Cliffhanger

• USA Cliffhanger (více)

Sarah neměla s lezením v horách žádné zkušenosti a bezmezně věřila v Gabovy (Sylvester Stallone) schopnosti. Ale tenkrát se tam vysoko nad horským údolím stala strašná věc…Sylvester Stallone, John Lithgow, Michael Rooker, Janine Turner a Ralph Waite spouští lavinu plnou nebezpečných akčních scén, trvalého napětí, hrůzy a strachu. Pro horského záchranáře je výprava za pěti pohřešovanými horolezci jen jednou z mnoha každodenních akcí. Společně se ženou sv´ho srdce (Janine Turner) a svým nejlepším přítelem (Michael Rooker) se Gabe Walker (Sylvester Stallone) vydává na obtížnou cestu přes zrádné ledové štíty, aby nakonec zjistil, že nouzové volání bylo pouhou lstí, kterou na něj nastražil nemilosrdný mezinárodně hledaný terorista Eric Qualen (John Lithgow). Miliony dolarů a s nimi i jejich vlastní životy teď visí na vlásku nad hlubokou propastí. Navzdory síle explozí, kruté zimě i obrovským výškám musí Walker v této smrtelně nebezpečné hře na schovávanou Qualena jednou provždy zastavit. (Bontonfilm)

Stíba

Skvělá kombinace akce, napětí a horského prostředí, zabalená do hodně poutavého příběhu plného zvratů, který šlape od začátku do konce. Na klasický akčňák překvapivě sofistikované s minimem věcí k vytknutí. ()

ozeki

Film jsem viděl poprvé někdy možná před 10-15 lety na VHS a tak nějak jsem tušil a předpokládal, že mi bude Cliffhanger po většinu času vyvolávat úsměv na tváři, jak tomu v takovýchto případech mnohdy bývá. To se ale vůbec nestalo. Já byl naopak celou dobu v napětí a nohy a ruce mi létaly na všechny strany, když Sly visel někde na skále. Po tom, co přišel o vrchní část oblečení, jsem málem vyrazil do šatny, abych mu hodil nějakej kabát. Akční scény tady celkově nejsou moc k smíchu, naopak jsou spolu s neotřelým prostředím a padnoucím hudebním podkresem největší devízou celého filmu. Akce na páteční či sobotní večer jak má být. ()

Al44...

Stará dobrá, dá se říci i klasická akční podívaná - úchvatné přírodní scenérie - je to opravdu napínavé - k vyššímu hodnocení mu brání pouze pár jasných nelogičností, kdy by měl hlavní hrdina dávno umřít, ale je v podstatě nesmrtelný. ()

Dimo

Testosteron párty v horách. Nelogičnosti nemá cenu počítat, naštěstí máme krásné horské prostředí (natáčeno v Itálii), hodně fajnového záporáka (John Lithgow) a Slye. No. Takže co, běhá, skáče, leze, slaňuje se, mínus jedenáct, bojuje v ledové vodě, zachraňuje, dostane asi stokrát do hlavy, žeber a já nevím kam ještě, a dobrý, ale... tohle je zkrátka akční žánr sám pro sebe a je to celkem sranda sledovat. Přidanou hodnotou budiž naprosto ultimátně nádherný Steelbook. Tři hvězdy jsou tak akorát. ()

CharlieSs

Ráda bych dala 5*, kterou už jsem měla připravenou, ale stejně jako u minulého "Train to Busan" to nedokážu, protože mě to totálně psychicky zdeptalo u jedný scénky. Hodnocení tedy nechávám 4-5*, film byl skvělý, napínavý, poutavý a člověk se ani minutu nenudí. Nehledě na to, že Stallone v roce 93... Jeden z nejatraktivnějších herců vůbec. ()

Kingjiri

Po druhý Smrtonosný pasti nejlepší Harlinův film a poctivej devadesátkovej akčňák jak má být. I když spíš než akčňák je to hlavně dobrodružnej thriller. A právě ten dobrodružnej (vlastně i trochu survival) rozměr je v rámci žánru velice příjemný zpestření. Výprava nebo akce hodně fajn (finále s vrtulníkem super nápad), spoustu hlášek, záporáci správně slizký a casting skvělej, kdy Stalloneho a Rookera doplňujou známý obličeje "vedlejšáků" let minulejch. Mně tu nescházelo vlastně vůbec nic a už se docela těšim, až si dám za pár let po několikátý znova projekci, čtyři silný hvězdy. ()

