poster

Bratrstvo neohrožených (TV seriál)

 • Velká Británie

  Band of Brothers

 • USA

  Band of Brothers

 • Slovensko

  Bratstvo neohrozených

Válečný / Drama / Historický

Velká Británie / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 10x70 min)

Předloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Hudba:

Michael Kamen

Hrají:

Scott Grimes, Damian Lewis, Ron Livingston, Shane Taylor, Donnie Wahlberg, Philip Barantini, Peter Youngblood Hills, Rick Warden, Matthew Settle, Frank John Hughes, Neal McDonough, Rick Gomez, Eion Bailey, James Madio, Kirk Acevedo, Michael Cudlitz, Richard Speight Jr., Dexter Fletcher, Dale Dye, Robin Laing, Matthew Leitch, David Schwimmer, Marc Warren, Ross McCall, Nicholas Aaron, Douglas Spain, Colin Hanks, Logan Marshall-Green, Andrew Scott, Tom Hardy, James McAvoy, Stephen Graham, Hugo Metsers, David Andrews, Jordan Frieda, Stephen McCole, Simon Pegg, Jamie Bamber, Jimmy Fallon, Kieran O'Brien, Diana Kent, Jack Wouterse, Michael Fassbender, Corey Johnson, Andrew Howard, Andrew Lee Potts, Tom Hanks, Anatole Taubman, Jamie Harding, Jason O'Mara, Dominic Cooper, Peter O'Meara, Gertrude Thoma, Isabella Seibert, Suzanne Roquette, Hans-Georg Nenning, Rupert Wickham, Dan van Husen, Matthew Faber, Dirk Galuba, John Light, Luke Roberts, Ian Virgo, Chris Geere, Ben Caplan, Bart Ruspoli, Alexis Conran, Ben Loyd-Holmes, Stephen Walters, Russell Loten, Mark Huberman, James Greene, Kristina Brändén Whitaker, Jonjo O'Neill, Joel Beckett, Jason Done, Joseph May, Paul Bentley, Doug Allen, Harry Peacock, Thomas Magnussen, Lucie Jeanne, William Meredith, Iain Robertson, Wolf Kahler, Simon Fenton, Brandon Firla, Mark Wakeling, Goran Kostic, Laird Macintosh

Scénografie:

Anthony Pratt

Kostýmy:

Anna B. Sheppard
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  *****

  V první chvíli možná mnohými nedoceněný seriál, který poutavým a vkusným, ale i realistickým způsobem přibližuje utrpení války skrze jednotku, která prošla evropskou špínou a krví. Právě procházka relativně známými místy, opakování bitev viděných jinde a jindy z nového (působivějšího) úhlu rozhodně prospívá příběhu i schopnosti vniknout do atmosféry i světa před kamerou. Spielberg, Hanks a další zúčastnění předčili má očekávání a válku si užívají, dávají ji hlubší rozměr a diváka pohlcují do příběhu mužů, kterými mohl být kdokoliv. Na takové muže se nesmí zapomínat, stejně tak na všechnu tu hrůzu, která se stala. Kdo nechápal kvalitu BoB ihned, musel ji docenit nejpozději s rámci srovnání s mladším mořským bratřičkem z Pacifiku. BoB je možná nejlepší válečný (mini)seriál všech dob, ale je skvělé cítit, že to nebyl prvotní záměr.(24.1.2005)

 • Kaka
  *****

  Dokonalý obraz války a všeho co k ní patří. Příběh vojáků, kteří jsou ve válce pouze stroje na zabíjení, ale z jejich pohledů je to něco úplně jiného.(15.11.2003)

 • 3DD!3
  ****

  Po vizuální stránce dokonalé, herecky výborně zvládnuté jen občas trochu moc zdlouhavé. Když nad tím tak přemýšlím, BRATRSTVO je spíš dokument než od obyčejný seriál.(9.4.2009)

 • berg.12
  ****

  Tady se z televizního formátu vytěžilo asi naprosté maximum nebo snad ještě víc. Seriál je to excelentní a je dobré, že se mu vyhnuly věci jako přehnaný patriotizmus nebo třeba postava hrdinného černocha. Jen bych hodnocení raději dával spíš za tu filmařinu a příběh vnímal jako konkrétní příběh chlapců z roty E než nějaký komplexnější obraz války. Že se za německé protiofenzívy na americké straně začalo popravovat za dezerci a neuposlechnutí rozkazu se třeba nedozvíte a co je to válka by, při vší úctě, mohli vyprávět spíše vojáci z východní fronty. Jenže o tom pravděpodobně žádný podobný film či seriál nevznikne, protože koho by to v Americe zajímalo a kdo by na to v Evropě našel peníze.(31.8.2005)

 • Gemini
  ****

  Tyler to napsal věcně, nevynechal nic co bych sem napsal sám a navíc s ním beze zbytku souhlasím. V tomhle:) Takže já si k tomu za sebe dodám jen to, že Bratrstvo odhodilo všechno, co nemám rád na Vojínu Ryanovi, a že Damian Lewis byl skvělá volba. 80%(3.8.2008)

 • - Film, který sleduje rota E v 5. epizodě s názvem „Křižovatky“, je Sedm hříšníků (1940) s Johnem Waynem a Marlene Dietrichovou v hlavních rolích. (Kulmon)

 • - Corcoran boot company vyrobila pro štáb asi 500 vojenských bot. Z podvozků moderních T-34. byly postaveny 4 tanky Tiger Z. Výroba každého z nich trvala 12 týdnů. Tvůrci sehnali tanky od britské armády. Odznaky v seriálu byly povětšinou originální. 1 200 použitých obleků civilistů byly původní šaty z doby války. V seriálu se objevilo bezmála 700 skutečných zbraní a skoro 400 napodobenin. (IronFan)

 • - Seriál trvá celkem 675 minut, natáčel se od 3. dubna do 24. listopadu roku 2000. Natáčení předcházely dva roky příprav a výsledná cena seriálu se vyšplhala přes 120 milionů dolarů. (jirijost)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace