Sarah neměla s lezením v horách žádné zkušenosti a bezmezně věřila v Gabovy (Sylvester Stallone) schopnosti. Ale tenkrát se tam vysoko nad horským údolím stala strašná věc…Sylvester Stallone, John Lithgow, Michael Rooker, Janine Turner a Ralph Waite spouští lavinu plnou nebezpečných akčních scén, trvalého napětí, hrůzy a strachu. Pro horského záchranáře je výprava za pěti pohřešovanými horolezci jen jednou z mnoha každodenních akcí. Společně se ženou sv´ho srdce (Janine Turner) a svým nejlepším přítelem (Michael Rooker) se Gabe Walker (Sylvester Stallone) vydává na obtížnou cestu přes zrádné ledové štíty, aby nakonec zjistil, že nouzové volání bylo pouhou lstí, kterou na něj nastražil nemilosrdný mezinárodně hledaný terorista Eric Qualen (John Lithgow). Miliony dolarů a s nimi i jejich vlastní životy teď visí na vlásku nad hlubokou propastí. Navzdory síle explozí, kruté zimě i obrovským výškám musí Walker v této smrtelně nebezpečné hře na schovávanou Qualena jednou provždy zastavit. (Bontonfilm)

InJo

Jedna z nejlepších variací Smrtonosné pasti, kterou se Stallonem natočil Renny Harlin tři roky poté, co zrežíroval Smrtonosnou past 2. :-) Pro mě osobně asi nejlepší akční film roku '93 (nebojte, nezapomněl jsem na Uprchlíka, ale toho řadím spíš mezi thrillery), navíc s velmi podařenou bandou záporáků, vedenou neodolatelnou absolutní sviní v podání Johna Lithgowa. Napětím a emocemi nabušený prolog je vyloženě famózní a na tradičně koncipovaný akční film má Cliffhanger překvapivě dobrý děj (postavy se nechovají jako naprostí idioti a klišé a nelogičnosti jsou na zanedbatelné úrovni). 85 % ()

Jordan

mám pocit, že (i napriek vysokým hodnoteniam a percentu tu na csfd) je tento film stále nedocenený aj v rámci stalloneho, aj v rámci herlinovej a aj v rámci žánrovej akčnej produkcie 90. rokov - ak si odmyslíme ploché postavy (alebo ich "pripustíme" v rámci toho, že v béčkovom akčnom thrilleri sú na mieste) a naozaj floskuloidné, prázdne dialógy, predsa len nám ostáva úchvatná vysokohorská výprava, pár pamätných scén, slušná akcia a réžia s dobrým napätím a "zábavou"; silné, nadpriemerné 3* ()

Anderton

Pre mňa má tento film podobnú hodnotu ako naša Medená veža. Je mi jedno, čo sa v ňom odohráva, aké má zvraty, ako hrajú herci, aký dobrý je scenár a tak podobne. Ja som sa mohol takmer dve hodiny pozerať na krásne hory a úplne mi to stačilo. Časom sa už Cliffhanger nedá brať úplne vážne, lozenie bez uchytenia a osamotený boj nadpozemského jedinca s ozbrojenou bandou sú už záležitosti minulého storočia. ()

Frajer42

No, tak že by se mi z toho jedinkrát vztyčilo mých 20 čísel, to se říct teda nedá. Na svoje stáří snesitelná pohádka z prostředí hor se Stallonem, který v té době ještě moc nevěděl, co to je fitko. Pár dobrých hlášek tradičních záporáků minulosti vzduchem prosvištělo. Akce se místy dá snést, ale celkový děj mě tedy moc nevtáhl a osudy postav mi byly zcela lhostejné. Ve své době zřejmě velká klasika, ale dnes již zub času ohlodal tento snímek na kost. Docela se mi však zamlouvaly poslední záchvěvy rasismu ve filmu, ať už se jednalo o sympatickou malůvku, kde banán požíral opici, nebo později napíchnutí opice na strop jeskyně. ()

Smok

Očakával som prezentáciu Sylvesterovych žilnatých svalov v tielku (a to aj počas snehovej búrky), lezenie ciest 10+ samozrejme bez istenia a intelektuálne Slyove grimasy s ovisnutou perou. To všetko som samozrejme aj dostal, ale našťastie k tomu bola grátis pribalená aj celkom dobrá akčná zápletka, lebo inak by zďaleka nebolo mojich hviezd toľko. ()

