Bláznivá romantická komedie o nejpodivnějším milostném trojúhelníku.  Jake Schram a Brian Kilkenny Finn jsou svobodní, pohlední a úspěšní mladí muži z módní newyorské čtvrti Upper West Side. Už od dětství jsou nejlepšími kamarády. Poklidná idyla jejich spokojených životů vezme za své ve chvíli, kdy se do města vrátí jejich dávná společná kamarádka Anna. Oba se do ní zamilují a letité přátelství nezadržitelně přerůstá v lítý souboj o srdce vyvolené dívky. Už tak chaotickou situaci milostného trojúhelníku navíc komplikuje fakt, že Jake je rabín a Brian katolický kněz... (oficiální text distributora)

Ukrizku

Romantické, duchaplné, interkonfesně úsměvné a citlivé. Nikterak hluboké, se zbytečnými vsuvkami (asiat s karaoke), ale herecky luxusní. Ed je 1.třída. ()

Petule3

Tuhle romantickou komedii mam moc rada. Musim rict, ze Ben mi v roli sexy rabina fakt sedi. A ta chemie mezi nim a "krasnou blondynou"...no mooc pekny. ()

PlayEasy

Edward Norton si poprvé sedl do režisérského křesla a s pomocí Bena Stillera a Jenny Elfman (i když výběr do role "krásné blondýnky" mohl být i přesnější) spolu vytvořili neuvěřitelně zábavnou romantickou komedii, která sice chviličkami ztrácí dech (bylo by podle nás lepší aby to byla "čistokrevná" komedie), ale všechno vynahradí naše trio. SPOILER: I když Bena máme hodně rádi, tak tady jsme popravdě fandili Edwardovi, jak kvůli jeho roli, tak rozvážném a inteligentním humoru (i herectví). KONEC SPOILERU: Jinak u nás velmi příjemná komedie která rozhodně stojí za vidění! 75% ()

cinema_cz

Určité scenáristické limity pomohli Nortonovi-režisérovi překonat vybraní herci. O jako vždy uvolněném a ani na okamžik neexhibujícím Nortnovi-herci už řeč byla. Neméně dobrý je ovšem tentokrát i Ben Stiller. S poněkud plochou postavou umanuté blondýnky se úspěšně poprala také Jenna Elfmanová. 80 % (Jaroslav Sedláček, Ci 08/2000, str. 56) ()

ostravak30

Tato trojice se opravdu jen tak nevidí. Samotná zápletka je klasicky Hollywoodská. Kněz sice nemůže mít nic se ženou, přesto se zamiluje, všechny jeho hodnoty jdou časem pryč a najednou chce praštit s kněžstvím. Dva muži, rozdělení jednou ženou, to taky není nic nového. Znám to i ze své osobní zkušenosti. Kdo má rád romantické komedie, asi bude potěšen. Pravda, že film je více romantický než komediální. Za mě se jedná o průměrný film, který vyčnívá snad jen tou náboženskou tématikou. A Ben Stiller určitě jen tak nezklame. Ovšem dvě hodiny je přeci jen trochu moc i na komedii i na přílišnou romantiku. Čechy možná potěší i malá účast Miloše Formana. ()

Saesulkun

Žádost o práci. Dobrý den, jsem fakt dobrej a chtěl bych se taky živit jako lokalizátor českých názvů cizích filmů. Abyste hned na první dobrou pochopili rozsah mého talentu, přikládám návrh na zpětné přejmenování filmů, jejichž české názvy snad musel vymýšlet někdo s IQ 10, nebo co. Tady jsou: "Retard, beznohej voják a krásná blondýna"  "Sekáček na led, upskirt no panties a krásná blondýna"  "Krásná blondýna, krásná blondýna a krásná blondýna"  "Skopčáci, zabijáci skopčáků a krásná blondýna" "Pošahaná sekta, týpek s plamenometem a nejkrásnější blondýna" ()

Bilky

Po opätovnom zhliadnutí dvíham hodnotenie o 1* hlavne kvôli absencií citového vydierania a celkom reálnych dialógov. Dokonca aj pri kostolných rečiach, kde ja ako ateista mám problém som akceptoval oba nazory ako z pohľadu judaizmu tak aj kresťanstva. STILLERa ja nemám rád, ale tu sa až na dve scény choval vcelku civilne, NORTON ako inač zas vynikajúci výkon a tak jedine čo ma držalo na uzde v hodnotení bola ženská hlavná postava "blondínky". Potešila Anne BANCROFT a minirola Miloša FORMANA. btw: zrejme sa v NY točilo sa aj v českej reštike, kedže v záberoch boli na stenách obrazy s portrétmi KAFKU a NERUDU. ()

kneekal

Pohodová komedie.... pro mě nabyla ještě většího rozměru, protože večer jsem si pustil American History X a ráno tohlo... no.at žije Edwart Norton... btw. ty židovský karty jsou úžasný :) ()

Filipes

Rabín Stiller, kněz Norton a krásná Elfman. O tomhle si mohou průměrné americké rádoby romantické komedie nechat zdát. Do seznamu mých nesplnitelných snů asi připíšu: Chci si zahrát scénu, kde si Norton povídá s Formanem.....komedie jak má být. ()

