Chůva k pohledání

• USA The Nanny (více)
USA, (1993–1999), 54 h 23 min (Minutáž: 22–45 min)

Fran Drescher, Charles Shaughnessy, Daniel Davis, Lauren Lane, Nicholle Tom, Benjamin Salisbury, Madeline Zima, Renée Taylor, Rachel Chagall (více)

Série(6) / Epizody(145)

Fran Fineová, přitažlivé, i když už ne právě nejmladší židovské děvče z Queensu, se stane chůvou v domě bohatého vdovce se třemi dětmi, divadelního producenta Maxe Sheffielda. Díky svému vřelému srdci i netradičním názorům na výchovu si ji brzy oblíbí děti, Maxwell i správce domácnosti komorník Niles, který veškeré dění sleduje s nadhledem. Pouze nedokáže skrývat antipatie vůči Maxwellově obchodní partnerce C. C. Babcockové... (TV Nova)

rt12

Je to hloupé, stupidní a předvídatelné. Přesto, když seriál opakují a jsem doma, ráda se podívám a těm blbostem se směju od ucha k uchu. Sice mě to nepozvedne do duchovních výšin, ale zvedne mi to náladu. A pak Fran a ty její kostýmky :-) ()

Colonist

Pro mě to byl vždycky jeden z těch slabších sitcomů. A mezi klasiku, jakou je třeba Krok za krokem, rozhodně nikdy nepatřil... ()

Patw

Tento seriál jsem viděl už několikrát a mohu na něj koukat stále znovu a znovu. Povedený seriál, který šíří každodenním vtipem se prostě nedá okoukat. Postavy jsou naprosto dokonalé ať jde o sluhu Nailse, CeCe, matku Fran či babku Yettu tohle je cirkus (v tom nejlepším smysle slova), který prostě diváka vtáhne do děje a zaručeně pobaví. Možná ne všichni zde na CSFD chovají k tomuto seriálu stejné city jako já, ale pro mě rozhodně jeden z bezkonkurenčně nejlepších sitcomů vůbec. Proto nemohu jinak než 5*. ()

Fanucci

Trapné, nesnáším tento sit-com. Od odpadu ho zachránily občasné ironické poznámky sluhy. Ironii, tu já rád;-) ()

Sesitka

Jeden z nejlepších komediálních seriálů. Je vtipný, scénář není klišovitý, prostě ideální seriál. Tady jde vidět, jak děti, o které se měla Fran starat vyrostly do naprosté samostatnosti. Ne, že by to někomu vadilo. ()

janek85

Podle mě je to jeden z lepších sitcomů, ale nejlepší je určitě" Haló Haló". Celým dějem Vás provází neskutečný humor. Výkony herců jsou takové, že to rozhodně umí hrát a perfektně se na to hodí. Hodně se mi to líbí a nemohu si dovolit nic jiného než 5*.93%Zajímavosti: Kolik různých oblečení měla Fran za celý seriál na sobě? kostýmy: 231 horní díly (blůzy, trička, vesty...): 200 sukně: 63 šaty: 149 společenské oblečení, plavky, trička v kompletu se stejnými kalhoty: 68 kabáty: 46 župany: 34 kalhoty: 33 saka, blejzry: 58 pyžama, negližé: 18 to dělá dohromady okolo 900 různých modelů!!! ▪ Kolik různých oblečení měla C.C za celý seriál na sobě? společenské oblečení: 49 horní díly (blůzy, vesty, trička): 103 kostýmy: 37 sukně: 52 šaty: 33 kabáty: 39 kalhoty: 19 blejzry: 76 doplňky/šperky/tašky/klobouky: 164 to dělá celkem okolo 572 různých modelů. ▪ Jak pojmenovala C.C. děti v průběhu 6-ti řad seriálu? Maggie: ta blondýnka, vyleštěná tyč (?), ta vysoká blondýnka Brighton: Burton, Bubi, Trevor Gracie: zlatíčko, naše oblíbená malá, ta malá, Lacey, Stacie, Popelka (?), Mařenka a všem třem dohromady: Macy, Bob & Nancy, Danny, Jennifer & Howie ▪ Fran Dresher hrála v jedné epizodě Bobbi Flekman, kterou si zahrála už ve filmu "This Is Spinal Tap" v roce 1984. ▪ Rodiče, sestra a babička Fran Dresher se jmenují stejně jako v seriálu. Její praví rodiče si v pár epizodách také zahráli. ▪ Yelsisův syn z epizody 3.12 je ve skutečnosti Miachel Dow, jeden z tvůrců Chůvy k pohledání. Fran s ním pracovala na Kid Quick a měla s ním 3-letou známost. ▪ První herečka, co hrála Jocelyn Sheffield je známá modelka Twiggy Lawson. S Fran Dresher jsou dlouholeté kamarádky. ▪ Alan Beck, Maxwellovo mučitel, a také doktor Joe Rasso, se kterým měla Sylvie v 6. řadě poměr, je ve skutečnosti manžel Reneé Taylor. ▪ Romeo z 2.07, chlap na baru z 3.01 a muž, který přichází na toalety v díle 6.15 - všechny hrál jeden muž- a to bývalý manžel Fran Dresher Peter Marc Jacobson ▪ Fran má v epizodě 2.22 na ruce obvaz protože se zranila při fotografování se do nějakého časopisu. ▪ Gabriel Bologna, syn Reneé Taylor, si zahrál v poslední epizodě herce, který oznámil C.C., že je těhotná. ▪ Svatba Fran a Maxe přišla na 12 000 dolarů. ▪ Rachel Chagall byla v průběhu 6. řady těhotná. Čekala dvojčata, která se jmenují Jonah a Eve - po ni mají jména seriálová dvojčata Maxe a Fran. ▪ Pes C.C. - Vořech byl ve skutečnosti pes Fran Dresher a jmenoval se Chester (umřel v roce 2000). ▪ Proč byla C.C. v blázinci? Protože Lauren Lane byla v porodnici se svým dítětem :). ▪ V epizodě 4.07 dělala Fran reklamu na svoji knížku Enter Whining :-D. ()

