Bláznivá romantická komedie o nejpodivnějším milostném trojúhelníku.  Jake Schram a Brian Kilkenny Finn jsou svobodní, pohlední a úspěšní mladí muži z módní newyorské čtvrti Upper West Side. Už od dětství jsou nejlepšími kamarády. Poklidná idyla jejich spokojených životů vezme za své ve chvíli, kdy se do města vrátí jejich dávná společná kamarádka Anna. Oba se do ní zamilují a letité přátelství nezadržitelně přerůstá v lítý souboj o srdce vyvolené dívky. Už tak chaotickou situaci milostného trojúhelníku navíc komplikuje fakt, že Jake je rabín a Brian katolický kněz... (oficiální text distributora)

SpeedyL

Velice působivé happyendové drama. Až na scénu v závěru filmu " Tak řekni to Jakeu", která mi přišla naprosto trapná a "béčková", jsem si celý film liboval nad atmosférou i zápletkou. Jenna Elfman opravdu polahodí oku diváka jak po stránce herecké, tak i vizální. Milé, vtipné, romantické, příjemné, ... 80%. ()

Houbos

Edwardu Nortonovi se přejedly role bad guys a tak si ve vlastní režii střihnul klaďase. A rovnou oddaného katolického duchovního. Jen svatozář chyběla. Sekunduje mu rabín Ben Stiller, který dopomohl z umírněného filmu udělat frašku. Před kamerou se mihne i Miloš forman jako československý kněz. btw: Co má znamenat český stillerovský název? ()

Alvin

Tři figurky tak umělé, že by i Ken s Barbie záviděli, sehráli romatický trojúhelník mezi synagogou, kostelem a nějakou děsně velkou korporací. Bylo to dlouhé, vtipu jak šafránu a ten Miloš Forman to teda fakt nevytrhnul. ()

2sistem

Tváří se to jako průměrná romantická komedie ale není vůbec trapně otravná. Pro mě dobrej tah Edwarda Nortona a měl by se režisérského řemesla držet dál. ()

demovka

Film je spíše určený dámskému publiku. Je to okouzlující, vtipná komedie o třech celoživotních kamarádech. Jsou nerozluční v dětství, pak je osud rozdělí a v dospělosti, kdy se znovu sejdou, musí řešit vztahy znovu. Jsou tři, takže to není tak jednoduché. Oba mužští představitelé následují boha ve svých profesích, o to je řešení vztahů ještě složitější. Chválím Edwarda Nortona, režíroval a hrál najednou a dělal to velmi dobře. Pokusil se přiblížit oboje náboženství, katolické i židovské, mladým a myslím, že se mu to povedlo. Chválím scény s barmanem, jsou okouzlující. Stejně tak scény s kadidlem a scény s obřízkou. Nechválím Bena Stillera, herecky ne, herecky je perfektní. Ale! Z okouzlujícího úspěšného fešného mladíka se stane malý ušatý dospělák s křivýma nohama. Zajímavá je i přítomnost Miloše Formana. Jo, boží komando je tu, zahalené do černé kůže! ()

kacka274

Tenhle film je z kategorie těch, které můžu vidět pokaždé, když je dávají v TV. Vtipné, místy dramatické. Super obsazení i chemie mezi hlavními představiteli. Jen si nedokážu představit skutečného kněze, co vypadá jako Norton. Takové charisma bych u kněze nehledala. A malinko mi vadí zabedněný Stiller, který předesílá svou situaci s láskou k Anně jako neřešitelnou... ()

Nextgirl

Trvalo mi několik let, než jsem se odhodlala na tenhle film podívat. Kdykoliv jsem někde totiž uviděla jméno "Rabín, kněz a krásná blondýna", odvrátila jsem zrak pěkně rychle jinam. To jméno zní tak hloupě a trapně, že i když jsem neměla nic jinýho na výběr, tak jsem se vždycky, znova, po semdesátý druhý podívala radši na pár dílů Přátel. Už ani nevim, jak jsem došla k tomu, že jsem si nakonec ten film pustila a překonala tak tenhle blbej předsudek, asi jsem si přečetla, jak se jmenuje v originálu. Keeping the Faith je totiž milej, něžnej, romantickej a chytrej film, téměř klišéfree, po kterým se ještě nějakou chvíli po vypnutí televize budete cítit hezky. Takže jestli se chcete trochu zasmát, možná i tu malou slzičku uronit a hlavně mít pocit, že svět je v pořádku, tak tohle je ideální film na večer. ()

Qer

K romantickým komediím bývám hodně skeptický a i proto jsem tento film strašně dlouho přehlížel. A teď vím, jak velkou chybu jsem dělal. Edward Norton se tentokrát ujal nejen jedné z hlavních rolí, ale i režie. Natočil tak velmi sympatickou komedii o trojúhelníku nejlepších přátel, kteří se potýkají se strastmi dospělého života a překonávají překážky, které se jim dostanou do cesty. A jednou z těch největších strastí, jak to tak bývá, se stane láska. Skvěle obsazený, po všech stránkách sympatický, občas vtipný, občas dojemný a někdy i trochu smutný film, který už pár minut po prvním promítání toužím vidět znovu. ()

sehnalkakac

Pamatuju, když jsem ten film viděla poprvé a udělal na mě strašně milej dojem, toho jsem se nezbavila ani když jsem to viděla nesčetněkrát. Oddechovka na propršený odpoledne. ()

Eldur

Veľmi podarené dielko. Okrem toho, že je Norton jeden z najlepších hercov mladšej generácie, dokázal stvoriť pôvabnú ľahučkú komédiu s inteligentným scenárom. Všetci herci boli rozkošní a držal som im palce až do konca :o) P.S. Ani chvíľku som sa nenudil, ani raz sa mi nechcelo zvracať - to je v dnešnej dobe na poli komédií heroický výkon! ()

Alexis

Hodně příjemný film, který nevypráví nabubřele velký příběh, ale jen trochu zvláštní lovestory. Snímek se honosí vskutku hvězdným obsazením - Ben Stiller a Edward Norton jako kazatelé-showmani jsou přirození a sympatičtí, Jenna Elfman je patřičně půvabná, pěknou roli si ve filmu střihli i Miloš Forman, Eli Wallach nebo Anne Bancroft. Keeping the Fait není filmem, kterému se dává plné hodnocení, na to je až příliš nenápadný, navíc se občas vyskytnou i podpásové gagy, přesto fajn pocit po závěrečném happyendu zaručen – pocit, že všechno na světě je tak, jak má být ()

Ondrish

Jedna hviezdička za Bena Stillera a jedna za Edwarda Nortona. Keď sa na scéne objavila ta nesympatická Dharma, tak som vydržal už iba asi 10 minút a film sa pre mňa stal nepozerateľný... ()