Via

Po dlouhé době film, u kterého jsem vydržela se dívat nepřetržitě celou dobu... taková milá romantická komedie, avšak obohacená o velmi zajímavé komentáře, dialogy... jak můžou být nejlepšími přáteli rabín a kněz? Jednoduše... ;) Edward Norton mě překvapuje dalším filmem - smekám ;) Pár poznámek: "...věřit, neznamená znát správné odpovědi; víra je pocit, víra je tušení... ano, tušení, že existuje něco většího, co všechno spojuje, co pojí nás všechny dohromady. A ten pocit, to tušení je Bůh. A že jste sem dnes přišli v neděli večer, abyste s tím pocitem splynuli, to je akt víry..." (viz 12.min) "...proč volala tobě?..." (18.min) "...tradice není pouze starý zvyk, dává lidem jistotu... musíš být trpělivý; myslím, že zjistíš, že lidé dělají pokroky rychleji, když cítí, že je vedeš a ne když je strkáš..." (34.min) "...nezabývám se tím... prostě jsem úplně odevzdaný tomu, co dělám; vážně jsem, své práci, těm lidem; jsem duchovní, jsem tomu oddaný tělem i duší a naplňuje mě to, chápeš? Jsem šťastný. A právě tahle oběť je gesto, symbol mého závazku... tímto končí sexuální pohovor... vsadím se, že Dalajlámy se na tohle nikdo neptá..." (40.min) "...no, myslím, že někdy věci nevidíme ze správného úhlu; nejsme na to připraveni..." (47.min) "...(v synagoze) tady radši nelži, tohle to je hlavní sál, to Bůh nemá moc rád, má ve zvyku metat blesky a tak..." (86.min) (otec Havel alias Miloš Forman): "...pamatuji se, jak jsem se zamiloval do dívky v Praze, v roce 68; byla nádherná... připadal jsem si jako Richard Chamberlain v Ptácích v trní v tej stodole s Maggy; byl jsem tak šťastnej, že bych umřel... jen flirtování; brzy na to vpadli Rusové do Československa a já odjel do Spojených států..." (Brian alias Edward Norton): "...já nevím, prostě pořád myslím na to, co jste říkal v semináři: jak je život kněze těžký a pokud by snad člověku udělalo radost cokoli jiného, měl by to dělat..." M.F.: "...no, to byla má náborová řeč; není to špatné, takhle do začátku, protože si připadáte jako mariňáci... pravdou je, že člověk nikdy nemůže říct, že nic jiného by už nechtěl; ať si kněz nebo se oženíš, je to prostě stejné. Nemůžeš se k něčemu zavázat aniž si vlastně uvědomíš, že jde o volbu, kterou děláš stále znovu a znovu a znovu..."(92.min) "...jeden moudrý muž, mi kdysi řekl, že žádný rabín nikoho nespasí; může jen nabídnout, že ukáže cestu jiným, kdo si neví rady... Žijeme ve složitém světě, ve světě kde hranice a definice splývají a vzájemně se prolínají tak, že se nás dotýkají nejen jako židů, ale jako lidských bytostí... nelituji svojí lásky k ní, ale lituji, velice lituji, že jsem vám tak málo věřil..."(105.min) "...copak potřebujeme znamení, co máme dělat?... kam se poděla svobodná vůle, síla lidského odhodlání..."(110.min) "...tedy musím říct, že je to skvělý pohled, takový parket plný párů různého vyznání - je to jako závěr West Side Story..."(117.min) ()

Gladi

"Vy ste katolicko-moslimsko-zidovsky šít?" :-) Velmi dobre som sa zabavil na tejto romantickej komedii. Clovek si az na konci uvedomi ako je tento pribeh skutocny. ()

Simo16

Takýto romantický film som ešte nevidel a celkom ma aj prekvapil, ako hereckým obsadením tak aj skvelým príbehom, ktorý občas síce kolísal medzi imaginárnosťou, ale za to bol doplnený pohodlným a milým vtipom. ()

Darth Kedr

To je milé překvapení, nečekal jsem téměř nic a dostal jsem povedenej film, kterej mě po celou dlouhou stopáž bavil. Ed Norton předvedl úžasnou práci, když odrežíroval a zahrál poměrně nevděčnou roli. Neotřelý nápad spojení dokonce dvou velkých náboženství a moderního životního stylu funguje na výbronou. Nebýt toho kýčovitého amerického konce, bylo by to na plné hodnocení. ()

lobo87

Výborná komédia s klasickou zápletkou a neklasickým prevedením. Norton ako režisér prekvapil, ako herec nesklamal. Zaujímavé obsadenie i nápad s rôznymi vierami. Napriek tomu, že to trvá na komédiu netradičné dve hodiny, nudiť sa nezačnete. Jedna z posledných klasických, príjemných komédií... 75% ()

AndrewNewman

Skvelá kombinácia humoru a inteligentného zameriavanie sa na rozlišnosti medzi židovských a rímskokatolíckym náboženstvom. Edward odviedol veľmi dobrú prácu, zvládol ukočírovať celý film a ešte si strihol skvelú rolu sympatického farára. Skutočne veľmi dobrá práca. ()

maverick080

Na jedno pozretie je Keeping the Faith solídna, celkom zábavná jednohubka. Ben Stiller a Edward Norton sú fajn, k tomu keď priradíme aj prekrásnu Jennu Elfman tak to je skvelá trojka. Réžiu si vyskúšal pre tentokrát Edward Norton a ide mu to (teda keď vyradím pár chýb) perfektne. Len škoda, že film je veľmi dlhý (128 minút pre takúto komédiu je pomerne dosť), v scénari je pár menších chýb. No inak, spokojenosť. ()