V tomto postapokalyptickém dobrodružství je celá budoucí Země díky tání ledovců pod vodou. Kevin Costner jako osamělý poutník vezme pod svá pomyslná křídla matku s dcerou, aby je ochránil před partou kočovných tyranů. Díky staletí trvajícímu globálnímu oteplování, jež zapříčiňuje tání ledovců, je celá Země pod vodou. Poslední zbytky lidí přežívají na umělých plavidlech a v na vodě plovoucích městech neustále napadáni partou zlověstných pirátů v čele s Deaconem (Dennis Hopper). Jejich poslední šancí je Meriner (Kevin Costner), osamělý poutník, který se dokonale přizpůsobil novému prostředí. Společně s překrásnou ženou (Jeanne Trepplehornová) a její dcerou se vydávají navzdory Deaconovi a jeho kumpánům najít suchou zemi. (Cinemax)

Doudis19

Šílený Max na moři. Případného remaku nechť se chopí George Miller a vykašle se na problémové herce Costnerova typu. ()

Magneto

Ani zďaleka nie taká katastrofa ako som čakal...Som bol príjemne prekvapený dejom a spracovaním. Postapokalyptické filmy milujem... ()

LordSnape

Pohodový postapocalyptický film, který mi ukázal jak by to vypadalo kdyby roztály všechny ledovce naráz... Navíc Costner hraje opravdu dobře. ()

Jizni Tlapa

Skvělá režie (společně s Tancem s vlky smekám Kevine), nádherné "letecké" záběry. Šokující výprava. Originální kostymerské kousky a Hooper v roli záporáka jsou tím vůbec nejlepším, co film nabízí. Škoda ošizenéno příběhu a trochu usínajícího konce. Nebýt toho, byl by Waterworld skvělým adeptem pěti hvězd... ()

DivX

Kevin Costner je prostě frajer ve všech směrech. Jestli točí romantiku, drama nebo tuhle postapokalyptickou pecku. Tyhle filmy mám prostě rád. I přes určité nepřesnosti a částečnou nedokonalost příběhu, efektů a originality dávám 4 hvězdy. 80% (děj: **** akce: *** vtip: * efekty: ** herci: ****) IMDb.com: 5,8/10 ()

kristianzen

Úžasný postapokalyptický snímeK! Skvostné kostýmy a "výprava". Vynikající myšlenka - možná dokonce čím dál tím víc aktuálnější.. Z řemeslného hlediska skvělá práce z příběhového též, atmosféra, napětí, detaily, propracovanost, herci.. Prostě paráda! ()

Mrkvič

Zlaté časy Kevina Costnera. Blonďatý sympaťák, co mohl na plátně dělat cokoliv, a zvládl by to. Postapokalyptické světy mi byly vždy blízké a tak i přes spoustu kravin se na části (vždy do první reklamy) Vodního světa vždy rád podívám. ()

Savo

Rozhodně nečekejte Costnerovu režijní preciznost jako u Tance s vlky. On když je totiž scénář od poloviny filmu naprosto odfláknutý, celek nezachrání ani solidní efekty a pár zajímavých scének. ()

uhlajz

Úplně nechápu, proč byl tenhle film takový propadák. Myslím, že situace v budoucnosti po velké potopě by nebyla moc odlišná... ()

kurcatovium

Je to až s podivem, ale ten film se mi dost líbil. Zvláštní atmosféra a celkové pojetí prostředí a všeho okolo. Jen to chtělo méně lásky a víc gore scén ;) ()

Raven0

Spousta roztomilích hejblátek a veslých mutantů tenhle film opravdu nezachrání. Proč většina postapokalyptických filmů končí nudou? Vždyť je to vcelku zajímavý nápad. Ale u toho konce se alespoň zasmějete :-) ()

elle odpad!

