Cliffhanger

• USA Cliffhanger (více)

Sarah neměla s lezením v horách žádné zkušenosti a bezmezně věřila v Gabovy (Sylvester Stallone) schopnosti. Ale tenkrát se tam vysoko nad horským údolím stala strašná věc…Sylvester Stallone, John Lithgow, Michael Rooker, Janine Turner a Ralph Waite spouští lavinu plnou nebezpečných akčních scén, trvalého napětí, hrůzy a strachu. Pro horského záchranáře je výprava za pěti pohřešovanými horolezci jen jednou z mnoha každodenních akcí. Společně se ženou sv´ho srdce (Janine Turner) a svým nejlepším přítelem (Michael Rooker) se Gabe Walker (Sylvester Stallone) vydává na obtížnou cestu přes zrádné ledové štíty, aby nakonec zjistil, že nouzové volání bylo pouhou lstí, kterou na něj nastražil nemilosrdný mezinárodně hledaný terorista Eric Qualen (John Lithgow). Miliony dolarů a s nimi i jejich vlastní životy teď visí na vlásku nad hlubokou propastí. Navzdory síle explozí, kruté zimě i obrovským výškám musí Walker v této smrtelně nebezpečné hře na schovávanou Qualena jednou provždy zastavit. (Bontonfilm)

kikikrikri

Chvíli jsem se rozhodovala, jestli 3 nebo 4*, ale prostě to nešlo. Když tam Sly běhá v triku a ani nemá husí kůži, pak se schová, natáhne si svetřík a je zas na 100%...to bylo přepísknutý, ale že tam absolutně nikdo neleze s jištěnim, ani když je nikdo nepronásleduje nebo se nesnaží zabít, to už mi přišlo příliš. Po mě jako pro horolezce to bylo technicky utrpením. Na druhou stranu, Sly zahrál báječně a i příběh byl pěkný. Dávám lepší 3, ale za tu technickou stránku jsem prostě musela jít dolů. PS: V těch horách asi muselo bejt docela teplo, když Sly spadnul do tý zamrzlý vody, pak se trošku oklepal a všechno ok :D ()

Nocturno culto

to je prostě Rambo na horách...:-) moc se mi to líbí,sice je tam občas trochu přehánění ale jako celek to nemá chybu...nejlepší je scéna se zajícem který má na sobě čip z hledaného kufru.....=o) ()

Enterprise

Sice originální, ale hodně překombinovaný scénář, ve kterém se naučíte pár fíglu, co dělat v horách s nalezenými penězmi (a strýček Sam by z toho určitě neměl radost). Stallone tady překonává všechny Spidermany a Supermany, až se mi skoro dá, že by to Sylvester dokázal vyhrát i s ustřelenou hlavou. Ale za ty přírodní scénerie a protože mám pro Stalloneho trochu slabost, s odřenýma ušima ty čtyři hvězdičky dám. ()

swiss

Horolezci se smějí, ale my jsme šťastní. Nádherná krajina a borec trestající ty zlé. Co si víc přát? ()

danny_21

Slyův návrat k akčním kořenům po pár letech motání se bahně hloupoučkých komedií se docela vyvedl. Mírně nadprůměrná akčňárna s několika dramatickými scénami a Gabem polutujícím po Skalistých horách ( místy teda po jejich kulisách ) po většinu času bez lana :-) S léty ztrácí na síle, takže aktuálně dávám na 65 % i za dobrého záporáka, pozdějšího Trinityho v mém oblíbeném Dexterovi. ()

Tamten

Příběh o horolezcích ze záchrané služby v národním parku, kteří se shodou okolností zapletou do loupeže ohromného balíku peněz. A jelikož se vše odehrává v horách jejich parku, mají ideální podmínky dát profesionálním lupičům na budku. I když příběh je spíše průměrný i na akční filmy, netradiční prostředí hor s krásnými exteriéry posunuje film vysoko nad průměr běžných akčních filmů. A i když je zde Stallone spíše hrozně dobrý horolezec než nabušený bouchač, dává i tak záporňákům pěkně do těla. ()

bono22vox

5 hvězda za krásu Dolomit a za to že jsem mohl navštívit můstek Ivana Dibona, který posloužil pro účely natáčení... ()

neo93

Sylvester Stallone ve své nejlepší formě. Tentokráte jako neohrožený horolezec, který musí zachránit sebe i ostatní před chamtivými a nebezpečnými lidmi. Samotný příběh není z těch nejpovedenějších, najde se tu několik logických chyb, ale nakonec to tak vlastně nevadí. Celý film docela dobře odcípá a není tu příliš prostoru, k tomu, abyste se nudili. Snímek těží především z horského prostředí, výborného Johna Lithgowa a samozřejmě všech možných svalů již zmiňovaného Stallona. ()

