V tomto postapokalyptickém dobrodružství je celá budoucí Země díky tání ledovců pod vodou. Kevin Costner jako osamělý poutník vezme pod svá pomyslná křídla matku s dcerou, aby je ochránil před partou kočovných tyranů. Díky staletí trvajícímu globálnímu oteplování, jež zapříčiňuje tání ledovců, je celá Země pod vodou. Poslední zbytky lidí přežívají na umělých plavidlech a v na vodě plovoucích městech neustále napadáni partou zlověstných pirátů v čele s Deaconem (Dennis Hopper). Jejich poslední šancí je Meriner (Kevin Costner), osamělý poutník, který se dokonale přizpůsobil novému prostředí. Společně s překrásnou ženou (Jeanne Trepplehornová) a její dcerou se vydávají navzdory Deaconovi a jeho kumpánům najít suchou zemi. (Cinemax)

Cejny

Tento film má sice originální námět, celá planeta je pod vodou, ale ten příběh je strašně jednoduchý a hned od začátku prohlédnutelný. Nejvíc se mi asi líbil Costnerův katamarán, jinak je to průměrný, odpočinkový film. ()

kenkaku

Na Vodní svět jsem šel jen proto, abych se podíval jaký "průšvih" to opravdu je (po tom jaká smůla film díky zničeným kulisám potkala a kolik stovek milionů $ na to padlo). Podle mého hodnocení se asi dá odhadnout proč ve slově "průšvih" používám ty uvozovky. Na průšvih to totiž vypadá velice dobře. Naopak bych řekl, že jako vize zatopeného světa je to zobrazeno dokonale a do detailů promyšleně. Navíc (a možná i proto), že mi film vzdáleně připomněl druhého Šíleného Maxe mi dojem z filmu zůstal víc než dobrý (prostě apokalyptické téma obecně se mi líbí) a to i přes mnohé výtky k hereckým výkonům. ()

herr_carter

Ano ano, na tomto veledíle jsem byl ve svých 11 letech v kině a dobrý půlrok potom jsem měl trauma, že bude potopa, všem narostou za ušima žábry a všechno to tady půjde do kytek - hororový zážitek, ještě větší, než v podobném období Jurský Park !! :-) Nebýt to tak zbytečně dlouhé, ocenil bych asi i větším počtem hvězd, každopádně netradiční námět, o tom žádná - na svou dobu poměrně masový film s Dennisem Hopperem, na kterém si maskéři pěkně zgustli.................moje hodnocení = 6 z 10. ()

Maynard.

Druhé spojení režiséra Kevina dopadlo o poznání hůře než v Králi zbojníků. Na to, že to byl (do Titaniku) nejdražší film, tak teda vůbec netuším, kam se všecky ty prachy poděly? Nepřišlo mi, že by to bylo nějak extrémně nákladný a trikově vychytaný. Dyť tam bylo vlastně jen moře, čluny a jedno městečko na vodě... Na druhou stranu je to příjemná podívaná, ve který mi vadí 2 věci. 1. ta malá holka s kérkou, ta mi prostě pila krev od začátku do konce. A za 2. ta ženská, která mi od začátku do konce pila krev :o). Nedivím se Kostejovi, že je chtěl hodit do moře a ujet :o). Tímhle filmem Kevin uzavřel kariéru dobrých filmů,pak už to stojí celkem za prd. Je jasný, že Tanec s vlky nemůže být nikdy překonán. Dobrý na tomhle filmu je, že ho vlastně každej zná... ()

James87

Já bych asi na konci zůstal na tom ostrově, ale vodu mam taky rád, film mi utekl rychle a zase to tolik nebolelo. ()

PALINO

Keby mal VODNÝ SVET k dispozícií vizionárskeho režiséra typu Jamesa Camerona a prepracovanejší scenár, mohlo by vzniknúť kultové atmosferické dielo, lebo námet na to má. Ale aj tak musím pochváliť Kevina Reynoldsa za jeho zručnú réžiu vo veľmi ťažkých podmienkach a nebyť jeho, mohol by VODNÝ SVET skončiť v drahých béčkových vodách, ku ktorým tiahnu film niektoré kostýmy a hlavne čmoudi na čele s Dennisom Hopperom. Filmu moc nepomáha ani hudba Jamesa Newtona Howarda, ani vizuálne efekty, na ktoré už asi nezostali peniaze a ani Kevin Costner, ktorému scenár nedal veľa príležitostí, aby si získal naše sympatie. Škoda tohto filmu. ()

NICOX

Nepochopitelně kritiky zatracovaný film. Pro mě zajímavý, netradiční scénář, pěkná výprava a docela dobré herecké výkony. Imho jeden z Costnerových nejlepších filmů. Skoro bych dala i 4*, ale přece jen 3+. 70 % ()

bari68

62%...Toto percentuálne hodnotenie vysoko podceňuje moje 5* hodnotenie.Ale zasa aj preceňuje a až tak sa nezhoduje s kritikmi , ktorý tento film úplne odpísali a tým aj názory divákov, ktorý navštívili kiná alebo si pustili dvd a jednohlasne sa zhodli na jednom slove:prepadák.Podľa môjho názoru sa , ale jedná o výborné dobrodružstvo s prvkami sci-fi a troškou ľahkej paródie(najmä Dennisom Hopperom ).Film má v sebe malé diery , ale aj tieto nedostatky sú pre mňa natoľko zanedbateľné, že moje hodnotenie nemôže zmeniť. ()

rozbris

To jsem ani nevěděl, že by se člověk dokázal tak přizpůsobit prostředí až by mu narostly žábry. Nápad ale dobrý:-) Celý film se mi líbil a taky jsem se pak bál, zem je přece jen lepší než voda. ()

Rudinsky

Iba doba a retrospektívne hodnotenie filmu môžu dokázať, kam sa dostala súčasná veľkofilmová produkcia. Solídny film s originálnym námetom, perfektnými hláškami (Hopper vedie), a príjemnou atmosférou vtedajšie publikum neoslovil. Dokonca si Kosťo musel pobrať svojich päť švestiek, niekoľko vlkov a ísť tancovať s Whitney, ak ešte nemala bielo v hlave. Za tie prachy sa síce mohol pochlapiť viac - ale možno je iba otázka času, kedy to v súčasnej kompostovej produkcii uvidíme recyklovať. V určitých momentoch milo blbé, ale aj tak z toho stále srší nostalgia. Možno práve kvôli nej 3 ()

Lencha

A zase Kevin, já mám toho kluka prostě ráda:-))) Dovedu si živě představit, že by mohlo nastat globální oteplení, roztály by ledovce a my bychom se plavili na vorech, loďkách, lodích...prostě na všem, co plave. Myšlenka filmu - hledání pevniny by asi provázela všechno přeživší lidstvo. Zvlášť poté, co by se objevil někdo, tak trochu mutant, kterej by viděl a věděl, že pod vodou se skrývá hafo zatopených měst, lovil by obrázky, mapy, nástroje, přístroje, věci všeho druhu...tím by umocnil v našich potomcích touhu po tom, hledat pevninu. A pak by se mohla objevit holčička, která by měla na zádech vytetovanou mapu, kde pevninu hledat. A ještě by u sebe měla půdu, kterou nikdo nikdy z těch našich potomků neviděl...taky si to představujete? Řekla bych, že to není až tak nereálný...sice to nebude za pět deset let, ale kdo dnes ví, jak to bude na zemi vypadat za cca 100 let? Možná právě takhle...film mě vtáhl do děje a "zaútočil" na mou fantazii. Prostě mě bavil, baví a bavit bude. ()

see_sawandrew

Jakkoliv naivní a hloupá nám může připadat myšlenka vodního světa, kdo z nás by nechtěl vlastnit ten úžasný katamarán. Několik velmi dobrých scén, atmosféra víceméně fungující, sympatičtí klaďasové i záporáci... a možná bych dal i čtyři, nebýt toho trapného bungee jumpingu, který ani nebyl potřeba k tomu, aby se ti retardovaní čmoudi posráželi. 60% ()

klúčik

Snaha o veľkofilm. No Costnerovi to skôr ublížilo, aj keď si myslím, že Postmen bol ešte slabší ako vodný svet. 60%. ()

iXtr3m3

Vôbec by som to nenazýval takým prepadákom, akým to nazýva svet. Príjemné, originálne a vizuálne kvalitné postapo z trochu iného súdka ako zbytok sveta. Videl som už x-krát a vždy to pozriem rád. ()

Hopper

MadMaxovský film, pomerne rozťahaný a najmä záver by bolo treba prekopať, inak však musím povedať, že našli sa aj svetlejšie chvíľky a aj Costner je - nno, povedzme pozerateľný. ()

wosho

Vodního světa je mě líto.protože měl zpočátku velké naděje se stát hitem,vydělat balík(a to u tohoto druhů filmů jde) a stát se kultovní klasikou.Jenže filmový bůh nadělili moře ran,proti kterým i ty egyptské byly prkotinou a Vodní svět šel pomalu ke dnu jako Titanic.Tvůrci se snažili zachránit z katastrof co jen to šlo,ale to jim zlomilo vaz.A tak,ikdyž nakonec po velkém jejich boji vznikl lehce rozpačitý,průměrný film,já tady přidám na ****-byť vím,že to nepomůže tomuhle monstroznímu finančnímu krachu(byť před víc jak 10ti lety na celém světě utržil něco přez 300 melounů a dnes rozpočet 180 melcků je normální) ()

I.AM.NOT

Než se to zvrtne v trošku kostrbatou (rádoby) jízdu v Mad Maxovském stylu a přehnaně přísným Dennisem Hopperem a naprosto inteligenčně neschopnými čmoudy tak je to úžasný velkofilm- skvěle propracovaný vodní svět, město, balón i loď v industiálu, přesně jak to mám rád ()

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

30.07.2021

Studio Universal a producenti John Davis a John Fox přišli s poměrně nečekanou zprávou. Vodní svět, sci-fi z rou 1995, které se proslavilo zejména produkčními potížemi, kvůli kterým rozpočet narostl… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western