Spinosaurus

Sylvester Stallone a Renny Harlin slibovali lepší zábavu. Celkově se mi film zdá hodně nadhodnocený. A takhle strašně nevýrazného záporáka by si měli nechat tvůrci patentovat. ()

nascendi

U akčných filmov existuje prirodzená hranica, za ktorú by sa nemal žiaden režisér odvážiť. Je to hranica uveriteľnosti. A akonáhle vidím môjho rovesníka, ako lozí po horách ako pavúk a kúpe sa bez problémov v ľadovej vode, prestáva ma celý dej zaujímať a netrpezlivo čakám, kedy film skončí. To je prípad mnohých filmov a v tomto prípade aj Cliffhangera. ()

PetrPan

Pro mne nejlepší Stalloneho film, akční jízda, typická áčková produkce, skvělá kamera, dynamický střih a hlavně ty úžasné Skalisté hory, na tohle se můžu dívat zas a zas, Stalloneho comeback na vrchol, ovšem jen dočasný... ()

nash.

Poslední velký Harlinův hit je i po letech originální akční peckou, která potěší oko i srdce diváka. Od strhujícího prologu po záveřečný duel vzrušující a skvěle šlapající jízda. K tomu majestátné horské vrcholy jako originální kulisa, Sly ve vrcholné formě a výtečně odporná smečka padouchů v čele s dokonalým Lithgowem. Dokonalá žánrová klasika, které rád odpustím všechny přešlapy. ()

Vitason

Celkem solidně gradovaná akce. Sly v nejlepsší formě. Záporák je taky dobrej. To vše se odehrává v krásné přírodě. Pár dobrých hlášek a zajímavý finální soiboj. Co víc si přát od nejlepšího (hned po Demolition man) Stallonova filmu? ()

klerik

Klasika ťažiaca hlavne zo Silvestrových svalov a odporného záporáka. Lezecké scény sú síce snímane z diaľky, ale dodnes ich prekonal iba ak Spiderman. Napínavá jazdá s kopcom kultových (strieľanie z pod ľadu...) a krvavých scén (stalaktitom prebodnutý terorista...). Renny Harlin sa zrejme trochu krotí, ale aj tak vytvoril tú pravú akčnú zábavu... ()

Chrustyn

Jeden z nejlepších akčňáku se Stallonem odehrávající se na horách. Perfektní akční scény a povedené hlášky. Jeden z nejlepších Harlinových filmů. ()

SeBig

Akční pecka ve stylu Die Hard se Stallonem plná hlášek, pořádné dávky napětí a akce co jen se dá. Nečekal jsem že z filmu o horolezcích vyleze něco tak excelentního možná protože jsem si myslel že to bude jen o horolezectví tak jsem to dřív nezkouknul ale pak mi to doporučilo pár uživatelů se slovy ,,jak jsem to mohl nevidět" nakonec jsem to zkouknul a nelitoval jsem. Celý film jsem se dokonale bavil snad už mi chyběl jen popkorn k dokonalosti. Stallone opět předvádí svoje dokonalé herecké kousky, John Lithgow jako správný záporák a jeho psychopatická bandička ,,víš co je to pravá láska? obětování!". Perfektní fighty který opravdu neznaj hranic a já jelikož se bojím výšek tak jsem to hodně prožíval. Opravdu jestli jste neviděli tento film přišli jste o hodně! ,,SEZÓNA SKONČILA KRETÉNE!!!" ()