Jako bubnování na plastový buben. Dítě do toho dá alespoň opravdový elán, tady ale Costner v osobním i profesním životě překročil bludný kruh, odkdy mu už žádný jeho kalkul nevyšel. Tady se stejně jeko v Postmanovi stal místo "pravého" amerického hrdiny, nefalšovaným šaškem. Doufám, že s obsazováním sebe sama a Ameriky do mesiášských rolí už zkoncoval a bude se nadále věnovat umírněným rolím opršelých kovbojů, námořníků a úředníků. Nejhorší ale na tom je, že tím kazí dojem z Tance s vlkem - postmorte. ()

BS

Když jsem byl mladší tak se mi to i docela líbilo, ale nyní už mi na tomhle dílku přijde zajímavý snad jen námět a první polovina... :) šestystý hodnocený film :) ()

rudeboy

Vcelku zaujímavý príbeh. Avšak snímok je plný stupídnych dialógov. Taktiež výprava a kostýmy mohli byť o čosi prepracovanejšie, pretože dnes to viac ako celovečerný film pripomína seriál typu Hercules, či Xena. Škoda! Potenciál tu určite bol... ()

KitFisto

Na aprvní pohled fajn, ale když se nad tím člověk trošku zamyslí tak je to blbost. Dennis Hopper jediný, kterému jeho role sedí a jde vidět, že si ji pořádně užil. ()

lennyd

I přes názor nejmenovaného prezidenta nejmenované země v srdci Evropy je tu globální oteplování, které zapříčiní tání ledovců, a tím i potopu, na kterou by byl i Noe krátký. Většina lidstva již dávno zahynula pod všudypřítomnou mořskou hladinou - a přežívají jen skupinky lidí na různých atolech či podomácku poskládaných plavidlech. Ale přece je zde naděje - jak by mohla malá holčička kreslit obrazy stromů a zvířat, když je nikdy nemohla vidět. A co znamená mapa na jejích zádech? Dokáže osamělý Námořník zjistit co tato mapa znamená, přežít útoky kouřovců a dovést skupinu k legendární suchozemi? ... Costnerovy postapokalyptické filmy můžu, a stejně jako se mi líbil Pošťák, tak se mi líbí (a možná ještě víc) i Vodní svět. Tento film si budu dobře pamatovat i proto, že když se na něj díval poprvé, prasklo před barákem potrubí, a měli jsme takový malý Vodní svět i u nás :) Ale zpátky k filmu - minimálně dvě třetiny filmu jsou naprosto brilantní - a kdyby si Kevin Costner odpustil to ničení tankeru (sám proti všem, nezranitelný,...), a naopak by pro nádherně přehrávajícího Denise Hoppera připravil zajímavější odchod ze světa, tak bych neváhal i s maximálním hodnocením. Nutno pochválit také hudbu Jamese Newtona Howarda.. ()

ywo666

No nič moc Kevin. Nebralo ma to, keď som mal rokov neberie ma to ani teraz. Možno škoda, že som nenašiel extended verziu v dobrej kvalite. Ale možno aj chvalabohu (shit mením sa na gašparoviča). Každopádne vizuál je na dobu solídny a vodný svet ma zaujal. Ale Costner je fyzicky sráč. A jeho postava ma srala celý film. Koniec stojí za chuja. Akcia je ošidená. Veľa vecí sa verieši skratkovo a divák sa len pýta. To je všetko? Hopper je veľmi solídny záporák a bavil ma. Ale keby Jeanne neukázala riť, možno by som klesol aj na dve hviezdičky. Otázka ale znie. Prečo nie aj prsia? Inak celé správania Costnera vo filme si vyvetľujem tým, že sa mu proste nechcelo šukať. 3* a dalo sa to spraviť aj lepšie. ()

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

Vodní svět se dočká seriálového pokračování

30.07.2021

Studio Universal a producenti John Davis a John Fox přišli s poměrně nečekanou zprávou. Vodní svět, sci-fi z rou 1995, které se proslavilo zejména produkčními potížemi, kvůli kterým rozpočet narostl… (více)

Kevin Costner chystá desetihodinový western

Kevin Costner chystá desetihodinový western