Inozuka

V devadesátkách to byla pecka, na kterou chodily do kina davy. Nyní zůstává pouze originální prostředí mrazivých hor, odsýpající děj a neotřelý hlavní hrdina. Co naopak posílá film beznadějně k zemi rychlostí pádu neobratného horolezce jsou nebývale tupé dialogy. I na akční film je míra imbecility nezvykle vysoká .... ()

rublik05

Pro Stalloneho byl rok 1993 mimořádně úspěšný, neboť mu vyšly hned dva snímky, které se dnes již řadí mezi klasiky žánru a v jeho filmografii zaujímají přední příčky. Cliffhanger má tu výhodu, že se v něm podařilo skloubit originální námět, nádherné horské prostředí a v neposlední řadě také slušně natočené akční scény. Herecké obsazení je rovněž velice povedené, záporáci jsou extrémně nesympatičtí, Stallone jako hrdinný horolezce má charisma jak blázen, tvůrcům se povedla i povedená napínavá atmosféra a o emoce taktéž není nouze. Samotný příběh je zajímavý, má solidní tempo, kazí ho jen pár nelogičností, ale nejedná se o nic hrozného. Akční scény se mi vcelku líbily, je jich dostatek a pěkně se na ně kouká. U mě dobrý, kvalitní béčko, které všem vřele doporučuji. 8/10. ()

Nix

Opravdu nikdo tento název ještě neslyšel? Pro mne srdcovka, prostředí je fantastické a Sylv se nešetří, nešetří ani padouchy, přitom tu ale není bůhví jaký bouchač. Povinnost pro 90.tkové milovníky. ()

dustur

Renny Harlin natočil snáď dve skvelé akčňaky jeden z nich bol ( Die Hard 2 ), a druhý skvelý až výborný Cliffhanger, ktorý tiež po rokoch a podľa mňa nikdy neomrzí.. Za mňa tradične skvelý Sylvester Stallone, tentokrát na post záporáka mu hodili Johna Lithgowa ktorý bol tiež skvelý , tak ako ( Donald Sutherland v Krimináli ). Akcie dosť , výbuchy potešili takisto aj Michael Rooker. Za mňa filmová klasika ktorú si veľmi rad a hocikedy pozriem, a za mňa film ktorý v každej filmotéke by malo mať svoje miesto. Jednoznačne ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️ ()

Looka

Po tomhle úžasném horolezeckym dobrodružství jakkoliv nereálnym (Sly pod ledem) jsem od Harlina čekal další akční pecky, ale bohužel následoval strmý pád doprovázený dlouhým polibkem na dobrou noc. Poslední akční nářez od Slye. Bylo nám ctí odpočívej v pokoji. ()

Tiiso

Tento příběh je sice o takovém supermanovi na horách,ale je bezvadně udělaný. Má dobrou atmosféru i když tu a tam má tendenci padat do b kategorie. Scény jsou provedeny výborné a taktéž triky. A kdo může Stalloneho přijde si na své. A to nebudu už ani mluvit o zvuku, který je excelentní. Děj má spád a graduje do akčních scén a výbuchů. ()

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

Akční Cliffhanger se dočká nové verze

02.05.2023

Americký akční thriller Cliffhanger za pár dnů oslaví třicetileté výročí od svého uvedení. Snímek finského režiséra Rennyho Harlina (Smrtonosná past 2) v hlavní roli se Sylvesterem Stallonem vstoupil… (více)

Fantomas se zlobí. Velmi!

Fantomas se zlobí. Velmi!

15.05.2009

Budou ho totiž remakovat. Odhoďme ale naše předsudky vůči předělávkám a počkejme si, co z produkce francouzské společnosti La Petite Reine (dvojka a trojka hraného Asterixe, Blueberry... ehm... ale… (více)