Atraktivní a veselá Hilary opět stojí před důležitým životním rozhodnutím - ztratila práci a rozešla se se svým přítelem. V novinách našla nabídku, že jistý bohatý pan Geddes hledá pro svého syna Victora pečovatelku. Hilary je přijata, ale brzy zjišťuje, že je to velmi obtížný úkol, protože Victor právě prodělává chemoterapii. Na Victorovo přání však zůstává, jeho stav se zlepší a nakonec se oba mladí lidé do sebe zamilují. Avšak nemoc se opět vrátí... (oficiální text distributora)

Othello

Asi jediná zajímavá věc u tohoto filmu je, jak není schopen uzavřít a splnit byť jen jediný náznak zápletky či podzápletky, které ve filmu rozjíždí. Nedozvíme se o podstatě dějové odbočky s Vincentem D'Onofriem (původně a dle předlohy to byl určitý sok v lásce Geddese, nicméně tato linie neprošla přes testovací publikum), naprosto selhává onen třídní konflikt mezi protagonisty, protože vykreslení světa, ze kterého pochází postava Hilary je naprosto zkratkovité, nicneříkající a film se mu po chvíli úplně přestává věnovat, film není schopný ani splnit svůj závazek řečený v jeho názvu (protože taky neprošel přes testovačku) a osobně jsem ještě měl velký problém uvěřit tomu, že Geddes je heterák, protože to každým svým úsměvem, pohledem stranou i sklopením očí naprosto popírá. Sám Schumacher přiznal, že mu tohle ujelo. ()

Kimon

Že hraje na divákovy city? Mě to nevadí. A ti druzí? Tvrďáci přece nepláčou. :-) A kdo se stydí za slzy dojetí, měl by dát větší průchod svým citům, pokud nějaké má. Když někdo dojetím upustí skrývanou slzu, nedá se to přece chápat jako charakterová slabost. A kdo si to myslí, je bezcharakterní trouba. ()

Agatha

Smutný a přesto romantický film s výbornými hereckými výkony v podání Campbella Scotta a Julie Roberts. Také nechápu proč většina hodnocení vyznívá ne příliš pozitivně, mně se naopak film líbil. Je plný emocí a naděje na uzdravení. Navíc i výtečná hudba je trefně laděna s dějem. Je zde i věrně vyobrazen průběh těžké nemoci, který ne vždy končí pacientovým vítezstvím... ()

moviesfan

Dobře, film možná hraje na city, ale když pojednává o velmi vážně nemocném člověku, tak co se dá taky čekat, že? Na mě film docela zapůsobil. Hodnocení: 60% ()

villon17

Možná se 4mi hvězdami přeháním, ale film mě opravdu zaujal pro svou upřímnost a dobrotu, čemuž napomáhá i jako vždy působivý herecký výkon J. Roberts. ()

corpsy

Trochu nudný, ale ináč sympatický doják, ktorý som ale pred mnohými rokmi pravidelne sledoval, pri každej jeho repríze. Potenciál na slzák desaťročia tu bol, nanešťastie to ale nejako stroskotalo. Divácke nálady sa totižto menia z mesiaca na mesiac. ()

nirvana91

O tomto filme viem už roky rokúce, kedysi bola Julia moja number one herečka!! A predsa som sa k nemu dostala až dnes - veget pri telke, človek prepína počas reklamy a zrazu začína známy (a predsa neznámy) film. Tak prečo konečne nezistiť, čo je to zač? Samozrejme cez reklamu som si to prepla inde a chvíľku som sa pozabudla, ale myslím, že pointa ani nič mi neušlo skrz tých pár minút. Film to bol ťažký, ako to už pri tomto žánri býva. Julia bola úžasná - mladá, krásna, s jej bujnou hrivou. Niet divu, že umierajúci mladík v nej našiel svoju múzu a zaľúbil sa. A teraz budem SPOILEROVAŤ - naozaj som čakala, že na konci zomrie. Aspoň z názvu mi to tak prišlo. Preto mi ten koniec prišiel taký nijaký. Otvorený.. bohvie čo sa stalo, či to rozchodil, či nie.. ()

blackrain

Smrt si bohužel nevybírá a klidně si příjde pro mladého člověka, který má ještě celý život před sebou. Život je krátký a proto si ho musíme vážit. Neměli bychom ho jen tak promrhat. Člověk je schopen udělat cokoliv, aby mohl být s tím koho miluje a obětovat mu vše, i kdyby to bylo jen na krátkou dobu. Příběh vás zasáhne svou lidskostí. ()

Mikita

Domácí úkol splněn. Dostatečně dojemný scénář, dobré herecké obsazení a pěkná lokalita. To vše osladit intelektuálským tlachání o umění, pár svůdných scén a nezapomenutelné oblékání kalhotek a máme tu povedený film. Jak říkám, domácí úkol splněn. Úplně je cítit to odšktávání splněných úkolů. Slzy, dojetí, romantika, erotika, poučení, sebeobětování, naděje..... Hotovo. Teď se jen zamyslet, proč divák cítí to tlačení na pilu. Příště více lehkosti a méně Klimta. Ty věčné záběry na nahou zrzavou krásku už byly opravdu moc. Ještě, kdyby to byla Julia, ale takhle.... Na druhou stranu, Campbell Scott je opravdu věrohodný a příběh opravdu natolik silný, že se na opakování v TV vždy ráda podívám, jen přepínám to přehnané předvádění rozdílných světů hlavního páru (nóbl restaurace versus disco bar). A pokaždé si v duchu přidávám epilog, ten mi k dovršení příběhu rozhodně chybí. A v každém období života je ten dovětek jiný. Nejčastěji si tento pár užije ještě krásných 5 let, než Victor zemře. ()

Skip

Pokus dostat z oka divákova něco slané tekutiny, který ale bombasticky nevyšel. Proč? Kdo ví? Možná to celé bylo až moc očividné a navíc zahrané tak nějak sterilně. Prostě špatný film. A to se klidně přiznám, že někdy u filmu nějakou tu slzu pustím. ()

Martin741

Reziser Joel schumacher /Telefonni Budka, 8 mm/ natocil slusnu romanticku dramu o laske, o prekonavani choroby a riesia sa veci spolu s tym suvisiace. Kludnym ma to nenechalo, posobive dialogy a hoci Julia Roberts /prostitutka z Pretty Woman/ nevie velmi hrat a novodoba Greta Garbo z nej nikdy nebude, film je slusna oddychovka s kvalitnymi kulisami a dialogmi. Kampbell Scott a Vincent D´Onofrio to celkom dobre ustali : 65 % ()

baaaja

Neřikám že to byla nějaká bomba, ale koukat se na to určitě dá. Už od začátku jsem měla takovej pocit, že to neskončí zrovna šťastně a tak mě docela překvapil ten otevřený konec.. určitě je lepší, že Viktor (Campbell S.) nezemřel, protože takhle je to průměrná komedie a kdyby to skončilo hůř, tak to bude jen podprůměrné drama.. ()

Adush93

Četli jste knižní předlohu? Nečetli? Tak si ji přečtěte! O mnoho lepší, než film. Většina klíčových momentů je z filmu bohužel vypuštěno. ()

Phos4rus

Smutny pribeh, ktery ode me dostane i smutne hodnoceni. Podle meho nazoru je zde i "smutna" kamera a hudba. Julia je na svem prumeru a Campbell taktez. ()

WolfR

Silný námět, ale značně nevyužitý, obyčejná romance, beze šťávy, ale zase s Julií Roberts! 3 hvězdy. ()