PEZ

Stallone je už od malička môj big hero, takže rád pozerám jeho filmy, vrátane Cliffhangeru. Avšak už keď som ho videl strašne dávno prvýkrát, vyrušovala ma tá prílišná b-éčkovosť filmu. Mrzelo ma to o to viac, že niektoré scény boli fakt vymakané a Sly hral ako o život. Hneď prvá tragická scéna je priam dychberúca. Takisto niektoré lezecké zábery a stunt výkony boli úplne geniálne. Film dokonca drží svetový rekord najdrahšieho kaskadérskeho výkonu, keď Simon Crane bez istenia a použitia trikov dostal 1 milión dolárov za to, že vo výške 1500 metrov preletel medzi dvoma lietadlami. Samozrejme, že ho poisťovňa odmietla poistiť a museli túto scénu točiť v Amerike, lebo v Európe by to bolo ilegálne. A Sly si kvôli tomu musel nechať znížiť plat. Ale teda tá scéna stála jednozačne za to! :) Celkovo zábavný film, ale ku koncu už to bolo americké akčné klišé, takže preto len 3* u mňa. PS: Cliffhanger bol úplne prvý film, ktorý vysielala pri svojom vzniku TV Markíza 31.08.1996. Dodnes si na to pamätám. :))) ()

Odpadlik

Asi nejlepší Staloneho film a pro mne jeden z nejlepších akčních filmů posledních let vůbec. Souhlasil bych se slovy režiséra Rennyho Harlina, který film přirovnává k jízdě na horské dráze. Nenudíte se již od první minuty (proslulá scéna s provazem nad propastí - noční můra každého horolezce a odstrašující příklad pro začátečníky). Co se týče hereckých výkonů, je asi nejvýraznější John Lightgow, který je opravdu dokonalý "záporák". ()

chlebos

Je to paradni akcni film, kde je vsechno jak ma byt, ale pokud jste nekdy cetli nejakou knihu od Messnera a nebo trochu lezete tak se pri sledovani hodne nasmejete... ()

BLADER

Myslím si, že nič nepokazím, keď poviem, že tento film je právom kultovým klenotom, ktorý nezostarne. A je to pravda, tento film nezostarol ani o deň! Pritom zďaleka nejde len o nostalgiu, tento je film je jednoducho vynikajúci. ()

Arequipa

Od slavné úvodní scény na laně je to jedna velká jízda protkaná perfektní akcí (co na tom, že nereálnou), vtipnými hláškami, krásnými exteriéry Dolomit. K dokonalému prožitku mě nechybělo vůbec nic. ()

Zevon

Udělat film z kýčovitě sračkovité předlohy, postavené na lacině průhledném falešném sebeobviňování tak, aby se na něj dalo dívat, to už fakt chce hodně velkou odvahu a prachy. Z poctivé cesty "strážce ústavy" svedený agent je předpokládaně trefný nepřítel a čestný občan proti němu s tak lyrickým povoláním - co byste sakra víc chtěli? Já osobně si sice myslím, že daleko větší zmrdi sedí ve státní správě v české republice, víc by se mi tedy líbil film, kdy by pasák krav ze zkrachovalého zemědělského družstva vykartil jemu příslušný finanční úřad, plný klobáskožroutů, ale s tímto tématem bych asi v USA neprostřelil. ()

Likan7

Tohle mě nikdy nebralo. Jeden z mála filmů se Slyem, který ve mě nevzbudil divocha chtějícího zabíjet lidi párátkem :D ()

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

02.05.2023

Americký akční thriller Cliffhanger za pár dnů oslaví třicetileté výročí od svého uvedení. Snímek finského režiséra Rennyho Harlina (Smrtonosná past 2) v hlavní roli se Sylvesterem Stallonem vstoupil… (více)

Fantomas se zlobí. Velmi!

Fantomas se zlobí. Velmi!

15.05.2009

Budou ho totiž remakovat. Odhoďme ale naše předsudky vůči předělávkám a počkejme si, co z produkce francouzské společnosti La Petite Reine (dvojka a trojka hraného Asterixe, Blueberry... ehm... ale… (více)