Můj život beze mne

• slovenský

Môj život bezo mňa

Romantický / Drama

Kanada / Španělsko, 2003, 106 min

Speedman a Ruffalo jsou ve filmu skvělí, hotová první liga, ale hlavní hrdinka mi byla, i když jsem ji litoval, celou tu dobu nesympatická. Film má sice atraktivní námět, ale není to poprvé co ho někdo zpracoval a rozhodně se neřadí mezi ty nejzdařilejší.(9.9.2011)

• Morloth

Film, který přes celou stopáž řeší problematiku umírání a ani jednou nedojme? Ano, to je Můj život beze mne. Sterilní příběh hlavní hrdinky, která se s velkým nadhledem vypořádává se svým umíráním, je nesympatická, chladná a lidsky nepochopitelná. Ostatní charaktery jsou zredukovány na typy, které jen podtrhují tu 106 minutovou nudu. U tohoto filmu si člověk uvědomí, jak je těžké natočit film o lidském zoufalství zasazený do amerického zapadákova, nezabřednout však při tom do kýče a citového vydírání a zároveň se dotknout něčeho v nás. Příkladem může být skvělý Wrestler, nepříjemný Sling Blade či téměř nekoukatelný snímek Kluci nepláčou. Isabela Coixet se snažila být k problému natolik odtažitá, až stvořila nudnou a neuvěřitelnou báchorku, jež je po formální stránce leckdy zajímavá, ale není schopná říci zhola nic.(18.9.2009)

• keddy79

Na film o člověku, který ví, že za nedlouho zemře, absolutně postrádal emoce. Nechci aby se ve filmu celou dobu brečelo. Nejen že nevyjadřoval téměř žádné emoce, ale celkově byl nemastný, neslaný. Škoda je to veliká, neboť od takového námětu bych čekala víc.(15.6.2009)

veľmi, veľmi dobré ...(3.10.2013)

Film, který nejenže donutí člověka zamyslet se nad svým vlastním životem, ale svým způsobem ho přiměje něco s ním udělat.(26.10.2006)