ClintEastwood

Ze spolupráce Scorsese - De Niro, asi to nejslabší dílko, ale i tak velmi kvalitní film. Bohužel je CASINO až zbytečně dlouhé a místy poněkud nezáživné, takže mu nemůžu udělit maximální počet hvězd. Po technické či herecké stránce je však naprosto dokonalé. Sharon Stone je tady neuvěřitelně sexy (ostatně jako vždy) a právě ona je pro mě zdejší hlavní hvězdou, na které spočine nejedno chlípné mužské oko (čímž však nijak nesnižuji skvělé výkony slavných herců v drsných mužských rolích). ()

Dever

Soundtrack: 1. Contempt; Théme de Camille - Georges Delerue ,2. Angelina / Zooma, Zooma Medley - Louis Prima ,3. Hoochie Coochie Man - Muddy Waters ,4. I'll Take You There - The Staple Singers ,5. Nights In White Satin - The Moody Blues ,6. How High The Moon - Les Paul & Mary Ford ,7. Hurt - Timi Yuro ,8. Ain't Got No Home - Clarence Henry ,9. Without You - Harry Nilsson ,10. Love Is The Drug - Roxy Music ,11. I'm Sorry - Brenda Lee ,12. Go Your Own Way - Fleetwood Mac ,13. The Thrill Is Gone - B.B. King ,14. Love Is Strange - Mickey & Sylvia ,15. The 'In' Crowd - Ramsey Lewis ,16. Stardust - Hoagy Carmichael , ()

tron

Scorsese znova vo svete gangsterov. Opäť sa potvrdzuje, že to nie je môj obľúbený režisér, žiadna srdcovka, ale filmy robí dobré. Kasíno je každopádne pridlhé, takže občas ustúpi dej ligotavej atmosfére a na scénu prichádza nuda a zbytočne naťahované scény/scenár. Ale i tak je výsledkom kvalitná, drsná a nadpriemerná zločinecká dráma. Vtipná, surová, smutná, nebezpečná. Stávkou na istotu sú výborné dialógy, atmosféra Las Vegas a samozrejme herecké výkony. To posledné sa netýka len De Nira a jedovitého Joea Pesciho (ktorého fakt nie je múdre naštvať), ale aj podporných rolí (Crenna, L.Q.Jones, Pollak, Woods, Stone). ()

Melies

9 / 10 Scorseseho chirurgicky presná pitva amerického sna za pomoci hereckého ansámblu najvyššej akosti, opantávajúcich, dlhých záberov a raketového strihu je pútavá do začiatku do konca a to aj napriek svojej trochu rozvláčnej stopáži. Nepopieram, určitý pocit déjà vu je namieste, čo však ako výčitka neobstojí ani zďaleka. A tak na chvíľu zabudnite na to, že Pán Režisér už podobných filmov natočil za tucet, vyberte si z účtu tučnú hotovosť a vstúpte do Kasína - verte mi, na tento pobyt len tak ľahko nezabudnete. Teda za predpokladu, že nie ste na Čiernej listine spolu s Al Caponem. ()

H34D

Nechci, aby se tento komentář příliš zvrhl v průjem superlativů, ale Casino je mistrovský kousek - skutečně jeden z mála filmů, který je po všech stránkách dokonalý. Ať už je to vzrušující a intenzivní vyprávění génia Scorseseho, kdy nám formou vnitřních monologů předkládá komplexní mafiánský svět, schopný odřiznout člověka od okolí na bezmála 3 hodiny, ať už je to vytříbený styl s vybroušenými dialogy, perfektním využitím hudby a herci v životních pozicích, anebo prostě fascinující zpověď výjimečného člověka s jednou nohou v podstvětí... Tohle snad ani nemůže být "jenom" film. 10/10 ()

• Scény před kasinem Tangiers se ve skutečnosti natáčely před, tehdy zavřeným, kasinem Maxim – to zrovna přestavovali, aby ho v roce 1996 otevřeli jako Westin Casuarina. (don corleone)
  • Podvodníci používají při blackjacku techniku "spooking", která je v USA nelegální. (don corleone)

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011