Atraktivní a veselá Hilary opět stojí před důležitým životním rozhodnutím - ztratila práci a rozešla se se svým přítelem. V novinách našla nabídku, že jistý bohatý pan Geddes hledá pro svého syna Victora pečovatelku. Hilary je přijata, ale brzy zjišťuje, že je to velmi obtížný úkol, protože Victor právě prodělává chemoterapii. Na Victorovo přání však zůstává, jeho stav se zlepší a nakonec se oba mladí lidé do sebe zamilují. Avšak nemoc se opět vrátí... (oficiální text distributora)

percival

"mám strach..... mám strach z naděje...." anebo: "musíš bojovat, musíš!" och fuj, na patos já být moc alergický.... a toto teda ne-e, to se nedalo.... ()

Petrus1

Další film, na kterej sem se dívala jen kvůli Vincentovi. A čekala sem na něj skoro hodinu (se divím, že sem to vůbec vydržela). Další film, ve kterým hraje s mojí neoblíbenkyní Roberstkou (doufám, že poslední). Další nudnej, romanickej film, kterej chce hrát na city diváků. Na moje teda ne. Mne to prostě nebaví - romantinka se zubící se Julií. Ještěže tady aspoň Vinc vypadá k světu - rifle, roztrhaný triko, mikina, opasek s nářadím - takový týpky mám ráda ;-) Toť vše pozitivní, co sem na tom shledala. Takže můžu si odfajfknout další film s Vincem, kterej už vidět nemusím (ještě štěstí, že to bylo v tv a já se nemusela zatěžovat stahováním :-D) ()

Bozvav

Silný příběh, jehož šance nebyly bohužel zcela využity. Příběh o tom, jak obtížné je vyrovnat se s tragédií v osobním i milostném životě by měl dojímat a ne nudit. Což se mi bohužel stalo. Možná kdyby to bylo kapánek kratší a postavy více prokreslené, tak by to bylo lepší. Za mne 60%. ()

inachisio

Líbilo se mi, že to skončilo jinak než jsem očekávala, film mě bavil, hudba byla velice pěkná. Jenomže ani herecky ani scénářem to žádný zázrak nebyl. ()

Radek.SCH

Julia to ustála se ctí. Dokázala probrečet celý film od začátku až do konce a já jsem vydržel nepřepnout. Ale tvůrci asi nezamýšleli to, abych si říkal tak už konečně umři! ()

helloween93

Upřímně, čekal jsem od toho víc, moc dojemných momentů tam nebylo. Po emocionální stránce tenhle film nefunguje a ve výsledku je to jen další lidský příběh v 107 minutách s Julií Roberts. Po váhání nakonec dám slabší 3 hvězdy. ()

Stíba

Moje pocity z tohohle filmu jsou velice pozitivní. Je to už delší doba co jsem ho viděl a tak jsem byl rád, když jsem ho zahlídl v TV programu a po těch letech sem si ho opět vychutnal. Vážně mě překvapil. Nebyl to totiž vůbec vtíravý, za každou cenu pod kůži vlézájící film. Byl jemný, vyvážený, se spoustou krásných a příjemnýh momentů a jen minimem těch trochu zbytečných. Julia byla v této době maximálně okouzlující a tahle role se jí hodně povedla. Vždycky jsem v ní viděl velkou dávku citliviosti a tady to opět potvrdila. ()

haWranka

Takovej hoooodně brečící film. Slabší nátury (jako jsem třeba já) vlastně celou dobu břečí a brečí...Přesto je to vcelku sympatická podívaná. A to taky díky obrazům Gustava Klimta, který mám moc ráda:) ()

Petulka88

Film, který až příliš okatě hraje na city. Ne, že by se na to nedalo dívat, ale filmů na podobné téma tu už bylo plno a tenhle patří mezi průměr. ()

mira.l

Ač mám Julii Roberts rád, tohle mě nějak moc nebralo. Sice předvedla vcelku dobrý herecký výkon, a asi je to jedna z těch známějších rolí z počátku její kariéry, ale celkově mi ten film přišel takový divný. Nepočítám-li ten otevřený nicneříkající konec, který mě teda poté, co jsem to tak trochu přetrpěl až do něj, trochu nakrknul, tak mě docela štvalo množství záběrů v polostínu a celkově velmi zvláštní ponurá, "zatemnělá" atmosféra domu, ve kterém Victor žil. Žít v něčem podobném, tak z toho pološera by mě asi jeblo... Celkově pokud dám 3*, tak to bude s hodně přimhouřenýma očima. ()

rezzzy

Dying Young byl celou dobu moc pěkným snímkem, přesně to, co na devadesatkových filmech miluju a vyhledávám. Nejsou přehnané. Navíc, téma lásky versus nemoci je vždycky tahák na emoce. Na to jsem sázela a tři čtvrtiny děje se k tomu schylovalo. S očekáváním jsem tady v tu chvíli už hodila 4 hvězdy .... Než přišel závěr. Za ten stahuju jednu hvězdu dolů, protože se se mnou nic nestalo. :/ PS: Jde poznat, že se těží z úspěchu o rok starší Pretty woman - na začátku sledujeme chudou střapatou Juliu v červeném kostýmku a krátkou sukní. Nemůžu si to odpustit nepoznamenat. :D ()

PlysovyMacko

Ťažká choroba, veľká láska a dosť nuda. Príbeh môže skončiť dvoma spôsobmi - bud zhebne a bude to dojak, alebo to prežije a bude to dojak. Spoiler- je to dojak. ()

PetrJulian

Škoda nevyužitého potenciálu. Zvláště, když tento film by mohl být součástí "rodiny" jako jsou filmy Baby Boom nebo Přes palubu. Některé shodné znaky tady jsou - stejná délka, podobná filmová hudba... Jenže narozdíl od zmíněných filmů, o kterých jsem věděl, že jsou to komedie a skutečně jimi byly (bavil jsem se, zasmál), tady nevím, o co šlo. Romatický film? Drama? Možná z každého trochu, ale obojí nic moc. První půlka se hrozně vlekla, od půlky to začalo být lepší, ale všechno pokazil příšerně sladkobolný závěr... Moje duše romantika si tentokrát moc neužila. Jak povídám - škoda, příběh samotný mohl být zpracován lépe. ()

Idril

Jednu hvězdičku dávám proto, protože jsem četla knižní předlohu, a toto filmové zpracování se mi nelíbilo. Hlavní hrdinové, které sleduji ve filmu, nemají nic společného s těmi, které jsem potkávala v knize. Ani celková atmosféra příběhu a vylíčení milostného trojúhelníku neodpovídá tomu, co jsem četla. ()

hračka

Není to pro mě nejlepší film od Julie Roberts, ale chytl mě za srdce, moc hezky udělané romantické drama. 20 let starý film, a hodně mě oslovil. 70% dávám nejen výkonu Julii ale i všemu ostatnímu. Tenhle styl filmu mě vždy pohladí po duši. ()