Bratrstvo neohrožených (TV seriál)

Band of Brothers

Band of Brothers

Bratstvo neohrozených

Válečný / Drama / Historický

Velká Británie / USA, 2001, 10x70 min

Michael Kamen

Scott Grimes, Damian Lewis, Ron Livingston, Shane Taylor, Donnie Wahlberg, Philip Barantini, Peter Youngblood Hills, Rick Warden, Matthew Settle, Frank John Hughes, Neal McDonough, Rick Gomez, Eion Bailey, James Madio, Kirk Acevedo, Michael Cudlitz, Richard Speight Jr., Dexter Fletcher, Dale Dye, Robin Laing, Matthew Leitch, David Schwimmer, Marc Warren, Ross McCall, Nicholas Aaron, Douglas Spain, Colin Hanks, Logan Marshall-Green, Andrew Scott, Tom Hardy, James McAvoy, Stephen Graham, Hugo Metsers, David Andrews, Jordan Frieda, Stephen McCole, Simon Pegg, Jamie Bamber, Jimmy Fallon, Kieran O'Brien, Diana Kent, Jack Wouterse, Michael Fassbender, Corey Johnson, Andrew Howard, Andrew Lee Potts, Tom Hanks, Anatole Taubman, Jamie Harding, Jason O'Mara, Dominic Cooper, Peter O'Meara, Gertrude Thoma, Isabella Seibert, Suzanne Roquette, Hans-Georg Nenning, Rupert Wickham, Dan van Husen, Matthew Faber, Dirk Galuba, John Light, Luke Roberts, Ian Virgo, Chris Geere, Ben Caplan, Bart Ruspoli, Alexis Conran, Ben Loyd-Holmes, Stephen Walters, Russell Loten, Mark Huberman, James Greene, Kristina Brändén Whitaker, Jonjo O'Neill, Joel Beckett, Jason Done, Joseph May, Paul Bentley, Doug Allen, Harry Peacock, Thomas Magnussen, Lucie Jeanne

Billy Fox

Kostýmy:

Anna B. Sheppard

Rest konečně dohnán a ted se o to víc stydím a hlavně je mi líto, že jsem něco takového tak dlouho odkládal. Naprostý protiklad nudného Pacifiku, nejdokonalejší vyobrazení 2SV, jaké kdy bylo natočeno. Opravdu jako Zachraňte vojína Ryana, jen s propracovanějšími charaktery, kterým je dáno tolik prostoru, kolik jen může včetně jejich vlastních krátkých zážitků často skoro z jejich osobního pohledu (někdy zcela - 6. díl dokonalý příklad a k tomu to funguje i v rámci celého vyprávění a snaze zobrazit hrůzy války) a mnohem fajnovějších dialogů a vztahů a hlavně bez hrozně blbě podaného patriotismu. Zcela bez, za což jsem opravdu hodně vděčný. Po vizuální stránce, po technické stránce, po stránce výpravnosti, vyprávění a rozsáhlosti to není televizní projekt. Ale monumentální, naturalistické, emotivní zobrazení války se všemi hrůzami (u tábora jsem nedýchal a cítil jsem velmi silné mrazení), nesmyslností (taktéž), ale i utužováním bratrství mezi společníky Easy company. A závěrečný díl, i když již vlastně zcela bez války, to potvrdil. některé to změnilo příliš, některé méně, všichni ale vyšli pošramoceni. Čest památce všech, kteří z toho nevyšli vůbec, at se to už nikdy neopakuje. Nejlepší díly: skoro všechny, nejvíc na mně zapůsobily ale Ardeny a pak díl 9, výcvikový díl byl taky díky své jedinečnosti v sérii fajn (a taky díky jistému Sobelovi :)) Grandpa, were you a hero in the war? Grandpa said: No… but I served in a company of heroes. PS: úžasný výběr herců, hlavně na roli Dicka Winterse nemohli vybrat nikoho lepšího než Lewise. PPS: bylo fajn po těch letech vidět různé menší role herců, které znám např. Moriartyho ze Sherlocka :)) Nádherná úvodní sekvence(15.4.2012)

Nemám rád vlastenecký patos v amerických velkofilmech, ale tady se s patosem pracuje tak, že cítím sounáležitost i já, neameričan. Our fathers, our heroes. Nejlepší válečný seriál forever.(27.10.2014)

Koncentrovaná filmařina v nejlépe vypadajícím seriálu, co byl kdy natočen, a který bez zbytečného patosu neopakovatelně vystihuje hrůzy druhé světové války. Dokonalé.(4.1.2008)

• - Většina hlavních herců byla vybrána kvůli jejich podobnosti se skutečnými vojáky, které měli představovat. (Redswif)

• - Vedle seržanta Edwarda Tippera (v seriálu Bart Ruspoli) ve 3. díle "Carenten" explodoval minometný granát a připravil ho o oko a obě nohy (v seriálu i reálně to bylo uplně stejné). Nazdory těmto zraněním pořád v roce 2016 žije v úctyhodném věku 94 let. (Kolousek8)

• - Tom Hanks si střihl roličku v 5. epizodě s názvem „Křižovatky“. Při oslavách ve stodole se objeví asi na 3 vteřiny v levém horním rohu jako jeden z anglických vojáků. (Kenny12.5)