J.Crusader

Neděsivé, neakční a jednou jsem se dokonce podíval na hodinky, kdy už bude konec. Chobotnička z ISS patra se sice snaží být strašidelná, ale nějak jí to nejde. Má sice sílu, ale chybí ji žuby... Ovšem zde již několikrát probírané srovnávání s Vetřelcem je úplně mimo - dle mě se totiž jedná žánrově o zcela rozdílné filmy. Zatímco Vetřelec je nefalšovaný sci-fi survival horor "z daleké budoucnosti", Life je pokus o rádoby věrohodný vědecký sci-fi "dokumentární" snímek. Horor nemůžu říct v žádném případě, protože jsem se v žádném okamžiku filmu nebál (ostatně charaktery mi byly buřt) a dokonce ani lekačky neměly žádný účinek, páč je člověk čekal, takže nevylekaly. Snaha scénáristy,kameramana i režiséra zprostředkovat pocit beztíže na vesmírné stanici různě rotující kamerou je sice chválihodná, ale na rozdíl od Gravitace se zde úplně minula účinkem a spíš přispívá k nepřehlednosti. A k završení zmaru, závěrečnou pointu je možné vytušit hned v okamžiku, jakmile protagonisté vyřknou svůj finální plán. A koncový clifhanger, který pokukuje po dvojce, také nemám zrovna v lásce. Takže slabé 3 za zaplácnutí chladného sobotního večera. ()

damian

Tak strašně zmařená šance na parádní biják, to se nevidí. Neustálé přerušování zápletky rádoby emotivními cancy a vzlykáním kosmo/astro/japonautů by se dalo nakonec přežít. Ale naprosto stupidní akce "bezpečnostní expertky", která naplánuje bezpečnostní zóny do posledního detailu a pak drží za ruku magora, co pootvírá celou stanici a požírá ho marťan, to byl maxiúlet. Konec, jak z toho nejhoršího kanadskýho béčka, to jen celé dorazil. Z prvotních 4 krásných hvězd ... absolutní odpad ... nakonec po vydejchání jednu hvězdu za první hodinu. ()

PanIncognito

Poctivé sci-fi, které připomíná film Vetřelec. Bolestivě krutý souboj mezi lidmi a mimozemšťanem je napínavý... jde z něj strach. Scénář i přes některá klišé nepostrádá nápaditost. Herci nepřehrávají a jsou přesvědčivý. Vizuální zobrazení je solidně úchvatné a hudba kvalitní. Rozhodně nejsem zklamaný. ;-) (viděno s dabingem) ()

icewhite

Sci-fiáda na druhou... kung-fu Flubber Robina Williamse v podání šedýho šlemu z vesmírného tajuplna, se po čase zdá být geneticky upraveným spermatem Stevena Hawkinga, který se za každou cenu potřebuje dostat ještě jednou na matičku Zemi, aby dokonal svůj odkaz lidstvu, protože Teorie všeho není podle jeho představ. ()

Prepperka

Velké dilema jestli hvězda 1 nebo 2. Nakonec 2 za pěknou kameru a uvěřitelné animace, ale zbytek bída s nouzí. Charaktery postav často na úrovni 5ti letého dítěte, přírodní a technické zákonitosti ve vesmíru asi fungují jinak než na Zemi, hodně situací předvídatelných a poněkud klišoidních. Za zkouknutí ten film stojí, ale spíš pro zajímavost než pro vychutnání. ()

bkf1

Už to tady někdo psal a já to musím zopakovat, protože to dokonale vystihuje kvalitu tohoto filmu... "béčkový film s áčkovými herci". Nenáročná věc, kterou si zítra nebudu pamatovat... ()

viax

Naprostá ignorace všech bezpečnostních protokolů. Copak tohle někdo mohl schválit? První, druhá, třetí linie... a to je jako konec? Je div, že si s tím vetřelcem neukazovali obrázky - já muž, ona žena, kdo jsi ty? Moc mě to teda nepotěšilo... ()

kopretinka

Graficky to bylo zpracované hezky. Film...místy nelogický a člověk se kolikrát nad rozhodnutím posádky tříská do hlavy. Proto hodnotím průměrně. ()

Dratini

Už mám tak nějak dost těchto amerických hovadin. Jednobuněčný organismus získá během několik hodin inteligenci, velikost, rychlost a zrak, aby mohl jet v klasickém scénáři slasheru (a dokonce ovládat raketu). Naprostá hovadina, která je i společensky nebezpečná, protože na tyhle kraviny si lidé vzpomenou, až se bude rozhodovat o cílech vesmírných misí. A celosvětově protestovat, až se nějaký mimozemský život najde. Ještě jedna vědecká: jednoduché organismy jsou mimochodem schopny cestovat mezi Zemí a Marsem pomocí meteoritů. Vražedný marsovský život by tady byl už dávno. ()

Ashlander

Zase jednou sem dal film k ledu a odložil jeho shlédnutí na neurčito, jelikož sem se nechal ovlivnit nízkými hodnoceními na CSFD. A zase jednou mě tak na dlouhou dobu minulo solidní scifihorové béčko, u kterého sem se nakonec docela dobře bavil. Někdy si říkám, čím to vlastně je? Sem skutečně natolik excentrickým divákem, nebo sou ostatní tolik mimo? Při pohledu na komentáře místní filmařské ''elity'' mám skoro chuť se poplácat po zádech a přiklonit se k tomu druhému. Skutečnost, že se zde někteří naváží i do tak objektivně hodnotitelné kategorie jako je CGI, která je na velmi slušné úrovni, je ovšem skutečně zarážející. ()

LEFTFLANK

Jednu hviezdu dávam za ISS síce v dementnej nabušenej forme ale je tam. Zvyšok stojí za vyližprdel, veď akoby inak, je to horor. Nemám tento žáner rád a je to pre svoju dementnú prediktívnosť. Pozeráte scénu a viete, že bude nasledovať zopár možností 1.2.3. nasleduje možnosť 2. áno ďalej tento blbeček to zorie, v štýle 1.2.3. ale čo? možnosť 3. to so až tak nečakal ... je to snáď horšie ako unudené oskarovky bez iskry a nápadu. Je vidno kam Gravitácia posunula možnosti dnešného filmu, a že už ľudia nie sú tak blbí aby verili, že v bezváhovom stave sa dá toto či tamto. V žiadnom prípade nenapadám scenár za hlavný motív deja ale proste horové prevedenie je des. Zas v tomto prípade účel svätí prostriedky. Na jednej strane je pekné, že autori poznajú rozdiely medzi jednotlivými orbitálnymi výškami a vedia čo majú urobiť aby sa dostali na inú. Na druhej strane by pri náraze v takej rýchlosti sojuz zničil minimálne polovicu ISS-ky ale nevadí. Hviezdne obsadenie na čele s ftipným deadpoolom má svoju rolu jasne zadanú a mne ostáva čo najrýchlejšie zabudnúť na túto zhovadilosť. P.S. skutočne, ktorého *** napadlo napchať pri takom konci do potitulkovej scény song "Spirit in the Sky" ? fakt som mal dať odpad ()

m62

Absolútne neoriginálne, všetko bolo predvídateľné vrátane konca a toho, že špičkoví vedci sa správajú ako retardi. ()

alesandro2

Ne, ne a ne. Iritující idiotské chování postav a jasně čitelný děj, s nepřekvapivým koncem. Dvě hvězdy pouze za kvalitu zpracování. ()

PF 2017

PF 2017