Bratrstvo neohrožených

• Velká Británie Band of Brothers (více)
Velká Británie / USA, 2001, 9 h 54 min (Minutáž: 49–70 min)

Předloha:

Stephen Ambrose (kniha)

Hudba:

Michael Kamen

Damian Lewis, Scott Grimes, Ron Livingston, Donnie Wahlberg, Shane Taylor, Rick Warden, Michael Cudlitz, Neal McDonough, Frank John Hughes (více)

Epizody(10)

McMerkurion

... jeden z nejhorších válečných seriálů co jsem kdy viděl, hrozně se to táhne, polovina záběrů roztřesená a rozostřená (jestli je todle umění, tak poteš koště), chápu, že válka zrovna nehýří barvama, ale tady s nima šetřili fest, jediný pozitivum je, že je to snad první emerický film bez černochů /tak přeci jen se tam objevuje černoch, teda černoška, samozřejmě kladná postava, přišla pomoc do nemocnice/ ... asi tomu musí člověk příjít na chuť, k závěru se to zlepšuje a asi je to tím, že že záběry jsou opravdu ale in natura ... ()

Tobias18

Technický nejdokonalejší počin kinematografie. Nevěřím, že to bude někdy překonáno. Seriál, který je nabitý emocemi, akcí, skvělým scénářem a ještě lepšími herci - co víc si přát. Doufám že za pár let tuhle dokonalost někdo nezneuctí nějakým ohavným remakem. Další z mých oblíbených seriálových záležitostí. 1000%. ()

ferryrys98

Tak jako tento seriál mě žádný film či seriál nezatáhl do války. Naprostý kinematografický skvost, každý výstřel, každý přesun jsem se cítil jako bych byl s 501. Výsadkovou při tom. Málo co překoná tento seriál. Díky Vám Easy Company, díky Vám Majore Wintersi.. ()

BlackBarron

Dlouho jsem tuto sérii odkládal, ale je naprosto úžasná, chápu proč je to jeden z TOP seriálů. Každá epizoda vykládá část příběhu, děj prokládají rozhovory s "originálními" členy roty. Některé jsou dojemné, jiné plné akce, ale všechny bravurně zvládnuté. Herci, scénář, režie, uniformy, krajiny, efekty,.... vše na výbornou. 99% a to nemám moc rád válečné filmy ()

r3musko

Chápem to vysoké hodnotenie. Tento veľkoseriál si ho určite zaslúži. Veľký rozpočet je len časť úspechu. Rozprávanie príbehu je druhá časť. Priznajme si, že na vojnový seriál nie je veľa bojových scén. A pravda je, že američania bojovali "len" rok a aj to s ustupujúcou a zdevastovanou nemeckou armádou. Aj tento fakt bol realisticky znázornený a to mi je sympatické. Nie som expert na dejiny, ale môj osobný pocit je, že američania príliš neskrášľovali, naopak ukázali aj momenty, ktorými sa netreba chváliť. Desať dielov po jednej hodine je tak akurát na vyrozprávanie udalostí, ktoré sa udiali v priebehu jedného roka. Za ten čas si môžete aj vytvoriť vzťah s hlavnými hrdinami, nie je ich veľa, a tým pádom to s nimi prežívať intenzívnejšie a osobnejšie. Instantne po dopozeraní to putuje do obľúbených. Videné prvý krát 05/2020. ()

Foltest

Na každý pád musím seriál ocenit za skvěle zpracovanou válečnou tematiku. Všech deset epizod představuje takřka hyperrealistický pohled na příběh jedné roty ve vřavě druhé světové války. Jedná se prakticky o dokument. A v tom tkví i největší slabina celého seriálu, kterou jsem nějak nezvládl překousnout. Kvůli důrazu na ultrapravdivé vylíčení války seriál enormně drhne v jakési umělecké kvalitě. Věřím, že každá tvorba určená na obrazovky je směsí různých žánrů. Snad jen kromě dokumentů. A já se na dokument dívat nechtěl. Bohužel přesně toto mě u Bratrstva neohrožených čekalo. Bravurní válečný dokument a nic víc. Akční to není, v posledních epizodách už ke střetům skoro nedochází. Drama to také není, protože vojáci se střídají jak na běžícím páse a divák nemá žádnou šanci si je zapamatovat nebo se s nimi ztotožnit. Romantické, až na světlou výjimku šestého dílu, který byl pro mě díky tomu nejpovedenější z celého seriálu, také rozhodně ne. Jediné, co zbývá je válečný dokument. S některými postavami se sice divák seznámí hlouběji, například s plukovníkem Wintersem, přesto ale ne dostatečně na to, aby mu na něm záleželo. Jistě tomu přispělo i to, že plukovník Winters mi k srdci příliš nepřirostl a jeho dlouhých, němých pohledů jsem měl, i přesto, že ty pohledy vzhledem k tomu, co viděl a udělal, dávaly smysl, po pár dílech plné zuby. Ději neprospívají ani dialogy mezi vojáky. Jejich cílem zcela jistě bylo, aby z nich vyznívala ta každodennost války. To neustávající nebezpečí smrti. I přesto, že tak dialogy působí, se po deseti dílech značně oposlouchají a ke konci mě ty jejich rozhovory o ničem a o všem už začaly otravovat. Uvědomuji si, že je to nejšíše moje vina, ale prostě jsem si představoval něco jiného. Škoda, že tvůrci alespoň trošku neubrali z autenticity a nepracovali klidně třeba jen se třemi důkladně prokreslenými postavami zažívajícími i různá vedlejší osobní dramata než stále jen dokola ukazovat únavu vojáků z války. Beru to, ale prostě jsem nechtěl dokument. Přesto nemůžu říct, že by mě seriál nudil. Bojové scény, pokud se objevily, tak byly povedené a některé díly vynikly svým zajímavým prostředím. Pár jich dokonce obsahovalo i ty tolik potřebné minipříběhy, bohužel jich však bylo žalostně málo. Kromě již zmíněné romance v Bastogne to je například krátký úsek s kolaborantkami v díle čtvrtém nebo smrt vojína Blitha v předcházející epizodě. Jsem rád, že jsem tento kultovní seriál viděl, ale o dalším zhlédnutím budu muset hodně dlouho přemýšlet. ()

Kovomatix

Jednoduše nepopsatelné. Procházíte spolu s 101. výsadkovou celou západní frontu druhé světové války. Vynikající zpracování, kdy si oblíbíte postavy v jednotce a procházíte s nimi válkou. Jenže postupem času si uvědomujete že jich nějak ubývá a těch co jsou zde od výcviku je pomálu. To vše vrcholí bitvou o Bastogne, kde si člověk uvědomí, čím vojáci museli projít a jak se vyrovnávali se ztrátou kamarádů. Perfektní je taky proložení komentáři veteránů z jednotky. ()

unitedfan

Brilantní válečný seriál, který je ve svém žánru absolutní špičkou. Málokterý válečný film zpracoval klíčové okamžiky druhé sv. války v Evropě tak realisticky a syrově navíc ještě očima elitní jednotky Easy Company. Závěrečné dva díly jsou pak naprostá emocionální nálož. Jsem rád, že jsem po tolika letech konečně viděl tento seriál celý. Nikdy nezapomeneme roto E. ()

Skeeveq

Řekl bych, že je povinnost civilozovaného člověka tohle shlédnout. Takhle poctivě natočených věcí o válce není moc. ()

Xpatrix

Tento seriál je podľa mňa najlepším aký som kedy videl. Celý seriál poukazuje na boje slávnej roty e 506. pluku 101. vzdušnej výsadkovej divízie. Celý seriál nás zoznamuje s výcvikom,bojom, ale aj oddychovej chvíle vojakov počas ich pôsobenia.  Na tomto seriáli sa mi neskutočne páči ako pomaly definuje jednotlivé postavy. Aj keď sa musím priznať že až na druhé pozretie som si ich všetky zapamätal :-).  Počas pozeranie seriálu budete mať škálu rôznych pocitov. Od smútku až po šťastie.  Úprimne mi bolo strašné smutno keď som dopozeral jednotlivé časti lebo tento seriál už sa nikdy nedočká pokračovania, čo je síce dobré že skončila vojna ale záse smutné že takéto majstrovstve dielo končí. Určite odporúčam každému si to pozrieť nebuďte ľutovať ani sekundy. Túto recenziu ukončím slovami Mjr. Richarda Wintersa ,,Vnuk sa ma pýta: dedo bol si počas vojny hrdina ? Ja som mu odpovedal: Nie, syn môj ale slúžil som v rote plnej hrdinov" Česť pamiatke všetkým padlim aj bojujúcim vo vojne za slobodu! Ďakujeme za vašu službu ! ()

OtokPag

Nejde dát méně, než 5 hvězdiček! 100% Vzpomínající staroušci dodávají už tak skvělému dílu bonus opravdovosti a lidskosti 😢 ()

LordKafonio

Musím uznat, že toto filmové (seriálové) zpracování je vynikající. V originále ještě hvězda navíc. Damian Lewis, byl skvělá volba, ale všichni zahráli úžasně. ()

SLPHR

Jeden z nejlepších historických seriálů. Seriál vyniká výbornou výpravou a realistickým vyobrazením války. Dokáže chytnou za srdce, ale zároveň umí v člověku vyvolat soucit s vojáky, kteří museli odejít na frontu a někteří se z ní už nevrátili. ()

Režisér Bonda našel další projekt

Režisér Bonda našel další projekt

12.10.2020

Cary Joji Fukunaga (Temný případ, Není čas zemřít) zdá se našel další ambiciózní projekt. Natočí totiž první tři epizody nové válečné minisérie Masters of the Air produkované Stevenem Spielbergem a… (více)

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

Bratrstvo neohrožených se dočká pokračování

12.10.2019

Společnosti Amblin Television Stevena Spielberga a Playtone Toma Hankse uzavřeli dohodu s Applem a oficiálně tak připravují obří válečnou minisérii Masters of the Air, která bude finální kapitolou… (více)

HBO a Spielberg opět ve válce

HBO a Spielberg opět ve válce

23.01.2013

Ne ve vzájemné, samozřejmě. V druhé světové. A opět u toho bude jako spoluproducent Tom Hanks. Takže už je vám jasné, že po vynikajícím Bratrstvu neohrožených a ne až tak vynikajícím, ale pořád velmi… (více)

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn

Něžný upír Edward vs. Saddám Husajn