lineker

Jasně. To vše už někdy, někde bylo. Možná zabalené do trochu jiného kabátu, ale v principu totožné. Jenže ten film ani neměl ambice ukazovat nějakou inovativnost v daném žánru. Na nic si to nehraje. Je to poctivě odvedená filmařina. A hlavně! Já se u toho ani minutu nenudil. ()

GOTFAN

K postavám není možno nijak přilnout a snad i proto mi bylo u prdele, že umíraly. Děj byl nudný a za celou dobu jsem nebyl napjatý co přijde dál. Nezachránila to ani brutalita organismu co posádka našla. Bohužel hoši, ale tady vám ona pocta vetřelci a podobným nevyšla. Za tohle bych se styděl. Vykrádačka různých filmů. Nic nového. Nic extra. Ale dokoukáno v přesvědčení, že se něco velkého stane. Nepřišlo nic. 2 hvězdičky jen za to, že mám rád filmy ve vesmíru, nebo s ním spojené. ()

pvt.Davids

Konečně astronauti, kteří se alespoň snaží tvářit že jsou vědci a přemýšlí racionálně a neustále vymýšlí co dál (narážím na bandu "vědců" v Alien Prometheus = chování puberťáků) Má to spád ani chvíli jsem se nenudil a na hollywood tam nejsou žádné patriotické kecy a charaktery jsem si během chvíle oblíbil. Ze všeho nejvíc se mi líbí myšlenka ///////////////////////////////////////////////////////////////////MOŽNÝ SPOILER ///////////////////////////////////////// jak kvůli incidentu a následným el. šokům kterým se ho snaží zachránit LIFE najednou otočí svým chováním a začně boj o přežití, jelikož si to přebere tak, že ho chtějí zlikvidovat. Takové menší nedorozumění :) Jen si lámu hlavu tím, když tak promýšleli ty opatření, proč hned v tom prvním neměli pořešené odpálení "inkubátoru" do vesmíru při náznaku nebezpečí. ()

radiatorniak

Vyborny film, ktory si ale mohol odpustit povinnu vsuvku - proamericku propagandu pre nekriticky zmyslajucu hlupu masu: My spasitelia a ochranci sveta, staviame v Syrii nemocnice, aby sme zachranovali zivoty a tie bombarduje niekto iny... Smutne je, ze je to uplne inak... ()

DudisMaster

Trochu mi to přišlo jako jeden díl ze seriálu Krajní meze. Konec byl asi nejlepší částí filmu. Celkově průměrný horor s dost předvídatelným dějem. ()

jabbo123

(+) výborná beztížná kamera a několik pěkných vizuálů (+) design a evoluce potvoráka (+) využití krve v beztížném stavu (+) kvalitní herecké obsazení i výkony (-) patetické scény, máme tu ty chvilky vesmírné poezie a vynucené ukázky "lidskosti" (-) málo mrtvých, čekal jsem, že se Calvin ještě víc bude vyvíjet (-) příliš mnoho žánrových klišé, tedy i předvídatelných situací, včetně konce, který byl zřejmý už od vymyšlení "geniálního" posledního plánu. Sečteno a podtrženo, řemeslně kvalitně odvedená žánrovka s dobře budovaným napětím a několika "pěknými" gore scénami, která ale ničím nepřekvapí a občas je tam až moc té "lidskosti" a poetičnosti, kterou už jsme viděli tisíckrát. ()

Jirka83

Komorni verze The Thing, jenom Kurt uz nevydrzi tolik :) Je to zabavne, dostatecne to odsypa, prijemne prekvapeni! Necekal jsem od toho vcelku nic a on to bezva bijak. Scifi to tedy neni, to by jste byli zklamani... ()

PaKo1980

Tak jo. Chcete film u kterýho budete odbíhat k ledničce copak tam máme dobrýho? U kterýho popřemýšlíte o nesmrtelnosti chrousta a zároveň zjistíte co měli všichni kámoši na FB k večeři a jakou po tom měli stolici? Tak to si tenhle film nepouštějte! Luxusní zábavička u které jsem si párkrát málem pustil do trenek. Nic moc jsem po hodnocení a přečtení pár recenzí nečekal, ale teď tedy musím říct.. Jděte se vycpat všichni s 3* a míň, na co jste čuměli?To že pořád slintáte nad Vetřelcme nikdo nemůže, ale tak to tady nikomu necpěte, máme nějakej rok 2017 no ne?. V rámcí žánru Horor / Sci-Fi paráda. ()

pierrek22

Jako fanda Gravitace jsem si užil maximálně. Vtipný konec a poučení, že není radno odhalit vše co spokojeně hajá na jiné planetě. ()