classic

Posledný film Rennyho Harlina, ktorý na Česko-Slovenskej filmovej databáze svieti „načerveno”, pričom týchto filmov sú celkovo len dva, čiže tento rodený Fín, nemá príliš dobré vyhliadky na to, aby mohol čokoľvek iné namietať, poprípade sa so mnou hádať, že to tak proste nie je. Vôbec má možno jedno z najhorších skóre, aké sa tu kedy objavili, čím je snáď automaticky považovaný za „béčkového režiséra”, ktorým by som mohol donekonečna pohŕdať, ale momentálne sa k tomu nechystám. V podstate ani sám poriadne netuším, ktorý z dvojice filmov je viacej nasiaknutý obsahom klišé, či je to zrovna ten s Bruceom Willisom, alebo aktuálne recenzovaný so Sylvesterom Stalloneom ? Povedal by som, že je to asi narovnako, keďže sa tentokrát zmenilo iba prostredie a postavy, ale podstata veci ostala nezmenená. V centre pozornosti sú opäť teroristi, odhodlaní zabíjať, aj do vlastných radov, čím u mňa dochádzalo k zdaniu, že sa tým stráca na atraktivite. Na druhej strane ma zase lákala vidina zmeny lokácie, keď sa filmári ksichtia tak, že výsostne nakrúcajú v „Skalistých horách”, ale oni trčia kdesi v talianskych Dolomitoch, čo ale neberiem, ako hocakú výhradu, skrátka, je to úplne jedno, hlavné je, že postavy nie sú pred „zeleným plátnom”, čo sú jednoznačne body naviac. Áno, naozaj klobúk dole nielen pred tým, že sa herci pohybujú vo vysokej, nadmorskej výške, ale zároveň som tiež zaznamenal i niekoľko, vskutku vydarených, adrenalínových sekvencií, z ktorých sa mi zvieral žalúdok, jednoducho nemám rád výšky, ako napríklad hneď tá prvá, či dodajme aj tá s lietadlom, kedy mi zasa tuhla krv v žilách... Teraz tieto vlastnosti zhrniem dohromady, keď Sly stelesňuje horského záchranára Gabea Walkera a John Lithgow násilníka Erica Qualena, ktorý sa bude najskôr nachádzať v jednom z týchto dvoch letúnov, aby sa o pár desiatok minút neskôr, ich cesty nejakým zázračným spôsobom prekrížili. Akonáhle sa tak stane, nebude núdza o množstvo „strhujúcich scén”, kedy sa divák často zamýšľa nad ďalšími súvislosťami s tým spojenými, napríklad, ako je vlastne možné, že Gabe neustále všade lezie ako Pavúči muž s odrazom antilopy atď ? Film má nielen nominácie na Oscara v technických kategóriách, kde som si najmä cenil dunenie dynamického zvuku, no súčasne taktiež aj v jeho anticenách, t.j. „Zlatých malín”, ktoré dokonca ešte tento počet i o málo prevyšujú, a tak nakoniec mám mierne zmiešané pocity s tým, že Nervák to bol síce extrémny, no zopakovať si ho už viac nemienim. ()

honajz

Ve svém žánru pravda místy nelogický, ale jinak skvěle zahraný i režírovaný akční thriller, pro fanoušky Slye Stalloneho snad jeden z nejlepších. Hlavně že se tváří dostatečně drsně a světácky. ()

anais

Na delší dobu poslední Stalloneův opravdu dobrý akční film. Celým scénářem (ale i režijním vedením) se nese inspirace Smrtonosnu pastí, v Jonesově hudbě rezonuje Silvestriho Predator a na jednoduchost scénáře dává zapomenout velkolepé snímání vysokohorské krajiny a poctivé kaskadérské výkony. Cliffhanger byl jedním z posledích filmů svého druhu. ()

Ivoshek

Souhlas se Superpérem - tohle je oldskůlovej akčňk se vším všudy. Člověk prostě vypne mozek a čučí. Ale zatímco u filmů z 80. let to beru jako plus, tady už mi nadlidský Stallone trochu leze na nervy. /// Update 2018: ten film má neskutečnou vizuální sílu a jednoduchý, ale fungující příběh. V kině jsem se bavil jako už dlouho ne. A když napíchnul zaporaka na stalaktit, tleskal jsem. Fakt jo. ()

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

02.05.2023

Americký akční thriller Cliffhanger za pár dnů oslaví třicetileté výročí od svého uvedení. Snímek finského režiséra Rennyho Harlina (Smrtonosná past 2) v hlavní roli se Sylvesterem Stallonem vstoupil… (více)

Fantomas se zlobí. Velmi!

Fantomas se zlobí. Velmi!

15.05.2009

Budou ho totiž remakovat. Odhoďme ale naše předsudky vůči předělávkám a počkejme si, co z produkce francouzské společnosti La Petite Reine (dvojka a trojka hraného Asterixe, Blueberry... ehm... ale… (více)