Cliffhanger

• USA Cliffhanger (více)

Sarah neměla s lezením v horách žádné zkušenosti a bezmezně věřila v Gabovy (Sylvester Stallone) schopnosti. Ale tenkrát se tam vysoko nad horským údolím stala strašná věc…Sylvester Stallone, John Lithgow, Michael Rooker, Janine Turner a Ralph Waite spouští lavinu plnou nebezpečných akčních scén, trvalého napětí, hrůzy a strachu. Pro horského záchranáře je výprava za pěti pohřešovanými horolezci jen jednou z mnoha každodenních akcí. Společně se ženou sv´ho srdce (Janine Turner) a svým nejlepším přítelem (Michael Rooker) se Gabe Walker (Sylvester Stallone) vydává na obtížnou cestu přes zrádné ledové štíty, aby nakonec zjistil, že nouzové volání bylo pouhou lstí, kterou na něj nastražil nemilosrdný mezinárodně hledaný terorista Eric Qualen (John Lithgow). Miliony dolarů a s nimi i jejich vlastní životy teď visí na vlásku nad hlubokou propastí. Navzdory síle explozí, kruté zimě i obrovským výškám musí Walker v této smrtelně nebezpečné hře na schovávanou Qualena jednou provždy zastavit. (Bontonfilm)

majo25

Nie je to síce kult, ale aj podľa tunajšieho počtu hodnotení, svoju stopu v americkej akčnej kinematografii určite zanechal. Lepšia akcia síce sem-tam strieda horšiu, scénar nie je nejako zvlášť prepracovaný, trilerový prvok je tu len tak jemne líznutý, ale Stallone so svojou charizmou, fajn záporáci a pre film veľmi atraktívne vysokohorské prostredie to vynahrádzajú. A koho toto nudí, tak ten podľa mňa nevie, o čom vlastne akčný žáner je. Po rokoch zvyšujem o jednu hviezdu. ()

campix

Klasický akčňák ze staré školy. Čisté devadesátky s macho hlavním hrdinou, který je nucen bojovat na svém písečku s nezvanými hosty. Stallone lítá po horách v závějích sněhu pouze v tričku a nic ho nedokáže zastavit. Cliffhanger se může pochlubit velmi dobrými akčními scénami, ale bohužel také trošku slabším záporákem a trošku slabším finále. Na druhou stranu je fajn, že se nebojuje o záchranu světa, ale tahle horská akce je hodně osobní. Jde pouze o nejpřízemnější důvody. Někdo chce přežít a někdo zase chce pouze ''své'' peníze. Celkově se jedná o hodně povedenou akční zábavu. ()

tom88

Mierne nadcenený akčný film s (pre mňa) nie moc príťažlivým dejom, ktorý však nie je zlý. Akcie je tak stredmo, no našťastie je dynamická a film tak rýchlo ubieha. Akčné scény nie sú nijak pamätné možno akcia vo vzduchu pri prevode peňazí + začiatok na lane na skalách. Lahučko odetý Stallone mi tu neprišiel ako najlepšia voľba, no nevravím, že bol úplne od veci, ostatní herci sú maximálne tak priemerní. Prostredie hôr a zasnežených skál je pekné, ale za to nebudem hodnotiť vyššie. Vychádza mi z toho čistý priemer, už len kôli logike a prešľapom. 62% ()

MJMilan

Silvester tu zahrál jako vždy svůj standart, avšak zajímalo by mne, kdo se podílel na scénáři, protože tolik nejasných věcí v jednom filmu nebylo snad v žádném jiném ... a .... a tolik Silvestera se staženým tričkem bylo snad jen v Rockym! Opravdu, lítat v mrazech po horách jen v tričku, to si dovolí snad jen Sly a Chuck Norris! ()

bartias

Kde jsou ty časy, kdy Renny Harlin točil slušné akční filmy? Cliffhanger sice z dnešního pohledu není zas až takový klenot, hlášek je málo, zloduch by klidně mohl být ještě psychopatičtější, divočejší akční scény jsou pomalu k vidění i v seriálech a Skalisté hory už taky tolik nenadchnou. S jistou dávkou nostalgie se mu ale nedá upřít kouzlo – ani to, že šlo na dlouhou dobu o jeden z posledních filmů, v němž Stallone vystupoval jako velká hvězda. ()

Mylouch

Pečený holubi nepadaj z nebe, což se už nedá říct o kufřících peněz. Drobné i středně velké scénáristické a technické nesrovnalosti jsou daní za přímočarost příběhu, který diváka vtáhne. A to už je Sylvesterova parketa, kde si jeho tělo a poker face v horolezeckém příběhu svoje důvěryhodně odehraje - a že si dokáže patu za ucho pěkně zaseknout ! Stejně tak atmosféře příběhu slouží ♫ rozsáhlá Jonesova partitura tradičně symfonické hudby. Funkční zvraty, etický rozměr, zdařilé vedlejší postavy záchranářů, basejumperů, padouchů i něžné pomocnice drží film na pozici klasiky, pro mě srovnatelné s Vraždou na Eigeru a v akcích (jako pro akčního laika) s Hladinou adrenalinu. Prostě příběh skoro jak u Anděla na horách. "Bude to stát majlant, než to tu vytopíme!" A navrch poučení pro zimní sporty: hlava se dá na dvojbobu použít i jako brzda. ()

SeanLSD

Ak Sylvester skutočne trpí strachom z výšok, tak najväčší rešpekt. Napísať si taký scenár potom hraničí s hrdinstvom či samovraždou... ()

sator

Námět , hudba, výkony, exteriéry, 5* scénář4*, jediné co mi nesedělo byl hysterický výkon Rookerovo... ()

Radiq

Je to pro mě tak trochu klasika... Neokoukané prostředí velehor a do nich zasazené akce mají celkem nápad, i když většina z nich je buď k nepřežití nebo ke kómatu. Taky logika jde kolikrát opačným směrem (např. množství munice a paliva ve vrtulníku, motivace a chování některejch postav (a tím pádem jejich smrtí), fyzikální zákony, triky a předimenzované výbuchy atrap atd.) ale kupodivu se to dá všechno jakž takž odpustit. Prostě mi to tak nějak nevadí, asi z nostalgie. Samozřejmě klišoidní poznamenání tragickou událostí na začátku nesmí chybět a je tam toho mnohem víc, co stojí za prd z hlediska děje (třeba ta loupež). Ale možná - a mám takovej dojem, že jo - možná tenkrát to ještě klišé nebylo a právě tohle dalo vzniknout těm několika klišé, ktery pak někdo použil jinde... Nevim a je mi to jedno. ()

panMartin

Slušný akčňák, na kterém kromě zajímavého námětu zaujme překrásné prostředí hor, ve kterém se příběh odehrává. Dobrá kamera, napínavý příběh i slušní herci ve vedlejších rolí dělají z tohoto filmu slušnou podívanou. Navíc ješte působivá hudba a o skvělý zážitek je postaráno. Děj má spád a graduje do akčních scén a výbuchů. Scénář je jak dělaný pro dva tvrďáky Stalloneho a Rockera, kterým to tady fantasticky sedne a k tomu excelentní záporák John Lithgow. ()

CinemaRanger

Cliffhanger a Rambo II. Tyto dva filmy se Sylvestrem jsme měli doma na DVD a tak jsem se na ně jako malej pořád díval. Tento mám obzvláště rád. Parádní akční biják v horském prostředí plný napětí. ()

Decker

Jednoznacne jeden z tech lepsich (neli nejlepsi) Stalloneho filmu. Jsou v nem videt vynikajici kaskaderske kousky a horolezecke sceny jsou autenticky natocene italskymi horolezci, kteri Dolomity znaji urcite jako svoje boty. Obzvlaste me potesilo ze jsem ve filmu poznal spoustu lokaci v kterych jsem nekolikrat byl. Zkratka a jednoduse HANG ON! ()

fantoci

Všichni víme že Silvester je třída. To si nemusí nikdo nic nalhávat a všichni co mi budou oporovat by si měli prohlédnout jaké filmy už má za sebou. Je to prostě akční hrdina. Sice už v letech ale Pierce Brosnan už taky není nejmladší a Nicholas Cage taky ne. Počkejte až vám zestárne Eliah Wood:) Ne teď vážně. Je to hezkej film. Sice trochu nadnesenej ale s dobrým příběhem. Mělo by se zakázat aby v prvních deseti minutách umírali lidé. Pak je nálada pesimistická.To aspoň tvrdí jeden z mých přátel. Já tvrdím jen je nechte umřít když to bude k něčemu dobrý hlavně že umírají jen na plátně:) Trochu mě zklamalo, že po velkých slovech že se Stallone nenechal ve filmu zaskoakovat doublerem, vyšlo najevo že je to sice pravda, ale že hodně scén bylo natočeno pomocí figurky.Ale to je fuk hlavně že je mír ()

hans500

Výborný akční film. kterému nechybý nic co by měl mít. Výborné akční scény, slušné tempo, trocha napětí, dobrý příběh i scénář a v hlavní roli Sly. Ten tentokrát nepředvádí moc dobrý herecký výkon, ale pro tento film to stačí. Takže spokojenost, ale Smrtonosná past 2 je přeci jen lepší. ()

Triple H

Jeden zo Stalloneho lepších kúskov a kvalitný slovenský dabing k tomu. Úvodná scéna je nervydrásajúca a nezabudnuteľná - špičkovo odvedená práca, ktorej sa zvyšok filmu (napriek jeho kvalitám) nevyrovnal. ()

Mirokukii

Jeden z nejlepších akčních filmů odehrávajících se v horském prostředí. To bezpochyby, jelikož skoro žádné nejsou. Svalnatý Stallone, držící se holýma rukama na skalnatých ledových převysech (nechává tak efektně vyniknout své svaly), je zde jako doma. O umírající nezbedné lupiče s automatickými zbraněmi tedy není nouze. Spousta výborné akce. Ze pár hlášek. Trocha napětí a hezké záběry krásných hor. ()

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

02.05.2023

Americký akční thriller Cliffhanger za pár dnů oslaví třicetileté výročí od svého uvedení. Snímek finského režiséra Rennyho Harlina (Smrtonosná past 2) v hlavní roli se Sylvesterem Stallonem vstoupil… (více)

Fantomas se zlobí. Velmi!

Fantomas se zlobí. Velmi!

15.05.2009

Budou ho totiž remakovat. Odhoďme ale naše předsudky vůči předělávkám a počkejme si, co z produkce francouzské společnosti La Petite Reine (dvojka a trojka hraného Asterixe, Blueberry... ehm... ale… (více)