Bláznivá romantická komedie o nejpodivnějším milostném trojúhelníku.  Jake Schram a Brian Kilkenny Finn jsou svobodní, pohlední a úspěšní mladí muži z módní newyorské čtvrti Upper West Side. Už od dětství jsou nejlepšími kamarády. Poklidná idyla jejich spokojených životů vezme za své ve chvíli, kdy se do města vrátí jejich dávná společná kamarádka Anna. Oba se do ní zamilují a letité přátelství nezadržitelně přerůstá v lítý souboj o srdce vyvolené dívky. Už tak chaotickou situaci milostného trojúhelníku navíc komplikuje fakt, že Jake je rabín a Brian katolický kněz... (oficiální text distributora)

fojťan

Dalo by se říci typický film svého druhu… Ovšem zasazením do „náboženského“ prostředí se mu otevřely nové dimenze. Kontrast kněze a rabína je zde dokonalý, jejich moderní způsob života určitě překvapí mnohé diváky, kteří si pod pojmem kněz představí stařečka s jednou nohou v rakvi a druhou v urně, případně nepřetržitě se modlícího suchara. K výborné ústřední dvojici dobře zapadá Jenna Elfman, i když o jejích hereckých schopnostech by se dalo občas pochybovat. Naštěstí její šarm a přirozená krása to zachraňují dostatečným způsobem:) Jako obvykle skvělý Norton a sekundující Ben Stiller mají po celou délku stopáže stále co nabídnout a až na poněkud umělý závěr, který postrádá neotřelé nápady tak typické pro první dvě třetiny filmu, je neustále na co koukat. Na závěr musím říct, že jako jeho fanouškovi mi právě tato role Edwarda Nortona přijde pro něj nejtypičtější, a v ostatních jeho filmech mi vždy nutně přichází na mysl, že do obvyklé polohy drsňáka se pouze přetvařuje, a to právě z polohy kněze:) Scéna alá Rain Man nebo part z Jennou Elfman mi vždy jen a jen potvrdí můj dojem… Prostě toto je Norton tak, jak ho máme rádi. Dohromady to celé činí podle mého názoru jednu z nejpovedenějších romantických komedií, takže pro mě pět hvězd za scénář, režii, herecké výkony, krásnou Jennu Elfman a týpka zpívajícího na karaoke… ()

roithamer

pro mne je tenhle film především úvahou o náboženství podanou v příjemně nevážné formě romantické komedie. Je to příjemná změna, po všech těch režisérech, kteří mají pocit, že musí velké myšlenky podávat ve smrtelně vážné podobě několikahodinových filmů. Zda je kněz, který abstraktně povyšuje lásku nad víru a rabín, který konkrétně miluje a zároveň abstratně staví své náboženské poslání nade vše. Takže je to také o tom, jak abstraktní ideály a konkrétní život někdy nejsou dohromady, ale také o tom, že to nemusí být nutně tragédie, nýbrž prostě taková malá životní zkouška konkrétní víry. ()

BillyBob

Vynikající komedie, ve které mě Norton přesvědčil že umí i skvěle režírovat. Mám jen jednu výhradu a to, že postava Bena Stillera my nepřipadala tak moc sympatická, jako postava Edwarda Nortona, i když si nakonec slízne všechnu smetanu. Nicméně je to jen taková drobnost, i tak se mi tento film velmi líbil. ()

vlkcz

Originální nápad, skvěle zahráno od všech hlavních představitelů, roztomilý Miloš Forman v mini roli, a na režijní debut velmi povedené. ()

Elleanor

Romantické komedie obvykle nejsou můj šálek čaje. Připadají mi všechny stejné (ale zase na druhou stranu, když potřebuji usnout…) a musí skončit dobře. Tady se zjevila zajímavá zápletka a Edward Norton jako režisér mile překvapil. ()

Deadly2810

Vtipná, inteligentní romantická komedie. A k tomu je přibalena trocha lekce z tolerance. Hlavní trojice herecky funguje, hluché místo si neuvědomuji. Dráždily mě některé scény poplatné žánru, za všechny třeba telefonní hovor Jake x Anna+celá firma. ()

ashlei

4* hlavně za to, že sem poprvé Bena Stillera neměla, že idiota, na kterého mě bolí se dívat... + opravdu romantická komedie ()

Eksi

Originlny námet, herecké a režijné obsadenie, vytrhávajú Keeping the Faith z priemernosti romantických komédií a dodávajú mu svižnosť deja, ktorý nám približuje spoločne, a zároveň odlišné príbehy hlavných postáv. ()

P/\/EL

dobře, formálně běžná americká komedie, ale s originální zápletkou...s milým poselstvím tolerance, které se může zdát možná vyumělkované, ale lidi je třeba "vychovávat k lepšímu :) "....jasně, v Americe hraje víra(křesťanství) o dost podstatnější roli než v Evropě, pak ještě judaismus je taky docela dost(sice se dělá hodně multi-kulti, ale další víry a životní hodnoty se ani moc neprobíraj... :) Je tak trochu propagace těhle nejrozšířenějších náboženství a snaha ukázat, že se (navenek) dokážou přizpůsobovat měnící se společnosti - akorát, že ve skutečnosti to tak moc není(nepříde mi), resp. využívají moderní prostředky, ale opatrně(vatikánskej youtube :) apod....ehm...bohužel....tradice jsou silnější...jojo, trvá jim všecko strašně dlouho.......domyslete si sami...jakože, co se týče opravdový tolerance, tak maj ještě hodně o čme přemejšlet(záleží, jak, kdo..jasně..a kde..).........jinak...sem se docela bavil...ikdyž gagy nebyly vždy nějak extra originální....nestydim se za to, že sem se párkrát docela dost nasmál.......tj...milá naivitka.... ()

PinkButterfl

Tento film patrí medzi moje najobľúbenejšie! Skvelá zápletka s výbornými hercami, najmä Benom Stillerom, ktorý je môj najobľúbenejší herec. Film som videla už nespočetne krát a vždy sa na ňom veľmi bavím, väčšinu skvelých hlášok už poznáme doma naspamäť. ()

borboleta

Příjemný film, který mě minimálně v prvních dvou třetinách vyloženě hodně bavil, vtipné okamžiky jsou skutečně vtipné, což u romantických "komedií" není vždy pravidlem, a hlavní trio jde skvěle dohromady. Trochu mi ale zkazilo náladu, že závěr se už táhne až moc a ačkoliv vím, že to patří k pravidlu žánru, ten až moc dobrý konec bych si taky odpustila. Na nereálné konce jsem totiž moc velký cynik:) ()

anezzik

Opravdu povedená komedie, u které jsem se bavila od začátku do konce. Hlavní podíl na tom mají výborné herecké výkony a vtipné dialogy, navíc to mělo na romantickou komedii celkem originální téma a Norton jako režisér také nebyl špatný. Zkrátka pohodová večerní oddychovka. 90% ()

Zeppelin.86

Poprvé, co jsem viděl tento film od jeho vydání, to bylo možná pět let. Mám rád filmy tohoto druhu a navíc, když tam hrají moji oblíbení herci doplněni sympatickou herečkou, znamená to pro mě naprosto dokonale odpočinkový film s perfektní hudbou. Možná mi tento film připomíná mládí, když jsem se na něj koukal, možná na mě zapůsobil... Na každý pád má u mě pět... ()

thefoundbin

a kdyby se přeložil smysl původního názvu filmu, tak by na to v Česku nikdo nešel? Originální název dává filmu jiný rozměr než ten jeho zvláštní překlad. Víra i láska hory přenáší, uzdravuje... nečemu věříš? nepřestávej, tak nějak to chápu. Podle mě se žádný trojúhelník nekonal, leda Bůh, katol. kněz/rabín a žena. ()

Meteora17

I když se moc na romantické filmy nedívám, vím, že je těžké shlédnout krásný romantický film, který není přehnaný. Tento film vše splňuje. Tedy skoro vše. ()

madline24

Příjemný film, jediné minus je podle mě Jenna Elfman v roli Anny, ta mi tam hodně nesedla. Jinak ale potěší, že americká romantická komedie může být i inteligentní. ()