Lord.Jim

"Nablblost" hlavní postavy je pouhým "zdáním" a to jak známo klame. Po prvních třech shlédnutých dílech jsem chůvě Fran naprosto propadla. Je to milé vtipné geniální. Miluju chůvu Fajn, pana Šefílda, Najlse, slečnu Bebkok, Freninu pekelnou matku, otce Mortyho (většinou je z něj vidět pouze paruka nebo záda), babičku Jetu, prostě všechny příšerné hrdiny tohoto geniálního seriálu. ()

Meridius odpad!

Ta ženská mi je tak nesnesitelně protivná, že to snad ani není možný. Vynucený rádoby vtipy a zbytek nuda a pitomý kecy. ()

HappySmile

Ano, je to neuvěřitelné. Ano, je to bláznivé. Ano, je to přímo uhozené. Ale já se vždycky celých 30 minut válím smíchy. Přestřelky mezi Nilesem a CC nemají chybu a Franina matka, to je taková třešnička - no spíš třešeň - na dortu. :) ()

lekr odpad!

Tak tenhle seriál nemůžu ani vystát!! Debilní vtipy, ubohý námět a příšerné obsazení. Fran Descherovou nenávidím už od samého začátku a na přezdívku "Chůva Fajn" jsem alergický. Ostatní postavy ani herci na tom nejsou o nic líp. Nesnáším tenhle "sitcom"!!! ()

cariada

Sitcom ,který se díl od dílu lepší, přesto mě přijde až moc umělý, jak kulisy tak dialogy, příliš divadelní podoba. ()

lebowski!

Jedna hvězda za neskutečně hláškujícího sluhu Nilese. Škoda, že tahle postava vznikla v tak špatném (i to je lichotka) seriálu. ()

zuzinka2

Seriál, který se někomu může zdát hloupý a přiblblý, ale mě vždy spolehlivě pobavil. Nejlepší byl asi majordomus(hlavně jeho sarkastické hlášky) a C.C. ()

dubinak

Skvělý seriál se skvělými hláškami. Zvýšení hodnocení si ale zaslouží náš skvělý český dabing,který prostě obdivuji. :-) ()

MarekT

Naprosto nezajímavý sitcom z americké produkce, který, jak už zde bylo zmíněno, napodobuje Ženatého. Ale za těch pár obstojných vtipů hlavně od majordoma Nilese dám aspoň tu jednu hvězdu. *** Doplněk (12.10.2009): Původní verdikt anulován. Možná jsem se asi pomátl, ale při nynější repríze na Primě se mi tento seriál začal celkem zamlouvat. Už mi ani nevadí postava Fran a její částečné vykrádání Peggy (ono ani nic jiného nezbývá, když si Dreschner napsala seriál sobě na tělo). Ovšem pořád zůstává kolísává úroveň epizod a situací. Zvyšuji hodnocení o dvě hvězdy. Český dabing je na primácké poměry opravdu povedený (předveším Čech). ()

danecek24

Zlatý Glóbus - nominace (2) - 53. ročník (za rok) 1995, 54. ročník 1996 - Nejlepší herečka v seriálu (komedie / muzikál) - Fran Drescher ()

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn