V tomto postapokalyptickém dobrodružství je celá budoucí Země díky tání ledovců pod vodou. Kevin Costner jako osamělý poutník vezme pod svá pomyslná křídla matku s dcerou, aby je ochránil před partou kočovných tyranů. Díky staletí trvajícímu globálnímu oteplování, jež zapříčiňuje tání ledovců, je celá Země pod vodou. Poslední zbytky lidí přežívají na umělých plavidlech a v na vodě plovoucích městech neustále napadáni partou zlověstných pirátů v čele s Deaconem (Dennis Hopper). Jejich poslední šancí je Meriner (Kevin Costner), osamělý poutník, který se dokonale přizpůsobil novému prostředí. Společně s překrásnou ženou (Jeanne Trepplehornová) a její dcerou se vydávají navzdory Deaconovi a jeho kumpánům najít suchou zemi. (Cinemax)

Kurikmoon

Do 4 hviezdičiek niečo málo chýbalo. Ale rozhodne ma ten film bavil. Hlavne originálna myšlienka. Samá voda. Brr, to ma fakt desí... ()

Autogram

Keď je scenár debilný, nemôže film zachrániť absolútne nič. Ani megalomanská výprava s vizuálne pekne vypracovaným prostredím, ktoré je ale všetkými detailami maximálne nevierohodné. Na jednej strane nejaký staroveký spôsob života, do toho motorové člny, vodné skútre, guľomety, rakety a nakoniec aj výbuchy ako z vietnamskej vojny. To všetko ma niekedy dávno tak vytáčalo, že som musel podľa spomienok nadeliť odpad, ktorý po druhom pozretí môžem korigovať na slabé dve hviezdy. ()

Jaro.Krafcik

Ikonický Kevin Costner. Teraz vo veľkom trháku. Pomerne veľa akcie. A to sa mi páčilo, len tá dĺžka mohla byť o trochu kratšia. Taký vodný mad max. Opäť pozreté cez službu netflix. V originále. 4* ()

Kaja

Skvělý námět a Costner taky. Jen část, když se snaží dostat do tankeru a posléze ho zničí, je dost hloupý. ()

Philoun1

Nechápu proč se to tolika lidem nelíbí a označují tenhle film za propadák, dobré herecké výkony, skvělá výprava a výborná hudba od Jamese Newtona Howarda. Ale určitě by se pár chyb a nelogických věcí našlo. ()

Pecival

Podle mě se to docela dalo. Nápad byl docela zajímavej, ikdyž samo musíte přehlídnout tisíc logických bot, ale kdo by se při takovým filmu obtěžoval nějakým přemýšlením. Costner vyměkl na můj vkus nějak rychle na to že chtěl děcko na začátku hodit do vody, ale to se asi dá předpokládat. Ke konci už film trochu strácel na dechu ale stále koukatelný to bylo ... O 15 let pozdeji, bych dal skoro 4. Je to fajn a myslim, ze ten propadak byl nezaslouzenej. ()

Josefin odpad!

Tohle se mi ani trochu nelíbilo, vážně se obávám jestli Kevin Costner netrpěl halucinacemi. Pro mě velmi nezáživné,nemluvim radši o ději a ty kostýmy děs. Prostě tohle pro mě byla ztráta času. ()

spikey1

Přiznejme si to, Costner chtěl svého Mad Maxe, prostě ho Melovi záviděl. Sedl si a splácal dohromady báchorku o oceánu, mutantovi a záporákovi, kterého zahraje Dennis Hopper. Spousta lidí tenhle film nemusí, mě se vždy líbil a snad poprvé jsem se v něm setkal s Bunje Jumpingem:) ()

venca163

Jako dítě jsem z toho byl unešenej - ta představa hrdiny, kterej je takovou vodní variantou Reno Odpadlíka Rainese, mi hrozně imponovala. Škoda, že jsem si dojem zkazil tim, že jsem se na to podíval po asi 15 letech znova. (65%) ()

Trapper33

Pro mě skvělá záležitost, tenhle film jsem viděl poprvé náhodou a zaujmul mě natolik, že jsem si ho hned druhý den pustil znovu. ()

Jello Biafra

Roztopenie arktických ľadovcov spôsobilo zatopenie planéty Zem. Ľudstvo sa tejto katastrofe prispôsobilo a prežíva na rôznych improvizovaných plavidlách a umelých atoloch vo Svete s vlastnými zákonmi. Waterworld je v podstate taký Mad Max na vode. Kevin Costner sa tu tiež predstavuje ako mlčanlivý samotár, ktorý prežíva z mršiny starého sveta. Pri náhodnej návšteve nedaľekého atolu sa mu však naskytne príležitosť zachrániť mladú dievčinu, ktorá má na sebe vytetovanú mapu k bájnej pevnine. K dotyčnej pevnine sa snaží dostať aj armáda pirátov vedených Deaconom v podaní Dennisa Hoppera. Rozpočet filmu sa v dobe realizácie vyšplhal na závratných 175 miliónov a film sa tak stal až do uvedenia Titanicu najdrahším v histórii. Napriek mnohým klišé, občasnému prehrávaniu samotného Costnera či typickej béčkovosti, však tento film oplýva originálnym vykreslením post-apokalyptického sveta a má svoje neopakovateľné kúzlo. Aj jednotlivé akčné scény stoja za to. Takže Waterworld pre mňa osobne zostáva pripomienkou úžasných 90tých rokov, kedy sa chodilo ostošesť do videopožičovní a kedy som ako decko hltal filmy ako práve Waterworld. ()

Mr.Nigga

Není tajemstvím, že mám rád Kevina Costnera a jeho vize postapokalyptického světa. Je sice pravda, že "Vodní svět" mi přímo nepadl do noty tak, jako vyprahlé pouště a zalesněná údolí Pošťáka, ovšem ve výsledu jsem se i tak královsky bavil a plnými doušky vychutnával dobrodružství jednoho mutanta, ženštiny a děcka s mapou na zádech. ()

ZkuKol

Stále tvrdím, že Kevin Reynolds je americký Soukup! Robin Hood je jeho Vítr v kapse a pak už to šlo jen špatně (ano vím o příjemné vyjímce 187). Vodní svět je jeden z důkazů! ()

Lencha

A zase Kevin, já mám toho kluka prostě ráda:-))) Dovedu si živě představit, že by mohlo nastat globální oteplení, roztály by ledovce a my bychom se plavili na vorech, loďkách, lodích...prostě na všem, co plave. Myšlenka filmu - hledání pevniny by asi provázela všechno přeživší lidstvo. Zvlášť poté, co by se objevil někdo, tak trochu mutant, kterej by viděl a věděl, že pod vodou se skrývá hafo zatopených měst, lovil by obrázky, mapy, nástroje, přístroje, věci všeho druhu...tím by umocnil v našich potomcích touhu po tom, hledat pevninu. A pak by se mohla objevit holčička, která by měla na zádech vytetovanou mapu, kde pevninu hledat. A ještě by u sebe měla půdu, kterou nikdo nikdy z těch našich potomků neviděl...taky si to představujete? Řekla bych, že to není až tak nereálný...sice to nebude za pět deset let, ale kdo dnes ví, jak to bude na zemi vypadat za cca 100 let? Možná právě takhle...film mě vtáhl do děje a "zaútočil" na mou fantazii. Prostě mě bavil, baví a bavit bude. ()

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

30.07.2021

Studio Universal a producenti John Davis a John Fox přišli s poměrně nečekanou zprávou. Vodní svět, sci-fi z rou 1995, které se proslavilo zejména produkčními potížemi, kvůli kterým rozpočet narostl… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western