MASAKR

Tak tohle byl teda neskutečně nečekaný závěr. Upřímně jsem čekal, že tohle bude béčkový Sci-Fi horor ale předčilo to má očekávání. Tohle byla filmová senzace u které jsem byl každou minutu napnutý jako špagát. ()

johnyi.z

Uf, bylo to víc než dobré. Kdyby Vetřelec mohl, asi by se před Calvinem schoval do kouta galaxie. Inspirace je jednoznačná, provedení i gradace jsou na úrovni. A konec? 95% ()

TomKey

Tak tahle chobotnička z II. patra není zas tak roztomilá jako Modrá nebo Zelenej. Asi proto, že si přečetla příručku "Vetřelcem z améby snadno a rychle". Tato aplikace zanesená do scénáře má ovšem hodně děravých míst. Ale jako béčkový horor to jde. Stejně ale visí ve vzduchu otázka: Jak a kudy se vetřelec zvenku stanice dostal do nohy kosmonauta-vozíčkáře? A pak že americké filmy nenutí diváka přemýšlet :-))) ()

alphatown

Je to film spojující gravitaci s vetřelcem a je daleko lepší, než vetřelec covenant. Co bych mu ale vytkl je scénář. Chvílemi se posádka chovala přímo hloupě. ()

Elaine Lóre

A ono to nakonec nebylo tak zlý! Sci-fi hororů s šedesáti milionovým rozpočtem moc není a s celkem hustou atmosférou po celou délku filmu už vůbec ne. Velkej palec nahoru za úvodní dlouhej záběr bez střihu! 4/5* ()

PsenickaR

Viděl jsem to v obráceném pořadí, nejdříve Covenanta a poté Life a to krátce po sobě, takže jsem pořád měl tendenci porovnávat. Je pravda, že sem tam se do toho zamotaly táběry podobné Gravitaci, ale příběh byl v podstatě jiná verze vetřelce. Je to o kus lepší než Covenant, ale i tak je zde spousta klišé a jede se podle šablony a nečeká nás nic originálního. Vlastně ani ten závěr není nijak překvapivý, dal se čekat a možná vzbudil spíše touhu vidět ne tento film, ale až ten další. U Vetřelce také mě pořád zajímá, jak by to vypadalo, pokud by se dostal na Zemi a rozjela se válka mezi druhy po celé planetě ( AvP 2 jako odpověď opravdu nepočítám ), že bychom viděli Cameronovi vetřelce ve velkém a celosvětovém konfliktu. Jinak posádka vesmírné stanice je o fous chytřejší než posádka Covenanta, ale i tak dělají kupu věcí, které jsou prostě špatně, postava Reynoldse si o takový konec koledovala a doslova mě sral úchylný vědec ( Bakare ) a říkám si, jak se takový ovád dostane na ISS, copak není tvrdší výběr a nemá tam jít nahoru elita ? Je smutné, že scénáristé vyplodí takové blbosti a sestaví skvadru prý nejchytřejších lidí na světě a pošlou je na ISS nebo na Covenanta a všichni dohromady jsou tupější než parta vrtařů v Armageddonu. Celkově film ale utíká i na těch pár hluchých míst a to s epočítá. 60% je velmi solidních a kam se hrabe Scott. ()

Coltain

Mám čerstvé srovnání s Covenantem a tak mně to nedá si trochu nad oběma zapřemýšlet. Líbí se mi teorie o dvou filmech v jednom, takové klasické 2 v 1. Trochu té dnes už neviděné scifistiky, trochu Vetřelčí honičky s opravdu odporným hnusákem. Nakonec mně víc pobavila ta druhá, béčková rovina filmu. Stejně jak v Covenantu si však nemohu odpustit kritiku profesionality posádky. Tady to nebylo tak děsivé jak u posledního Scotta, nicméně opět mizerný výcvik, flagrantní porušování předpisů, stupidní hraní si na hrdiny, nulová schopnost vyhodnotit rizika a navíc "hermeticky" uzavřená laboratoř s deseti větráky ve stropě propojenými s lodí, to už je opravdu blbost na kvadrát. Chtěl jsem tomu dát tak jednu hvězdu, ale po zážitku s posledním/prvním Vetřelcem dávám tři hvězdy. Jednu za opravdu povedeného hnusáka, jednu za technické provedení a tu poslední za sice předvídatelný, přesto povedený konec. Konečně zase po čase veselý happyend ;-). ()

PF 2017

PF 2017