Bláznivá romantická komedie o nejpodivnějším milostném trojúhelníku.  Jake Schram a Brian Kilkenny Finn jsou svobodní, pohlední a úspěšní mladí muži z módní newyorské čtvrti Upper West Side. Už od dětství jsou nejlepšími kamarády. Poklidná idyla jejich spokojených životů vezme za své ve chvíli, kdy se do města vrátí jejich dávná společná kamarádka Anna. Oba se do ní zamilují a letité přátelství nezadržitelně přerůstá v lítý souboj o srdce vyvolené dívky. Už tak chaotickou situaci milostného trojúhelníku navíc komplikuje fakt, že Jake je rabín a Brian katolický kněz... (oficiální text distributora)

Sakalm

Pro mě průměrný film, nic světoborného to není, některé vtípky povedené, výborní herci, ale chybí mi tam ta jiskra...60% ()

mira007

Inteligentní romantická komedie, kde Stiller a Norton hrají v celkem pro sebe netypických polohách, ale já si tuhle komedii zapamatuju, že tady Miloš Forman hrál kněze Havla. ()

Renfield

V některých směrech stále nepřekonaná, přesto ne dokonalá komedie... a to to v první polovině vypadalo tak dobře. Atmosféra New Yorku je pohlcující, příběh do ní sedne, podobně jako se to stává v případě mnoha gangsterek. Tady však jde o trochu jiné komando, no komando... sakra, jak to že to nikoho nenapadlo dřív? Vždyť tohle spojení dává co se vtipu týče takové možnosti! A Edward Norton toho využívá, především v oné první polovině. Druhá se snad vinou přemrštěné délky velmi táhne, vtipů v ní již není tolik, spíš se lehce přiklání k dramatu, což si situace žádala a rozhodně to není špatně. Ale ve finále přichází velký, až neskutečný (zamrzí, když je film "skutečný") obrat, některé dialogy tahají za uši a vše končí... hůře snad už ani nemohlo. Po vtipném a následně zajímavém vývoji je vše pošlapáno přeslazeným finále. Herecky ovšem příjemné a samozřejmě velmi potěšila účast Miloše Formana! 60% ()

kecinzer

Perfektní podívaná u které jsem se parádně pobavil. I když je snímek nezvykle dlouhý, nic mu neubírá na kvalitě. Velice mě pobavila scénka, kdy hlídač sráží Bena Stillera :)). ()

alenka

po lehcim zvazeni kvalit filmu pridavam jednu * rabin, knez a krasna blondyna je prototyp romanticky komedie, kterej bych doporucila nasledovat vsem trapnym princeznam a fnukalkam, ktere prichazeji ke stesti jakoby omylem. i kdyz sehnat dalsi tak skvely komiky jako je stiller, norton a lisa elfman by dalo asi poradnou fusku. ()

laserr

Po druhém shlédnutí sem změnil názor. Je to vlastně celkem milá komedie. A dokonce ani ten Stiller mi tolik nevadil. ()

Greg25

Díky Edwardovi Nortonovi je film Rabín, kněz a krásná blondýna průměrný snímek s výborným hercem. Bez Edwarda Nortona by to byl pouze průměrný snímek bez výborného herce. :-) Střet kultur v oblasti náboženství je poměrně zábavný a Edward Norton výborný herec, takže dávám 60%, sem tam nějaké klišé jako ostatně všude se tam najde, jinak mi tak trochu tentokrát neseděl Ben Stiller jako rabín. Slušná oddechovka s pár vydařenými vtipnými momenty. 60% „Na co čekáš? Myslíš si, že když pracuješ pro Boha sešle ti do cesty ještě jednou osudovou lásku?“ ()

RomanHyde

Romantická komedie o poněkud specifickém milostném trojůhelníků. Herecké obsazení je zajímavé, zápletka poněkud kýčovitá vyžadující více nadhledu. Každopádně jako cílovou skupinu diváků bych viděl klasického chroupače popcornu a srkače coly v multikině. Povrchnější zábava na jedno použití. ()

Pitrsss

Na romantické komedie si opravdu nepotrpím, ale musím uznat, že tohle se Nortonovi povedlo. Má to vtip, šmrnc i hezkou holku. Ideální na sobotní večer s přítelkyní... 70% ()

Santino7

Až prekvapivo inteligentná romantická komédia so sympatickými hercami v hlavných úlohách. Mihne sa tu dokonca aj Miloš Forman, čo ma príjemne prekvapilo, pretože som o tom vopred vôbec nemal šajnu. Potvrdilo sa mi to, čo som vedel už dávno - Edward Norton má skutočne veľký talent (dokonca ani režisérska stolička mu problém nerobí, zvládol to ľavou zadnou). Nechce sa mi písať zbytočne veľa, je to jednoducho príjemná oddychovka určená na relax a v rámci žánru pre mňa osobne jedna z najlepších vôbec. I keď má zopár slabších miest, ako celok to pôsobí vynikajúco a dotýka sa pomerne zaujímavých tém. Skvelo zvládnutý film. Srší z neho pozitívna energia. 5/5 ()

kaze

Edwarda mám niekedy radšej ako Spielberga, hlavne keď točí takéto filmy. Veľmi milo ma prekvapil štýl príbehu a jemnosť humoru. Jena Elfman ma presvedčila, že má aj naviac ako len hrať v sitcomoch... ()

Chevees

Neuvěřitelný! Ben Stiller dokáže být i dobrý... :) Edward Norton předvedl už jako tradičně výborný herecký výkon a v tomto případě nezklamal ani jako režisér (jednalo se o jeho režisérskou prvotinu). V tomto filmu také vzdal holt člověku, který ho objevil pro film široké veřejnosti - Miloši Formanovi, který se ve filmu objeví jako starší kněz a české diváky překvapí tím, že mimojiné hovoří o invazi spojeneckých vojsk do ČSSR... ()

jarvis

ten název zase překládal nějaký inteligent - takhle to budí dojem braku ve stylu Prciček:(. a Forman mi tu naopak strašně leze na nervy, tak nějak z filmu trčí (i když jen pravděpodobně oplácí Nortonovi velkou favor z Larryho Flynta:)) ()

ypres.bass

Dva služebnící boží a nádherná Jenna Elfman, to nevěstí nic dobrého. Ovšem to by nemohli být Stiller a Norton aby se s tím nevyrovnali se vší grácií. --- 82% ()

Tred2

Docela povedená romantická komedie, která mě zaujala spíš svými společensko-náboženskými pohledy, než jako romance jako taková. Celé je to sympatické, Jenna Elfman je moc pěkná a Norton si tu "chytře" zahrál nejlepší postavu. Pro mě osobně, v rámci žánru, hodně dobré. 75% ()

inachisio

Čím dál víc se utvrzuji v Domnění, že Norton zahraje úplně všechno. A to ne nějak, ale jak! Podívaná to byla skvělá, neuvěřitelně vtipná, překvapivá i originální. ()