nemusela bát. Mladá žena jménem Ann si díky diagnóze zhoubného nádoru uvědomí, že za svých 23 let nic nezažila, vše se točí jen kolem jejího muže, jediného, kterého kdy políbila, a malých dcer, což dosud považovala za štěstí. A to je to, co chce během posledních dvou měsíců změnit. Například si najde milence, při čemž se samozřejmě dají zpochybnit její hluboké city k manželovi a její nesobecká povaha, což je jedna z věcí, která mě zamrzela a zapříčinila nižší hodnocení. Myslím, že film zcela nevyužil svou příležitost, mohlo z toho vzejít vynikající dílo. Jinak ale určitě nadprůměr.(25.4.2009)

Slušný a místy - ač je to drama - dokonce vtipný film - Téma umírající mladá žena - manželka dvou dětí. Téma, které chytí za srdce každého.(6.8.2003)

Tak tenhle film mě úplně rozsekal. Hned po tom, co jsem ho viděla, jsem si vzala papír a napsala seznam věcí, které bych chtěla stihnout, kdyby mi zbývaly dva měsíce života... Myslim, že už nikdy nenajdu odvahu a sílu podívat se na Můj život beze mne znovu, ale těch 5* si zaslouží.(31.10.2006)

veľmi dojemný a citlivý film, ktoré dokázalo na viacerých miestach rozplakať aj také necitlivé hovädo ako som ja. Príbehy ako ten od susedky Ann, narodeninový od Anninej matky, návšteva otca a podobné veci skrátka nemôžu človeka rozcítiť. Trintignat ako doktor bol skvelý, Ruffalo tiež vynikajúci no najviac ma potešil pre mňa osobne majster vedľajších rolí Molina ako otec . . . nádherný film(29.1.2007)

veľmi, veľmi dobré ...(3.10.2013)