poster

Zemřít mladý

 • USA

  Dying Young

 • slovenský

  Zomrieť mladý

Drama / Romantický

USA, 1991, 107 min

 • sud
  ***

  Sice někteří zde přítomní uživatelé tento film odsuzují, já však nemohu. Jasně, je to sladkobolná romance, útočí na city, ale poctivá. Navíc závěr je příjemně otevřený. Skvělý Campbell Scott, jeden z těch lepších filmů s Julií Roberts.(8.7.2007)

 • Kimon
  ***

  Že hraje na divákovy city? Mě to nevadí. A ti druzí? Tvrďáci přece nepláčou. :-) A kdo se stydí za slzy dojetí, měl by dát větší průchod svým citům, pokud nějaké má. Když někdo dojetím upustí skrývanou slzu, nedá se to přece chápat jako charakterová slabost. A kdo si to myslí, je bezcharakterní trouba.(2.5.2009)

 • nirvana91
  ***

  O tomto filme viem už roky rokúce, kedysi bola Julia moja number one herečka!! A predsa som sa k nemu dostala až dnes - veget pri telke, človek prepína počas reklamy a zrazu začína známy (a predsa neznámy) film. Tak prečo konečne nezistiť, čo je to zač? Samozrejme cez reklamu som si to prepla inde a chvíľku som sa pozabudla, ale myslím, že pointa ani nič mi neušlo skrz tých pár minút. Film to bol ťažký, ako to už pri tomto žánri býva. Julia bola úžasná - mladá, krásna, s jej bujnou hrivou. Niet divu, že umierajúci mladík v nej našiel svoju múzu a zaľúbil sa. A teraz budem SPOILEROVAŤ - naozaj som čakala, že na konci zomrie. Aspoň z názvu mi to tak prišlo. Preto mi ten koniec prišiel taký nijaký. Otvorený.. bohvie čo sa stalo, či to rozchodil, či nie..(12.5.2016)

 • igi B.
  ***

  On a ona - bohatý a krásná - vzdělaný a chytrá - nemocný a čilá - hodný a milá - oba bolestně zamilovaní a čistočistou láskou se milující... On se prostě musel jmenovat Viktor a ona klidně třeba Hillary... ;-) . . . Copak asi dalo se uvařit z takto naložených ingrediencí (? ...a ani nevím, jestli jen konstatuju, nebo mám ještě sílu se ptát... ?) . . . Pointou téměř červenoknihovní drámo, dějem pak vykalkulovaná pohádka pro prima večer s prima partnerkou(em) u nějakého prima televizního kanálu... Tak ještě že na to máme škatulku v rámci žánru(ů), že... Naštěstí však přece jen špičkový režisér s inteligentním scénáristou a zkušenými herci, velkohollywoodským rozpočtem a silným pudem umělecké sebezáchovy nedali vzniknout nějaké telenovelové slátanině či pseudouměleckému blábolu, ale vyprodukovali rutinně kvalitní, sledovatelnou a snesitelnou směs romantické limonády a slzopudného dramatu, kterou d.m.s.n. v pohodě a bez ztráty pocitu intelektuálního nadhledu přežije i fanoušek zcela jiných žánrů... Nakonec, co si budeme namlouvat, J. R. - ta hvězda, co se nezdá - na tyhle role prostě skutečně má!... :-) - - - - - (Poprvé viděno 31.8.2008 na tv Prima, komentář zde jako šestadvacátý - 1.9.2008)(31.8.2008)

 • villon17
  ****

  Možná se 4mi hvězdami přeháním, ale film mě opravdu zaujal pro svou upřímnost a dobrotu, čemuž napomáhá i jako vždy působivý herecký výkon J. Roberts.(16.11.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace