Bratrstvo neohrožených (TV seriál)

Band of Brothers

Band of Brothers

Bratstvo neohrozených

Válečný / Drama / Historický

Velká Británie / USA, 2001, 10x70 min

Michael Kamen

Scott Grimes, Damian Lewis, Ron Livingston, Shane Taylor, Donnie Wahlberg, Philip Barantini, Peter Youngblood Hills, Rick Warden, Matthew Settle, Frank John Hughes, Neal McDonough, Rick Gomez, Eion Bailey, James Madio, Kirk Acevedo, Michael Cudlitz, Richard Speight Jr., Dexter Fletcher, Dale Dye, Robin Laing, Matthew Leitch, David Schwimmer, Marc Warren, Ross McCall, Nicholas Aaron, Douglas Spain, Colin Hanks, Logan Marshall-Green, Andrew Scott, Tom Hardy, James McAvoy, Stephen Graham, Hugo Metsers, David Andrews, Jordan Frieda, Stephen McCole, Simon Pegg, Jamie Bamber, Jimmy Fallon, Kieran O'Brien, Diana Kent, Jack Wouterse, Michael Fassbender, Corey Johnson, Andrew Howard, Andrew Lee Potts, Tom Hanks, Anatole Taubman, Jamie Harding, Jason O'Mara, Dominic Cooper, Peter O'Meara, Gertrude Thoma, Isabella Seibert, Suzanne Roquette, Hans-Georg Nenning, Rupert Wickham, Dan van Husen, Matthew Faber, Dirk Galuba, John Light, Luke Roberts, Ian Virgo, Chris Geere, Ben Caplan, Bart Ruspoli, Alexis Conran, Ben Loyd-Holmes, Stephen Walters, Russell Loten, Mark Huberman, James Greene, Kristina Brändén Whitaker, Jonjo O'Neill, Joel Beckett, Jason Done, Joseph May, Paul Bentley, Doug Allen, Harry Peacock, Thomas Magnussen, Lucie Jeanne

Billy Fox

Kostýmy:

Anna B. Sheppard

Působivý desetidílný válečný seriál, sledující osudy amerických vojáků z roty E za Druhé světové. Nemáte-li rádi Američany, jednu hvězdičku si odečtěte. Jste-li 100%ním pacifistou, odečtěte si dvě. Zajímavé komentáře: ShaQuan, HoneyBunny, wipeout , jura-roy , Jozka7(7.3.2005)

Nemám rád vlastenecký patos v amerických velkofilmech, ale tady se s patosem pracuje tak, že cítím sounáležitost i já, neameričan. Our fathers, our heroes. Nejlepší válečný seriál forever.(27.10.2014)

Při sledování seriálu obvykle bez větších problémů rozlišuji dění v televizi od toho před ní, ale tentokrát se mi to nezdařilo. Absolvoval jsem výcvik s rotou E, v den D jsem s nimi seskakoval, v Arnhemu jsem to dostal do zadnice, u Bastogne jsem omylem spadl do nacistického zákopu, u Foy jsem vzal nerozhodného velitele polní lopatkou po hlavě a to ani nepíši o tom kolikrát jsem na vlastní pěst prchal v době volna zachránit některého ze spolubojovníků. Pak však přišly závěrečné dva díly plné pokusů rozplakat mne, což mne vyplivlo zpět před obrazovku s přesvědčením, že za to citové vydírání nepovýším tento seriál na pětihvězdičkového generála.(19.2.2013)

Asi nejlepší válečný seriál všech dob! Duo Spielberg & Hanks vzpomnělo na Zachraňte vojína Ryana a tuto řemeslně dokonalou perlu rozvrhlo do deseti hodin. Neříkám, že deset hodin, které člověk hltá minutu po minutě. Já osobně jsem byl naprosto unešen z prvních čtyř dílů. Další čtyři díly byly trochu slabší, tedy aspoň mně připadalo, že to je stále stejná akce (byť v jiné lokalitě). Závěrečné dva díly přinesou nejdojemnější zážitky - nalezení koncentračního tábora a poslední díl, kde se odkryjí skutečné přelohy seriálových hrdinů. Další vadou na kráse tak může být zkreslený pohled na americké vojáky, tradiční patriotismus se zde potkává s vykreslením hrdiny, který bojuje za svou vlast. Nerad, ale musím dát hvězdu dolů.(7.4.2011)

Vůbec jsem netušil, že to bude taková bomba!(19.7.2006)