heyda

Měl jsem trochu vyšší očekávání, postavy nejsou příliš dobře vykreslené, příběh mohl jít mnohem víc do hloubky, ale natočené je to dobře. Celkově velmi rozporuplné pocity. 55% ()

Oktavianus

I blockbuster o žralocích může být chytrý a na výši. Tohle je jen nudná zhovadilost, dopředu vykastrovaná kvůli ratingu a upravená pro čínský trh. MEG je plný těch nejklasičtějších a nejotravnějších klišé, které si lze vymyslet. Hrdina – profesionál, který už jenom chlastá a dá problém ho přesvědčit, aby šel znovu do akce. Trauma minulosti. Brilantní vědec s krásnou dcerou na výzkumné stanici – sakra, tohle klišé existuje od sci-fi v 50. letech! Zbytečná dojemná úmrtí některých postav. V některých případech úmrtí nedávají smysl. V jednom případě prostě jeden z hrdinů spadl do vody, ostatní ho vytáhli a on… prostě umřel? Jako proč? Cože? Rodící se sympatie z původních antipatií mezi chlapáckým hrdinou a chytrou hrdinkou. Zákeřný boháč myslící jen na sebe. A mnoho dalších… kdyby šlo o přiznanou poctu starým sci-fi, ok. Ale tvůrci to tak prostě udělali, protože měli pocit, že „se to tak má dělat“. Jo, megalodon vypadá opravdu luxusně a digitálně vykouzlený podmořský svět bere dech... do chvíle, kdy obrovské monstrum doráží na Stathama, zatímco on jen tak žertovně kope v porovnání se žralokem malinkými nožičkami. To prostě působí směšně. Podprůměrný žraločí thriller. A kdokoli ho hodlá srovnávat s Čelistmi, koleduje si o žalobu za nactiutrhání od Spielberga. ()

Stanislaus

Na Meg(alodon)a jsem šel do kina jak z recese, tak ze zvědavosti, protože jsem chtěl vidět, jak si Jason Statham poradí v takto vysokorozpočtovém filmu s přerostlou parybou, přičemž jsem neočekával žádné zázraky. Ve výsledku se na to celkem dobře dívalo, vesměs i díky tomu, že žralok vypadal realisticky a tvůrci nabídli celkem poutavý pohled na tajuplný život v hlubinách moře. Vytknul bych však poněkud delší stopáž pro film podobného rázu a vložení přebytečné vztahové a rodinné vaty, která mohla být klidně vypuštěna do oceánu či nahrazena další akcí (a i krví). Jako film do kina na jedno zhlédnutí je však Meg ideální. ()

Nettrass

Od tvora s tak velkým mozkem a tak malými zuby, bych čekal trochu víc soudnosti a pokory, než aby se pokoušet rozdat si to ze Stathanem. ()

Flego

Béčkový film v áčkovom šate využívajúci štandardné metódy. Bavil som sa na odkazoch na Spielbergove Čeluste, tvorcovia sa snažili, ale ementálový scenár mnohé zhadzuje. Slabší priemer, ale pozerať sa na to dalo. ()

BMW12

Velmi dobrý příběh o megalodonovi. Ze začátku trochu dobrodružna, při zkoumání nejhlubšího místa planety. Následně nalezení pravěkého megalodona a boj s ním. Podle mě se jedná o povedený filmík, akce i napětí je tam dostatek, navíc zajímavé herecké obsazení. ()

