Poté co je svědkem sebevraždy právníka mafiánů, přijme 11letý chlapec pomoc soucitné mladé právničky, která je odhodlaná chránit jeho i celou jeho rodinu a zajistit, že bude právu učiněno za dost. (Filmbox)

Radko

Popová limonáda. Cieľom malinovky je obhájiť prácu federálnych agentov a volených prokurátorov v USA. To sú tí veledôležití vyšetrovatelia v oblekoch a slnečných brýľoch. Vždy sa tvária tak husto. Obklopení skupinou pritakávačov a služobných psov. Tí zas ochotne vrčia. Na príkaz bossa olizujú akékoľvek hovno či vybehnú na hocijakého nevinného. Zhusta sa vyskytujú v hollywoodskej kinematografii. Tiahnu sa ňou ako smrad, hypnotizujúci divákom štýlom: "No, do mindže, tí sú drsní! A bojujú proti zločinu!". Tu sa snažia dolapiť zmrda a vraha v jednom. Ten je aj so svojimi výčinmi provizórne krytý akýmsi mafošskýcm polobohom. Svedkom priznania, ktoré by zmrda dostalo za mreže, je chlapec. Jeho mladší brat, tiež prítomný pri udalosti, dostal posttraumatický šok. Leží na psychine a cmúľa si palec. Peripetie okolo malého hrdinu a jeho rodiny v nezávideniahodnej sociálnej a životnej situácii sú vykreslené fajn. Svedectvo bolo tak veledôležité, až dopomohlo k odhaleniu zločinu. Škoda záveru, kde sa všetko nesie v znamení dokonalej práce policajtov, ochotných vždy pomôcť a zabezpečiť snívanie amerického sna všetkým svedkom zločinov a ich rodinám. USA polícia je jednoducho raj na Zemi. Ak ju poslúchate, ak sa jej podvolíte. A samotní agenti a prokurátori nie sú len drsné vypočúvacie stroje, čo majú svoje zdroje! Majú, milé a vážené dámy a milí páni, oni títo fízli presúvajúci sa Amerikou na súkromných lietadlách mirnix-dirnix, oni majú aj CITY, CITY. A nie bohvieaké. Zaľúbia sa do exhipisáčky a exalkáčky v jednom, dnes abstinujúcej advokátky. Ach a och. ()

Pepinec

Tommy Lee Jones je podle mě ne zrovna sympatický chasník, čili role prokurátora jdoucího proti malému klukovi mu sedí jak Rumcajsovi klobouk. Sjůzn zase hraje ochranářku dětí s vlastním životem na dranc tak přesvědčivě, až jsem měl pocit, že si charakter advokátky napsala sama podle svojí současné životní situace. Ve finále je to takový ten film ve formátu závodů Formule 1. Předem vám ukážou trať a všechny zatáčky, takže pak jen dvě hodiny čučíte na auta jak jezdí dokolečka, aby pořadí v cíli nakonec bylo stejné jako na startu. Aspoň že to slušně odsejpalo. ()

Hellknight12

Pozreté po rokoch. Skvelý film, ktorý je dosť podceňovaný. Skvelé herecké obsadenie. Výborné herecké výkony. Príbeh je zaujímavý a napínavý. Je tu aj dosť humoru, čo ma prekvapilo na daný žáner. V podstate nemám čo vytknúť filmu. Dĺžka filmu je 116 min čo je akurát. Charaktery postáv sú veľmi dobre napísané. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. Film jednoznačne môžem odporučiť. ()

ScarPoul

Film na jedno pozretie. Neurazí a nenadchne. Grisham má lepšie príbehy a Schumacher má lepšie filmy. Možno stojí za to vystihnúť výkon Susan Sarandon a Tommy Lee Jonesa. Ten ich južanský akcent riadne lezie na nervy. Ale funguje to. Problém je tu s napätím a s antagonistom. Pripomína mi to filmový Prípad Pelikán. Zápletka okej ale ku koncu tomu skrátka dochádza dych. ()

Hal_Moore

Kdyby film byl alespoň z poloviny fantastický jako kniha, nejspíš bych dal o hvězdu více. Velkou nevýhodou filmu je to, že jsem četl knižní předlohu dříve. Kniha je úplně o něčem jiném, než film. Atmosféra není taková, jaká by měla být. Režisér nevyužil potenciálu, kterou skrývala kniha a proto pouze čtyři hvězdy. ()

• Dávkovač cukríkov PEZ v podobe Elvisa Presleyho bol oddelením rekvizít navrhnutý špeciálne pre film. (m.a.t.o.)
  • Dianne Sway (Mary-Louise Parker) ve filmu uvedla, že jí je 27 let. Její představitelce přitom bylo přesně 30 let. (KajusaK)
  • V dobe natáčania bol Brad Renfro zapojený do projektu DARE (vzdelávací projekt proti drogám a alkoholu). Paradoxom je, že Renfro bol potom niekoľkokrát pred svojou smrťou zatknutý a odsúdený za držanie drog. (m.a.t.o.)