Othello

Číňani mají rádi americké blockbustery a zároveň od nich nemají takové nároky jako americký trh. A filmová studia si uvědomují, že zacílení na mnohamilionový trh, který z důvodů absence jakékoli kulturní alternativy má ve své podstatě jednodušší filmové stimuly, je cestou k obrovskému trezoru nad městem, kde mohou skákat do hromady dolarů v jednodílných plavkách. Podobným velkým takovým pokusem o průnik byla zpatlanina Great Wall s Mattem Damonem, která splnila očekávání barevné, patetické, drahé akce s americkou superhvězdou v hlavní roli. The Meg je zacílený čistě na čínský trh už jen tím, jak jsou donuceni herci hrát - čínsky. Přepísklé vyjadřování emocí, zbytečná gesta, rozmáchlá gestikulace, do toho neustále přestřihy na ty, kteří zrovna mluví. Do toho srandovní snaha dokázat morální nadřazenost čínských členů posádky nad ostatními neustálým sebeobětováním či patetickými proslovy o tom, jak člověk ubližuje přírodě. Nemám důvod si nemyslet, že odtržená scéna, ve které americký milionář, který se doposud choval celkem normálně - pomáhal postavám v nesnázích apod. a nyní se rozhodně všechny postavy zabít semtexem, byla připsána dodatečně, dle požadavků čínské produkce. Proč tam musely vybuchovat úplně náhodně nějaké helikoptéry? Protože čínský divák má rád vybuchující helikoptéry. Stejně tak se můžeme ptát, proč herečce Ruby Rose přemalovali v maskérně její tetování na čínské výjevy. Nebude to třeba tím, že vytetované kříže se čínanům tolik nehoděj do krámu? Warneři vsadili na to, že co uspěje v Číně, tomu se ostatní divák přizpůsobí, za což si nezaslouží víc než jednu hvězdu. Naprosto čisté rovnítko mezi filmem a produktem. ()

eraserhead666

Teda, popravdě, čekal jsem to horší a byl mile překvapen. ZAe taková kravina to nebyla. A kdyby tam bylo méně toho digibordelu a více Ruby Rose, byl bych ještě spokojenější. 3.5* ()

SOLOM.

Pro filmy se žraločí tématikou jsem měl svého času velkou slabost, zvláště díky vynikajícím Jaws. Od té doby však vznikla celá řada céčkových žraločích kousků, ve kterých se jejich tvůrci předháněli ve svých chorobných fantaziích a divákům naservírovali nejednu opravdu „neuvěřitelnou“ podívanou – většinou hraničící s tou nejsmrdutější žumpou. Poslední roky jsem však zaznamenal i několik slušných kousků a tak nepřestávám věřit, že snad nastávají lepší časy (Mělčiny, Útes smrti, 47 Meters Down,…). Navíc mám docela rád kousky s Jasonem Stathamem. Trošku mě však uváděl do rozpaků rating PG13 a fakt, že se na produkci podíleli hlavně lidi z Warner Bros. Pictures. Ti už se fakt začínají srát do všeho, ale vábení čínských peněz (rozpočet byl vážně docela solidní a dosavadní výdělek rovněž). Takže o nějakých krvavých lázních jsem si mohl nechat jenom zdát, ale i přesto se tu objevilo hned několik docela povedených scén a akčních pasáží. Což je taky důvod, proč neodcházím zklamán. Sice to nebyla žádná sláva, kvůli které bych musel tento film vychvalovat do nebes. Největší vadou na kráse byl samotný scénář, který byl vzhledem k dostupnosti plný do očí bijících kiksů. Jako příklad uvedu fakt, že obrovský žralok v poklidu zaútočí na osamoceného plavce (nebo v tomto případě spíše člověka, který přepadl přes okraj lodi), ale když proplouvá přeplněnými vodami plných koupajících se turistů, tak je v poklidu míjí bez povšimnutí, přitom stačilo otevřít hubu. To by se však musela zvednout přístupnost – na druhou stranu ale klidně rozhryzne velrybu napůl, nebo se v záběru objeví odtržená ruka. Těch nesmyslů tam bylo daleko víc, ale nechce se mi je všechny vyjmenovávat. Tak hlavně že to přežil čtyřnohý chlupatý Pippin. Hitem tohoto roku se tento film zcela určitě nestane, ale vyložená katastrofa to taky není. Obyčejný průměr, který si možná ještě někdy pustím znovu. Možná už taky ne…50% ()

ARI50

No tak by jsme to měli za sebou, začátek mi moc nedodal ukázky sice skvělého podmořského světa který byl krásny a jemně temný povídaní a spousta zábavy v ponorkách. Postupem co ubíhaly minuty se bratr ďábla žraločího ukázal a pěkně pozdravil princeznu a tak film začíná trošku více zaujímat. Když vezmu v potaz jak dlouho se nic nedělo a pak se to pěkně rozjelo tak super ale Jason trošku více pojedl knedlíku a vrhl se skrz moře na nestvůru, jenže v zápěti byl on jídelníček a tak přišla na řadu laciná klec ale zároveň slušná podívaná a akce a hned je z toho dost solidní úlovek je načase si oddechnout, ale to nikdo nečekal že přijde ta pravá svině a to samotný ďábel ten pravý nefalšovaný, ještě větší mrcho žrout, jenže jen nám zapózoval na fotečku a byl puf. Byl jsem celkem zklamaný že jsem ho dostal strašně málo chtěl jsem víc no ale konec kdy jorkšír se vydal na menší plavbu sice nevím kam tak byl stejně největší frajer a hned poté se mi můj milý kámoš vrátil a hned poté to gigantické monstrum dostalo chuť na pár plavců a šlo se nasnídat, konečná akce na honěnou byla sice pěkná ale jemně chycená za vlasy a tak Jason ukázal že je celkem odolný i téhle potvoře. Když to celé vezmu do kupy byla to bomba gigantické žraločí akce které měli být větší delší a mělo se použit dělostřelectvo jen pro zábavu, ale jsem spokojený celkem slušné 4 slabší hvězdy. ()

veru_needy

Skvělý, výborný, prostě bomba. Už dlouho jsem neviděla film o žralokovi, který by mě bavil jak vizuálně, efektivně tak herecky. Když teda nepočítám film "The Shallows", protože to je navždycky můj number #1 film když jde o žraloka. Tenhle film se naštěstí pěkně rozjede. Zajímavé prostředí, solidní efekty, příběh dobře odsýpá a dokonce je tu i neotřelý způsob, jak by se přerostlá archaická bestie mohla dostat do našeho světa. Stathamovi role dokonale sedla. Tvůrci dokázali sladit napětí, občasný humor i romantiku do zábavného kolotoče, který si člověk užije. Takže výsledkem je v rámci obehraného žánru spokojenost. -"Just keep swimming, just keep swimming..." ()

JASON_X

Ještě jsem si to po včerejší projekci pro jistotu znovu proklikal, abych Megovi třeba nekřivdil, ale ne, opravdu mě to skoro vůbec ničím nezaujalo. A přitom miluju béčka, dobře chápu nadsázku a s nadsázkou používaná klišé, líbí se mi odlehčené parodické varianty mainstreamových velkofilmů, oceňuju působivé triky... No vlastně třeba právě triky mě v tomhle filmu hodně zklamaly, čekal jsem něco mnohem víc trikově bombastičtějšího. I víc akčního, vtipného, parodického, ztřeštěného... Ani postavy mě nebavily a k srdci nepřirostly. Nemastný neslaný film bez šťávy, prostě nebyl to holt můj šálek, Sharknado rulez! ()

luka4615

Zábavné akční "béčko", které se ve své podstatě nebere vůbec vážně a možná právě proto se na něj víceméně tak dobře kouká. The Meg se mimoto může pochlubit solidními akčními scénami a sympaťákem Jasonem Stathamem, který si užívá každou vteřinu stopáže. Jen škoda, že snímek neobsahuje vůbec žádné "gore" scény plné ukousnutých končetin, něco ve stylu "Jaws". Tento zásadní detail celkový výsledný dojem a následné hodnocení poměrně sráží. Škoda. „Chew on this you ugly bastard.“ ()

Beastmaster4

Zase béčkovina o tom, jak to lidská odvaha a rozum nandá drzý přírodě :-D Celkem nudný pojetí, který nenabízí vůbec nic novýho, neočekávanýho nebo alespoň lehce odlišnýho, od podobných snímků :-/ ()

matestlust

Mohlo to být víc krvavé a celkově hororové, ale chápu ten pokus o více přístupný film. Každopádně je to zábavný kousek, se super triky a (opět) zábavným Stathamem. 3,5* ()

Lucasion

Jason Statham a mega žralok. Těšil jsem si, až si tohle béčko pustím doma. Díky ČSFD jsem si to užil v bezvadném letním kině. Čekal jsem béčko, bylo to béčko, užil jsem si béčko. (Čelisti jsem z toho vážně nechtěl.) MEG je vlastně skvělý letní film s obřím žralokem. I když někdy, to tvůrci vážně přehnali a něco bylo až zbytečně ujeté. Hodně to tlačí nahoru sympaťák Statham, bez něj by to bylo o kus horší. Ale scéna jak je táhnutý za lodí, byla dobrá. Nebo když si zpívá Just keep swimming... . Jinak je to ovšem film, který má zvládnuto cgi, humor i kameru. Příběh nepřekvapí, neurazí. Plakáty jsou trošku scestný. To že není žádný gore mi vlastně ani jinak nevadí. Já se bavil, dostal jsem přesně to, co jsem očekával. Těch filmů o žralocích je zoufale málo. Mělčiny nebo 47 metrů jsou lepší. A to i přesto, že tam není žralok jako autobus. [7. Filmový Víkend ČSFD] (50 %) ()

Morholt

Jason vs. Megalodon je žraločina plnící do puntíku žánrová pravidla bez jakékoliv výraznější odchylky. To by ani tak nevadilo, protože žralok je docela sympaťák a byť by mohl tropit větší neplechu, bylo jeho blbnutí celkem uspokojivé. Nicméně má to dva zásadní mínusy. Tím prvním je stopáž, která je nesmyslně přetažená a jen zvýrazňuje naprostou scénáristickou tupost. Druhým negativem je PG-13. Dělat žraločí horor bez okousaných lidí je faux pas a třeba šikmooký plankton u pláže si o nějaký výživný masakr vyloženě říkal. Zejména tlustý chlapeček. No a taky zamrzí, že trochu víc prostoru nedostala oliheň. Kouknout se na to dá, ale druhý díl mi přijde jako naprostá zbytečnost. 55% ()

Mordenroth

Režisér evidentne nechápe (na rozdiel od Spielberga alebo Harlina), že na veľkosti až tak nezáleží, dôležitejšia je technika. ()

Lacike

Tak ja nemam ziadnu zabavnu historku o tom ako som sledoval tento film. Proste som si po blbom dni vecer pustil film na zlepsenie nalady a nezabralo to. Zanrovo som dostal presne to co som ocakaval. Priamociare blbe becko s velkou rybou, ktora zerie malych ludi. Lenze trikova stranka je dost slaba. Nie je to taka mizeria ako seria Sharknado, ale stale je to prilis slabe na to, aby som nevnimal, ze velku cast filmu natocili v studiu a vsetky tie podvodne stanice a ponorky dorobili CGI. Absencia krvi mi prilis nevadila, kedze ta potvora je tak obrovska, ze aj tak netrha ludom koncatiny, ale zhltne ich celych. A na PG-13 rating sa ta prekvapivo sem tam nejaka krv a odtrhnuta ruka objavi. Okrem slabych trikov ma najviac srala strasna predvidatelnost ohladom toho kto a kedy chcipne. Tym padom napätie skoro ziadne. Statham tam tiez prilis vela hlasok nepustal, takze celkovo je to podpriemerny film maximalne na jedno potretie. Radsej si znova pustim ovela zabavnejsi a trikovo vydarenejsi Deep Blue Sea. Jednu hviezdicku davam za ponorku a druhu za psa. Ha. 4/10. ()

ScarPoul

Mám rád béčka. Aj také , kde máte nejaké prijebané monštrum, ktoré žerie čokoľvek čo mu príde do cesty. Som veľký fanúšik Deep Blue Sea a aj 47 meters down, ktoré pre mňa predstavuje vrchol v rámci žánru. The Meg začína skvelo. Prvých 40 minút je pekne dobrodružných a vizuálne krásnych ( na to, že sa jedná o béčko). Hovoril som si: Fajn máme tu Číňanov, černochov a Rainna Wilsona. Nakoniec sa z toho môže vykľuť niečo dobré. Potom prichádza na scénu žralok a jedna nelogickosť nasleduje druhú. Postavy zomierajú len aby sa nepovedalo, ale tie zožratia nemajú žiadne opodstatnenie. Scenár je deravý a plný hlúpych zvratov. Nevadí mi ak je niečo pritiahnuté za vlasy. Ale musí si to byť aspoň vedomé toho, že si to robí srandu. Alebo to musí mať zaujímavé postavy, alebo atmosféru. The Meg má všetko tak na pol cesty a vo finále je to veľmi odfláknuté. Opomeniem fakt, že druhy rôznych žralokov vo veľkých kolóniach málokedy dokážu so sebou spolupracovať... Statham ako lovič len dokazuje, že kvalita a inteligencia aj béčkových filmov, je viacej robená na efekt, než pre srandu. Pozerateľné, ale po dopozeraní zostane otázka - Na toto sa zase dali peniaze? A potom moja obľúbená - Čítal vôbec niekto so zúčastnených scenár? ()

Samuel L. Jackson jako prezident

Samuel L. Jackson jako prezident